Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 173
  1. #106
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Ναι, μέσω 13888. Όταν πήγα στο κατάστημα Cosmote μόνο που δεν με έδιωξαν αν διάβασες παραπάνω.

  2. #107
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.278
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το διάβασα Μην ξεχάσεις να ενημερώσεις όταν σε ενεργοποιήσουν με το καλό, να κρατάμε χρόνους.

    Έψαχνα προχτές για πληροφορίες και δεν έβρισκα πουθενά το 5ψήφιο που είχαν παλιά για αυτή τη δουλειά. Πριν κάποια χρόνια είχα κάνει τη μεταφορά από εκεί, όλα έγιναν γρήγορα και με μηδέν κόστος. Μετά που προέκυψε η ανάγκη να μεταφερθούν και τα νούμερα υιού και συζύγου φάγαμε πόρτα και είχαν βάλει και το 30άρι του τίτλου. Απλά τώρα που η vodafone άλλαξε ξανά τα πακέτα προς το χειρότερο η ανάγκη έγινε πιο επιτακτική, άκου εκεί σε ένα μήνα να μην μπορούν οι ανίκανοι να βρουν κάρτες.
    hnesne

  3. #108
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έψαχνα προχτές για πληροφορίες και δεν έβρισκα πουθενά το 5ψήφιο που είχαν παλιά για αυτή τη δουλειά.
    13897. Εκεί κάλεσα πρώτα. Μόλις άκουσαν για καρτοκινητό έβγαλαν σπυράκια και μου είπαν να πάρω το 13888.

  4. #109
    Η vodafone δεν εχει το θεο της, ξεμπλεξα μονο μετα απο καταγγελια στη ΕΕΤΤ και αποζημιωση, καθως ξεκινησα νοεμβρη και φτασαμε ιανουαριο για φορητοτητα. Στην cosmote υστερα απο 1 μηνα αναμονη εστειλα email με απειλη για καταγγελια και προχωρησε το θεμα. Καρτα με courier και κοστος 5 €.
    Μονο με απειλες πλεον, μην περιμενετε απο τα καταστηματα να βγαλετε ακρη.
    Και μην περνετε τηλεφωνα και χρεωνεστε, email καλυτερα γιατι verba volant, scripta manent, σε περιπτωση καταγγελιας.

  5. #110
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.278
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @Saxtus, οι μέρες περνάνε και τίποτα. Προχώρησε καθόλου μέσω του 13888; Νομίζω ήρθε η ώρα για την (απειλή για) καταγγελία όπως λέει και ο dionysg. Εκτός και με το 13888 έβγαλες εσύ άκρη να πάμε έτσι.
    hnesne

  6. #111
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Τίποτα. Και δεν έχω κάποια έγγραφη επικοινωνία ώστε να προχωρήσω σε καταγγελία. Φυλάνε τα νώτα τους...

  7. #112
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.278
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Να πω την αλήθεια νόμιζα ότι απλά δίσταζαν όλοι να κάνουν αιτήσεις. Εμένα την πρώτη αίτηση τους πίεσα και τη δέχτηκαν και με ειδοποίησαν όχι σε 3 μέρες αλλά λίγο παραπάνω. Για τη δεύτερη αίτηση είμαστε στον δεύτερο μήνα (σε άλλο oteshop), αρκεί να μην λένε βλακείες και την ακύρωσαν και μας έχουν στον αέρα.

    Πήρα τηλ. την ΕΕΤΤ και μου είπαν χαρακτηριστικά ότι ο κόσμος να έρθει τούμπα αυτοί πρέπει να έχουν ολοκληρώσει τη φορητότητα μέσα σε 3 μέρες, το δεν υπάρχει SIM απλά δεν υπάρχει σαν δικαιολογία. Στην ερώτηση τι να κάνω η απάντηση ήταν καταγγελία. Θα δούμε τι θα πουν στο oteshop και θα πράξουμε αναλόγως. Πάντως την αίτηση την αρχική την έχουμε γραπτά.
    hnesne

  8. #113
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Εγώ όταν κουβάλησα τον πατέρα μου (για αυτόν είναι η φορητότητα) σε Cosmote shop, δεν μας άφησαν να κάνουμε αίτηση πριν έρθουν οι SIM.

  9. #114
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.278
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα μας είπαν ότι μπορούμε να συμπληρώσουμε φόρμα παραπόνου προς τον ΟΤΕ. Δεν πήγα προσωπικά. Αλλά λέει πλησιάζει η σειρά μας. Λίγο υπομονή ακόμα όσο έχουμε πακέτο πληρωμένο στη vodafone. Το email προς ΟΤΕ θα φύγει πάντως όταν έχω λίγο χρόνο, να το κάνουμε και παράπονο να γίνει 'σωστά' η καταγγελία.

    Εδώ υποστηρίζουν ότι τους έρχονται οι SIM με το σταγονόμετρο, αλλά δεν λένε και εξυπηρετούμε χ άτομα το μήνα και πριν από εσένα είναι άλλοι ψ να έχουμε μια ιδέα.
    hnesne

  10. #115
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Eιμαι κ εγω σε φαση "φευγω απο wind" και θελω φορητοτητα να το κανω what's up.. διαβαζω το θεμα εδω και σκεφτομαι "ωχχχ"... σταματαω σε εναν γερμανο κοντα στο σπιτι μου που μολις εκλεινε για μεσημερι κ μου λενε κ μενα το ποιηματακι "υπαρχει ελλειψη σε SIM φορητοτητας" τους ρωταω να κανω αιτηση για οταν ερθουν και μου απανταει οτι δεν υπαρχει λογος να το κανω γιατι μετα απο λιγες μερες το αιτημα φορητοτητας ακυρωνεται απο μονο του...

    Kαμια ιδεα προς τα που να απευθυνθω μπας και βγαλω ακρη; καλυτερα σε καταστημα cosmote;

  11. #116
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Ακόμα έτσι πάει... και ήθελα να μεταφέρω έναν αριθμό.

  12. #117
    Εγγραφή
    12-12-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχει επιχειρήσει κανείς τελευταία να πάει από συμβόλαιο vodafone σε καρτοκινητό vodafone? Αν ναι ποία είναι η διαδικασία??
    Έληξε το συμβόλαιο μου προχτές και με χρεώσανε το κανονικό ποσό για το Red, 84,48€ προπληρωμή για τον τρέχον μήνα ενώ πλήρωνα
    30.8€ μέχρι τώρα.....

  13. #118
    Εγγραφή
    11-10-2006
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Σε παρόμοιο καράβι πλεουμε (ή βουλιάζουμε) @karaniktak! Λήγει το Red συμβόλαιο μου σε μια βδομάδα οπότε και εγώ θα πάω απο τα 25€ στα 70€+ και μίλησα μαζί τους σήμερα. Μου είπαν όμως, πως η αλλαγή σε κάρτα θέλει 1 μήνα, οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να αποφύγω να χρεωθώ το ενα μηνιάτικο του μεταβατικού αυτού μήνα - αν θέλω να κρατήσω τον αριθμό μου. Αν δεν με νοιάζει να κρατήσω τον αριθμό μου, γίνεται η αλλαγή αμέσως και δεν μου κοστίζει κάτι!
    Αναρωτιέμαι αν έκανα αίτηση φορητότητας προς cosmoκάρτα αν αυτό θα γινόταν άμεσα (δεν με νοιάζει αν θα έιναι cosmoκαρτα ή cu), μπας και προλάβω να μην χρεωθώ το τσεκούρη του επόμενου μήνα...

  14. #119
    Εγγραφή
    12-12-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν καταλαβαίνω σωστά ο χρόνος της φορητότητας δεν μπορεί να υπερβεί τις 3 εργάσιμες ημέρες, απαγορεύεται από την ΕΕΤΤ. Και ο μήνας μάλλον προκύπτει απο το οτι μετά το πέρας του μήνα γίνεται αυτόματα ακύρωση.

    email με cc ΕΕΤΤ γιατί αλλιώς δεν βγάζεις άκρη. Για την εξυπηρέτηση της vodafone, ισχύει το email "ccsupport.gr@vodafone.com" άραγε???

    Σύμφωνα με τον Κανονισμό Φορητότητας, ο πάροχος Δέκτης οφείλει να προωθήσει την αίτηση φορητότητας του συνδρομητή στον πάροχο Δότη αποκλειστικά μέσω της ΕΒΔΑΦ εντός το πολύ μίας (1) εργάσιμης ημέρας από την υποβολή της από το συνδρομητή. Ο πάροχος Δότης οφείλει εντός 6 εργάσιμων ωρών από την λήψη της αίτησης φορητότητας αριθμού να αποδεχθεί ή να απορρίψει την αίτηση. Εφόσον η αίτηση γίνει αποδεκτή, η μεταφορά του αριθμού πρέπει να ολοκληρωθεί εντός μίας (1) εργάσιμης ημέρας από την αποδοχή. Επομένως, ο συνολικός χρόνος διεκπεραίωσης της μεταφοράς του αριθμού δεν υπερβαίνει τις τρείς (3) εργάσιμες ημέρες, από την ημερομηνία που ο συνδρομητής υπέβαλε την αίτηση φορητότητας στον πάροχο Δέκτη.
    Σημειώνεται ότι σε περίπτωση που η αίτηση φορητότητας αριθμού δεν έχει υλοποιηθεί για τους σταθερούς και τους μη γεωγραφικούς αριθμούς εντός 60 ημερολογιακών ημερών και για τους αριθμούς κινητής τηλεφωνίας εντός 30 ημερολογιακών ημερών από την υποβολή της στον πάροχο-δότη, αυτή ακυρώνεται αυτοδικαίως.

  15. #120
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Το πρόβλημα είναι ότι για να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ, πρέπει να έχεις κάτι γραπτό από την Cosmote.
    Όσες φορές κι αν προσπάθησα, δεν με άφησαν να κάνω γραπτό αίτημα φορητότητας.

    Καμιά ιδέα;

Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φορητοτητα σε cosmote και ραντεβου
    Από dimitris79 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 16:39
  2. Φορητότητα σε cosmote
    Από prytan στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-17, 16:47
  3. Φορητότητα σε Cosmote VDSL
    Από konstantinosmis στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-17, 08:38
  4. Φορητότητα σε VoIP αριθμό
    Από vpnmaster στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-17, 11:55
  5. Φορητοτητα σε Cyta απο Φορθνετ
    Από BARKOULETOS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 12:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας