Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Καλησπερα! Το ξερω οτι δεν ειναι και το πιο σωστο forum να ποσταρω κατι τετοιο αλλα εχω μεγαλη εμπιστοσυνη και εκτιμηση στο forum. Η εταιρεια security που εχω στο εξοχικο μας χρεωσε για εναν χρονο γυρω στα 150 ευρω σε καρτες καρτοκινητης (!) ετσι ωστε ο συναγερμος να επικοινωνει με το τηλεφωνικο κεντρο. Πλεον εχω συνδεσει τον συναγερμο με το σταθερο που εχει απεριοριστα και κατηργησα την SIM οποτε δεν ανησυχω για περαιτερω χρεωσεις.
    Το θεμα μου ειναι οτι θελω να βαλω στο "κανονικο" σπιτι HCN (Θεσσαλονικη), το οποιο εχει και αυτο συναγερμο, οι οποιοι παρεχουν σταθερο με χρονοχρεωση, εκτος αν επιλεξεις καποιο πακετο σταθερης με παραπανω χρεωση.
    Γνωριζει κανεις αν οντως ο συναγερμος πραγματοποιει κλησεις στο τηλεφωνικο κεντρο της security που χρεωνονται? Με κοροϊδεψε ο χαλκιδικιωτης ή οντως συμβαινει και καλυτερα να προσθεσω καποιο πακετο σταθερης?
    Ευχαριστω προκαταβολικα!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ναι κάνει κλήσεις, όποτε υπάρχει και χρέωση ανάλογα με το πρόγραμμα σου, δεν σε κορόιδεψε στο ότι υπάρχει χρέωση

  3. #3
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ο συναγερμός σου δεν υποστηρίζει IP;

  4. #4
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο συναγερμός σου δεν υποστηρίζει IP;
    Δεν εχω ιδεα απο συναγερμους να σου πω την αληθεια. Ο συναγερμος στη Θεσσαλονικη ειναι ενας Texecom, μαλλον ο Premier 812.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotiris.bos : 03-10-17 στις 17:17.

  5. #5
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Μάλλον μόνο με ξεχωριστό IP module. Μιλά με τον εγκατάσταση σου. Μια λύση θα ήταν να βάλεις IP module (αρκετό κόστος αλλά είναι μια φορά), να το κοτσάρεις στο internet και να επικοινωνεί με το κέντρο λήψης μέσω IP. Απαραίτητη προϋπόθεση η εταιρεία που συνεργάζεσαι για τα σήματα να έχει την αντίστοιχη δυνατότητα. Έτσι τελειώνει ο βραχνάς των κλήσεων.
    Η πιο φθηνή λύση χρειάζεται πάλι τον εγκαταστάτη σου. Να του πεις το θέμα σου και να περιορίσει στο ελάχιστο δυνατόν τα σήματα που φεύγουν προς το κέντρο λήψης. Θες, χρειάζεσαι να πηγαίνει πχ κάθε όπλιση, αφόπλιση, καθημερινό τεστ κλπ; Να σου δώσει μια λίστα με τα σήματα που φεύγουν και να το συζητήσετε.

Παρόμοια Θέματα

  1. fritz!box 7490 και συναγερμός
    Από Τασος21 στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-17, 00:06
  2. Συναγερμος αυτοκινητου
    Από 29gk στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 23:08
  3. συναγερμός/κάμερες για σπίτι
    Από georgecl στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 22:48
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-17, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας