Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Γεια χαρα,

    ειμαι χρονια στον ιδιο παροχο και θέλω να αλλάξω, μαλλον προς WIND. Πήρα τον παλιο μου παροχο για προσφορα και μου ειπε 27 ευρω το μηνα + 5 εφαπαξ για χρεωση ανανεωσης συμβολαιου.
    Στη WIND το ιδιο πακετο έχει 23 το μηνα τελικη με τελος τηλεφωνιας. Αν παω στη WIND θα πληρωσω και τιποτα αλλα εξτρα, μεταφορα αριθμου κλπ που πληρωναμε παλια ή εχουν καταργηθει αυτά;

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Κάποιοι, κυρίως εξ. συνεργάτες, χρεώνουν κάποιες φορές ένα 20ευρω. Αλλά σε αυτή την περίπτωση λένε πάγιο κοντά στα 19-20 ευρώ, οπότε βγαίνει ίδια τιμή.
    Στην δική σου τιμή, κανονικά αν έχεις κάτι έξτρα αυτό ίσως είναι 4-5 ευρώ που τα χρεώνουν πολλές φορές ακόμα και σε ανανέωση ή σε αλλαγή πακέτου, της ίδιας της WIND.
    Ανάλογα το ποιος σου δίνει την προσφορά, μπορεί να πάρεις και κάποιο πάγιο δώρο, ή κανένα ασύρματο τηλ, tablet, ρολόι, ή δωροεπιταγή από τα Public.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι, κυρίως εξ. συνεργάτες, χρεώνουν κάποιες φορές ένα 20ευρω. Αλλά σε αυτή την περίπτωση λένε πάγιο κοντά στα 19-20 ευρώ, οπότε βγαίνει ίδια τιμή.
    Στην δική σου τιμή, κανονικά αν έχεις κάτι έξτρα αυτό ίσως είναι 4-5 ευρώ που τα χρεώνουν πολλές φορές ακόμα και σε ανανέωση ή σε αλλαγή πακέτου, της ίδιας της WIND.
    Ανάλογα το ποιος σου δίνει την προσφορά, μπορεί να πάρεις και κάποιο πάγιο δώρο, ή κανένα ασύρματο τηλ, tablet, ρολόι, ή δωροεπιταγή από τα Public.
    Κάτι πήρε το ματι μου για τελος ενεργοποίησης 35 ευρώ. Αυτό ισχύει;

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Ρώτα να είσαι σίγουρος. Σε 5 συνδρομές δικές μου αλλά και γνωστών μου, δεν δόθηκε σε ΚΑΜΙΑ 35ευρω φορητότητας.
    ΟΛΕΣ έγιναν μέσω εξωτερικού συνεργάτη και όχι μέσω της ίδιας της WIND.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.134
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7974/ 1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο site η wind διαφημίζει το double play με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης. Οπότε αν θες τσέκαρέ το και εκεί.
    CPU: AMD Phenom ΙΙ X4 955, CPU Fan: CoolerMaster Hyper T4, MoBo: ASUS M3A78-T, RAM: 2x2GB Kingston Hyper-X + 2x2GB 800MHz, GPU: Gigabyte GTX 750 TI 2GB Windforce, Case: CoolerMaster HAF 922, PSU: SEASONIC G-550 GOLD 550W

  6. #6
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16200/1022
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Thomson tg585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φιλε Σταθη θα προτεινα να μην πας με τιποτα στην Wind.

    Η εταιρεια ειναι απαραδεκτη οσο αφορα κρυφες χρεωσεις, αθετηση συβολαιου και θα σου ερχονται λογαριασμοι +20% παραπανω απο τι σου "εγγυωνται". Σαν να χρεωνει επιτιδες τους συνδομητες της ακυρα μικροποσα 1-2 ευρω τα οποια αμα τα ψηλιαστεις πρεπει μετα να τρως αναμονη σε τηλεφωνο και χρεωση 26cent για καθε τηλεφωνιμα στο κεντρο τους. Τραγικοι...

    Ημουνα στην forthnet πηγα στην wind λογω προσφορας 18.5 ευρω (με 5 ωρες προς κινητα-απεριοριστα αστικα, κινητο 200min καθε μηνα αμα ανανεωνεις την καρτα φυσικα, και αλλη μια καρτα sim 1gb data) + 5 ευρω (που τελικα ηταν 5,5) που λεγανε για VDSL double play. Ε λοιπον μου λεγαν οτι θα ειναι 23.5. Οι λογαριασμοι ηταν παντα 28-29 ευρω. Καθε φορα επρεπε να παιρνω τηλεφωνο κ να χανω ωρα για να διορθωσουν τα "λαθη" τους.

    Τελευταια ηρθε 30 ευρω και οταν τους καλεσα μου ειπαν οτι το συμβολαιο μου λεει 7.5 ευρω για την vdsl... ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ. Τους εξηγησα στο συμβολαιο ειναι 5.5 κ μου λενε αμα το εχω το συμβολαιο να τους το παω... Αφου τους εκραξα θα εκμεταλευτω την ευκαιρια να αποχωρησω απο αυτην Κ@#$ΕΤΑΙΡΕΙΑ μετα απο αυτην εδω την ανακοινωση περι αλλαγων σε χρεωσεις οι οποιες τελικα θα ειναι μια επιβαρυνση των 4+ ευρω ανα μηνα.

    Οποτε με λιγα λογια οσα παιρνει ο Ανεμος... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ WIND.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Papas : 28-09-17 στις 15:07.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-01-2012
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Σταθη θα προτεινα να μην πας με τιποτα στην Wind.

    Η εταιρεια ειναι απαραδεκτη οσο αφορα κρυφες χρεωσεις, αθετηση συβολαιου και θα σου ερχονται λογαριασμοι +20% παραπανω απο τι σου "εγγυωνται". Σαν να χρεωνει επιτιδες τους συνδομητες της ακυρα μικροποσα 1-2 ευρω τα οποια αμα τα ψηλιαστεις πρεπει μετα να τρως αναμονη σε τηλεφωνο και χρεωση 26cent για καθε τηλεφωνιμα στο κεντρο τους. Τραγικοι...

    Ημουνα στην forthnet πηγα στην wind λογω προσφορας 18.5 ευρω (με 5 ωρες προς κινητα-απεριοριστα αστικα, κινητο 200min καθε μηνα αμα ανανεωνεις την καρτα φυσικα, και αλλη μια καρτα sim 1gb data) + 5 ευρω (που τελικα ηταν 5,5) που λεγανε για VDSL double play. Ε λοιπον μου λεγαν οτι θα ειναι 23.5. Οι λογαριασμοι ηταν παντα 28-29 ευρω. Καθε φορα επρεπε να παιρνω τηλεφωνο κ να χανω ωρα για να διορθωσουν τα "λαθη" τους.
    Φίλε ακριβώς τα ίδια και εγώ πριν 2 χρόνια περίπου...
    Κρυφές χρεώσεις σε κάθε λογαριασμό...Στο τηλέφωνο έκαναν τουλάχιστον 20 λεπτά να το σηκώσουν...
    Έφυγα άρον-άρον όπως είχα γράψει σε ένα άλλο post μου.Απλά τραγικοί όπως λες.

    Αλλά απ'ότι φαίνεται ,αν αυτά που λες είναι πρόσφατα,ούτε τώρα βάλαν μυαλό.
    Έχει φάει Χ από μένα αυτό το τσίρκο.

  8. #8
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Το router oxygen IAD ivv14200 που δίνει η vodafone μπορεί να χησιμοποιηθεί στην wind σε περίπτωση φορητότητας ή πρέπει να πάρω το router της Wind ;

  9. #9
    Εγγραφή
    29-11-2017
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis_N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρα,

    ειμαι χρονια στον ιδιο παροχο και θέλω να αλλάξω, μαλλον προς WIND. Πήρα τον παλιο μου παροχο για προσφορα και μου ειπε 27 ευρω το μηνα + 5 εφαπαξ για χρεωση ανανεωσης συμβολαιου.
    Στη WIND το ιδιο πακετο έχει 23 το μηνα τελικη με τελος τηλεφωνιας.
    Φιλε μου αν θες διαβασε εδω τι τραβαω με την wind (Ολο τον Νοεμβριο χωρις τηλ-ιντερνετ και ακομα περιμενω)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...89%CE%BD%CE%BF
    Το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι σκεφτομαι να παω στην cosmote ακομα αι αν χρειαστει να πληρωνω εκει 10€ επιπλεον τον μηνα απο οσο στην wind

Παρόμοια Θέματα

  1. αλλαγη επεξεργαστη σε λαπτοπ .
    Από jakjak στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 21:32
  2. Αλλαγή παρόχου, διατήρηση email.ΑΛΛΑΓΗ(;)
    Από nikoskazanakis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-17, 13:14
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:32
  4. Ιωαννινα αλλαγη παρόχου
    Από bkonstantinos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-17, 02:46
  5. Aποσυνδέσεις μετά απο αλλαγή παρόχου
    Από Poseidwn13 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 11:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας