Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    20-09-2017
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι συνδρομητής στη cyta. Ήμουν χωρίς συμβόλαιο για 1+ χρόνο και τον Μάιο προχώρησα σε συμβόλαιο για 2 χρόνια. Μέχρι τότε είχα κάποια θέματα περιστασιακά με αποσυνδέσεις και μια φορά που έσβησε εντελώς το adsl, λόγω λάθους συνδεσμολογίας από τον οτέ σε αλλαγή καλωδίων, απ´ όσο με ενημέρωσε ο τεχνικός. Από διαβολεμένη σύμπτωση μετά τη σύναψη του συμβολαίου (τηλεφωνικά), άρχισαν προβλήματα με αποσυνδέσεις. Αφού δήλωσα τη βλάβη κτλ μετά από λίγο καιρό με πήραν από cyta και μου είπαν ότι δυστυχώς η γραμμή μου πρέπει να είναι κλειδωμένη στο 1mbit για να μην έχω αποσυνδέσεις. Αυτή είναι η ενημέρωση από μεριάς οτε μου είπαν και πως αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Το καλοκαίρι δεν ασχολήθηκα αλλά τώρα που θέλω να δω πχ καμία σειρά στο netflix δεν δουλεύει τίποτα... Είναι δυνατόν να μην μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα ή απλά δεν ασχολούνται; Αν φύγω θα έχω πρόστιμο; Στο 1mbit είναι σαν να μην έχω ίντερνετ...
    Επισυνάπτω σημερινά χαρακτηριστικά της γραμμής στα οποία φαίνεται πρόβλημα στο upload.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 137F9615-E634-4EE1-B057-F7A0638D2EC7.jpeg  


  2. #2
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    H γραμμή σου δείχνει να έχει συμπεριφορά μονοπόλου (μονό σκέλος). Τεχνικός ήρθε στον χώρο σου?? Πως αποφάνθηκαν ότι δεν γίνεται τίποτα?? Ζητάς επίλυση ή κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ και απλά φεύγεις. Δεν μπορεί να μην υπάρχει δυνατότητα αποκατάστασης. Ήδη έχεις 14Mbit στο Down άρα η γραμμή σου μπορεί να πάει και παραπάνω...

  3. #3
    Εγγραφή
    20-09-2017
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Ευχαριστώ για την απάντηση!
    Τεχνικός της cyta ήρθε πολλές φορές στον χώρο μου. Μου είπε ότι κάπου έχει διακοπή η γραμμή ή βραχυκύκλωμα και είναι θέμα οτε. Έπειτα τηλεφωνικά μου είπαν όσα αναφέρω παραπάνω. Μάλιστα όταν ξαναπήρα μπας και κάποιος άλλος υπάλληλος το κοιτάξει καλύτερα άκουσα τα ίδια. Ότι δεν γίνεται δηλαδή να πάει πάνω από 1mbit και είμαι από τους λίγους άτυχους που τους συμβαίνει αυτό...

  4. #4
    Εγγραφή
    10-01-2009
    Περιοχή
    ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Η cyta ειναι μια πολυ πονεμενη ιστορια για μενα,συνεχεια προβληματα ταχυτητας,αποσυνδεσεων κλπ,την τελευταια και προσφατη φορα,λεω ετσι γιατι ηδη εκανα αιτηση για φορητοτητα στον οτε ,η συνδεση ηταν ασταθης και χορευε,δηλωθηκε βλαβη αλλα δεν εγινε τιποτα και ειπαν οτι απλα υπαρχει τεχνικη αδυναμια απτον οτε,η δε ταχυτητα απο 11 πηγε 9 και 7 τι μπορω να κανω για να μην χρεωθω τα 120?

  5. #5
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ρε παιδιά επειδή την έχω πάθει δυστυχως και εγω στο παρελθόν, δε φταίει η Cyta και η κάθε Cyta. Ο χαλκός φταίει και ο ΟΤΕ που προφανώς δεν ασχολείται.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-01-2009
    Περιοχή
    ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από el02154 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά επειδή την έχω πάθει δυστυχως και εγω στο παρελθόν, δε φταίει η Cyta και η κάθε Cyta. Ο χαλκός φταίει και ο ΟΤΕ που προφανώς δεν ασχολείται.
    Αν εισαι στο δικτυο του μια χαρα ασχοληται,αμα λαχει σου δεινει και το καλυτερο ζευγος του καφαο,οτι ειναι μαπα ο χαλκος δεν το συζηταω,αν δεις το προβλημα μου θα καταλαβεις

  7. #7
    Εγγραφή
    17-04-2005
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.038
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Καταγγελία μπας και τα ξεφτέρια του ΟΤΕ αρχίσουν να κάνουν σωστά την δουλειά τους και να μην σαμποτάρουν εμμέσως άλλους παρόχους.
    ASUS ROG Crosshair VI Hero, AMD R7 3700X, CM MasterLiquid Pro 240, 32GB(4x8) G.Skill FlareX 3200. Dell/LSI 9260-8i, 2TB WD SN850,
    ASUS TUF RX 6800XT, EVGA Supernova 850 G2, CM Cosmos II, Sound Blaster Zx, DTT 3500 5.1, Dell G3223D + Samsung L27D850

    Earth & Beyond Emulator Project Now LIVE!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-17, 09:45
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-17, 01:21
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-17, 16:24
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-17, 20:41
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-16, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας