Σελ. 30 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 1132
  1. #436
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σε ποιο μπαχαλο αναφέρεσαι συνέχεια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #437
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    να υποθέσω αυτό που λέγεται "Δημόσιος Τομέας" ή αλλιώς "Δημόσιος Υπάλληλος"

    γιατί αυτή την γραφειοκρατεία την συναντάς μόνο εκεί

    απλά να σας αναφέρω μια περίπτωση εκτός θέματος αλλά έχει σχέση με το δημόσιο...

    είμαι από τους τυχερούς που έπιασα δουλειά (δόξα το θεό) είμαι με ορισμένου χρόνου σύμβαση (καλός μισθός) σε πολυεθνική εταιρεία/φορέα (δεν έχει σημασία το όνομα) αυτή ως εργοδότης στέλνει τα λεγόμενα ΑΠΔ στον ΕΦΚΑ και πληρώνει τις ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ κάθε μήνα....όμορφα μέχρι εδώ πρόσφατα εγώ και αρκετοί άλλοι που είμασταν αρκετό καιρό άνεργοι (εγγεγραμμένοι στα μητρώα του ΟΑΕΔ) ανακαλύψαμε πως από ένα "λάθος" του συστήματος ΕΦΚΑ το οποία ανεξάρτητα ότι εμείς έχουμε δουλειά και ο εργοδότης πληρώνει για εμάς ασφαλιστικές εισφορές , ανεξάρτητα αν μπαίνουν ένσημα για το ΕΦΚΑ δεν έχουμε ασφαλιστική ικανότητα κοινώς είμαστε ανασφάλιστοι....η λύση είναι να πάει ο ασφαλισμένος σε οποιοδήποτε υποκατάστημα του ΕΦΚΑ στο μητρώο με κατάσταση ενσήμων + ΑΔΤ + βιβλιάριο ασθενείας και σε πέντε λεπτά αποκτάει ασφαλιστική ικανότητα...

  3. #438
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιο μπαχαλο αναφέρεσαι συνέχεια.
    ας ξεχασουμε το πριν ...
    https://www.athenstransport.com/2018...koinosi-stasy/

    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #439
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ας ξεχασουμε το πριν ...
    https://www.athenstransport.com/2018...koinosi-stasy/

    Ακόμη δεν καταλαβαίνω. Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί θεωρείς την όλη κατάσταση μπάχαλο?

    Εντάξει είπαμε. Βιαστήκανε στην αρχή και υπήρξαν απίστευτες ουρές. Ήταν καραγκιοζιλίκια και έπρεπε να το κάνουν πιο έξυπνα. Τώρα δεν νομίζω να μιλάμε για μπάχαλο. Θέματα υπάρχουν, μπάχαλο όχι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #440
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.302
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Απορώ αν με μερικούς ζούμε στην ίδια πόλη. Από τα λίγα που υπέπεσαν στη δική μου αντιληψη:

    Την προηγούμενη εβδομάδα ανέβηκε η σύζυγος Αθήνα, στο Μοναστηράκι λειτουργούσε μόνο ένα αυτόματο εκδοτήριο και γινόταν χαμός. Και στον συγκεκριμένο σταθμό, κυρίως από τουρίστες.

    Αυτά με το ταχυδρομείο που δεν έχουν στείλει καμία κάρτα να τα θεωρήσουμε φυσιολογικά.

    Με τους ανέργους βγάζουν κανονικά στα γκισέ προσωποποιημένες κάρτες χωρίς καμία ανακοίνωση, μέχρι πρόσφατα έλεγαν μη βγάλετε κάρτες περιμένετε ανακοινώσεις και κάθε υπάλληλος έλεγε τα δικά του.

    Αν αυτά δεν λέγονται μπάχαλο πρέπει να ψαχτούμε ποια λεξικά θα συμβουλευόμαστε.
    hnesne

  6. #441
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    οταν το μονο που εχουμε γνωρισει στη ζωη μας ειναι το μπαχαλο με τα χρονια το συνηθησαμε και το θεωρουμε φυσιολικο. Εχουν περασει μηνες και ακομα συζηταμε για το πως θα εχουμε εισητηριο

    - - - Updated - - -

    οταν το μονο που εχουμε γνωρισει στη ζωη μας ειναι το μπαχαλο με τα χρονια το συνηθησαμε και το θεωρουμε φυσιολογικο. Εχουν περασει μηνες και ακομα συζηταμε για το πως θα εχουμε εισητηριο

  7. #442
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Οι πληροφορίες, είναι αναλυτικά στη σελίδα athenacard.gr
    Αν δεν τις κοιτάξει κάποιος τότε τι να πω.

  8. #443
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.302
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Είμαι άνεργος. Τι πρέπει να κάνω;
    Η μετάβαση στο νέο σύστημα γίνεται σταδιακά. Ο Ο.Α.Σ.Α. συνεργάζεται με τα όλα τα εμπλεκόμενα Υπουργεία, για την υλοποίηση του Αυτόματου Συστήματος Συλλογής Κομίστρου.

    Σύντομα θα εκδοθεί σχετική ανακοίνωση αναφορικά με την μετακίνηση των ανέργων. Για την ώρα οι άνεργοι μετακινούνται με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς αρμοδιότητας Ο.Α.Σ.Α. με την επίδειξη της βεβαίωσης ανεργίας.
    Το παραπάνω που λέει σήμερα δεν ισχύει λέμε, βγάζουν κανονικά προσωποποιημένες. Στα γκισέ. Θα μας τρελάνετε μερικοί.
    hnesne

  9. #444
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    22 μερες και ακομα περιμενω την καρτα που δεν ξερω αν θα ερθει γιατι δεν στελνουν καμμια ενημερωση. Μαλλον ειναι δυσκολη η διαδικασια να στελνουν μαιλ
    Ολα οκ καπιοα στιγμη μπορει να ερθει μπορει και οχι .αλλωστε αφου για καποιους ειναι ολα καλα δεν υπαρχει και λογος να βελτιωθει ποτε τιποτα και για αυτο παντα ετσι θα ειμαστε

  10. #445
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    22 μερες και ακομα περιμενω την καρτα που δεν ξερω αν θα ερθει γιατι δεν στελνουν καμμια ενημερωση. Μαλλον ειναι δυσκολη η διαδικασια να στελνουν μαιλ
    Ολα οκ καπιοα στιγμη μπορει να ερθει μπορει και οχι .αλλωστε αφου για καποιους ειναι ολα καλα δεν υπαρχει και λογος να βελτιωθει ποτε τιποτα και για αυτο παντα ετσι θα ειμαστε
    Αρχές του μήνα ξεκινά η αποστολή.

  11. #446
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχές του μήνα ξεκινά η αποστολή.
    για δούμε γιατί έχω περιέργεια να δω την προσωποποιημένη κάρτα για την άνω 65 ετών μητέρα μου που θα βγει με το πατρικό της επώνυμο αντί με του συζύγου γιατί δεν το δεχόταν το σύστημα...

  12. #447
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορώ να μοιραστώ κι εγώ μια απορία μου μαζί σας , βλέποντας οτι δεν υπάρχει καμία ανταπόκριση απο τη φόρμα επικοινωνίας του εν λόγω site? Συγγενικό μου πρόσωπο με μόνιμη βεβαιωμένη αναπηρία υπέβαλλε αίτηση για κάρτα δωρεάν μετακινησεων που δικαιούνται τα ΑμΕΑ. Εχουν περάσει περίπου 15 μέρες και δεν έχει λάβει κανένα απαντητικό email επιβεβαιώσης οτι έχει παραληφθεί η ηλεκτρονική αίτησή του. Επίσης δεν βρήκαμε πουθενά στο site την ενότητα όπου θεωρητικά μπορείς να παρακολουθείς την πορεία της έκδοσης της κάρτας σου. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος επικοινωνίας γιατί κι ενα τηλέφωνο που του έδωσαν στον ΟΑΣΑ το 210 8200877 δεν απαντάει ποτέ.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  13. #448
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να μοιραστώ κι εγώ μια απορία μου μαζί σας , βλέποντας οτι δεν υπάρχει καμία ανταπόκριση απο τη φόρμα επικοινωνίας του εν λόγω site? Συγγενικό μου πρόσωπο με μόνιμη βεβαιωμένη αναπηρία υπέβαλλε αίτηση για κάρτα δωρεάν μετακινησεων που δικαιούνται τα ΑμΕΑ. Εχουν περάσει περίπου 15 μέρες και δεν έχει λάβει κανένα απαντητικό email επιβεβαιώσης οτι έχει παραληφθεί η ηλεκτρονική αίτησή του. Επίσης δεν βρήκαμε πουθενά στο site την ενότητα όπου θεωρητικά μπορείς να παρακολουθείς την πορεία της έκδοσης της κάρτας σου. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος επικοινωνίας γιατί κι ενα τηλέφωνο που του έδωσαν στον ΟΑΣΑ το 210 8200877 δεν απαντάει ποτέ.
    από όσα γνωρίζω από την επαγγελματική μου συνεργασία μαζί τους το γραφείο που είναι υπεύθυνο για την παραλαβή και έκδοση και αποστολή τους βρίσκεται στα γραφεία του ΟΑΣΑ (Μετσόβου 15) στον 1ο όροφο και γίνεται καθημερινά ο χαμός με ουρές για ανταλλαγή εισιτηρίων παλιών χάρτινων σε νέα προιόντα - προσωποποιημένες κάρτες ή πολλαπλά εισιτήρια κτλ όποτε δύσκολο το βλέπω να απαντήσουν στο τηλέφωνο με τον φόρτο εργασίας ή σε email

    έχεις δίκιο που απαιτείς μια απάντηση

    θα σου πρότεινα αν μπορείς να πας από τα γραφεία τους να ρωτήσεις ο ίδιος και να δεις με τα μάτια σου τι γίνεται (σου λέω αλήθεια είναι ο εφιάλτης μου όποτε πηγαίνω για επαγγελματική δουλεία στο συγκεκριμένο γραφείο καθώς φεύγω με το σχόλασμα στις 1400 που κλείνουν) ότι ώρα και να πάω δεν υπάρχει περίπτωση να εξυπηρετηθώ πρίν κλείσουν τα γραφεία...

  14. #449
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εκαναν χρονια να προχωρησουν στο ηλεκτρονικο εισιτηριο, οι ανεργοι ακομη χρησιμοποιουν ο,τι και πριν, τιποτε δεν λειτουργει πληρως ουτε στα αυτοματα εκδοτηρια ουτε στις προσωποποιημενες καρτες, η εφαρμογη για διαδικτυο ειναι περιεργη... ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, εαν συμβει κατι και πρεπει να φυγει γρηγορα ΟΛΟΣ ο κοσμος απο τους σταθμους καμια προβλεψη ωστε οι μπαρες να ανοιγουν!
    Οσο για τους τζαμπατζηδες που καποιοι εχουν μεγαλο πονο... υπαρχουν σε ελαχιστους σταθμους ολοσχερως κλεισμενες μπαρες.
    ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ολα αυτα ειναι συνηθεις απλες δυσλειτουργιες, που θα αποκατασταθουν σε τρια τερμινα, δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ...

    ΥΓ
    ααα ναι και παρατηρειται ελλειψη tickets, καθως η ζητηση ηταν μεγαλυτερη της αναμενομενης
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #450
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ...και σε ερώτηση που πήγαν οι σταθμάρχες και έχουν εξαφανιστεί απο τα σταθμαρχεία η απάντηση που σκοτώνει! "τους έχουμε μεταφέρει στο ΚΕΝΤΡΟ ΕΛΕΓΧΟΥ της Τηλεματικής για να μπορεις εσυ να βλέπεις στις φωτεινές πινακίδες τι ώρα θα έρθει το λεωφορείο."!!!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

Σελ. 30 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 22:21
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-17, 09:16
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 22:07
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 00:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας