Σελ. 23 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 2159
  1. #331
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο preset? Δεν χάνεται κάτι, πρέπει να βάλεις όμως ξανά τον κωδικό που σου ήρθε με SMS.
    Pano στην αρχική σελιδα του router δεν μπορω να μπω ! Δεν αναγνωριζει username/password admin/admin http://192.168.....

  2. #332
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Λέει να κάνεις reset από το κουμπί που έχει στην πίσω πλευρά.

  3. #333
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέει να κάνεις reset από το κουμπί που έχει στην πίσω πλευρά.
    Με τον συνδετηρα δεν κάνω ακομα γιατι θα χασω τα παντα απο τα settings του router της Vodafone.
    Θα τους πάρω ενα τηλ οταν παω σπιτι το απογευμα να δω τι θα μου πουνε. Αλλωστε θα επρπεπε να μου ειχαν στειλει το sms για την ενεργοποιηση απο χθες. Aκομα το περιμένω

  4. #334
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Χάνεις κωδικους wifi κλπ, δεν χάνεται κάτι αλλο όπως πχ τα προφίλ της vf.

  5. #335
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χάνεις κωδικους wifi κλπ, δεν χάνεται κάτι αλλο όπως πχ τα προφίλ της vf.

    Αν χάνω μόνο τα wifi θα το κάνω αν και καπου ειχα διαβασα οτι τα κανει ολα χαλια μεσα και θες τον provider μετα και ως ασχετος το φοβαμαι.

  6. #336
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε κάθε (μα κάθε) συσκευή, το reset επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε μόλις την βγάλεις από το κουτί της και την ενεργοποιήσεις. Τίποτα λιγότερο ή περισσότερο.

  7. #337
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάθε (μα κάθε) συσκευή, το reset επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε μόλις την βγάλεις από το κουτί της και την ενεργοποιήσεις. Τίποτα λιγότερο ή περισσότερο.

    Οκ δεν έχω να χασω τπτ θα το κανω. Ετσι κι αλλιως έτσι οπως ειναι δεν μπορω να βαλω τους κωδικους που θα μου στειλουν (το ποτε οπως το βλεπω).

    - - - Updated - - -

    When you reset your router the following settings will be changed:


    ZTE Router username and password
    Wi-Fi username and password
    ISP ip addresses and DNS
    Any firewall settings you have made
    Any portforwards you have set up
    Generally, any configuration or settings changes that you have made to your router.

    Αυτο το ISP και DNS?

  8. #338
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τι είχε η συσκευή όταν την άνοιξες για πρώτη φορά; Ακριβώς τα ίδια θα έχει και μετά το reset.
    Δηλαδή τη γνωστή ΙΡ για να συνδεθείς στο μενού της, με τα γνωστά username/password που έκανες χρήση και συνήθως αναφέρονται στο ταμπελάκι μαζί με αυτά του ασύρματου και συνδεόμενο στο διαδίκτυο θα τραβήξει τα στοιχεία του παρόχου, αν δεν έχει ήδη τα γενικά.

  9. #339
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι είχε η συσκευή όταν την άνοιξες για πρώτη φορά; Ακριβώς τα ίδια θα έχει και μετά το reset.
    Δηλαδή τη γνωστή ΙΡ για να συνδεθείς στο μενού της, με τα γνωστά username/password που έκανες χρήση και συνήθως αναφέρονται στο ταμπελάκι μαζί με αυτά του ασύρματου και συνδεόμενο στο διαδίκτυο θα τραβήξει τα στοιχεία του παρόχου, αν δεν έχει ήδη τα γενικά.
    Σ'ευχαριστώ πολυ φιλε με καθησύχασες γιατι είχα ξενερώσει. Θα το κάνω το βραδάκι!

    Θα τους πάρω αύριο και κανενα τηλέφωνο γιατι από χθες περιμένω την συνδεση/κωδικούς να δω τι γινεται!

  10. #340
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται να παίζει σε εμένα και σε εσένα όχι. Πήγαινε και στη διπλανή καρτέλα που γράφει IPv6 και ρύθμισε...
    Μετά και την αλλαγή των IPv6 DNS όλα είναι ΟΚ.

  11. #341
    Εγγραφή
    16-01-2017
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    Παρακαλώ για την βοήθειά σας. Διάβασα το thread και δεν είδα να έχει θίξει κάποιος το πρόβλημα που αντιμετωπίζω:

    Για κάποιον λόγο το router εμποδίζει τις ασύρματες συσκευές να δουν τις ενσύρματες στο δίκτυο.

    Εξηγώ: Έχω σταθερό PC συνδεδεμένο στη LAN 1, NAS στη LAN 2, WD MyCLOUD εξωτερικό σκληρό στη LAN 3 και όλοι επικοινωνούν τέλεια.
    Απο το laptop και το κινητό μου όμως δεν έχω πρόσβαση στο NAS και τον εξ. δίσκο, ενώ μπαίνω internet κανονικά...

    Πριν το Η267Α είχα ένα ASUS ρουτεράκι και όλα δούλευαν υπέροχα.

    Όλες μου οι συσκευές είναι με καρφωτές IP (απο το Local Network>LAN>DHCP Binding.
    Επίσης για ασφάλεια έχω δηλώσει τα MAC όλων των συσκευών στο Internet>Security>Filter criteria> με MAC Filter=white list (αυτό το αναφέρω για να έχετε εικόνα των ρυθμίσεων αν και δεν πιστεύω οτι επηρεάζει στο πρόβλημα). Για να δουλέψει το φίλτρο αυτό σωστά, έχω δηλώσει στο Local Network>WLAN>WLAN Advanced>Access Control-Mode Configuration, τα 2 WLAN SSID που χρησιμοποιώ σε "White List"

    Στο Local Network>WLAN>WLAN SSID Configuration έχω δηλώσει στα 2 ενεργά SSID (2,4 και 5GHz) να έχουν το SSID Isolation στο OFF. Νόμιζα οτι εκεί ρυθμίζεται η δυνατότητα να έχει ενα WLAN SSID πρόσβαση στο υπόλοιπο δίκτυο, αλλά τελικά όχι. Ό'τι και να βάζω εκεί δεν αλλάζει τίποτα!

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  12. #342
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σημερα ενεργοποιειται το vdsl μου (μετα απο μια βδομαδα αναμονης)

    Μεχρι χθες δεν αναβε τπτ (μου ειχαν κοψει το ADSl) σημερα λοιπον αναβοσβηνει το broaband αλλα ακομα δεν εχει αναψει το internet φωτακι του ZTE. Εκανα επανεκκινηση αλλα καμεια αλλαγη.
    Είναι ακομα σε φαση συνδεσης? (Τους κωδικους τους εχω βαλει στην συνδεση Vodafone Home που εγραφε στην διαδικασια στο manual))
    Συγνώμη για τις ερωτησεις αλλα μια βδομαδα εχω φαει την ζωη μου στο τηλ κέντρο χωρις να βρουν ιδιαιτερα ακρη γιατι αργησαν τοσο! Ευχαριστω

  13. #343
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Νέους κωδικούς σου έδωσαν ;
    όταν αλλάζεις απο vodafone adsl σε vdsl εκδίδωνται νέοι κωδικοι λες το πιο user θες πχ bill2018αν υπάρχει σου λένε οκ ειναι το bill2018@adsl.gr και το password το λαμβάνεις σε sms στο κινητό που θες

  14. #344
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σευχαριστω για την άμεση απάντηση!

    Απο τι μου έλεγε ο τυπος στο τηλεφωνικό δεν θα μου στειλουν κατι αλλο θα συνδεθει μονο του.
    Εχω κανει αυτην την διαδικασια που μου λες "bill2018@adsl.gr" sto site της Vodafone home που εκανα ενγραφή και τα εχω βάλει στο router εκει που εγραφε το manual
    Λες να εχει αλλάξει κατι?

  15. #345
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanosg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ για την βοήθειά σας. Διάβασα το thread και δεν είδα να έχει θίξει κάποιος το πρόβλημα που αντιμετωπίζω:

    Για κάποιον λόγο το router εμποδίζει τις ασύρματες συσκευές να δουν τις ενσύρματες στο δίκτυο.

    Εξηγώ: Έχω σταθερό PC συνδεδεμένο στη LAN 1, NAS στη LAN 2, WD MyCLOUD εξωτερικό σκληρό στη LAN 3 και όλοι επικοινωνούν τέλεια.
    Απο το laptop και το κινητό μου όμως δεν έχω πρόσβαση στο NAS και τον εξ. δίσκο, ενώ μπαίνω internet κανονικά...

    Πριν το Η267Α είχα ένα ASUS ρουτεράκι και όλα δούλευαν υπέροχα.

    Όλες μου οι συσκευές είναι με καρφωτές IP (απο το Local Network>LAN>DHCP Binding.
    Επίσης για ασφάλεια έχω δηλώσει τα MAC όλων των συσκευών στο Internet>Security>Filter criteria> με MAC Filter=white list (αυτό το αναφέρω για να έχετε εικόνα των ρυθμίσεων αν και δεν πιστεύω οτι επηρεάζει στο πρόβλημα). Για να δουλέψει το φίλτρο αυτό σωστά, έχω δηλώσει στο Local Network>WLAN>WLAN Advanced>Access Control-Mode Configuration, τα 2 WLAN SSID που χρησιμοποιώ σε "White List"

    Στο Local Network>WLAN>WLAN SSID Configuration έχω δηλώσει στα 2 ενεργά SSID (2,4 και 5GHz) να έχουν το SSID Isolation στο OFF. Νόμιζα οτι εκεί ρυθμίζεται η δυνατότητα να έχει ενα WLAN SSID πρόσβαση στο υπόλοιπο δίκτυο, αλλά τελικά όχι. Ό'τι και να βάζω εκεί δεν αλλάζει τίποτα!

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Δεν μπορείς δηλαδή να τα κάνεις ping, έτσι; Γιατί το να μην μπορείς να συνδεθείς στο nas είναι καθημερινότητα για windows :P

Σελ. 23 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα ZTE ZXHN H108L - How to unlock ZTE ZXHN H108L - Telnet
    Από Spanos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-20, 15:40
  2. Bridge Mode για ZXHN H267A V1.0 ??
    Από asfyra στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 15:06
  3. Zyxel VMG1312-B10D & ZTE ZXHN H168N 3.1
    Από mathios στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 18:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 22:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας