Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    για γρήγορη αναβάθμιση ήταν μονόδρομος, αν δεν υπήρχαν και προβλήματα καθυστερήσεων και γραφειοκρατείας, το 2015 νομίζω θα είχαμε πολύ μεγαλύτερη κάλυψη.
    Μακάρι να φέρει ανάπτυξη όπως λες αλλά απο μόνο του δεν αρκεί... θέλει και άλλες μεγάλες αλλαγές η χώρα...
    Από το 2011 ίσως και νωρίτερα έξι ολόκληρα χρόνια μετά δεν το λες γρήγορη αναβάθμιση.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παιδιά ,έχετε θετικές εμπειρίες απο το VDSL της Cote.Γιατί δεν μετράει μόνο η ποσότητα αλλά και η ποιότητα.

  3. #18
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το 2011 ίσως και νωρίτερα έξι ολόκληρα χρόνια μετά δεν το λες γρήγορη αναβάθμιση.
    To 2010 ξεκίνησε ο ΟΤΕ σε Ζωγράφου, Σερρες και άλλες περιοχές που δεν θυμάμαι τώρα. το 2011 ή 2012 οι υπόλοιποι πάροχοι προσέφυγαν στην ΕΕΤΤ για το μονοπώλιο του ΟΤΕ, προφανώς γιατί αυτοί δεν έκαναν καμία επένδυση και δεν ήθελαν ο ΟΤΕ να τους "Φαει" την πίτα. Πέρασαν περίπου 2 χρόνια απραξίας μέχρι το 2013 όπου ρυθμίστηκε η αγορά στο VDSL και ξεκίνησε δυναμικά η αναβάθμιση των καμπινών, ειδικότερα το 2014 έγιναν οι μεγαλύτερες επενδύσεις που έχουν γίνει ποτέ στον κλάδο, μέχρι τον ωραίο Ιούνιο του 2015 που με τον αγαπημένο μας "γουάου" και τον φίλαράκο του η χώρα μπήκε σε δεινή θέση και σταμάτησαν για άλλη μια φορά τα πάντα. Ξεκινώντας στις αρχές του 2016 πάλι με αργούς ρυθμούς και στα μέσα με γοργούς έχουμε φτάσει πιστεύω σε ικανοποιητικό σημείο. Ορόσημο είναι ο κανονισμός Vectoring όπου άμεσα αναβαθμίστηκαν >6000 καμπίνες και συνεχίζει.

    Θα θεωρήσεις οτι είμαι υποστηρικτής του ΟΤΕ, (είμαι λιγάκι) αλλά βλέποντας το συνολικό έργο μέσα σε τόσο αρνητικό περιβάλλον απο την κρίση μέχρι τους υπόλοιπους παρόχους και το ίδιο το κράτος, νομίζω πως είναι άθλος.

  4. #19
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι ολα τα vdsl to ιδιο. το fttc που παιρνουν πλεον αρκετοι δεν μπορει να συγκριθει με το vdsl "εως" απο το ΑΚ. ειναι μεγαλο τεχνολογικο αλμα σε σχεση με το χαλκο. τωρα γιατι επιλεγει να δινει μονο 50 ειναι αλλο θεμα. παντως λογικα μεσα στην επομενη 5ετια, ευκολα πιστευω μπορουμε να δουμε και 300+, οσοι εχουν fftx που ευχομαι να ναι πολλοι
    Το xDSL έχει τον ίδιο περιορισμό είτε από αστικό κέντρο είτε από καμπίνα. Και στις 2 περιπτώσεις ισχύει απόλυτα το "έως".
    Απλά σε πυκνοκατοικημένες περιοχές έχουμε περισσότερες καμπίνες που συνεπάγεται όσο το δυνατόν μικρότερη απόσταση από αυτές. Από την άλλη σε αραιοκατοικημένες, υπάρχουν περιπτώσεις (ακόμη και στην Αττική) που η απόσταση από την καμπίνα είναι αρκετά μεγάλη και συχνά δεν παρέχεται το 50άρι πακέτο.

  5. #20
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το xDSL έχει τον ίδιο περιορισμό είτε από αστικό κέντρο είτε από καμπίνα. Και στις 2 περιπτώσεις ισχύει απόλυτα το "έως".
    Απλά σε πυκνοκατοικημένες περιοχές έχουμε περισσότερες καμπίνες που συνεπάγεται όσο το δυνατόν μικρότερη απόσταση από αυτές. Από την άλλη σε αραιοκατοικημένες, υπάρχουν περιπτώσεις (ακόμη και στην Αττική) που η απόσταση από την καμπίνα είναι αρκετά μεγάλη και συχνά δεν παρέχεται το 50άρι πακέτο.
    Σύμφωνοι. Οπότε το θέμα δεν είναι το έως. Απλά ήθελε να εξάρει πόσο πιάνεις ως προς το ονομαστικό VDSL πακέτο (το έως), που "συνήθως" (όπως έγραψες λόγω μικρής απόστασης) από KV είναι κοινό δλδ πιάνεις μαξ ταχύτητα.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το ADSL2+ έχει ορίζοντα τα 24Mbps, που για να τα πιάσεις πρέπει να είσαι δίπλα στο DSLAM. Εδώ καταλαβαίνουμε καλά όλοι το "έως".
    Το VDSL2 και αύριο το Vectored, δεν έχει ορίζοντα τα 50Mbps αλλά πολύ παραπάνω.
    Π.χ. είμαστε και οι 2 στην ίδια καμπίνα αλλά εσύ σε μεγαλύτερη απόσταση, όμως σήμερα και οι 2 πιάνουμε το 50άρι. Αύριο εγώ μπορεί να πιάσω τα 200 ή 300Mbps (εφόσον υπάρχει τέτοιο πακέτο) αλλά εσύ όχι. Αυτό σημαίνει το "έως" που είναι κανόνας και τεχνολογικός περιορισμός στο xDSL.

  7. #22
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Οκ, όλα αυτά είναι γνωστά. Είπαμε συγκεκριμένα ότι για VDSL από KV το "έως" στην πράξη καταργείται σήμερα. Αύριο με το Vectoring εδώ θα είμαστε να το δούμε πως ακριβώς θα διαφοροποιηθεί στην πράξη η πραγματική ταχύτητα με την εισαγωγή του νέου προφίλ.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  8. #23
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.693
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εμένα, αλλα δεν αποκλείεται να είναι σωστός, αν ανοίξεις το fttxgr.eu και δεις τις καμπίνες του ΟΤΕ, έχουν μπει σχεδόν σε όλες τις περιοχές με υψηλό πληθυσμό.

    - - - Updated - - -



    δεν μπορείς να συγκρίνεις την Inalan με τους άλλους παρόχους, καμία σχέση σε όλα τα επίπεδα.

    Επιπλέον ο μόνος τρόπος για μπορούσε να αναπτυχθεί η ευρυζωνικότητα στην Ελλαδα ήταν το VDSL, εκτος και αν υπήρχε μια google στην Ελλαδίτσα που θα επένδυε κατι δις, θα έφτιαχνε FTTH και δεν θα έπαιρνε ποτέ τα χρήματα πίσω.
    Επίσης να υπολογίσουμε πως δεν έχουμε μαζική συμμετοχή από όλη την Ελλάδα για να καταγράψουμε όλες τις καμπίνες. Για του λόγου το αληθές, φέτος που ήμουν όλο το καλοκαίρι στη Χαλκιδική και σκεφτόμουν αν θα ενεργοποιήσω γραμμή στο εξοχικό ή όχι, βρήκα συνεργείο του ΟΤΕ στην Καλλιθέα Χαλκιδικής και μου ανέφερε πως εκεί ας πούμε δίνει και VDSL.
    Τέλος είναι σίγουρο πως ο ΟΤΕ μετράει και τις συνδέσεις από το Α/Κ. Αποκλείεται να λέει μόνο για τις καμπίνες.

  9. #24
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης να υπολογίσουμε πως δεν έχουμε μαζική συμμετοχή από όλη την Ελλάδα για να καταγράψουμε όλες τις καμπίνες. Για του λόγου το αληθές, φέτος που ήμουν όλο το καλοκαίρι στη Χαλκιδική και σκεφτόμουν αν θα ενεργοποιήσω γραμμή στο εξοχικό ή όχι, βρήκα συνεργείο του ΟΤΕ στην Καλλιθέα Χαλκιδικής και μου ανέφερε πως εκεί ας πούμε δίνει και VDSL.
    Τέλος είναι σίγουρο πως ο ΟΤΕ μετράει και τις συνδέσεις από το Α/Κ. Αποκλείεται να λέει μόνο για τις καμπίνες.
    Θεωρώ οτι κάνει την απλή πράξη

    Πόσες συνδέσεις έχω συνολικά; πχ 2.000.000
    Σε πόσες συνδέσεις είναι διαθέσιμο το 30 και 50; πχ σε 1.050.000
    Αρα έχω κάλυψη 50%.

    Φαντάζομαι κάπως έτσι υπολογίζεται συστημικά.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν μιλά για κάλυψη ενεργών συνδέσεων, αλλά πληθυσμιακή.
    Σε πόσα αστικά κέντρα έχω VDSL και σε πόσα αυτά αναβαθμισμένες καμπίνες; Και κάνει υπολογισμό πόσος πληθυσμός καλύπτεται, σε απόσταση που μπορεί να διαθέσει την υπηρεσία.
    Είναι όπως η πληθυσμιακή κάλυψη της κινητής ή της ψηφιακής τηλεόρασης, που δεν είναι σε αντιστοιχία με την γεωγραφική κάλυψη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, όλα αυτά είναι γνωστά. Είπαμε συγκεκριμένα ότι για VDSL από KV το "έως" στην πράξη καταργείται σήμερα. Αύριο με το Vectoring εδώ θα είμαστε να το δούμε πως ακριβώς θα διαφοροποιηθεί στην πράξη η πραγματική ταχύτητα με την εισαγωγή του νέου προφίλ.
    Εμ, δεν καταργείτε ούτε και σήμερα σε πλείστες περιπτώσεις. Μόνο στην Αττική, υπάρχουν πολλές περιπτώσεις σε περιοχές με καμπίνες, που δεν παρέχεται σήμερα το 50άρι. Έχω γνωστό στη Σταμάτα που η καμπίνα έχει απόσταση 850 μέτρα και πιάνει τα 40Mbps. Αλλού είναι στα 1100 μέτρα. Για να μην μιλήσουμε στην επαρχία και γενικά σε αραιοκατοικημένες περιοχές.

  11. #26
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos
    Εμ, δεν καταργείτε ούτε και σήμερα σε πλείστες περιπτώσεις. Μόνο στην Αττική, υπάρχουν πολλές περιπτώσεις σε περιοχές με καμπίνες, που δεν παρέχεται σήμερα το 50άρι. Έχω γνωστό στη Σταμάτα που η καμπίνα έχει απόσταση 850 μέτρα και πιάνει τα 40Mbps. Αλλού είναι στα 1100 μέτρα. Για να μην μιλήσουμε στην επαρχία και γενικά σε αραιοκατοικημένες περιοχές.
    Λογικό να συμβαίνει. Απλά δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις στην Αττική, με καμπίνες τόσο μακρυά...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  12. #27
    Εγγραφή
    05-06-2008
    Περιοχή
    Αθήνα Καλλιθέα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Netgear Nighthawk D7000
    SNR / Attn
    16(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλιστα.

    Στην Καλλιθέα όμως πιάνω 21300 mbps, αλλά ακόμα διαθεσιμότητα VDSL δεν έχω.

    Το περίεργο είναι ότι ένα τετράγωνο μακρυά μου υποστηρίζει μέχρι και 50άρα.


    Ελπίζω να αλλάξουν σύντομα τα πράγματα, μιας και πρόσφατα έσκαψαν το δρόμο και πέρασαν οπτικές από Wind.
    CPU:intel i7 2600k, Motherboard:Gigabyte Z68XP-UD3p,Μνημες:Corsair Vengeance 16GB DDR3-1600 Kit,Gpu:sapphire 6950 2gb,Hardisk:500gb seagate,f3 1t,Soundcard:Asus Xonar D2/PM,Monitor:Lgm227WD Full hd,Case:HAF 932,Os:7 ultimate 64-bit,Sound:z5500 logitech,Keyboard:Logitecg g110,Mouse:g9x

  13. #28
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    για ελάτε να δείτε τα καλά όταν ανήκεις στον Δήμο Αθηναίων (Παγκράτι)
    εγώ παίρνω VDSL 50 μέσω Α/Κ
    και όμως περιμένω να αναβαθμίσουν την καμπίνα σε νέου τύπου από την COSMOTE
    προς το παρών εδώ πέρα μόνο καμπίνες της VODAFONE ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια
    της COSMOTE έχουν σταματήσει στις οδούς Σπύρου Μερκούρη - Ευτυχίδου - Φορμίωνος....
    π.χ στην Χρεμωνίδου θα συναντήσεις μόνο της VODAFONE
    στον δρόμο Λάσκου Β. που είμαι και στα γύρω στενά επίσης της VODAFONE

  14. #29
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ADSL2+ έχει ορίζοντα τα 24Mbps, που για να τα πιάσεις πρέπει να είσαι δίπλα στο DSLAM. Εδώ καταλαβαίνουμε καλά όλοι το "έως".
    Το VDSL2 και αύριο το Vectored, δεν έχει ορίζοντα τα 50Mbps αλλά πολύ παραπάνω.
    Π.χ. είμαστε και οι 2 στην ίδια καμπίνα αλλά εσύ σε μεγαλύτερη απόσταση, όμως σήμερα και οι 2 πιάνουμε το 50άρι. Αύριο εγώ μπορεί να πιάσω τα 200 ή 300Mbps (εφόσον υπάρχει τέτοιο πακέτο) αλλά εσύ όχι. Αυτό σημαίνει το "έως" που είναι κανόνας και τεχνολογικός περιορισμός στο xDSL.
    φυσικα θα υπαρχει παντα το εως στα χdsl. τελος παντων το νοημα ειναι που ηθελα να περασω ειναι οτι αλλο το το FTTC vdsl, και αλλο το vdsl απο ΑΚ . και το ανεφερα για το παιδι που ελεγε πως καταληξαμε στο " dated" vdsl.
    μπορει vdsl να λεγονται και τα 2, αλλα σε ποιοτητα υπηρεσιας και υποδομης δικτυου, καμια σχεση. ακομα και αυτος που στην επαρχια ειναι στο χιλιομετρο απο το ΚV και θα πιανει βαρια 40, συνηθως ηταν 4km+ απο το dslam οπτ τεραστια βελτιωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 28-09-17 στις 23:37.

  15. #30
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 2010 ξεκίνησε ο ΟΤΕ σε Ζωγράφου, Σερρες και άλλες περιοχές που δεν θυμάμαι τώρα. το 2011 ή 2012 οι υπόλοιποι πάροχοι προσέφυγαν στην ΕΕΤΤ για το μονοπώλιο του ΟΤΕ, προφανώς γιατί αυτοί δεν έκαναν καμία επένδυση και δεν ήθελαν ο ΟΤΕ να τους "Φαει" την πίτα. Πέρασαν περίπου 2 χρόνια απραξίας μέχρι το 2013 όπου ρυθμίστηκε η αγορά στο VDSL και ξεκίνησε δυναμικά η αναβάθμιση των καμπινών, ειδικότερα το 2014 έγιναν οι μεγαλύτερες επενδύσεις που έχουν γίνει ποτέ στον κλάδο, μέχρι τον ωραίο Ιούνιο του 2015 που με τον αγαπημένο μας "γουάου" και τον φίλαράκο του η χώρα μπήκε σε δεινή θέση και σταμάτησαν για άλλη μια φορά τα πάντα. Ξεκινώντας στις αρχές του 2016 πάλι με αργούς ρυθμούς και στα μέσα με γοργούς έχουμε φτάσει πιστεύω σε ικανοποιητικό σημείο. Ορόσημο είναι ο κανονισμός Vectoring όπου άμεσα αναβαθμίστηκαν >6000 καμπίνες και συνεχίζει.

    Θα θεωρήσεις οτι είμαι υποστηρικτής του ΟΤΕ, (είμαι λιγάκι) αλλά βλέποντας το συνολικό έργο μέσα σε τόσο αρνητικό περιβάλλον απο την κρίση μέχρι τους υπόλοιπους παρόχους και το ίδιο το κράτος, νομίζω πως είναι άθλος.
    Πω πω όντως άθλος τα είχα ξεχάσει, ήμουν παρόν τότε στου Ζωγράφου κάναμε εθελοντική καταγραφή των καμπίνων, έχω και ενθύμιο απο τις πρώτες εργασίες ένα μικρό κομμάτι σωλήνας οπτικών ινών χαίρομαι να το βλέπω

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-18, 15:50
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-17, 15:51
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 11:27
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-16, 00:05
  5. Cosmote tv σε HD ready tv 720p ή 1080p?
    Από valdazzar στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-16, 04:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας