Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112
Εμφάνιση 166-173 από 173
  1. #166
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jowak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετατροπή από wind συμβόλαιο σε καρτοκινητή wind μου ζήτησαν 30€. Τελικά είναι νόμιμη η χρέωση αυτή ή παράνομη;Δεν προκύπτει από την ΕΕΤΤ ότι η χρέωση αυτή είναι παράνομη.
    καλησπέρα , λογικά είναι καθαρά αποτρεπτική η χρέωση.

    Έκανα φορητότητα απο f2g σε cu στην ουσία δωρεάν , απλά έδωσα 12€ και με το που ενεργοποιήθηκα μου έβαλε ένα πακέτο τον 10€ και τα ρέστα στην κάρτα.

  2. #167
    οδυσεια η φορητοτητα σε καρτοκινητη frog της cosmote και μαλλον ολων των υπολοιπων εταιρειων

    - - - Updated - - -

    σε μια γρηγορη περιγραφη, του γελοιου customer experience που περασα, εχω να αναφερω τα παρακατω
    Ξεκινησα να παω απο τα καταστηματα της cosmote (θεσσαλονικη) για να αλλαξω σε καρτοκινητη (frog), το καρτοκινητο μου κρατωντας τον αριθμο μου (φορητοτητα). Απο το κεντρικο τους (μεγαλο καταστημα στο κεντρο) μου λενε δεν εχουμε την sim δοκιμασε σε αλλα καταστηματα πιο αποκεντρωμενα. Γυρισα ολα τα καταστηματα τους (κεντρο και ανατολικα) και τα μισα γερμανος για να μου πουνε δεν εχουμε. Σκεφτομαι μαλλον η καραντινα οδηγησε σε ελλειψη πανελλαδικα <<λαθος>>. Με ενα googling βλεπω αναφορες ελλειψεων απο την ανοιξη του 2018 (και ναι ειχαμε βγει απο τα capital control). Τουλαχιστον 3 χρονια ελλειψη στην αγορα και τα καταστηματα, πληροφορουν ισως και να βρεις χωρις την δυνατοτητα να σου πουν που να βρεις. Γελοια κατασταση λεμε με το franchise και τις super μαγαζαρες τους, ουτε τα μπακαλικα των 50s δεν θα συμπεριφεροταν ετσι. Τελος πληροφορουμαι οτι μπορω να το κανω τηλεφωνικα, με την αναλογη τηλεφωνικη χρεωση βεβαιως, εκει ξεκιναει η οδυσεια νουμερο 2

  3. #168
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από customer experience Εμφάνιση μηνυμάτων
    οδυσεια η φορητοτητα σε καρτοκινητη frog της cosmote και μαλλον ολων των υπολοιπων εταιρειων

    - - - Updated - - -

    σε μια γρηγορη περιγραφη, του γελοιου customer experience που περασα, εχω να αναφερω τα παρακατω
    Ξεκινησα να παω απο τα καταστηματα της cosmote (θεσσαλονικη) για να αλλαξω σε καρτοκινητη (frog), το καρτοκινητο μου κρατωντας τον αριθμο μου (φορητοτητα). Απο το κεντρικο τους (μεγαλο καταστημα στο κεντρο) μου λενε δεν εχουμε την sim δοκιμασε σε αλλα καταστηματα πιο αποκεντρωμενα. Γυρισα ολα τα καταστηματα τους (κεντρο και ανατολικα) και τα μισα γερμανος για να μου πουνε δεν εχουμε. Σκεφτομαι μαλλον η καραντινα οδηγησε σε ελλειψη πανελλαδικα <<λαθος>>. Με ενα googling βλεπω αναφορες ελλειψεων απο την ανοιξη του 2018 (και ναι ειχαμε βγει απο τα capital control). Τουλαχιστον 3 χρονια ελλειψη στην αγορα και τα καταστηματα, πληροφορουν ισως και να βρεις χωρις την δυνατοτητα να σου πουν που να βρεις. Γελοια κατασταση λεμε με το franchise και τις super μαγαζαρες τους, ουτε τα μπακαλικα των 50s δεν θα συμπεριφεροταν ετσι. Τελος πληροφορουμαι οτι μπορω να το κανω τηλεφωνικα, με την αναλογη τηλεφωνικη χρεωση βεβαιως, εκει ξεκιναει η οδυσεια νουμερο 2
    Αν έχεις cosmote Καρτοκινητό, μπορείς να κάνεις την αλλαγή μόνος σου με την εντολή ΑΛΠΑΚ

  4. #169
    Με λιγα λογια το ψεμα για την ταχα ελλειψη δεν περναει πλεον. Τουλαχιστον πειτε οτι δεν παιζουν στα καταστηματα, παρτε την μονο τηλεφωνικα, να μην τρεχουμε απο καταστημα σε καταστημα με την ελπιδα οτι θα εχουν ή συνεννοειθειτε τελος παντων να λετε ποια καταστηματα εχουν. Οδυσεια νουμερο 2 ομως επεται στο τηλεφωνο. 4 τηλεφωνα χρειαστηκαν για να βγαλω ακρη. Παιρνω στο κινητο που εχουν (για πελατες απο το εξωτερικο, εκει χρεωνουν σαν να παιρνεις σε κινητο) και ολα καλα τελειωνω την διαδικασια. Μου ερχεται μηνυμα sms για το tracking number της αποστολης μεσω ελτα και αρχιζουν τα προβληματα. Το tracking number δεν βγαζει τιποτα στην αναζητηση, παιρνω τηλ τα ελτα μου λενε λαθος αριθμο σου στειλανε, παιρνω τηλ την cosmote και η κατασταση ξανα οτι να ναι. 1ον ο αυτοματος που βγαζει δεν αναγνωριζει την λεξη καρτοκινητη και ως εκ τουτου υποχρεωνεσαι σε δυο λιστες αναμονης, στην πρωτη (κανα τεταρτο) στην γενικη εξυπηρετηση σου λενε να σας συνδεσουμε στο τμημα καρτοκινητης, εδω μετα την αναλογη δευτερη αναμονη εξυπηρετησαι (απο 15 εως 60 λεπτα αναμονης), ευτυχως εχουν επιλογη πιεστε το 1 να σας παρουμε εμεις (να λεμε και τα καλα). Εν τελει συνοψιζοντας, στελνουν sms tracking number πριν ενημερωθει το συστημα ελτα και αντε βγαλε ακρη τι εχει γινει, 4 ωρες μετα ενημερωθηκε το συστημα. Προσπαθησα να προωθησω ως προταση καλυτερευσης των υπηρεσιων τους 1) την αναγνωριση της λεξης καρτοκινητης απο τον αυτοματο τους και 2) την αποστολη tracking number αφου ανεβει στο συστημα η παραγγελια, για την επιλογη του αυτοματου πιεστε χ για να σας παρουμε εμεις <<που ειναι διαθεσιμη για ενα δευτερολεπτο>> εκανα απλη αναφορα. Οσο για το ψεμα της ελλειψης sim φορητοτητας (χωρις αριθμο δηλαδη), σοβαρευτειτε και μην ταλαιπωρειται τον κοσμο, πειτε εξαρχης ειναι διαθεσιμες μονο τηλεφωνικα. ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

  5. #170
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    μίλα με την εξυπηρέτηση να σε συνδέσουν ή να σε καλέσει το τμήμα φορητότητας. ίσως μπορέσουν εκείνοι να κάνουν την μετατροπή και σίγουρα θα έχουν να σου στείλουν κάρτα.

  6. #171
    ναι αυτο θα κανω ετσι και αλλιως, αφου παρω την sim φορητοτητας για να ενεργοποιησω/αλλαξω σε frog. Βαζεις 10ευρω στελνεις μηνυμα στο 1314 (ΑΛΠΑΚ) και μετα παλι μηνυμα στο 1314 (F), τελος ακομα 5 ευρω θελει το courier ελτα που θα φερει την καρτα

    - - - Updated - - -

    ναι αυτο θα κανω ετσι και αλλιως, αφου παρω την sim φορητοτητας για να ενεργοποιησω/αλλαξω σε frog. Βαζεις 10ευρω στελνεις μηνυμα στο 1314 (ΑΛΠΑΚ) και μετα παλι μηνυμα στο 1314 (F), τελος ακομα 5 ευρω θελει το courier ελτα που θα φερει την καρτα. Σορυ απαντησα διπλα πιο κατω

  7. #172
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το είδα λίγο καθυστερημένα αλλά φορητότητα μπορείς να κανεις ηλεκτρονικά στο cosmote.gr και όταν ερθει το πακέτο, το αλλάζεις σε frog. Μπορείς αν θες πρώτα να εκμεταλλευτείς τη προσφορά των πρώτων 3 μηνών στη Cosmoκάρτα και να κανεις μετά την αλλαγή.

    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmokarta.html

  8. #173
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Έκανα φορητότητα μέσω τηλεφώνου στο 13888. Έγινε εύκολα από την εξυπηρέτηση. Έδωσα τα στοιχεία μου και μου έστειλαν με κούριερ την κάρτα. Πληρώνεις 5 ευρώ στον κούριερ μόνο. Μάλιστα βάζουν δωρεάν από 120 λεπτά προς όλους για τρεις μήνες δωρεάν.
    Ελεύθερος.

Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112

Παρόμοια Θέματα

  1. φορητοτητα σε cosmote και ραντεβου
    Από dimitris79 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 16:39
  2. Φορητότητα σε cosmote
    Από prytan στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-17, 16:47
  3. Φορητότητα σε Cosmote VDSL
    Από konstantinosmis στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-17, 08:38
  4. Φορητότητα σε VoIP αριθμό
    Από vpnmaster στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-17, 11:55
  5. Φορητοτητα σε Cyta απο Φορθνετ
    Από BARKOULETOS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 12:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας