Σελ. 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 173
  1. #121
    Εγγραφή
    12-12-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι ότι για να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ, πρέπει να έχεις κάτι γραπτό από την Cosmote.
    Όσες φορές κι αν προσπάθησα, δεν με άφησαν να κάνω γραπτό αίτημα φορητότητας.

    Καμιά ιδέα;
    email τύπου customer support δεν έχει η cosmote? Για να κάνεις αίτημα από εκεί με cc ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή. Μόλις έστειλα εγώ στο csupport.gr@vodafone.com και μου ήρθε αυτοματοποιημένη απάντηση να πάω σε Chat.

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο πλαίσιο της καλύτερης και πιο άμεσης εξυπηρέτησης, η επικοινωνία μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (email) έχει αντικατασταθεί από την ανανεωμένη υπηρεσία Live Chat.

  2. #122
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Δεν μπορείς να κάνεις καταγγελία χωρίς να έχεις πρώτα απόδειξη ότι έκανες την αίτηση...

  3. #123
    Εγγραφή
    12-12-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για την ιστορία τελικά έκανα online αίτηση σε Q για καρτοκινητό και φορητότητα απο vodafone και με πήραν την επόμενη μέρα.Μέσα σε 3 εργάσιμες, όπως ορίζει ο νόμος, θα έχω την sim στα χέρια μου με courier και χωρίς καμία χρέωση. Στην vodafone θέλανε 3 εργάσιμες για να με πάρουν τηλ για να κάνω την αίτηση για μεταφορά σε καρτοκινητό και μετά άλλες 30 μέρες για να γίνει η μεταφορά...

  4. #124
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Περιοχή
    Piraeus / Greece
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Tellas
    Router
    3COM
    μάλλον το διάβασαν και έτρεξαν πολλοί. Εγώ έκανα αίτηση για 2 αριθμούς την πέμπτη 23/5 και δεν με πήρε κανένας ποτέ τηλέφωνο. Έκανα άλλες 2 φορές από τότε αίτηση και τίποτα. Λένε όμως ότι καλούν πίσω αυθημερών, έτσι δοκίμασα σήμερα να ζητήσω νέο αριθμό και... σε 10 λεπτά με είχαν πάρει. Το έπαιξα θύμα ότι κάτι έγινε με την φόρμα... και προχώρησαν την αίτηση και για τις 2 γραμμές κανονικά. Όπως καταλαβαίνετε εδώ "ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ" προφανώς έχουν συνενοηθεί να μπλοκάρουν όσο του παίρνει τις αιτήσεις.

    Να τολμίσω να προτείνω να συνυπογράψουμε μια ομαδική καταγγελία ώστε να βοηθηθούν όλοι όσοι τώρα προσπαθούν και τους στέλνουν από τον Άννα στον Καϊάφα;

  5. #125
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pancyber Εμφάνιση μηνυμάτων
    έτσι δοκίμασα σήμερα να ζητήσω νέο αριθμό και... σε 10 λεπτά με είχαν πάρει.
    Νόμιζα ότι μόνο την φορητότητα μπλοκάρουν. Εσύ λες για νέο αριθμό. Μήπως δεν έπιασα κάτι;

  6. #126
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Νέο αριθμό έχουν στοίβες στους Γερμανούς, ακόμα και σε ψιλικατζίδικα, και στο ενεργοποιούν επιτόπου. Δεν έχει νόημα να αιτηθείς τηλεφωνικά και να στήνεσαι πότε θα έρθει το courier. Στο 13888 είναι πάντα τα ζώα μου αργά, συν τις καθυστερήσεις του courier.

    Εμείς κάναμε τελικά τηλεφωνικά αίτηση στο 13888 και περιμένουμε σήμερα-αύριο, ελπίζω, την έγκριση της φορητότητας και την ενεργοποίηση. Συνολικά κλείσαμε εβδομάδα.
    hnesne

  7. #127
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Εμείς κάναμε 2 αιτήσεις στο 13888, έχουν περάσει μήνες, δεν νομίζω ούτε καν να κατέγραψαν τα αιτήματα.

  8. #128
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μήπως έχει αλλάξει κάτι; Δες και σε αυτό το thread. Εγώ έβαλα τη σύζυγο να πάρει τηλέφωνο να υποβάλει παράπονο για να πάρουμε το νούμερο και να συνεχίσουμε με την καταγγελία, της έλεγαν αρχικά πως έπρεπε να πάει σε κατάστημα, εντέλει την είχαν μισή ώρα στο τηλέφωνο αλλά την αίτηση την πήραν. Το κούριερ ήρθε, η καρτούλα είναι η κλασική αλλά έχει στο φάκελο ειδικό αυτοκόλλητο 'port-in', το ζητούμενο δηλαδή, απλά όπως είπα είναι τα ζώα μου αργά, ακόμα περιμένουμε.
    hnesne

  9. #129
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Περιοχή
    Piraeus / Greece
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Tellas
    Router
    3COM
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pancyber Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον το διάβασαν και έτρεξαν πολλοί. Εγώ έκανα αίτηση για 2 αριθμούς την πέμπτη 23/5 και δεν με πήρε κανένας ποτέ τηλέφωνο. Έκανα άλλες 2 φορές από τότε αίτηση και τίποτα. Λένε όμως ότι καλούν πίσω αυθημερών, έτσι δοκίμασα σήμερα να ζητήσω νέο αριθμό και... σε 10 λεπτά με είχαν πάρει. Το έπαιξα θύμα ότι κάτι έγινε με την φόρμα... και προχώρησαν την αίτηση και για τις 2 γραμμές κανονικά. Όπως καταλαβαίνετε εδώ "ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ" προφανώς έχουν συνενοηθεί να μπλοκάρουν όσο του παίρνει τις αιτήσεις.

    Να τολμίσω να προτείνω να συνυπογράψουμε μια ομαδική καταγγελία ώστε να βοηθηθούν όλοι όσοι τώρα προσπαθούν και τους στέλνουν από τον Άννα στον Καϊάφα;
    Εννοώ πως για να δω τι παίζει, πέρα από τις αιτήσεις που έκανα για φορητότητα, έκανα και μια για νεο νούμερο. Όταν με πήραν για το νεο νούμερο (μεσα σε 10 λεπτά κυριολεκτικά) το έπαιξα χαζός και τους είπα ότι πρόκειται για φορητότητα και προχώρησαν και τα 2 νούμερα μου κανονικά... σε μια δύο μέρες είπα ν θα εχω τις καρτες και μετα max 3 εργάσιμες για ενεργοποίηση. Εννοείται ότι για τις αιτήσεις φορητότητας δεν με πηραν ποτέ.

  10. #130
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Να δούμε πόσο γρήγορα θα ολοκληρωθεί η φορητότητα, αν είναι να το προτείνουμε σαν την καλύτερη μέθοδο.
    hnesne

  11. #131
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν, τηλεφωνική αίτηση στο 13888 στις 21/5 Τρίτη, μετά από γκρίνια ότι στο κατάστημα κάναμε αίτηση 2 φορές και ακυρώθηκε λόγω έλλειψης SIM. Ενημέρωση ότι θα έρθει το courier στις 23/5. Τηλεφωνικά δεν ενημέρωσαν ούτε για το 5ευρω, ούτε καν ότι χρειαζόταν φωτοτυπία ταυτότητας.
    Στις 22/5 ήρθε SMS ότι το courier θα ερχόταν 24/5 Παρασκευή, όπερ και εγένετο.
    Χτες στο 13888 δεν ήξεραν τίποτα για το πότε θα γίνει η μεταφορά, μόνο ότι βρισκόταν το αίτημα υπό επεξεργασία.
    Σήμερα 29/5 Τετάρτη ήρθαν τα αντίστοιχα SMS από vodafone και cosmote το μεσημεράκι, η φορητότητα ολοκληρώθηκε περί τις 6:30.
    Έδωσαν και 120 λεπτά και θα δίνουν λέει άλλες 3 φορές την 1η του μηνός. Στην κάρτα έμειναν €0,25.

    Γράφω και τις προηγούμενες εμπειρίες για να έχει όποιος θέλει ολοκληρωμένη εικόνα και να πράξει αναλόγως:
    Για άλλο νούμερο που είναι στο δικό μου όνομα, είχα πάει στο κατάστημα oteshop Νίκαιας τέλος Γενάρη. Αρχικά ήθελαν να με αποθαρρύνουν, γιατί έχει μεγάλη αναμονή. Στο ερώτημα πόσα άτομα έχουν σε αναμονή, με τι ρυθμό παραλαμβάνουν κάρτες και πόσο θα χρειαστεί να περιμένω τα μάσαγαν, είπαν μόνο ότι συνήθως ακυρώνονται τα αιτήματα φορητότητας λόγω παρέλευσης του μήνα. Πάντως την αίτηση τη δέχτηκαν. Είχα πάρει πριν στο ειδικό 5ψήφιο και είχαν πει πως δέχονταν μόνο για συμβόλαια τηλεφωνικές αιτήσεις.
    Σε 1 εβδομάδα με πήραν τηλέφωνο ότι και καλά ήμουν πολύ τυχερός γιατί άλλαξε γνώμη κάποιος που ήταν στο περίμενε πριν από μένα και να πάω να παραλάβω. Μέχρι να απομακρυνθώ από το κατάστημα η φορητότητα είχε ολοκληρωθεί. Κόστος 5 ευρώ κι εδώ.

    Ενδιάμεσα, έβαλα τη σύζυγο να κάνει την ίδια διαδικασία, μόνο που το κάναμε στο κατάστημα Κορυδαλλού. Όπως έγραψα, όταν ακυρώθηκε η πρώτη αίτηση μετά τον μήνα έκανε και δεύτερη και της είπαν πως να μην ανησυχεί πλησιάζει η σειρά της. Όταν πέρασε κι ο δεύτερος μήνας και ακυρώθηκε δεν κάναμε κάτι, εγώ δεν είχα καταλάβει ότι είχε γίνει και δεύτερη αίτηση. Μετά διαβάσαμε ότι προχωράει η δουλειά στο 13888 και κάναμε τη μεταφορά που κατέληξε σήμερα.

    Να σημειώσω ότι λίγο πριν εφαρμοστεί το 30άρι, είχαν ένα άλλο μικρότερο ποσό αλλά έδιναν κάποιο χρόνο τους πρώτους μήνες. Είχα προλάβει τότε και έκανα φορητότητα μέσω του ειδικού 5ψήφιου, η διαδικασία ήταν η ίδια, αλλά εντελώς δωρεάν, ούτε καν το τάλιρο.
    hnesne

  12. #132
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει ακόμα πρόβλημα με την ελλειψη καρτων sim που παρουσιαζαν για τις φορητοτητες σε καρτοκινητο; Με ενδιαφερει για φορητοτητα προς cosmote. Και πλέον έχουν καταργήσει το 30€ και είναι μόνο 5€ έτσι;

  13. #133
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    σύμφωνα με αναφορές χρηστών κοντά 2 χρόνια συμβαίνει αυτό

  14. #134
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Έφεραν. Τουλάχιστον στο κατάστημα της Πανεπιστημίου που πήγα πριν 2 εβδομάδες και έκανα φορητότητα σε καρτοκινητό.
    Όμως δεν ξέρω αν τελείωσαν ξανά από τότε.

  15. #135
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ακόμα πρόβλημα με την ελλειψη καρτων sim που παρουσιαζαν για τις φορητοτητες σε καρτοκινητο; Με ενδιαφερει για φορητοτητα προς cosmote. Και πλέον έχουν καταργήσει το 30€ και είναι μόνο 5€ έτσι;
    Να απαντήσω σε εμένα, μπορεις να βρεις πλεον κάρτα sim αλλά οχι σε όλα τα υποκαταστήματα. Η φορητότητα κοστίζει 5€ και δεν μπορείς να πας απευθείας σε twin sim. Πρέπει πρώτα να παρείς την καρτα sim και μετά να πας στην twin sim εφόσον το επιθυμείς.

Σελ. 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φορητοτητα σε cosmote και ραντεβου
    Από dimitris79 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 16:39
  2. Φορητότητα σε cosmote
    Από prytan στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-17, 16:47
  3. Φορητότητα σε Cosmote VDSL
    Από konstantinosmis στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-17, 08:38
  4. Φορητότητα σε VoIP αριθμό
    Από vpnmaster στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-17, 11:55
  5. Φορητοτητα σε Cyta απο Φορθνετ
    Από BARKOULETOS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 12:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας