Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COMOTE
    Καλημερα και απο εμενα και καλως σας βρηκα.
    Εχω αγορασει το TP LINK TD8960N ν7 το οποιο το αναβαθμισα σε ν8.ο λογος που το αγορασα ηταν για να πειραματιστω λιγο με την γραμμη μου για κκαλυτερο ιντερνετ γεννικως οπου αυτο ειναι λογικο.ειδα και διαβασα αρκετα ποστ εδω για αλαγη σνρ κτλ αλλα καπου δεν τα καταφερνω.ππχ μπαινω σε εντολη cmd για να μπω μεσω τελνετ και να πειραματιστω για το σνρ.φτανω στο σημειο που ζηταει username και password.username δεχετε αλλα στο password δεν με αφηνει να γραψω τιποτα.εχω ενεργοποιηση το τελνετ απο τα windows και μεσα απο το μοντεμ που το εχει σαν επιλογη.κατι λογικα κανω λαθος η μηπως δεν υποστιριζετε τελικα μετα την αλαγγη σε ν8;
    ευχαρισστω εκ τον προτερων γι οποιαδηποτε συμβουλλη

  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν εννοείς ότι δεν δείχνει του χαρακτήρες ούτε καν τα αστεράκια ναι είναι λογικό έτσι λειτουργούν αυτα.
    Γράψε το password πάτα enter και θα συνδεθεί άσχετα αν δεν δείχνει το password.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COMOTE
    Αυτό ακριβώς κάνει.δεν δειχνει ουτε αστερακια ουτε τι γραφω.μετα και τον κωδικό που βαζω που δεν φαίνεται παταω εντερ και ακριβως μετα απο κάτω μου βγαζει αυτο το βελακι >

    Ειμαι δηλαδη μεσα;μια εντολη που εγραψα μετα adsl start --snr 130 μου εγραψε invalid command:adsl
    Καπου το κανω λαθος με την οχι σωστη εντολη;

    Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση

  4. #4
    Εγγραφή
    04-02-2012
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ/ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ-ΚΥΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14505/966 ,14230/1021
    ISP
    NOVA/WIND
    DSLAM
    Wind - ΚΥΛΛΗΝΗ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 21.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από basilis46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα και απο εμενα και καλως σας βρηκα.
    Εχω αγορασει το TP LINK TD8960N ν7 το οποιο το αναβαθμισα σε ν8.ο λογος που το αγορασα ηταν για να πειραματιστω λιγο με την γραμμη μου για κκαλυτερο ιντερνετ γεννικως οπου αυτο ειναι λογικο.ειδα και διαβασα αρκετα ποστ εδω για αλαγη σνρ κτλ αλλα καπου δεν τα καταφερνω.ππχ μπαινω σε εντολη cmd για να μπω μεσω τελνετ και να πειραματιστω για το σνρ.φτανω στο σημειο που ζηταει username και password.username δεχετε αλλα στο password δεν με αφηνει να γραψω τιποτα.εχω ενεργοποιηση το τελνετ απο τα windows και μεσα απο το μοντεμ που το εχει σαν επιλογη.κατι λογικα κανω λαθος η μηπως δεν υποστιριζετε τελικα μετα την αλαγγη σε ν8;
    ευχαρισστω εκ τον προτερων γι οποιαδηποτε συμβουλλη
    Το TP LINK TD8960N ν7 πως το έκανες v8 ;

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από basilis46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς κάνει.δεν δειχνει ουτε αστερακια ουτε τι γραφω.μετα και τον κωδικό που βαζω που δεν φαίνεται παταω εντερ και ακριβως μετα απο κάτω μου βγαζει αυτο το βελακι >

    Ειμαι δηλαδη μεσα;μια εντολη που εγραψα μετα adsl start --snr 130 μου εγραψε invalid command:adsl
    Καπου το κανω λαθος με την οχι σωστη εντολη;
    Ναι, είσαι μέσα αλλά δεν παίζει αυτή η εντολή.
    Δες το αντίστοιχο θέμα, από εδώ και μερικά μηνύματα παρακάτω.

    Καλώς ήλθες!

  6. #6
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COMOTE
    V8 κατεβασα το firmware απο το επίσημο site της tp link



    Οσο αφορα της εντολες τελικα θελει xdslctl configure --snr.
    Τωρα οσο μπορεσα και πειραματιστικα με διαφορα snr δεν νομιζω οτι κατι γίνετε.μετα απο καθε εντολη σνρ και αφου κανει restart το μοντεμ μπαινω και κοιταω μεσα απο μοντεμ στα statistics --xdsl.η αλλαγή που βλέπω ειναι συνηθως στο snr margin attenuation outpout power και στο attainable rate.στο attainable rate(kbps) πχ.τωρα μου δίνει 13436 downstream και 1051 up.

    Λιγο πιο κατω όμως εχει παλι ενα πινακακι με rate(kbps) down εκει λεει 10015 και up 1022.αυτο παντα στα ίδια μενει οτι αλλαγη και νανα κανω σε σνρ.σε ολα τα speedtest που κανω πιανω παντα 8,6mbps οσο ειχα παντα πριν αλλαγής ρουτερ οσο και με ρουτερ του οτε.μηπως τελικα εχω καποιον περιορισμο απο οτε ?

    Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    AN δεν αλλαζει η ταχυτητα (υποτιθεται βαζεις τις σωστες εντολες) τοτε το profile ειναι κλειδωμενο απο τον παροχο και δεν μπορει να κανει κατι κανενα modem στη περιπτωση αυτη

  8. #8
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Κατ' αρχήν έχει βάλει firmware που είναι για το V8 στο V7. Οπότε μπορεί αυτός να είναι ο λόγος που δε λειτουργεί η εντολή. Ίσως το firmware του V8 να έχει κλειδωμένη την πρόσβαση ή να μη λειτουργεί σωστά στο V7 αφού πιθανότατα οι συσκευές V7 και V8 δεν είναι ακριβώς ίδιες, με απλώς διαφορετικό firmware.

  9. #9
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μπορει και αυτο ... αλλα λογικα, αν οι αλλες εντολες πιανουν τοτε δεν νομιζω να φταιει αυτο, ομως οπως ειπα μπορει .. ή να εχει αλλη εντολη .. .συνηθως σε αυτα τα broadcom η vdsl snr εντολη ειναι μπλοκαρισμενη, σε adsl ειναι οκ, το snr πιανει

    Αν πατησει το xdslctl configure --snr και μετα το enter στο telnet, το dsl φωτακι αναβοσβηνει για να ξανα συνχρονισει, τοτε επιασε η εντολη

  10. #10
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COMOTE
    Καλησπέρα και πάλι και σας ευχαριστώ για την ανταποκριση.ισως τελικα να εβαλα λάθος firmware στο v7 με αυτην του v8 αλλα το μόντεμ για την ωρα δουλεύει καλα.ρισκαρα μαλλον και ευτυχώς για την ωρα δεν παρουσιάστηκε καποιο προβλημα με αυτο.
    Τελικα πηρα τηλ στον οτε,αφου βέβαια κουμποσα το speed port του παροχου λέγοντας στην κοπέλα στο τηλέφωνο οτι Θέλω να μου ρίξει το σνρ στο 8 και να με βάλει σε ελεύθερο προφιλ.ειπε πως αυτη δεν μπορει απο εκει να το κάνει και οτι θα προωθήσει το αίτημά μου στο τεχνικο τμημα.στα επομανα 10 λεπτά βλέπω το μόντεμ να κανει restart.ίντερνετ και τηλεφωνία κομπλέ.αλλάζω μοντεμ και βαζω το tp link.οντως η αλλαγη ειχε γινει.ημουν σε κλειδωμένο προφιλ.απο εκει και περα οτι ααλλαγές εκανα σε σνρ επιαναν και ανέβαινε και η ταχυτητα.
    Και οντως ηθελε η εντολη να ειναι xdslctl configure --snr.για την ωρα πειραματιζομαι για το που θα κλειδωσω τελικα το σνρ.με την αλλαγή που ζητησα απο οτε αμεσως απο 8.50 mbps πηγε στο 10.50.
    Ευχαριστω και παλι

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνδεση ote Vdsl με tp link archer vr600v
    Από Panik0s στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-21, 13:57
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-18, 19:44
  3. Σύνδεση VDSL Entry2 --> TP link Archer D7
    Από JTB στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 13:15
  4. [TP-Link] Πρόβλημα με Tp Link AC750 Archer D20
    Από Twister75 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-17, 21:14
  5. Βοήθεια με tp-link 7210 παρακαλώ!!!!!
    Από Στεφανος Βολ στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-17, 13:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας