Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Καλησπέρα στο forum

    Αγόρασα μέσω e-bay ένα product key μέσω e-bay.
    Το κλειδί ενεργοποιήθηκε κανονικά την πρώτη φορά.
    Το θέμα είναι ότι πριν από 2 μέρες έκανα format στο partition των windows
    και τα ξαναπέρασα, αλλά όταν πηγα να κάνω activation το κλειδί, μου έβγαλε ότι
    το κλειδί έχει μπλοκαριστεί από την microsoft.
    Προσπάθησα να κάνω activation μέσω του αυτοματοποιημενου συστήματος απο
    το τηλέφωνο, αλλά ενώ δέχεται την 1η ομάδα των ψηφίων στην 2η μου λέει ότι είναι λάθος.
    Τα windows είναι κατεβασμένα σε .iso από προτινόμενο link του πωλητή.
    Νομίζω ότι δεν πρέπει να είναι fake το key γιατί αλλιώς δεν θα δούλευε και την 1η φορά.

    Κάθε ιδέα επίλυσης ευπρόσδεκτη.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Πιθανόν να το μπλόκαρε εκ των υστέρων η Microsoft.
    Θα πρότεινα να απευθυνθείς στον πωλητή.

  3. #3
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο forum

    Αγόρασα μέσω e-bay ένα product key μέσω e-bay.
    Το κλειδί ενεργοποιήθηκε κανονικά την πρώτη φορά.
    Το θέμα είναι ότι πριν από 2 μέρες έκανα format στο partition των windows
    και τα ξαναπέρασα, αλλά όταν πηγα να κάνω activation το κλειδί, μου έβγαλε ότι
    το κλειδί έχει μπλοκαριστεί από την microsoft.
    Προσπάθησα να κάνω activation μέσω του αυτοματοποιημενου συστήματος απο
    το τηλέφωνο, αλλά ενώ δέχεται την 1η ομάδα των ψηφίων στην 2η μου λέει ότι είναι λάθος.
    Τα windows είναι κατεβασμένα σε .iso από προτινόμενο link του πωλητή.
    Νομίζω ότι δεν πρέπει να είναι fake το key γιατί αλλιώς δεν θα δούλευε και την 1η φορά.

    Κάθε ιδέα επίλυσης ευπρόσδεκτη.
    Μιλάς με τον πωλητή....και μόνο με τον πωλητή ...και αν δεν βγάζεις άκρη refund !
    Συνήθως μέσαα από διάφορα ebay και διάφρα άλλα sites το ίδιο κλειδί του δίνουν σε πολλούς ή αυτό που σου δώσανε είναι 100 υπλογιστές εταιρικά και αυτοί το δίνουν εκτός εταιρίας σε λιανική πώληση και για αυτό το έκοψε η Microsoft ...Έπρεπε να πάρει το license πριν το format... αλλιώς τζιφος

    Δοκίμασε επίσης phone activation και αν πιάσει ...

    Πόσο καιρό το έχεις αγοράσει ..? Απείλησε και το πωλητή για αρνητικές κριτικές και αν πιάσει ...

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο forum

    Αγόρασα μέσω e-bay ένα product key μέσω e-bay.
    Το κλειδί ενεργοποιήθηκε κανονικά την πρώτη φορά.
    Το θέμα είναι ότι πριν από 2 μέρες έκανα format στο partition των windows
    και τα ξαναπέρασα, αλλά όταν πηγα να κάνω activation το κλειδί, μου έβγαλε ότι
    το κλειδί έχει μπλοκαριστεί από την microsoft.
    Προσπάθησα να κάνω activation μέσω του αυτοματοποιημενου συστήματος απο
    το τηλέφωνο, αλλά ενώ δέχεται την 1η ομάδα των ψηφίων στην 2η μου λέει ότι είναι λάθος.
    Τα windows είναι κατεβασμένα σε .iso από προτινόμενο link του πωλητή.
    Νομίζω ότι δεν πρέπει να είναι fake το key γιατί αλλιώς δεν θα δούλευε και την 1η φορά.

    Κάθε ιδέα επίλυσης ευπρόσδεκτη.
    Προσπάθησε πάλι με το αυτοματοποιημένο, έχει τύχει να μου πάρει τους αριθμούς με την τρίτη φορά και σε άσχετη ώρα με τις προηγούμενες φορές.

    Για ενεργοποίηση χωρίς προβλήματα, ρίξε μια ματιά εδώ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Τυχαινει να εχεις κανενα image απο την προηγουμενη εγκατασταση?
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυχαινει να εχεις κανενα image απο την προηγουμενη εγκατασταση?
    Ναι το προηγούμενο το έχω κάψει σ'ενα δισκάκι. Λές να το δοκιμάσω;
    To θέμα είναι ότι έχω περάσει όλους τους drivers και έχω κάνει και windows update.
    Οπότε όλα πάλι από την αρχή?

  7. #7
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Ανοιξε το παλιο image και δοκιμασε αυτο http://www.mostiwant.com/how-to-back...-on-reinstall/
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Μάλλον ο πωλητής πρέπει να είναι μούφα, γιατί του έστειλα μηνυμα μέσω e-bay, αλλά δεν απάντησε.
    Απο χτές έχω ανοίξει claim στο e-bay.

    Πάντως να πώ κάτι. Έχω αγοράσει ένα antivirus. To προιόν το ενεργοποίησα όταν ακόμα
    είχα τα XP. Όταν έβαλα τα 7άρια ξαναέκανα installation. To serial key το πήρε κανονικότατα.
    Δηλαδή σε αλλαγή λειτουργικού το activation δούλεψε κανονικότατα.
    Τώρα που έκανα format και ξανα εγκατάσταση πάλι κανένα πρόβλημα.

    Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα microsoft activation; Γενικά το athentication πως γίνεται;

  9. #9
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ο πωλητής πρέπει να είναι μούφα, γιατί του έστειλα μηνυμα μέσω e-bay, αλλά δεν απάντησε.
    Απο χτές έχω ανοίξει claim στο e-bay.

    Πάντως να πώ κάτι. Έχω αγοράσει ένα antivirus. To προιόν το ενεργοποίησα όταν ακόμα
    είχα τα XP. Όταν έβαλα τα 7άρια ξαναέκανα installation. To serial key το πήρε κανονικότατα.
    Δηλαδή σε αλλαγή λειτουργικού το activation δούλεψε κανονικότατα.
    Τώρα που έκανα format και ξανα εγκατάσταση πάλι κανένα πρόβλημα.

    Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα microsoft activation; Γενικά το athentication πως γίνεται;
    Καμία σχέση το ένα με το άλλο θέμα ! Το serial που έχεις για το AV το έχεις για ένα τερματικό ... όχι για ένα λειτουργικό ! Από την στιγμή που άλλαξες λειτουργικό το τερματικό παραμένει !

    Ο πωλητής δεν θα απαντήσει ποτέ και πιθανόν αν έχει περάσει και πολύς καιρό από την αγορά να χάσεις και τα λεφτά σου !
    Συνήθως αυτά που σου πουλάνε είναι ομαδικά keys που όποιος προλάβει να ενεργοποιήσει πρόλαβε ... Τον αγοράζουν για 20 και το δίνουν σε 30 ...
    Μια φορά που πήρα στην Microsoft και ρώτησα μου είπαν ότι το key δεν ήταν ομαδικό αλλά εταιρικού τύπου από αυτά δηλαδή που συνήθως δίνουν σε εταιρίες και μοιράζεται μέσω GP ! Αν δεν έχεις πάρει backup το license ξέχν το ... Μια φορά κατάφερα να το ενεργοποιήσω με phone activation ...Δοκίμασε...

  10. #10
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    - - - Updated - - -
    Σε αυτό το σημείο επιτρέψτε μου να ανοίξω 1 παρένθεση.
    Πρίν από αυτόν τον πωλητή, είχα αγοράσει ένα κλειδί, εκτός e-bay, το οποίο φυσικά ο πωλητής αφού πηρε τα χρήματα, δεν έστειλε ποτε τίποτα.
    Ευτυχώς είχα πληρώσει μέσω paypal και έγινε refund.
    Tώρα το αγόρασα μέσω e-bay και πάλι έχω θέμα.
    Πρίν όμως επιλέξω να αγοράσω από τον κάθε άγνωστο πωλητή, μπήκα στο microsoft store και προσπάθησα να βρώ από εκεί να αγόρασω.
    Φυσικά δεν υπήρχε τίποτα, ούτε καν να παραμπέπει σε κάποιον athorized reseller. Φυσικά και ΔΕΝ με πείραζε να δώσω και 30 και 40 ευρώ παραπάνω
    και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εννοώ δηλαδή ότι δεν ήταν θέμα παραπάνω χρημάτων.
    Και έρχομαι τώρα και ρωτάω κάτι πολύ απλό.
    Γιατί να χάσω τόν χρόνο και τα χρήματα μου με τον κάθε κερδοσκόπο πωλητή που πουλάει αμφιβόλου νομιμότητας και αυθεντικότητας προιόν/υπηρεσίες και να μην το κατέβασω πειρατικό μαζί μέ ένα activator; Γιατί να αφιερώσω χρόνο από τον χρόνο που δεν έχω και χρήματα, να μπώ σε όλη αυτή την διαδικασία, να αγόραζω από τον καθένα, να περιμένω να μου στείλει το κλειδί, να ανοίγω claims και δεν συμμαζεύεται,μόνο και μόνο
    επειδή δεν μπορώ να τον βρώ από τον ίδιο τον κατασκευαστή;
    Εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να είμαι νόμιμος (και θα συνεχίσω να είμαι) και με το παραπάνω, απλά δεν θεωρώ σωστή την πολιτκή του κατασκευστή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν έχεις πάρει backup το license ξέχν το ...
    Εννοείς κάποιο mirroring/image file του partition των windows;

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το κλειδί για τα ultimate δεν θα έκανε 45 ευρώ ή 55 ευρώ απο την Ms, αλλά πιο κοντά στα 400 ευρώ (retail άδεια).
    Αυτή την στιγμή η Ms έχει σταματήσει την πώληση για τα 7αρια.

    Ναι θα μου πεις τότε θα πάω με τις άλλες λύσεις που υπάρχουν, οκ αν είσαι Home user, αν είσαι όμως επαγγελματίας υπάρχει θέμα αν σου κάνουν έλεγχο. (σε αυτή την περίπτωση, τουλάχιστον Ελλάδα θα είχες θέμα και με το κλειδί το σκέτο απο ebay απο την στιγμή που θέλει η εφορία απόδειξη/τιμολόγιο και το coa)

  12. #12
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κλειδί για τα ultimate δεν θα έκανε 45 ευρώ ή 55 ευρώ απο την Ms, αλλά πιο κοντά στα 400 ευρώ (retail άδεια).
    Αυτή την στιγμή η Ms έχει σταματήσει την πώληση για τα 7αρια.
    Καλά τα 10άρια Pro στο skroutz ξεκινάν από 99 ευρώ (μιλάμε πάντα για home user και μόνο το key,όχι phisical media & packaging), 400 ευρώ για μια έκδοση που είναι ήδη 2 εκδόσεις πίσω (windows 8, windows 10);[/QUOTE]

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα μου πεις τότε θα πάω με τις άλλες λύσεις που υπάρχουν, οκ αν είσαι Home user, αν είσαι όμως επαγγελματίας υπάρχει θέμα αν σου κάνουν έλεγχο. (σε αυτή την περίπτωση, τουλάχιστον Ελλάδα θα είχες θέμα και με το κλειδί το σκέτο απο ebay απο την στιγμή που θέλει η εφορία απόδειξη/τιμολόγιο και το coa)
    Καλά εάν αγόρασει κάποιος από εξωτερικό (όχι απαραίτητα από e-bay) και έχει official invoice/receipt του πωλητή, δεν αναγνωρίζεται στην Ελλάδα;

  13. #13
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -
    Σε αυτό το σημείο επιτρέψτε μου να ανοίξω 1 παρένθεση.
    Πρίν από αυτόν τον πωλητή, είχα αγοράσει ένα κλειδί, εκτός e-bay, το οποίο φυσικά ο πωλητής αφού πηρε τα χρήματα, δεν έστειλε ποτε τίποτα.
    Ευτυχώς είχα πληρώσει μέσω paypal και έγινε refund.
    Tώρα το αγόρασα μέσω e-bay και πάλι έχω θέμα.
    Πρίν όμως επιλέξω να αγοράσω από τον κάθε άγνωστο πωλητή, μπήκα στο microsoft store και προσπάθησα να βρώ από εκεί να αγόρασω.
    Φυσικά δεν υπήρχε τίποτα, ούτε καν να παραμπέπει σε κάποιον athorized reseller. Φυσικά και ΔΕΝ με πείραζε να δώσω και 30 και 40 ευρώ παραπάνω
    και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εννοώ δηλαδή ότι δεν ήταν θέμα παραπάνω χρημάτων.
    Και έρχομαι τώρα και ρωτάω κάτι πολύ απλό.
    Γιατί να χάσω τόν χρόνο και τα χρήματα μου με τον κάθε κερδοσκόπο πωλητή που πουλάει αμφιβόλου νομιμότητας και αυθεντικότητας προιόν/υπηρεσίες και να μην το κατέβασω πειρατικό μαζί μέ ένα activator; Γιατί να αφιερώσω χρόνο από τον χρόνο που δεν έχω και χρήματα, να μπώ σε όλη αυτή την διαδικασία, να αγόραζω από τον καθένα, να περιμένω να μου στείλει το κλειδί, να ανοίγω claims και δεν συμμαζεύεται,μόνο και μόνο
    επειδή δεν μπορώ να τον βρώ από τον ίδιο τον κατασκευαστή;
    Εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να είμαι νόμιμος (και θα συνεχίσω να είμαι) και με το παραπάνω, απλά δεν θεωρώ σωστή την πολιτκή του κατασκευστή.

    - - - Updated - - -



    Εννοείς κάποιο mirroring/image file του partition των windows;
    Εννοώ με το license activation backup software ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κλειδί για τα ultimate δεν θα έκανε 45 ευρώ ή 55 ευρώ απο την Ms, αλλά πιο κοντά στα 400 ευρώ (retail άδεια).
    Αυτή την στιγμή η Ms έχει σταματήσει την πώληση για τα 7αρια.

    Ναι θα μου πεις τότε θα πάω με τις άλλες λύσεις που υπάρχουν, οκ αν είσαι Home user, αν είσαι όμως επαγγελματίας υπάρχει θέμα αν σου κάνουν έλεγχο. (σε αυτή την περίπτωση, τουλάχιστον Ελλάδα θα είχες θέμα και με το κλειδί το σκέτο απο ebay απο την στιγμή που θέλει η εφορία απόδειξη/τιμολόγιο και το coa)
    Πάντως αν ψωνίζεις με χρήση Paypal ... σου δίνει απόδειξη.... το PayPal...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -
    Σε αυτό το σημείο επιτρέψτε μου να ανοίξω 1 παρένθεση.
    Πρίν από αυτόν τον πωλητή, είχα αγοράσει ένα κλειδί, εκτός e-bay, το οποίο φυσικά ο πωλητής αφού πηρε τα χρήματα, δεν έστειλε ποτε τίποτα.
    Ευτυχώς είχα πληρώσει μέσω paypal και έγινε refund.
    Tώρα το αγόρασα μέσω e-bay και πάλι έχω θέμα.
    Πρίν όμως επιλέξω να αγοράσω από τον κάθε άγνωστο πωλητή, μπήκα στο microsoft store και προσπάθησα να βρώ από εκεί να αγόρασω.
    Φυσικά δεν υπήρχε τίποτα, ούτε καν να παραμπέπει σε κάποιον athorized reseller. Φυσικά και ΔΕΝ με πείραζε να δώσω και 30 και 40 ευρώ παραπάνω
    και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εννοώ δηλαδή ότι δεν ήταν θέμα παραπάνω χρημάτων.
    Και έρχομαι τώρα και ρωτάω κάτι πολύ απλό.
    Γιατί να χάσω τόν χρόνο και τα χρήματα μου με τον κάθε κερδοσκόπο πωλητή που πουλάει αμφιβόλου νομιμότητας και αυθεντικότητας προιόν/υπηρεσίες και να μην το κατέβασω πειρατικό μαζί μέ ένα activator; Γιατί να αφιερώσω χρόνο από τον χρόνο που δεν έχω και χρήματα, να μπώ σε όλη αυτή την διαδικασία, να αγόραζω από τον καθένα, να περιμένω να μου στείλει το κλειδί, να ανοίγω claims και δεν συμμαζεύεται,μόνο και μόνο
    επειδή δεν μπορώ να τον βρώ από τον ίδιο τον κατασκευαστή;
    Εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να είμαι νόμιμος (και θα συνεχίσω να είμαι) και με το παραπάνω, απλά δεν θεωρώ σωστή την πολιτκή του κατασκευστή.

    - - - Updated - - -



    Εννοείς κάποιο mirroring/image file του partition των windows;
    Δεν φταίει η MS για τον απατεώνα πωλητή αλλά το ebay που το επιτρέπει ... Όταν η MS πουλάει σειριακά δεν ξέρει τι τα κάνει παρακάτω ο κάθε τυχάρπαστος..ούτε μπορεί να το ελέγξει ... Το ebay όμως και το κάθε ebay μπορεί ...

  14. #14
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Eκτός από το Paypal πάντς Vat invoice δίνουν και αρκετά μαγαζιά/πωλητές του e-bay.
    Επίσης εκτώς από το e-bay, πωλητές και από το Rakuten (πρώην Play.com) αλλά και από το Amazon έχει τύχει να εσωκλείουν VAT receipts.

    - - - Updated - - -

    Το θέμα είναι πως αυτοί οι "πωλητές" βρίσκουν product keys; Tα οποία περνούν και το activation.
    Επίσης δεν μπορεί να έχεις σταματήσει να πουλάς ένα προιόν αλλά να έχεις όμως την απαίτηση να περάσει online activation athentication.

  15. #15
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eκτός από το Paypal πάντς Vat invoice δίνουν και αρκετά μαγαζιά/πωλητές του e-bay.
    Επίσης εκτώς από το e-bay, πωλητές και από το Rakuten (πρώην Play.com) αλλά και από το Amazon έχει τύχει να εσωκλείουν VAT receipts.

    - - - Updated - - -

    Το θέμα είναι πως αυτοί οι "πωλητές" βρίσκουν product keys; Tα οποία περνούν και το activation.
    Επίσης δεν μπορεί να έχεις σταματήσει να πουλάς ένα προιόν αλλά να έχεις όμως την απαίτηση να περάσει online activation athentication.
    Μα όταν πάνε στην Microsoft δεν το παίζουν πωλητές....Απλά πάνε και παίρνουν μαζικά κλειδιά ... Η Microsoft δεν ξέρει ότι θα τα μεταπουλήσουν ..
    Εσύ όταν αγοράζεις ένα PC από την Cosmodata ξέρει η Cosmodata αν θα το πάρεις γιατί το χρειάζεσαι η θα το μεταπουλήσεις ..?

    Το ίδιο είναι και εδώ...

    - - - Updated - - -

    Αν εγώ πάω και αγοράσω 100 κλειδιά με ρωτάει η MS γιατί τα θέλω ..?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά product key για Windows 7 Ultimate 64 Bit
    Από AMD64 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 01:35
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-16, 05:13
  3. Κινεζικα στα windows 7 στο virtualbox.
    Από thelos257 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-16, 23:32
  4. Windows 7 ultimate 3gb σε χρήση;
    Από babaliaris στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 15:46
  5. virtual box μετά από format
    Από kostis38 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-16, 00:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας