Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 93
  1. #16
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον δεν υπάρχει ανταγωνισμός από την Xiaomi.
    Αγοράζεις ένα κινητό με 160 ευρώ (Redmi Note 4) το ξεκλειδώνεις επίσημα (από τις λίγες εταιρίες) και περνάς μία νέα καθαρή ROM δική σου AOSP ή έτοιμες από το xda με το Android 8.0 έτοιμο.
    Σε usability κάνεις περίπου ότι και το κινητό των 900 ευρώ. Τι θυσιάζεις; Κάμερα, οθόνη. Τι κερδίζεις; Μπαταρία και 740 ευρώ στην τσέπη.


    Χάσανε την μπάλα με τα κινητά. Κυριολεκτικά.
    Το 3s πάντως δεν έχει ακόμα καλή stable aosp. Αλλά κατά τα άλλα όπως τα είπες... Είναι περίεργο πως κινητά των 150-200 ευρώ με καλύπτουν προσωπικά καλύτερα από άλλο των 700+. Μην ξεχνάμε sd+fm radio... Ευτυχώς δεν με νοιάζει ιδιαίτερα κάμερα και οθόνη... Αλλιώς ανεβαίνουν οι τιμές

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποτε ηταν flagship το Nexus 5 των €300. Τωρα θελουν τα 3πλασια γιατι ετσι.

    Πλεον για καθαρο Android + VFM συσκευη δεν βλεπω να υπαρχει κατι.
    Ίσως προς Android One πλευρά.... Α και το oneplus δεν ξέρω αλλά πρέπει να είναι καλό. Το θέμα είναι να έχουμε επιλογή stock android ΜΕ δυνατότητα unlock bootloader σε διάφορα μεγέθη οθόνης + μπαταρίας....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς θύρα ακουστικών λένε τα ρεπορτάζ. Εντωμεταξύ πέρσι έβγαζε διαφημίσεις η google που καυτηρίαζε την ηλίθια κίνηση απάλειψης της θύρας από τα iphone 7 (και πολύ καλά έκανε) και φέτος την ακολουθεί.

    Άμα είναι να καθορίζει η Apple τις εξελίξεις στα android, αγοράζουμε iphone εξαρχής που μένει και 5 χρόνια up to date...
    Αν και δεν βολεύει να βγει συμφωνώ, εφόσον γλιτώνουν αρκετό χώρο για μεγαλύτερη μπαταρία μάλλον καλά κάνουν. Βέβαια από ότι βλέπω χρησιμοποιούν το χώρο για να βάλουν καμιά 200αριά κάμερες αλλά τέλος πάντων....

  2. #17
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον δεν υπάρχει ανταγωνισμός από την Xiaomi.
    Αγοράζεις ένα κινητό με 160 ευρώ (Redmi Note 4) το ξεκλειδώνεις επίσημα (από τις λίγες εταιρίες) και περνάς μία νέα καθαρή ROM δική σου AOSP ή έτοιμες από το xda με το Android 8.0 έτοιμο.
    Σε usability κάνεις περίπου ότι και το κινητό των 900 ευρώ. Τι θυσιάζεις; Κάμερα, οθόνη. Τι κερδίζεις; Μπαταρία και 740 ευρώ στην τσέπη.


    Χάσανε την μπάλα με τα κινητά. Κυριολεκτικά.
    Το πιστεύεις ότι αυτό ακριβώς έκανα αυτή τη βδομάδα με ακριβώς το κινητό που αναφέρεις; Από την άλλη μην ξεχνάμε ότι αυτά τα κινητά τα σχεδιάζουν κυρίως για την αγορά των ΗΠΑ. Για τους... άλλους προωθούν τα φτηνά Android One.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποτε ηταν flagship το Nexus 5 των €300. Τωρα θελουν τα 3πλασια γιατι ετσι.

    Πλεον για καθαρο Android + VFM συσκευη δεν βλεπω να υπαρχει κατι.
    Xiaomi Mi A1.

    In other news, διαβάζοντας και για τις τιμές όλων των νέων προϊόντων μπορώ να πω με βεβαιότητα πως η Apple δεν είναι ούτε η πιο ακριβή μα ούτε και η πιο "κακή" πια

  4. #19
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Μαζί παρουσίασαν και τα νέα ακουστικά τους τα οποία κάνουν realtime μετάφραση ομιλίας μεταξύ συνομιλητών!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  5. #20
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Η τιμή είναι απαγορευτική.
    Η πλάτη; Μεταλλική;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #21
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Καλά χαρακτηριστικά αλλά τιμές HTC. Το μαυρόασπρο πάντως είναι sold out πλέον.

    Υ.Γ. Τα bezel του μικρού μόνο με το μηλόφωνο μπορούν να συγκριθούν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί παρουσίασαν και τα νέα ακουστικά τους τα οποία κάνουν realtime μετάφραση ομιλίας μεταξύ συνομιλητών!
    Βασικά αυτό ήταν το ενδιαφέρον κομμάτι της παρουσίασης.

  7. #22
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Αυτά τα soldout είναι νομίζω ολιγον τι τεχνητα. Τέλοσπαντων.

    Το ζήτημα με το migration σε iPhone είναι αν κάποιος χρήστης τους Android μπορεί να την παλέψει στο iOS. Στο iOS υπάρχει μια φιλοσοφία εντελώς διαφορετική, και μόνο ένας εντελώς μα εντελώς casual χρήστης του Android δεν θα δυσκολευτεί να προσαρμοστεί από τη πρώτη στιγμή.

    Αν ξεπεραστεί ο σκόπελος του iOS, τότε σαν συσκευή (hardware και ποιότητα κατασκευής) το iPhone θα είναι πιο καλή επιλογή από οποιοδήποτε Galaxy ή Pixel. Που σημαίνει ότι το customer loyalty των κατόχων iPhone, είναι imho απολύτως δικαιολογημένο.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  8. #23
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά τα soldout είναι νομίζω ολιγον τι τεχνητα. Τέλοσπαντων.
    +1. Είναι πλέον τόσο συνηθισμένα τα θέματα sold out, exclusivities κλπ που μοιάζουν λες κι έρχονται από κάποιο βιβλίο για το marketing των smartphones.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ζήτημα με το migration σε iPhone είναι αν κάποιος χρήστης τους Android μπορεί να την παλέψει στο iOS. Στο iOS υπάρχει μια φιλοσοφία εντελώς διαφορετική, και μόνο ένας εντελώς μα εντελώς casual χρήστης του Android δεν θα δυσκολευτεί να προσαρμοστεί από τη πρώτη στιγμή.

    Αν ξεπεραστεί ο σκόπελος του iOS, τότε σαν συσκευή (hardware και ποιότητα κατασκευής) το iPhone θα είναι πιο καλή επιλογή από οποιοδήποτε Galaxy ή Pixel. Που σημαίνει ότι το customer loyalty των κατόχων iPhone, είναι imho απολύτως δικαιολογημένο.
    Θεωρώ πως οποιοσδήποτε περάσει από Android σε iPhone θα καταλάβει πως τίποτα δεν έχει χάσει - εκτός των όποιων paid εφαρμογών και του customization. Μονάχα θα χρειαστεί να συνηθίσει τον έλεγχο εφαρμογών αφού εκεί απουσιάζουν τα τρία γνωστά (on ή off screen) πλήκτρα - αυτό πιστεύω πως ισχύει τουλάχιστον για τους mainstream χρήστες των smartphones.

    Όπως σκέφτομαι καμία φορά για το iPad mini μου που είναι γεμάτο με τις εφαρμογές της Google, είναι το καλύτερο μου "Android" tablet που είχα ποτέ


    Αλλά από εκεί και πέρα, τι να πρωτοσχολιάσουμε;

    Εδώ αποφάσισε η Google πως ο δωρεάν κι απεριόριστος χώρος αποθήκευσης για φωτογραφίες και βίντεο στο αρχικό τους μέγεθος θα ισχύει για 3 χρόνια για κάθε νέο χρήστη των Pixel 2/Pixel 2 XL. Ταυτόχρονα ανακοινώνει τρία έτη υποστήριξης στο software (άντε, λίγο ακόμη και θα φτάσεις την Apple και σε αυτό Google ) και επί της ουσίας σου λέει ότι αν εσύ φροντίζεις στη τριετία να αγοράσεις το κάθε νέο Pixel που εγώ ούτως ή άλλως θα παρουσιάζω ετησίως, όλα καλά!

    ...και βέβαια έγινε σαφές αυτό που είναι εδώ και καιρό αντιληπτό: μεγάλες κι ενδιαφέρουσες καινοτομίες ή/και βελτιώσεις μονάχα σε software και A.I.. Το hardware απλώς θα είναι εκεί για να παρέχει την όποια δύναμη απαιτείται - τίποτα περισσότερο.

  9. #24
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1. Είναι πλέον τόσο συνηθισμένα τα θέματα sold out, exclusivities κλπ που μοιάζουν λες κι έρχονται από κάποιο βιβλίο για το marketing των smartphones.



    Θεωρώ πως οποιοσδήποτε περάσει από Android σε iPhone θα καταλάβει πως τίποτα δεν έχει χάσει - εκτός των όποιων paid εφαρμογών και του customization. Μονάχα θα χρειαστεί να συνηθίσει τον έλεγχο εφαρμογών αφού εκεί απουσιάζουν τα τρία γνωστά (on ή off screen) πλήκτρα - αυτό πιστεύω πως ισχύει τουλάχιστον για τους mainstream χρήστες των smartphones.

    Όπως σκέφτομαι καμία φορά για το iPad mini μου που είναι γεμάτο με τις εφαρμογές της Google, είναι το καλύτερο μου "Android" tablet που είχα ποτέ


    Αλλά από εκεί και πέρα, τι να πρωτοσχολιάσουμε;

    Εδώ αποφάσισε η Google πως ο δωρεάν κι απεριόριστος χώρος αποθήκευσης για φωτογραφίες και βίντεο στο αρχικό τους μέγεθος θα ισχύει για 3 χρόνια για κάθε νέο χρήστη των Pixel 2/Pixel 2 XL. Ταυτόχρονα ανακοινώνει τρία έτη υποστήριξης στο software (άντε, λίγο ακόμη και θα φτάσεις την Apple και σε αυτό Google ) και επί της ουσίας σου λέει ότι αν εσύ φροντίζεις στη τριετία να αγοράσεις το κάθε νέο Pixel που εγώ ούτως ή άλλως θα παρουσιάζω ετησίως, όλα καλά!

    ...και βέβαια έγινε σαφές αυτό που είναι εδώ και καιρό αντιληπτό: μεγάλες κι ενδιαφέρουσες καινοτομίες ή/και βελτιώσεις μονάχα σε software και A.I.. Το hardware απλώς θα είναι εκεί για να παρέχει την όποια δύναμη απαιτείται - τίποτα περισσότερο.
    Κοίτα στα tablets δεν χρειάζεσαι ενδεχομένως το ίδιο customisation με το κινητό. Τώρα για την πλειοψηφία των χρηστών νομίζω Android και iOS δεν έχουν μεγάλη διαφορά όντως. Προσωπικά ούτως η άλλως δεν έχω και δεν θέλω να σκάσω 600+ για κινητό άρα πας αναγκαστικά σε android. Ελάχιστοι δεν θα ήταν ευχαριστημένοι με ένα redmi της xiaomi, και οι περισσότεροι από αυτούς θα ήταν λόγω κάμερας λογικά. Μιλάμε πάντα για casual χρήστες. Μεγάλο μείον των μηλο-συσκευών είναι η απουσία sd... Στις Android συσκευές μέχρι και σκληρό βάζεις πάνω και κάνεις τη δουλειά σου. Ακόμα και πιο άσχετοι δηλαδή... Είναι ευκολία μην λέμε ότι θέλουμε...

  10. #25
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παίδες, το πρόβλημα με τα κινεζο-κινητά είναι το software.
    Μιλάμε πια για υπολογιστές και όχι για απλά κινητά τηλέφωνα και το software/OS είναι τόσο βασικό όσο και στα desktop.
    Αν δεν σε νοιάζει να βάζεις OS patch-αρισμένο και πακεταρισμένο από τον οποιοδήποτε (αλλά και να κάνεις τη διαδικασία debug μόνος σου) δεν υπάρχει θέμα με τα κινέζικα.

    Το πρόβλημα αρχίζει αν δεν θες να κάνεις τα παραπάνω.
    Εγώ στον υπολογιστή μου εδώ και δεκαετίες έχω σταματήσει να βάζω και σπασμένο/patch-αρισμένο OS και προγράμματα γιατί είναι (και) εργαλείο δουλειάς.
    Γιατί να αρχίσω να το κάνω με το κινητό μου;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  11. #26
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, το πρόβλημα με τα κινεζο-κινητά είναι το software.
    Μιλάμε πια για υπολογιστές και όχι για απλά κινητά τηλέφωνα και το software/OS είναι τόσο βασικό όσο και στα desktop.
    Αν δεν σε νοιάζει να βάζεις OS patch-αρισμένο και πακεταρισμένο από τον οποιοδήποτε (αλλά και να κάνεις τη διαδικασία debug μόνος σου) δεν υπάρχει θέμα με τα κινέζικα.

    Το πρόβλημα αρχίζει αν δεν θες να κάνεις τα παραπάνω.
    Εγώ στον υπολογιστή μου εδώ και δεκαετίες έχω σταματήσει να βάζω και σπασμένο/patch-αρισμένο OS και προγράμματα γιατί είναι (και) εργαλείο δουλειάς.
    Γιατί να αρχίσω να το κάνω με το κινητό μου;
    Ανάλογα την εταιρεία. Με το MIUI έχω δηλώνω ευχαριστημένος εκτός του ρυθμού λήψης ενημερώσεων και ειδικά των security patches. Έρχονται μεν, με ρυθμό χελώνας που τραβάει άρμα δε.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Ειπώθηκε ήδη, το Xiaomi Mi A1 με software (και updates) από την Google (Android One) συνδυάζει αξιοπρεπέστατο hardware με «μαμίσιο» software!

  13. #28
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα την εταιρεία. Με το MIUI έχω δηλώνω ευχαριστημένος εκτός του ρυθμού λήψης ενημερώσεων και ειδικά των security patches. Έρχονται μεν, με ρυθμό χελώνας που τραβάει άρμα δε.
    Εμπιστεύεσαι MIUI, Xiaomi κλπ;
    Εγώ όχι. Μόνο π.χ. Google, Apple και άντε και κανέναν μεγάλο κατασκευαστή κινητών (μη Κινέζο). Και στο τελευταίο παίζεται...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπώθηκε ήδη, το Xiaomi Mi A1 με software από την Google (Android One) συνδυάζει αξιοπρεπέστατο hardware με «μαμίσιο» software!
    Ναι, αυτό το ξέχασα. Και είναι η μόνη σοβαρή κινεζοπρόταση για εμένα.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  14. #29
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά αυτό ήταν το ενδιαφέρον κομμάτι της παρουσίασης.
    Εν τω μεταξύ στο demo που έκαναν έδειξαν μια λίστα με γλώσσες και περιείχε και τα Ελληνικά. Θα μας δώσει άραγε ελληνικό TTS η Google;
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  15. #30
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kingsman 3 το 2099; Ναι ρε φίλε.

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-17, 10:25
  2. Παρουσιάστηκαν τα νέα iPhone 7 και iPhone 7 Plus
    Από sdikr στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 317
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 18:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας