Σελ. 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 173
  1. #151
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Όντως πλέον δε θέλουν λεφτά για τη φορητοτητα..
    Φανταζομαι τον λόγο.. Σε θέλουν πελάτη γιατί έτσι όπως το κάναν είναι σα να έχεις καρτοσυμβολαιο πλέον. Τα 5 ευρώ το μήνα τα έχουν στο τσεπάκι.. Ενώ παλιά ο άλλος μπορεί να έκανε φορητοτητα και να έβαζε κάρτα μετά από 1 χρόνο.

  2. #152
    Εγγραφή
    28-01-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σκέφτομαι να μεταφέρο το καρτοκινητό απο wind f2g σε cosmote watsup γιατί το μικρότερο πακέτο της wind πλέον κοστίζει 10 Ευρώ. Είναι σίγουρο όμως πως το ίδιο θα κάνει Και η cosmote & vodaphone οπότε θα μεταφερθώ χωρίς λόγο. Ποια είναι η γνώμη σας. Μήπως θα πρέπει να περιμένω να δω τι θα γίνει?

  3. #153
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.662
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο πατέρας μου είχε Vodafone συμβόλαιο το οποίο έληξε πριν λίγο καιρό, και με το που έληξε κάναμε φορητότητα σε Q Card. Κάναμε αίτηση μέσω της ιστοσελίδας. Πληρώσαμε συνολικά 10 ευρώ, τα οποία προστέθηκαν στο νούμερο για να τα χρησιμοποιήσουμε όπως θέλουμε, οπότε κόστος φορητότητας 0.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #154
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phonekiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να μεταφέρο το καρτοκινητό απο wind f2g σε cosmote watsup γιατί το μικρότερο πακέτο της wind πλέον κοστίζει 10 Ευρώ. Είναι σίγουρο όμως πως το ίδιο θα κάνει Και η cosmote & vodaphone οπότε θα μεταφερθώ χωρίς λόγο. Ποια είναι η γνώμη σας. Μήπως θα πρέπει να περιμένω να δω τι θα γίνει?
    Σίγουρα και η cosmote θα αυξήσει τα ελάχιστα πακέτα σε 10 ευρώ. Ήδη η Vodafone θα το κάνει από τον επόμενο μηνα. Βέβαια δεν ξέρει κανείς πότε θα γίνει αυτό οπότε μπορεί να κάθεσαι και να περιμένεις πολύ καιρό άδικα. Κοίτα καλύτερα να μεταφερθείς σε q η frog.

  5. #155
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Απ'ότι μου έχουν πει σε καταστήματα, το ελάχιστο ποσό για ανανέωση θα γίνει 15€ κάποια στιγμή

  6. #156
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'ότι μου έχουν πει σε καταστήματα, το ελάχιστο ποσό για ανανέωση θα γίνει 15€ κάποια στιγμή
    Αυτό αν ισχύσει θα είναι μόνο για ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω του καταστήματος. Οι online ανανεώσεις από 10ευρω δεν θα αλλάξουν.

  7. #157
    Εγγραφή
    21-04-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200M/200M
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF511-TV
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phonekiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να μεταφέρο το καρτοκινητό απο wind f2g σε cosmote watsup γιατί το μικρότερο πακέτο της wind πλέον κοστίζει 10 Ευρώ. Είναι σίγουρο όμως πως το ίδιο θα κάνει Και η cosmote & vodaphone οπότε θα μεταφερθώ χωρίς λόγο. Ποια είναι η γνώμη σας. Μήπως θα πρέπει να περιμένω να δω τι θα γίνει?
    Αν εξαιρέσουμε τη frog (για την οποία δεν ξέρω και δεν έχω άποψη), η q είναι φτηνότερη τελικά σε σχέση με τις άλλες καρτοκινητές. Με λοιπές καρτοκινητές (vodafone, wind και cosmote) λίγο πολύ ανά μήνα στα ίδια λεφτά θα σαι. Μεταξύ wind και cosmote εγώ τυφλά θα προτιμούσα cosmote λόγω ποιότητας σήματος.

    %tsapi%

  8. #158
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    προτείνω και εγώ q (αν δε σε πειράζει το σήμα). πέρα από την ανανέωση με τα 10 ευρώ, όταν έχει προσφορά να τρέχει μπορείς να αγοράσεις μεσω εφαρμογής πακέτο των 6 ευρώ (μέχρι να αλλάξει κ αυτό)

  9. #159
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω οι περισσότεροι που κάναμε φορητότητα σε καρτοκινητό σε Q ή frog έχουμε καταλήξει. Για όσο ισχύουν βέβαια τα σημερινά δεδομένα. Αν κάποιος έχει πολλούς γνωστούς με whatsup και κάνουν μεταξύ τους τράμπες ίσως συμφέρει κι αυτό, αν και είναι ιδιαίτερα πολύπλοκοι οι κανόνες. Τα CU και F2G έχουν πεθάνει μετά τις απανωτές αυξήσεις τιμών, μόνο για φοιτητές και υπό προϋποθέσεις ίσως θέλει να τα έχει κάποιος.

    Τελευταία μας ελπίδα η... forthnet που ετοιμάζεται να βγάλει τη δική της κινητή στον αέρα. Δεν θα πήγαινα ποτέ σε αυτή την εταιρεία, αλλά ίσως αν βγάλει κάποιες καλές προσφορές συμπαρασύρει τις άλλες.
    hnesne

  10. #160
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.662
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Q έχω βάλει στον πατέρα μου που μιλάει λίγο και δεν χρησιμοποιεί καθόλου sms και MB. Συμφέρει διότι έχει φθηνά πακέτα με σκέτη ομιλία και ΔΕΝ έχει ελάχιστο χρόνο κλήσης, αν μιλήσεις 10 δευτερόλεπτα τότε σου αφαιρεί 10 δευτερόλεπτα και όχι 180. Επίσης περιστασιακά ανοίγουν προσφορές για ομιλία 200' με 3 ευρώ και ελάχιστη ανανέωση τα 6 ευρώ (δεν χρειάζεται να σκάσεις 10άρι για ανανέωση αν δεν θες να δώσεις τόσα χρήματα). Σήμα είναι καλό εδώ που είμαστε.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #161
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Q έχω βάλει στον πατέρα μου που μιλάει λίγο και δεν χρησιμοποιεί καθόλου sms και MB. Συμφέρει διότι έχει φθηνά πακέτα με σκέτη ομιλία και ΔΕΝ έχει ελάχιστο χρόνο κλήσης, αν μιλήσεις 10 δευτερόλεπτα τότε σου αφαιρεί 10 δευτερόλεπτα και όχι 180.
    Το ίδιο ισχύει και σε Frog στο πακέτο των 3,02€

  12. #162
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει, κι εμένα ο πατέρας μου με ελάχιστη ομιλία και μηδέν SMS και DATA έχει συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο, του το είχα φτιάξει με την αρχική Q και η Wind δεσμεύτηκε να κρατήσει τα συγκεκριμένα συμβόλαια με την εξαγορά. Είχε διαλέξει και νούμερο και τα θυμάται εύκολα, 210χχχχχχχ του σπιτιού, 699χχχχχχχ το κινητό. Λογαριασμό δεν του στέλνουν καν κάθε μήνα, κάθε δεύτερο ή τρίτο, όταν η οφειλή γίνει πάνω από ταλιράκι. Κι εγώ τέτοιο είχα και θα το είχα κρατήσει αλλά αφενός χρησιμοποιώ πλέον και internet, αφετέρου στο σπίτι δεν έχω καθόλου σήμα από wind.
    hnesne

  13. #163
    Καλησπέρα.Αν κάποιος γνωρίζει ας με διαφωτίσει γιατί έχω μπερδευτεί. Θέλω σύνδεση συμβολαίου wind που έχει λήξει να τη κάνω καρτοκινητη f2go. Αυτό θα το κάνω λογικά σε κατάστημα wind γιατί στο σάιτ δεν έχω δει τέτοια επιλογή. Και θα μου κοστίσει 30 ευρώ; Και η αλλαγή σε πόσο χρόνο γίνεται;; Ευχαριστώ.

  14. #164
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, κι εμένα ο πατέρας μου με ελάχιστη ομιλία και μηδέν SMS και DATA έχει συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο, του το είχα φτιάξει με την αρχική Q και η Wind δεσμεύτηκε να κρατήσει τα συγκεκριμένα συμβόλαια με την εξαγορά. Είχε διαλέξει και νούμερο και τα θυμάται εύκολα, 210χχχχχχχ του σπιτιού, 699χχχχχχχ το κινητό. Λογαριασμό δεν του στέλνουν καν κάθε μήνα, κάθε δεύτερο ή τρίτο, όταν η οφειλή γίνει πάνω από ταλιράκι. Κι εγώ τέτοιο είχα και θα το είχα κρατήσει αλλά αφενός χρησιμοποιώ πλέον και internet, αφετέρου στο σπίτι δεν έχω καθόλου σήμα από wind.
    αν δεν έχεις καθόλου σήμα στο σπίτι και να σε πληρώνουν (που λέει ο λόγος) είναι άχρηστο.

  15. #165
    Εγγραφή
    21-11-2020
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Μετατροπή από wind συμβόλαιο σε καρτοκινητή wind μου ζήτησαν 30€. Τελικά είναι νόμιμη η χρέωση αυτή ή παράνομη;Δεν προκύπτει από την ΕΕΤΤ ότι η χρέωση αυτή είναι παράνομη.

Σελ. 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φορητοτητα σε cosmote και ραντεβου
    Από dimitris79 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 16:39
  2. Φορητότητα σε cosmote
    Από prytan στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-17, 16:47
  3. Φορητότητα σε Cosmote VDSL
    Από konstantinosmis στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-17, 08:38
  4. Φορητότητα σε VoIP αριθμό
    Από vpnmaster στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-17, 11:55
  5. Φορητοτητα σε Cyta απο Φορθνετ
    Από BARKOULETOS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 12:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας