Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 47
  1. #16
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotirisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δωρεάν το 11199 δεν είναι σε καμία περίπτωση γιατί είχα 0,40 στην κάρτα μου και έλεγε ότι το ποσό δεν επαρκή γι' αυτήν την κλήση!
    Για το δεύτερο νούμερο δεν γνωρίζω.
    Δεν είμαι εις θέση να ξέρω τι πως και γιατί συνέβη αυτό σε σένα, ελπίζω να καταλαβαίνεις, γιατι γνωρίζω αυτές τις λεπτομέρειες, είμαι ασφαλισμένος στην interlife και ποτε δεν χρεώθηκα στο πενταψήφιο της οδικής βοήθειας, λες να είναι εξαίρεση στις δικές μου κλήσεις λόγω οτι έχω πελάτισα την κόρη του ιντερλάιφ...?
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotirisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια αναφέρεσαι;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giatros.net Εμφάνιση μηνυμάτων

    Την οδική βοήθεια της interlife την έχει αναλάβει η ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑ στο Τηλ.11199, 2109462097 τα οποία και αυτά είναι δωρεάν.
    Στο πιο πάνω

    Να σημειώσω οτι μάλλον δεν μιλάμε για τα 5ψηφία τηλέφωνα αλλά για τα 5ψηφια με τα sms μεγάλης χρέωσης

  3. #18
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Η απαντηση αν καταλαβα καλα αφορα την οδικη βοηθεια και οχι την φροντιδα ατυχηματος...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω όμως πως στα επόμενα μηνύματα υπάρχει μια άλλη απάντηση όποτε καλό θα ήταν να μην φτάνουμε σε συμπεράσματα χωρίς να έχουμε όλα τα δεδομένα
    ......

  4. #19
    Εγγραφή
    14-09-2015
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE H1600 & hAP ac²
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giatros.net Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι εις θέση να ξέρω τι πως και γιατί συνέβη αυτό σε σένα, ελπίζω να καταλαβαίνεις, γιατι γνωρίζω αυτές τις λεπτομέρειες, είμαι ασφαλισμένος στην interlife και ποτε δεν χρεώθηκα στο πενταψήφιο της οδικής βοήθειας, λες να είναι εξαίρεση στις δικές μου κλήσεις λόγω οτι έχω πελάτισα την κόρη του ιντερλάιφ...?

    Δεν ξέρω πότε κάλεσες και γιατί, αλλά με κοσμοτέ αριθμό το περασμένο Σάββατο η κλήση δεν πραγματοποιήθηκε.
    Και επειδή αυτές οι στιγμές δεν είναι για γέλια, καλό είναι να το γνωρίζουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα.

    Παρεμπιπτόντως μόλις το κάλεσα και βγαίνει ηχογράφηση ότι "ο χρόνος ομιλίας στον λογαριασμό σας έχει εξαντληθεί"
    Μέσα έχω 1000 λεπτά υπόλοιπο προς όλους και 0,46 στην κάρτα.
    Το συμπέρασμα δικό σου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x69pr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απαντηση αν καταλαβα καλα αφορα την οδικη βοηθεια και οχι την φροντιδα ατυχηματος...

    - - - Updated - - -



    ......

    Ο ίδιος αριθμός είναι και για τα δύο.
    Εγώ αναφέρομαι στην φροντίδα ατυχήματος παρόλα αυτά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πιο πάνω

    Να σημειώσω οτι μάλλον δεν μιλάμε για τα 5ψηφία τηλέφωνα αλλά για τα 5ψηφια με τα sms μεγάλης χρέωσης

    Δεν την γνωρίζω την διαφορά

  5. #20
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x69pr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απαντηση αν καταλαβα καλα αφορα την οδικη βοηθεια και οχι την φροντιδα ατυχηματος...

    - - - Updated - - -



    ......
    Η οδική βοήθεια αφορά την ακινητοποίηση του οχήματος λόγω μηχανικής βλάβης ή/και λόγω ατυχήματος (αυτό χρεώνεται ως εξτρα ασφαλιστική κάλυψη), η φροντίδα (το λέει και η λέξη) αφορά την ακινητοποίηση του οχήματος λόγω ατυχήματος μόνο (αυτό παρέχεται δωρεάν σύμφωνα με την νομοθεσία και ενσωματώνεται στην κυρίως ασφαλιστική κάλυψη ).
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  6. #21
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    οι πενταψήφιοι με 5ΧΧΧΧ λειτουργούν (συχνότερα από ότι όχι) ως κοινοί απατεώνες, οικονομικοί λωποδύτες με συνένοχους (εκ των πραγμάτων) ασφαλώς τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας που 2-3 καταγγελίες έπρεπε να ερευνούν και να κόβουν τους απατεώνες. Αντίθετα αυτές του σιγοντάρουν πουλώντας τρελίτσα στον δύσμοιρο πελάτης τους που προσπαθεί να βρει το δίκιο του.

    Ξέρω πόσες περιπτώσεις φίλων μου που, αν και άριστοι γνώστες χειρισμού έξυπνων συσκευών και ιντερνετ, βρέθηκαν να χρεώνονται σε "συνδρομές" (αστείες σχεδόν τρολλιές πχ ανέκδοτα σε σμσ με χρέωση 2Ε το σμσ και 3 σμσ τη μέρα) με το έτσι θέλω χάνοντας 10ευρα σε χρόνο DT.

    Οι εταιρίες κάνουν τους κινέζους και αντί να σου προτείνουν φραγή προτείνουν να στείλεις στοπ και άλλες αηδίες που συχνά απλά δε δουλεύουν (αφού μιλάμε για απατεώνες 5-ψήφια που δεν τήρησαν κανόνες εγγραφής πως περιμένει να τηρήσουν κανόνες διαγραφής).

    Προσωπικά έχω κάνει φραγή σε τέτοιους αριθμούς (ολική) με τηλεφώνημα στον πάροχο πριν βρεθώ να προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.
    There is nothing like 127.0.0.1

  7. #22
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Φραγή 5ψηφιων γίνεται για τις σειρές 54χχχ και 19χχχ (sms υψηλής χρέωσης). Τα υπόλοιπα 5ψήφια για τράπεζες,ασφαλιστικές κλπ μπορούν να καλούνται κανονικά.

  8. #23
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Καταρχάς επιτέλους!!! Ειναι απαράδεκτο να λειτουργούν με αυτές τις πρακτικές τόσα χρόνια και θα έπρεπε να έχουν τιμωρηθεί γιατι τρώνε πολλά λεφτά!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι χρήστες “έξυπνου κινητού” που χρησιμοποιούν το 3G δίκτυο ορισμένου παρόχου [δηλαδή τα δεδομένα τους (data), όχι μέσω ασύρματης πρόσβασης (WI-FI)] εγγράφονται σε υπηρεσίες πολυμεσικής πληροφόρησης οι οποίες είναι υπηρεσίες αυξημένης χρέωσης, χωρίς να καταχωρούν οι ίδιοι με θετική τους ενέργεια τον αριθμό της κινητής τους σύνδεσης σε ορισμένο για τον σκοπό αυτό πεδίο ιστοσελίδας παροχής Υ.Π.Π..
    Δεν πιστεύω ότι αυτό είναι πάντα το σενάριο. Πιστεύω ότι πολλές φορές οι εταιρείες αυτές εγγράφουν νούμερα κατά βούληση όπως έχει γίνει με μένα με 2 διαφορετικά νούμερα.
    Και τις 2 φορές έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μου παρουσίασανε κατι συνδέσεις σταθερής απο τις οποίες και καλά εγινε η εγγραφή.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Με τσίμπησαν και μένα, WIND Ελλάς και DIMOCO Europe. Τους κυνήγησα από πολλές κατευθύνσεις, και συγκέντρωσα στοιχεία για μελλοντικές ενέργειες.

    Η WIND, ως απόλυτος συνένοχος, συγκάλυψε την DIMOCO και απέφυγε (!) επανειλημμένα να μου παρέχει πληροφορίες που θα με διευκόλυναν στην υπόθεση.

    Εγώ πήρα κάποια από τα χρήματα πίσω. Πολύς κόσμος που μίλησα, δεν μπήκε στον κόπο να διεκδικήσει τίποτα, αρκέστηκε απλά σε φραγή 5ψήφιων. Θα πρέπει να έχουν κλαπεί τεράστια ποσά γενικώς.

    Χρειάζεται ενημέρωση του κόσμου, και ομαδικές ενέργειες. Και άμεσα φραγή 5ψήφιων χρεώσιμων SMS σε κάθε κινητό! Σήμερα, όχι αύριο....

  10. #25
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Όντως ,είναι τελείως χαζό να παίρνεις στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για κάποιο πρόβλημα και απο πάνω να πληρώνεις !

  11. #26
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παίζουν με τα νούμερα και το πλήθος. Αν φάνε έστω και ελάχιστα ευρώ από πολλούς, αν ελάχιστοι τα διεκδικήσουν, τα υπόλοιπα είναι κέρδος.

    Πόσοι θα ασχοληθούν για πχ 2-3€ χαμένα; Πιθανολογώ λίγοι.

  12. #27
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν αλλάξει ο κανονισμός, ωστε να απαιτείται ΕΞΕΕΡΧΟΜΕΝΟ SMS για εγγραφή σε αυτές τις "υπηρεσιες" δε μας βλέπω καλά!

  13. #28
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    δεν θα έπρεπε καν να υπήρχε χρεώση από τρίτους σε λογαριασμό που με χρεώνει ο πάροχος μου χωρίς να έχω κάνει κλήση εγώ ή sms. Αν θέλω να πάρω τηλ ή να στείλω sms εγώ και να φαίνεται στο λογαριασμό μου τότε ναι να χρεωθώ.

    Όλα τα άλλα είναι παραθυράκια του νόμου και απλά τα εκμεταλεύονται οι εταιρείες για προσωπικό τους όφελος.

    Για αυτό θα έπρεπε να είναι υπόλογοι και οι πάροχοι σε όλο αυτό.

  14. #29
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    άντε να δούμε θα γίνει κάτι τώρα με τον ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ θα φιλοτιμηθεί η ΕΕΤΤ να κάνει τα αυτονόητα και να τα βάλει στην θέση τους επιτέλους τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας

    γιατί το λέω....

    οι πενταψήφιοι με ΧΧΧΧΧ λειτουργούν (συχνότερα από ότι όχι) ως κοινοί απατεώνες, οικονομικοί λωποδύτες με συνένοχους (εκ των πραγμάτων) ασφαλώς τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας που 2-3 καταγγελίες έπρεπε να ερευνούν και να κόβουν τους απατεώνες. Αντίθετα αυτές του σιγοντάρουν πουλώντας τρέλα στον δύσμοιρο πελάτης τους που προσπαθεί να βρει το δίκιο του. (αρκετά κρούσματα έχω από συνάδελφους στην δουλεία που έχουν χρεωθεί και από τις τρείς εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και ενώ τους προτρέπω να κάνουν καταγγελία στον ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ λένε για λίγα ευρώ...)

    ε να με συγχωρείται λίγα ευρώ τα ΧΧΧΧΧ που σας χρεώνουν με το έτσι θέλω
    ενοχλήσεις σε σταθερά / κινητά από άλλους που θέλουν να σας κάνουν πελάτες

    τα θέλει ο κώλος σας....

    καταγγελία και αν δεν βάλουν μυαλό τότε πας δικαστικά και απαιτείς την μέγιστη αποζημίωση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 28-09-17 στις 18:59.

  15. #30
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved


    για τις αυξήσεις που κάνουν μονομερώς ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (και οι 3 εταιρίες κινητής) πότε θα επέμβει κάποιος ;

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-18, 22:50
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-17, 13:48
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 18:31
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-17, 13:16
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-16, 11:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας