Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 136
  1. #16
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με την Michelle, δεν αναφέρομαι στην ηθοποια της, και φυσικά στο Crouching ήταν φανταστική. Αλλά για ένα μέλλον της ανθρωπότητας στο διάστημα, τα αγγλικά της διαμορφώνουν ένα κάπως περίεργο χαρακτήρα. Δεν κολάει. Βέβαια μάλλον την έβαλαν για την κινέζικη αγορά.
    Δεν το εχω δει ακόμα για να το κρίνω, αλλά τα star trek παντα έπαιζαν με τις προφορές και τα εθνικά στερεότυπα βλ. Chekov

    Με μια πολυ προχειρη αναζήτηση:



    Πατάει στην ίδια παραδοση με ηθοποιούς με βαρια προφορα. Τουλάχιστον η συγκεκριμένη είναι ειλικρινής και οχι κωμική σαν τον Chekov.

  2. #17
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το εχω δει ακόμα για να το κρίνω, αλλά τα star trek παντα έπαιζαν με τις προφορές και τα εθνικά στερεότυπα βλ. Chekov

    Με μια πολυ προχειρη αναζήτηση:



    Πατάει στην ίδια παραδοση με ηθοποιούς με βαρια προφορα. Τουλάχιστον η συγκεκριμένη είναι ειλικρινής και οχι κωμική σαν τον Chekov.
    Τώρα που το λες μάλλον το ξέχασα. Μου φάνηκε όμως ότι δεν μπορούσε να μιλήσει η κοπέλα. Στο tng και ds9 και Voyager υπάρχει αυτό; Στο tng δεν μου έρχεται κάποιος εγώ από το Ιρλανδό που μετά πάει ds9
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.971
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Μετά τα όσα έχετε γράψει αντί να δω το 2ο επεισόδιο Orville είπα να δω το 1ο επεισοδιο Star Trek Discovery για να σχηματισω ιδια αποψη.

    Εεεεε καμια σχεση. Το Star Trek Discovery ειναι κλασεις ανωτερο

    Δεν ξερω τι ξένισε οσους ειδαν το πρωτο επεισοδιο αλλα μου φαινεται μια χαρα τοσο σε επιπεδο γραφικων και cgi (ετη φωτος μπροστα απο το παιδικο-καρτουνιστικο Orville) οσο και πλοκης. Και οι ερμηνειες καλυτερες ηταν αφου δεν εβγαζαν αυτη την ειρωνεια, δηλητηριο, δουλευω μαζι με την πρωην μου ξινίλα. Το Star Trek ειναι πιο πολυ διαστημικο Sci-fi για εμενα. To Orville ειναι σαν να βλεπω το Brooklyn 9-9 του διαστηματος.

    Και αναφορικα με τους Κλινγκον ολα μια χαρα και στον τροπο ομιλιας. Ετσι και αλλιως μια χαρα αχωνευτη φαρα ειναι αν μιλανε με πολλα ή λιγα συμφωνα, πνιχτά ή τραγουδιστά Κερκυραίικα δεν θα κάνει διαφορά, πάλι αχώνευτοι θα ειναι

    Κρατηθηκα οριακα να μην βαλω και το 2ο επεισοδιο στα καπακια για να την πεσω για υπνο μπας και καταφερω να σηκωθω αυριο νωρις για δουλεια.

  4. #19
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Star Trek Discovery ep 3, όταν το Allien συνάντησε τον Starfleet


    Ας το έλεγαν Starship Discovery αλλά όχι Star Trek, καμιά σχέση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #20
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Star Trek Discovery ep 3, όταν το Allien συνάντησε τον Starfleet


    Ας το έλεγαν Starship Discovery αλλά όχι Star Trek, καμιά σχέση.
    Νομίζω πώς απλά θέλουν ένα πιο σκοτεινό Star trek, όπου ο εχθρός είναι και εντός και εκτός των τειχών. Δεν είναι καταιγιστική η δράση αλλά ας θυμηθούμε το ξεκίνημα του TNG και του DS9... 7 χρονιές το Arc του TNG, 3 χρόνια προετοιμασία το DS9, κι ακόμα και στο Voyager, ή στο Enterprize...
    Είδα το τρίτο επεισόδιο και πρακτικά τα 2 προηγούμενα έπρεπε να είναι pilot, όπως αναφέρθηκε και πριν...
    Θυμόμαστε όλη την Anna Torn στο Fringe που την ανεβοκατεβάζαμε αγγούρι... Ελπίζω ότι η Sonequa θα πάρει τον ίδιο δρόμο.
    Νομίζω ότι θέλει 2-3 επεισόδια ακόμα για να μπει σε μια σειρά και ναι θα φάμε την ανάπτυξη χαρακτήρων στη μάπα, γιατί έτσι είναι πια η μόδα.
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  6. #21
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.585
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πώς απλά θέλουν ένα πιο σκοτεινό Star trek, όπου ο εχθρός είναι και εντός και εκτός των τειχών. Δεν είναι καταιγιστική η δράση αλλά ας θυμηθούμε το ξεκίνημα του TNG και του DS9... 7 χρονιές το Arc του TNG, 3 χρόνια προετοιμασία το DS9, κι ακόμα και στο Voyager, ή στο Enterprize...
    Είδα το τρίτο επεισόδιο και πρακτικά τα 2 προηγούμενα έπρεπε να είναι pilot, όπως αναφέρθηκε και πριν...
    Θυμόμαστε όλη την Anna Torn στο Fringe που την ανεβοκατεβάζαμε αγγούρι... Ελπίζω ότι η Sonequa θα πάρει τον ίδιο δρόμο.
    Νομίζω ότι θέλει 2-3 επεισόδια ακόμα για να μπει σε μια σειρά και ναι θα φάμε την ανάπτυξη χαρακτήρων στη μάπα, γιατί έτσι είναι πια η μόδα.
    το θεμα ειναι πως ΚΑΝΕΙΣ δεν θελει αλλο ενα σκοτεινο star trek εξου και γιατι τους κραζουν καθε μερα

  7. #22
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι πως ΚΑΝΕΙΣ δεν θελει αλλο ενα σκοτεινο star trek εξου και γιατι τους κραζουν καθε μερα
    Γιατί όμως; Θεωρώ ότι τσ σκοτεινά επεισόδια του star trek είναι τα πιο ωραία..
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  8. #23
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί όμως; Θεωρώ ότι τσ σκοτεινά επεισόδια του star trek είναι τα πιο ωραία..
    Προσωπικά έχω κουραστεί που όλα έχουν γίνει σκοτεινά.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  9. #24
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.426
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    7 χρονιές το Arc του TNG, 3 χρόνια προετοιμασία το DS9, κι ακόμα και στο Voyager, ή στο Enterprize...
    Κανένα απολύτως arc δεν είχε το TNG.

    Ούτε το Voyager, ουσιαστικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι πως ΚΑΝΕΙΣ δεν θελει αλλο ενα σκοτεινο star trek εξου και γιατι τους κραζουν καθε μερα
    Μα δεν υπήρξε ποτέ σκοτεινό Star Trek, με εξαίρεση τα 4 τελευταία seasons του DS9 με το Dominion War. (*)



    (*) Χωρίς να έχω δει όλο το Enterprise, που έχω δει (νομίζω) μόνο τα 2-2,5 πρώτα seasons.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #25
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.971
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Προσωπικά σε tv series τα μόνα Star Trek που μου άρεσαν ήταν τα αυθεντικά της δεκαετίας του 60 και το Next Generation. Όλα τα υπόλοιπα δεν κατάφερνα ποτέ να τα ξεκινήσω καν. Ίσως γιατί δεν με έπειθαν οι ηθοποιοί (και κατα συνέπεια οι χαρακτήρες που υποδύονταν). Γενικά το έχω αυτό το θέμα με τις σειρές. Μπορεί να είναι υπεργαμάτο το concept και η πλοκή αλλά αν δεν καταφέρω να δεθώ με τους χαρακτήρες σύντομα θα την εγκαταλείψω, μπορεί και πριν ολοκληρωθεί μια σεζόν.

    Πχ ο κυβερνήτης του Star Trek Enterprise μου είναι απλά αντιπαθητικός και ξενέρωτος (Scott Bakula)

    Ένας από τους λόγους που ενώ λατρεύω το NCIS και βλέπω άνετα το NCIS Los Angeles, το NCIS New Orleans δεν μπορώ να το δω με τιποτα. Εκανα υπομονη και ειδα 3-4 επεισόδια και καμποσα εμβολιμα που τους ειχε το NCIS το κανονικό αλλά εκτός του ότι είναι απάλευτος στον ρόλο του ως χαρακτήρας, είναι και όλο το team του πεζό και ρηχό και κινούνται με ρυθμούς Τζακ Ντανιελς που δεν μπορείς να δεθείς μαζί τους με τίποτα, ωστε να θες να παρακολουθήσεις την εξελιξη των χαρακτηρων και της ιστοριας. Γενικά ο πρωταγωνιστής και οι ηθοποιοί παίζουν πρωτεύον ρόλο στην εξέλιξη μιας σειράς, όσο καλά και να είναι τα γραφικά, το cgi και το σενάριο.

  11. #26
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά σε tv series τα μόνα Star Trek που μου άρεσαν ήταν τα αυθεντικά της δεκαετίας του 60 και το Next Generation. Όλα τα υπόλοιπα δεν κατάφερνα ποτέ να τα ξεκινήσω καν. Ίσως γιατί δεν με έπειθαν οι ηθοποιοί (και κατα συνέπεια οι χαρακτήρες που υποδύονταν). Γενικά το έχω αυτό το θέμα με τις σειρές. Μπορεί να είναι υπεργαμάτο το concept και η πλοκή αλλά αν δεν καταφέρω να δεθώ με τους χαρακτήρες σύντομα θα την εγκαταλείψω, μπορεί και πριν ολοκληρωθεί μια σεζόν.

    Πχ ο κυβερνήτης του Star Trek Enterprise μου είναι απλά αντιπαθητικός και ξενέρωτος (Scott Bakula)

    Ένας από τους λόγους που ενώ λατρεύω το NCIS και βλέπω άνετα το NCIS Los Angeles, το NCIS New Orleans δεν μπορώ να το δω με τιποτα. Εκανα υπομονη και ειδα 3-4 επεισόδια και καμποσα εμβολιμα που τους ειχε το NCIS το κανονικό αλλά εκτός του ότι είναι απάλευτος στον ρόλο του ως χαρακτήρας, είναι και όλο το team του πεζό και ρηχό και κινούνται με ρυθμούς Τζακ Ντανιελς που δεν μπορείς να δεθείς μαζί τους με τίποτα, ωστε να θες να παρακολουθήσεις την εξελιξη των χαρακτηρων και της ιστοριας. Γενικά ο πρωταγωνιστής και οι ηθοποιοί παίζουν πρωτεύον ρόλο στην εξέλιξη μιας σειράς, όσο καλά και να είναι τα γραφικά, το cgi και το σενάριο.
    Εγώ πάλι αντίθετα, επειδή πάντα συμπαθούσα τον Bakula από τον καιρό του Quantum Leap, άντεξα να δω και το Enterprise και το NCIS New Orleans. To Enterprise με αποζημίωσε, πλέον το NCIS δε θα τρέξω να το δω...
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.585
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί όμως; Θεωρώ ότι τσ σκοτεινά επεισόδια του star trek είναι τα πιο ωραία..
    γιατι ποτε δεν εχει λειτουργησει σωστα

  13. #28
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι ποτε δεν εχει λειτουργησει σωστα
    Χμμμ...Δυο είναι οι ιστορίες που άξιζαν,το arc των Borg και το dominion war και φυσικά τα 2 τελευταία επεισόδια του TNG. Tα Mexican standoffs και το "ποιός το έχει μεγαλύτερο-o Worf" είναι ανάξια αναφoράς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 04-10-17 στις 18:49.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #29
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.426
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ...Δυο είναι οι ιστορίες που άξιζαν,το arc των Borg και το dominion war και φυσικά τα 2 τελευταία επεισόδια του TNG. Tα Mexican standoffs και το "ποιός το έχει μεγαλύτερο-o Worf" είναι ανάξια αναφoράς.
    Συγγνώμη βρε παιδιά, έχουμε δει διαφορετικές σειρές;

    Ποιό δήθεν "arc" είχαν οι Borg;

    Είχαν μόλις 1+2 (το μονό με τον Q συν το 2πλο με την μάχη του Wolf 359) επεισόδια στο TNG, και άλλα 3 (ή 4) διπλά επεισόδια (μαζί με το φινάλε) στο Voyager (Scorpion, Unimatrix Zero, φινάλε, κι ίσως κι άλλο 1 2πλο), κι όλα αυτά αν εξαιρέσεις τα επεισόδια "εγκλιματισμού" κι "εξανθρωπισμού" της 7/9 στην αρχή του 4ου season.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #30
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Διορθώστε με, αν κάνω λάθος, αλλά σε όλο το franchise, πλην της ταινίας, το Borg universe δεν έχει επισκευθεί ιδιαίτερα. Προσωπικά, δεν θα με χάλαγε να δω ένα τόξο ΝΑ με το συμπάθειο αφιερωμένο στους Borg.

Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-17, 16:03
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 20:07
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-16, 14:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας