Καλησπέρα σε όλους! Είμαι κάτοχος χειριστηρίου xbox 360 για windows. Έχω την εξής απορία/πρόβλημα που με τρώει εδώ και πολλά χρόνια ρε παιδιά. Σε κάποια παιχνίδια που εγκαθιστώ στα windows, τα ίδια αυτά παιχίδια ορίζουν αυτόματα πως η κίνηση του παίχτη θα γίνεται με τη ροδέλα και όχι με τον σταυρό. Και αυτό δυστυχώς σε κάποια από αυτά τα παιχνίδια δεν μπορεί να αλλάξει μέσα από τα settings του παιχνιδιού. Ένα απλό πράγμα ζητάω εδώ και τόσα χρόνια, η κίνηση του παίχτη μου σε όσα παιχνίδια κι αν παίζω να γίνεται με τον σταυρό και όχι με τη ροδέλα. Παλιότερα είχα ανακαλύψει κάποια προγραμματάκια που έκαναν remapping τα κουμπιά, αλλά ήταν μεγάλη ταλαιπωρία για μένα να δημιουργώ συνεχώς profiles κουμπιών για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Εγώ απλώς ήθελα να κινώ τον παίχτη με τον σταυρό και αναγκαζόμουν να ρυθμίζω όλα τα κουμιά. Επίσης κάποια από αυτά τα προγραμματάκια δεν αποδείχτηκαν και πολύ αξιόπιστα. Θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας. Τι θα μου προτείνατε ως πιο έμπειροι; Ένας φίλος μου έχει ένα φθηνό χειριστήριο και το χειριστήριό του ορίζει αυτόματα την κίνηση του παίχτη του με τον σταυρό, ενώ υπάρχει και ροδέλα στο χειριστήριό του. Κι εγώ που έχω καλύτερο χειριστήριο έχω εδώ και χρόνια αυτό το θέμα .