Σελ. 1 από 13 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 188
  1. #1
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RaNd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλευουν τα παντα, DSL, wifi, USB Leds κλπ κλπ.
    Περνας το 15.05 συμφωνα με τις οδηγιες, και μετα Update σε Lede 17.x.x
    Αρκει να ειναι η v1, δεν υπαρχει για PSTN αλλα το OpenWRT δεν εχει προβλημα, αφου η διαφορα PSTN/ISDN ειναι στο .bin firmware που θα φορτωσεις εσυ.

    https://www.skroutz.gr/s/5721306/TP-...W8970B-v1.html
    https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w8970
    https://www.uns.gr/openwrt-td-w8970b-v1/
    Σε συνέχεια του παραπάνω από άλλο θέμα, ανοίγω το παρόν για περισσότερες πληροφορίες και απορίες. Σήμερα και ίσως για τα επόμενα 1-2 χρόνια, θα παραμείνω σε ADSL, αφού στην περιοχή μου αν και βάζει καμπίνες η Vodafone, δεν αναβαθμίζεται η δικιά μου.
    Η γραμμή είναι πολύ καλή και σταθερή, όσα χρόνια την χρησιμοποιώ σε HOL/OTE. Τώρα παίζει ένα TD-W8960 και με πειραγμένο SNR στο 3,2 κι εξασθένιση 13dB, έχω συγχρονισμό 21,7Mbps. Οπότε υπάρχει πιθανότητα για VDSL, αλλά ίσως όχι το μέγιστο αλλά κάπου στα 40Mbps.

    Προτείνεις το Annex B διότι πωλείται καινούργιο σε v1 έναντι του Annex A που υπάρχει σε v3 ή για κάποιον άλλο λόγο;
    Ρωτάω διότι σε μεταχειρισμένο μπορώ να βρω το Annex A σε v1 (αυτό με τις 3 κεραίες).

    Λες ότι δεν παίζει σε PSTN αλλά μπορεί να περαστεί το κατάλληλο αρχείο. Ταυτόχρονα διαβάζω ότι στο Lede υπάρχουν και τα 2 πακέτα κι επιλέγεις στις ρυθμίσεις σε ποιο Annex θα δουλέψεις.
    Αυτό ισχύει ή πρέπει να περάσω το αρχείο χειροκίνητα και με ποιον τρόπο;

    Επίσης διαβάζω ότι στο firmware δεν υποστηρίζεται το μελλοντικό Vectoring και αυτό μπορεί να γίνει με εξαγωγή από αντίστοιχο κάποιας συμβατής συσκευής με το VRX200 SoC, όπως είναι το Fritz 7360.
    Επειδή έχεις VDSL και σύντομα Vectoring, το έχεις ψάξει αν γίνεται και με ποιον τρόπο;

    Η εμπειρία μου με το OpenWRT είναι μικρή και δεν το έχω ψάξει πολύ. Παλαιότερα το είχα βάλει σε 2 router, αλλά είτε λόγω έλλειψης χρόνου ή διάθεσης, το αντικατέστησα με το Gargoyle που ήταν σαφώς ευκολότερο για έναν μη σχετικό γνώστη. Τελευταία διαβάζω και ειδικά με το Lede ότι έχουν γίνει τεράστια βήματα και βλέπω ότι υπάρχουν πολλοί οδηγοί για διάφορες ενδιαφέρουσες δυνατότητες, οπότε σκέφτομαι αν αξίζει να του δώσω μια ευκαιρία σε σχέση με τα παρακάτω.

    Έχω ένα site-to-site OpenVPN (Αθήνα-χωριό) με 2 Raspberry Pi στα οποία υπάρχει πλάνο να μπει και ένα τρίτο στην Κω με τον αδελφό μου (που πριν 10 μέρες έβαλε VDSL). Ψάχνω λοιπόν μία αξιόπιστη λύση (με μία σε όλα συσκευή) λόγω της επιθυμίας του. Οπότε αν αποδειχθεί ότι παίζει όπως πρέπει το W8970 και απλά συνδεθεί στη γραμμή ξεχνώντας ότι υπάρχει, τότε μπαίνει σε εφαρμογή το σχέδιο. Και θα είναι ευκαιρία να ξαναδοκιμάσω το OpenWRT (ως Lede πλέον) σε TL-WDR3600 και TL-WR1043ND και να φύγουν τα 2 Raspberry.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-12-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    PPPoE SophosXG
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 8.4(dB)
    Αρχικα, εγω συνχρονιζα στα ~11 mbps και τωρα αναφερει max 116mbps (126 ελεγε στο Zyxel)

    Στην ελληνικη αγορα εχω βρει μονο το 8970Β σε v1 (v3 εχει αλλο hardware που δεν υποστηριζει OpenWRT).
    (καλυτερα καινουργιο, αν κατι παρει στραβα λες μου χαλασε και παιρνεις αλλο, αλλιως θελεις serial για να το ξε-μπρικαρεις)

    To αν ειναι AnnexB/A δεν παιζει ρολο στη VDSL αλλα μονο στην ADSL, και μονο με το oem firmware.
    To OpenWRT χρησιμοποιει binaries config (firmwares) για το DSL κομματι, οποτε αναλογως τη γραμμη σου, φορτωνεις και το αντιστοιχο.
    Το ιδιο ισχυει και για το VDSL κομματι, με την διαφορα οτι εκει δοκιμαζεις καποιο αλλο για καλυτερη αποδοσηκαι μονο,
    αφου το LEDE εχει οτι χρειαζεται για ADSL/VDSL.

    To παραπανω config/bin το βρισκεις ευκολα αφου ειναι στο GPL κομματι που δινουν οι εταιριες. Το ανεβαζεις στο OpenWRT και παιζει, τοσο απλα.

    Το OpenVPN παιζει ΚΑΙ με GUI απο την 15.x ,το εχω να τρεχει και για clients και με ενα site-2-site εδω και κανα χρονο.
    =-=-=-=-Live Fast Die Young-=-=-=-=

    Being Online Since 1999

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RaNd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικα, εγω συνχρονιζα στα ~11 mbps και τωρα αναφερει max 116mbps (126 ελεγε στο Zyxel)
    Είναι λογικό αφού τώρα είσαι σε καμπίνα. Στην δικιά μου περίπτωση η σύνδεση VDSL θα εξακολουθεί να παρέχεται από το αστικο'κέντρο, με ότι αυτό συνεπάγεται λόγω απόστασης και κατάστασης χάλκινου δικτύου.

    Στην ελληνικη αγορα εχω βρει μονο το 8970Β σε v1 (v3 εχει αλλο hardware που δεν υποστηριζει OpenWRT).
    (καλυτερα καινουργιο, αν κατι παρει στραβα λες μου χαλασε και παιρνεις αλλο, αλλιως θελεις serial για να το ξε-μπρικαρεις)
    Ναι γνωρίζω τις διαφορές σε hardware των versions και την συμβατότητα με WRT.

    To αν ειναι AnnexB/A δεν παιζει ρολο στη VDSL αλλα μονο στην ADSL, και μονο με το oem firmware.
    To OpenWRT χρησιμοποιει binaries config (firmwares) για το DSL κομματι, οποτε αναλογως τη γραμμη σου, φορτωνεις και το αντιστοιχο.
    Το ιδιο ισχυει και για το VDSL κομματι, με την διαφορα οτι εκει δοκιμαζεις καποιο αλλο για καλυτερη αποδοσηκαι μονο,
    αφου το LEDE εχει οτι χρειαζεται για ADSL/VDSL.

    To παραπανω config/bin το βρισκεις ευκολα αφου ειναι στο GPL κομματι που δινουν οι εταιριες. Το ανεβαζεις στο OpenWRT και παιζει, τοσο απλα.
    Στο Lede υπάρχουν και τα 2, όπως αναφέρει το Wiki. Εγκυκλοπαιδικά πως γίνεται χειροκίνητα το ανέβασμα στο OpenWRT;

    Το OpenVPN παιζει ΚΑΙ με GUI απο την 15.x ,το εχω να τρεχει και για clients και με ενα site-2-site εδω και κανα χρονο.
    ΟΚ, θα κάνω δοκιμή σε ένα από τα 2 router να έχω μια ιδέα πως έχουν σήμερα τα πράγματα.

    Για την υποστήριξη του Vectoring έχεις πληροφορίες; Ρωτάω διότι στον υπό διαβούλευση κανονισμό χοντρικής προβλέπεται ότι αν χρησιμοποιηθεί ασύμβατος εξοπλισμός, ο πάροχος μπορεί να υποβαθμίσει ή ακόμη να διακόψει την σύνδεση. Μάλιστα ο ΟΤΕ το αναφέρει στους νέους όρους των συμβολαίων με αρχή την 1η Νοέμβρη.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-12-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    PPPoE SophosXG
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 8.4(dB)
    Για το τελευταιο εχει συγκεκριμενα specs, που χωρις να τα εχω δει αναλυτικα υποψιαζομαι οτι υποστηριζονται απο τα TP-Link.
    https://www.cosmote.gr/fixed/corpora...bf%cf%84%ce%b5



    Το .bin/dsl modem firmware το ανεβαζεις στο openwrt μεσω winscp/filezilla/linux scp, και απο το gui του δηλωνεις το location.

    θα σε βοηθησει ή ενα VM σε LInux η το Linux subsystem που εχουν τα win10.
    =-=-=-=-Live Fast Die Young-=-=-=-=

    Being Online Since 1999

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για το vectoring δεν κατάλαβες τι λέω. Επίσημα το 9980, στο οποίο στηρίζεται το firmware του 8970, δεν υποστηρίζει Vectoring (G.993.5) και ούτε πρόκειται αφού έχει βγάλει άλλες συμβατές συσκευές η εταιρεία. Σύμφωνα με το link που έδωσα, πρέπει να γίνει χρήση από άλλη συμβατή συσκευή.
    Ρωτάω λοιπόν αν αυτό είναι δυνατόν και με ποιον τρόπο. Διαφορετικά όταν αύριο-μεθαύριο σε γυρίσουν αναγκαστικά σε Vectoring, κινδυνεύεις με διακοπή της υπηρεσίας (κανονικά και με τον νόμο).

  6. #6
    Εγγραφή
    26-12-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    PPPoE SophosXG
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 8.4(dB)
    Δεν ξερω αν δεν υποστηριζεται απο το chipset η το firmware που του φορανε.

    Aλλά, εδω https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w9980

    περνάει άλλο bin που παιζει, οπότε το όλο θέμα δείχνει να καθαρά θέμα software,
    αφού αναφέρει ότι και αυτή η συσκευή παιζει μεχρι 993.2
    =-=-=-=-Live Fast Die Young-=-=-=-=

    Being Online Since 1999

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    993.2 είναι σκέτο VDSL2. Για VDSL2 Vectoring, χρειάζεται υποστήριξη του 993.5, όπως έγραψα και πριν. Και το 9980 ΔΕΝ το υποστηρίζει από τον κατασκευαστή.

    - - - Updated - - -

    Το αναφέρει και το Wiki του 9980 που δίνεις:
    The TD-W9980, is advertised to support at most ITU G.993.2. This excludes VDSL vectoring support. The DSL drivers in trunk actually are the drivers from TP-Link, and do not include vectoring support either. However, I've got this router to run with full vectoring support using a 5.7.6 (77f69e99cd0e0d4d58454880a21438543f1571dc) firmware from http://xdarklight.github.io/lantiq-xdsl-firmware-info/ on my line (NL/XS4ALL)

  8. #8
    Εγγραφή
    26-12-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    PPPoE SophosXG
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 8.4(dB)
    Για τον παραπανω λογο ειπα οτι δεν εχω διαβασεi τα specs του soc/chipset, αν το .5 ειναι κομμενο απο hardware και υποστηριζεται απο το wrt μεσω software
    ή αν εχει native support και το εχουν κουτσουρεψει για να πουλησουν αλλα μοντελα ή υπηρξε θεμα licencing.
    =-=-=-=-Live Fast Die Young-=-=-=-=

    Being Online Since 1999

  9. #9
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είμαι πεπεισμένος ότι είναι κουτσουρεμένο από την εταιρεία για να πουλήσει και άλλο νεώτερο μοντέλο. Απόδειξη ότι ο τύπος όπως λέει, πήρε το firmware ενός Netgear και το πέρασε στο 9980 που έχει ίδιο SoC με το 8970 (αλλά κουτσουρεμένο για VDSL από την εταιρεία).
    Και αυτό που θέλω να μάθω είναι ο τρόπος που το έκανε και δεν βρίσκω κάπου αναφορά.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-12-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    PPPoE SophosXG
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 8.4(dB)
    Κώδικας:
    config vdsl 'dsl'
            option annex 'b'
            option firmware '/lib/firmware/xcpe_581816_580B11.bin'
            option xfer_mode 'ptm'
    
    config interface 'wan'
            option proto 'pppoe'
            option username 'user'
            option password 'password'
            option _orig_ifname 'ptm0.7'
            option _orig_bridge 'false'
            option ifname 'ptm0.835'
            option ipv6 '0'
    Καλημερα, παραπανω οπως βλεπεις εχει το αντιστοιχο option για το firmware.

    Στο OpenWRT (αυτο παραπανω ειναι απο LEDE) φορτωνουν το vdsl.bin αρχειο που ειναι μεσα στο firmware.
    =-=-=-=-Live Fast Die Young-=-=-=-=

    Being Online Since 1999

  11. #11
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Οπότε, αν κατάλαβα σωστά, εξάγεις το image του firmware της άλλης συσκευής, το περνάς στον σχετικό φάκελο και δηλώνεις την διαδρομή του στα options.
    ΟΚ, ευχαριστώ!

  12. #12
    Εγγραφή
    26-12-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    PPPoE SophosXG
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 8.4(dB)
    Και το σχετικο thread με τα firmware που περνανε
    https://forum.openwrt.org/viewtopic....339898#p339898

    Και
    https://forum.lede-project.org/t/sol...dsl-modem/4411
    και

    αλλη συσκευη, ιδιο chipset
    http://www.allnet.de/at/allnet-brand...adsl-backward/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος RaNd : 22-09-17 στις 14:02.
    =-=-=-=-Live Fast Die Young-=-=-=-=

    Being Online Since 1999

  13. #13
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το Σαββατοκύριακο έβαλα το Lede στο TL-WDR3600, να κάνει 2η ΡΡΡ κλήση και του φόρτωσα επιπλέον τα απαραίτητα (κατ' εμέ) OpenVPN, SQM QoS, DDNS και p919nd print server.
    Έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα από την τελευταία φορά που είχα δοκιμάσει. Τώρα βλέπω υπάρχουν πολλές πληροφορίες και σχετικοί οδηγοί για πολλές επιπλέον δυνατότητες και χρήσεις. Μια χαρά έπαιξε από οποιαδήποτε εξωτερική σύνδεση το κινητό. Θα το αφήσω λίγο καιρό έτσι να το παρακολουθήσω, μέχρι να βγει τελική απόφαση σε σχέση με το παρακάτω.

    Το ερώτημα είναι τώρα αν καταρχήν αξίζει η λύση όλα-σε-ένα με το W8970 (μνήμα 8/64) ή καλύτερα ξεχωριστό modem και το WDR3600 (μνήμη 8/128) ή το WR1043 (μνήμη 8/32);
    Επίσης για το 1043, σκέφτομαι αν μπορεί να αντικατασταθεί το Raspberry (VPN) στο χωριό και ταυτόχρονα να παίξει ως κύριο router. Θα τα καταφέρει με την μικρότερη μνήμη;

  14. #14
    Εγγραφή
    26-12-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    PPPoE SophosXG
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 8.4(dB)
    Το 1043 ειναι πολυ σταθερο και η CPU δεν θα εχει προβλημα, αφου το bandwidth ειναι μικρο στο WAN. Μπορεις να του βαλεις και extroot ωστε να δωσεις και χωρο και swap
    για να μην εχεις προβληματα μνημης ακομα και με torrent.

    Συνηθως λενε να ειναι ξεχωριστες συσκευες το router και το modem αλλα θεωρω πως ειναι στο χερι του καθενος τι θελει να κανει.
    =-=-=-=-Live Fast Die Young-=-=-=-=

    Being Online Since 1999

  15. #15
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπα, torrent στο χωριό από τον router δεν παίζει. Βασικά δεν τα δουλεύουν καν. Θέλω απλώς μια συσκευή που να είναι αξιόπιστη (όπως το OpenWRT) ξεχνώντας ότι υπάρχει, αφού θα εξυπηρετεί 3 σπίτια χωρίς μεγάλο φόρτο εργασίας και να υποστηρίζει VPN. Οπότε μια χαρά μπαίνει και φεύγει το Raspberry.

    Η λύση 2 συσκευών σου δίνει περισσότερες επιλογές ειδικά στον router που μπορείς να κάνεις χρήση όποιον θέλεις, με όποιο λειτουργικό, δυνατότητες και χαρακτηριστικά και ανάλογα το βαλάντιο που αντέχεις. Απλά σε WRT δεν υπήρχε μέχρι πρόσφατα όπως βλέπω, λειτουργική συσκευή. Ο αδελφός μου (βασικά η γυναίκα του) δεν θέλει 2 συσκευές, οπότε τώρα με το 8970 μου λύνονται τα χέρια, αρκεί να παίζει (όπως λες) αξιόπιστα. Ήδη έχω σταμπάρει 2 πωλητές (στα 20€ το v1).

    Νά 'σαι καλά που μου άνοιξες τα μάτια, καθώς είχα μείνει με την εντύπωση ότι δεν υποστηρίζονταν DSL router σε WRT firmware.

Σελ. 1 από 13 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mikrotik Routerboards με Openwrt
    Από Nikiforos στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-24, 12:48
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-17, 12:56
  3. [Other] Αγορα VPN router με OpenVPN
    Από tdk στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-17, 01:58
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-17, 10:53
  5. flash openwrt σε zte h108n
    Από τασος17 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-17, 01:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας