Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΔΟΜΟΚΟΣ
    Γεια σας.
    Θα ηθελα τη βοηθεια σας για το που μπορω να απευθυνθω η τι αλλο να κανω ωστε να αποκτησω τηλεφωνικη γραμμη.
    Αρχες Αυγουστου 2017 μετακομισα Χαλκιδα απο Βολο. Σαν συνδρομητης Cosmote ζητησα μεταφορα γραμμης και εκει που λεω ολα καλα τρωω το πρωτο ακυρο. "Δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα νεας γραμμης"
    Περιμενω λιγο καιρο και τιποτα. Εκεινη την περιοδο αναβαθμιζανε τα Καφαο και υπεθεσα οτι θα λυθει το προβλημα. Περναει ο καιρος κ τιποτα. Φτανω αισιως στους 2 μηνες χωρις καμια εξελιξη. Παιρνω τηλ. να ρωτησω τι γινεται κ ξανα τρωω ακυρο. Τους ρωταω απο τη στιγμη που εγινε αναβαθμηση στα καφαο γτ δεν εχουν κανει αυξηση χωρου. Ειναι ΠΑΡΑΛΟΓΟ ολο αυτο και σε μια πολη 60 χιλ. απο Αθηνα. Εν ετη 2017. Επισης το κακο ειναι οτι σε 7 μερες ληγει κ η προθεσμια των 60 ημερων και θα πρεπει να ξανακανω νεα αιτηση, απο την αρχη, που σημαινει οτι χανω κ την προτεραιοτητα. Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τι αλλο μπορω να κανω. Που να απευθυνθω.
    Λεγαμε οτι ο οτε μετα την πωληση στους Γερμανους θα αναβαθμιστει. Αλλα απ οτι βλεπω τα πραγματα εγιναν χειροτερα και καπου διαβασα οτι τρεναρει και την αναβαθμιση με τις οπτικες ινες και το κρατος δεν μπορει μα κανει κ τιποτα.
    Υπαρχει καποια περιπτωση να γινει κατι?

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς όχι φίλε. Το ίδιο έπαθα κ εγώ με μεταφορά γραμμής κοτε απο περιστερι σε ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ. Έφαγα άκυρο κανα 3μηνο κ με δούλευαν κιόλας οτι θα αναβαθμιστεί το δίκτυο κ κάτι τέτοιες μπούρδες. Απλά μέσα στην ατυχία μου στάθηκα τυχερός με τη συτα η οποία μου βρήκε γραμμη μετά απο περίπου 3 μήνες αναμονή. Δυστυχώς ειναι καθαρά θεμα τύχης το ποτέ θα βρεθεί γραμμη να σου δώσουν. Εγώ πάντως μετά το δίμηνο αναμονής στον ΟΤΕ κ αφού δε μου έβρισκαν γραμμη διέκοψα ατελώς τη σύνδεση κ ας είχα συμβόλαιο σε ισχύ. Ρωτά σε κάποιον άλλο πάροχο αν εχουν γραμμη να σου δώσουν μηπως φανείς τυχερός. Προσοχή με τη wind...αν κανεις αίτηση δεν μπορείς να την ακυρώσεις χωρίς μανουρες αν δεν παρέλθει το δίμηνο. Καλη τύχη και υπομονή...

  3. #3
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΔΟΜΟΚΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς όχι φίλε. Το ίδιο έπαθα κ εγώ με μεταφορά γραμμής κοτε απο περιστερι σε ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ. Έφαγα άκυρο κανα 3μηνο κ με δούλευαν κιόλας οτι θα αναβαθμιστεί το δίκτυο κ κάτι τέτοιες μπούρδες. Απλά μέσα στην ατυχία μου στάθηκα τυχερός με τη συτα η οποία μου βρήκε γραμμη μετά απο περίπου 3 μήνες αναμονή. Δυστυχώς ειναι καθαρά θεμα τύχης το ποτέ θα βρεθεί γραμμη να σου δώσουν. Εγώ πάντως μετά το δίμηνο αναμονής στον ΟΤΕ κ αφού δε μου έβρισκαν γραμμη διέκοψα ατελώς τη σύνδεση κ ας είχα συμβόλαιο σε ισχύ. Ρωτά σε κάποιον άλλο πάροχο αν εχουν γραμμη να σου δώσουν μηπως φανείς τυχερός. Προσοχή με τη wind...αν κανεις αίτηση δεν μπορείς να την ακυρώσεις χωρίς μανουρες αν δεν παρέλθει το δίμηνο. Καλη τύχη και υπομονή...
    Καταλαβα, δυσκολα τα πραγματα. Πηγα και στην vodafone και μου ειπαν οτι αφου δεν μου βρηκε ο οτε γραμμη, αυτοι δεν θα μπορεσουν σιγουρα.
    Και μετα σου λεει ο αλλος "free wifi σ'ολη την Ελλαδα". Εδω να πληρωσουμε θελουμε και δεν μπορουμε. Απαραδεκτη η ολη κατασταση. Αν δεν εχεις κρατος με @@ γινομαστε ερμαιο των ορεξεων αλλων και δεν παμε πουθενα!
    Το γαμωτο ειναι οτι τα αναβαθμισαν τα καφαο, καινουρια καλωδια ειχαν σκαψει τους δρομους και λεω υπομονη κανα μηνα και θα μαι οκ. Αδιανοητο να εχουν επενδυσει να αλλαξουν τα καφαο και να μην δωσουν κατι παραπανω για να αυξησουν την χωρετικοτητα και η περιοχη που μενω εχει περιθωρια για νεες κατοικιες. Τι να πω. Απογοητευση!
    Να σαι καλα για την απαντηση. ευχαριστω!

  4. #4
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fyb82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβα, δυσκολα τα πραγματα. Πηγα και στην vodafone και μου ειπαν οτι αφου δεν μου βρηκε ο οτε γραμμη, αυτοι δεν θα μπορεσουν σιγουρα.
    Και μετα σου λεει ο αλλος "free wifi σ'ολη την Ελλαδα". Εδω να πληρωσουμε θελουμε και δεν μπορουμε. Απαραδεκτη η ολη κατασταση. Αν δεν εχεις κρατος με @@ γινομαστε ερμαιο των ορεξεων αλλων και δεν παμε πουθενα!
    Το γαμωτο ειναι οτι τα αναβαθμισαν τα καφαο, καινουρια καλωδια ειχαν σκαψει τους δρομους και λεω υπομονη κανα μηνα και θα μαι οκ. Αδιανοητο να εχουν επενδυσει να αλλαξουν τα καφαο και να μην δωσουν κατι παραπανω για να αυξησουν την χωρετικοτητα και η περιοχη που μενω εχει περιθωρια για νεες κατοικιες. Τι να πω. Απογοητευση!
    Να σαι καλα για την απαντηση. ευχαριστω!
    Αυτό ακριβώς τους είχα πει και εγώ...καλα ρε παιδιά...τραβήξετε οπτικές ίνες βάλατε καινούργια καφαου και ενώ ξέρετε οτι υπάρχει πρόβλημα δικτύου στην περιοχη δεν κάνατε επαύξηση δικτύου? Κ μου έλεγαν κάτι τρίχες οτι ειναι στο προγραμμα να γίνει κ κάτι τέτοια αόριστα. Πάντως δεν ειναι απόλυτα σίγουρο οτι αν δεν εχει ο ΟΤΕ δεν εχει κανένας. Ετσι μου έλεγαν κ μένα κ όμως η συτα μου έδωσε γραμμη λιγο πριν λήξει το δίμηνο. Αν εχει δίκτυο εκεί κάνε τους μια ερώτηση.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εκανα μεταφορα απο βοντα σε κοτε και μου εκλεισαν ραντεβου με τεχνικο σε 20 μερες απο σημερα ενω εχω κανει αιτηση μεταφορας εδω και 10 μερες. Τι εγινε ρε παιδια? γιατι τοσο πολυ?
    They see me postin', they hatin'...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-17, 17:02
  2. μεταφορα τηλεφωνικης γραμμης μεσω voip
    Από strezost στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-17, 11:38
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-17, 11:57
  4. Μετατροπή σταθερής τηλεφωνικής γραμμής σε VoIP
    Από tigra23 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-17, 23:10
  5. [Other] Φίλτρο τηλεφωνικής γραμμής / modem, χρειάζομαι καινούριο;
    Από eptanhsios στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 11:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας