Σελ. 1 από 76 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 1132
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στον "αέρα" είναι από νωρίς το απόγευμα το ειδικό site https://athenacard.gr μέσω του οποίου μπορεί να γίνει η αίτηση για προσωποποιημένη ηλεκτρονική ATH.ENA Card για χρήση στα μέσα μαζικής μεταφοράς της Αττικής.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ATHENA_CARD_COMBO.png 
Εμφανίσεις:  1226 
Μέγεθος:  66,0 KB 
ID: 186728


    Επιπλέον δίνονται πληροφορίες και οδηγίες για την χρήση του νέου εισιτηρίου των ΜΜΜ.

    • Με το ηλεκτρονικό κόμιστρο τι αλλάζει
      Στην παρούσα φάση εφαρμογής του νέου συστήματος, τα είδη των εισιτηρίων και καρτών δεν αλλάζουν. Αλλάζει το μέσο που χρησιμοποιείται, και από χάρτινο γίνεται ηλεκτρονικό για να παρέχει ευελιξία στην χρήση και στην αγορά διαφορετικών τύπων κομίστρου και μελλοντικά να επιτρέπει τη δημιουργία νέων προϊόντων, προσφορών κ.λπ.
      Το σύστημα ηλεκτρονικού κομίστρου υποστηρίζει δύο κατηγορίες προϊόντων:

      Προϊόντα χρονικής διάρκειας, όπως είναι π.χ. το εισιτήριο €1,40 με διάρκεια 90 λεπτά της ώρας, η παλαιού τύπου μηνιαία κάρτα με ονομασία προϊόν 30 ημερών, η ετήσια κάρτα με διάρκεια ισχύος 365 ημέρες κ.λπ
      Αποθηκευμένη αξία (ευρώ), την οποία χρησιμοποιούμε ως ηλεκτρονικό πορτοφόλι από το οποίο αφαιρείται η αξία μιας διαδρομής (π.χ. απλή διαδρομή αξίας €1,40 ή €0,90 ή μιας απλής διαδρομής αεροδρομίου με λεωφορείο ή μετρό).
    • Τι να προτιμήσω ATH.ENA Card ή πολλαπλό εισιτήριο;
      Η βασική διαφορά στη χρήση του πολλαπλού εισιτηρίου και της ATH.ENA Card έγκειται στο ότι :

      το πολλαπλό εισιτήριο μπορεί να φορτιστεί μόνο με προϊόντα μικρής χρονικής διάρκειας (π.χ. εισιτήρια 90 λεπτών-μιας διαδρομής, ημερήσιο, 5ήμερο, τουριστικό κ.α.) και έχει περιορισμένη διάρκεια ζωής.

      ενώ

      η ATH.ENA Card μπορεί να φορτιστεί ταυτόχρονα
      και με προϊόντα χρονικής διάρκειας, κυρίως μεγάλης διάρκειας (π.χ 30, 90, 180 ή 365 ημερών), ή μικρής (π.χ. εισιτήριο αεροδρομίου κ.α.)
      και με χρήματα, ώστε να λειτουργεί και ως ηλεκτρονικό πορτοφόλι.

      Επομένως, η επιλογή μεταξύ ATH.ENA Card προσωποποιημένης και ανώνυμης και πολλαπλού εισιτηρίου είναι θέμα των συνηθειών μετακίνησης που έχετε και ποια προϊόντα κομίστρου είναι πιο κατάλληλα για τις μετακινήσεις σας.

      Αν είστε καθημερινός / τακτικός χρήστης ή δικαιούχος μειωμένου, τότε η προσωποποιημένη κάρτα είναι η σωστή επιλογή για εσάς. Αν είστε συχνός ή περιστασιακός χρήστης, διαλέξτε ανάμεσα στην προσωποποιημένη και την ανώνυμη. Αν πάλι είστε επισκέπτης στην Αθήνα ή σπάνια μετακινείστε με αστική συγκοινωνία προτιμήστε το πολλαπλό εισιτήριο.

    • Είμαι δικαιούχος μειωμένου κομίστρου, ποιος τύπος ηλεκτρονικού κομίστρου είναι κατάλληλος για μένα;
      Τα άτομα που δικαιούνται μειωμένο κόμιστρο θα πρέπει να εκδώσουν προσωποποιημένη ATH.ENA Card, ώστε να μπορέσουν να κάνουν χρήση του δικαιώματος που έχουν. Για τον σκοπό αυτό θα πρέπει να προσκομίσουν στα Σημεία Έκδοσης Προσωποποιημένης ATH.ENA Card τα απαραίτητα παραστατικά, όπως γίνεται με το χάρτινο εισιτήριο και κάρτες

      Η ATH.ENA Card, που θα εκδοθεί στο όνομά σας, θα επιτρέπει την μετακίνησή σας με μειωμένο κόμιστρο καθ’ όλη την χρονική περίοδο που διαρκεί το δικαίωμά σας στο μειωμένο κόμιστρο.

    • Είμαι δικαιούχος δωρεάν μετακίνησης, τι πρέπει να κάνω;
      Οι δικαιούχοι δωρεάν μετακίνησης θα πρέπει να εκδώσουν προσωποποιημένη ATH.ENA Card προσκομίζοντας στα Σημεία Έκδοσης Προσωποποιημένης ATH.ENA Card τα απαραίτητα παραστατικά, όπως γίνεται με το χάρτινο εισιτήριο και κάρτες.

      Η ATH.ENA Card που θα εκδοθεί στο όνομά σας, θα επιτρέπει την δωρεάν μετακίνησή σας καθ’ όλη την χρονική περίοδο που διαρκεί το δικαίωμά σας στην δωρεάν μετακίνηση.
    • Δεν έχω καταλάβει πώς υπολογίζεται ο ακριβής χρόνος λήξης της ισχύος κάποιων προϊόντων κομίστρου. Μπορείτε να δώσετε μερικά παραδείγματα;
      Παρακάτω σας δίνουμε μερικά παραδείγματα λήξης της ισχύος διαφορετικών προϊόντων κομίστρου:

      Tύπος προϊόντος Ενεργοποίηση (1η επικύρωση) Λήξη
      1. Εισιτήριο 90 λεπτών 18.1.2017 05:03:12 18.1.2017 15:33:11
      2. Ημερήσιο εισιτήριο (24ωρο) 18.1.2017 14:03:12 19.1.2017 14:03:11
      3. Προϊόν 30 ημερών (χάρτινη μηνιαία κάρτα) 18.1.2017 05:03:12
      18.1.2017 14:03:12 17.2.2017 23:59:59
      17.2.2017 23:59:59
      5. Προϊόν 30 ημερών (χάρτινη μηνιαία κάρτα) 22.4.2017 05:03:12
      22.4.2017 14:03:12 22.5.2017 23:59:59
      22.5.2017 23:59:59

      Άλλο παράδειγμα:
      Επικύρωσα την κάρτα μου με προϊόν 30 ημερών την 1η Ιουλίου. Θα ισχύει στις 31 Ιουλίου;
      Ναι θα ισχύει μέχρι τις 23:59 της 31ης Ιουλίου, δηλ. 30 πλήρη 24ωρα και μέχρι τα μεσάνυκτα της ημέρας που λήγει το προϊόν. Αντίστοιχα θα ισχύουν και τα υπόλοιπα προϊόντα κομίστρου μεγάλης χρονικής διάρκειας (90, 180 ημερών κ.λπ.)

      Αν έχετε οποιαδήποτε αμφιβολία σχετική με την λήξη της κάρτας ή του πολλαπλού εισιτηρίου σας, μπορείτε να τα ελέγξετε στους οπτικούς αναγνώστες των επικυρωτικών μηχανημάτων και των πυλών και να διαβάσετε την ένδειξη που παρουσιάζεται στις οθόνες ή στα εκδοτήρια ηλεκτρονικού κομίστρου.

    • Τι πρέπει να κάνω όταν λήξει η χρονική ισχύς του εισιτηρίου μου και δεν ολοκλήρωσα την διαδρομή μου;
      Αυτό το ερώτημα είναι σημαντικό. Αν ταξιδεύετε με τις γραμμές 1, 2 και 3 ο οπτικός αναγνώστης στην πύλη εξόδου θα αναγνωρίσει ότι το εισιτήριο έχει λήξει και δεν θα ανοίξει για να εξέλθετε. Θα πρέπει να πατήσετε το κομβίο κλήσης του Υπεύθυνου Σταθμού.

      Αν ταξιδεύετε με λεωφορείο, τρόλλεϋ ή τραμ, η λήξη του εισιτηρίου σας θα γίνει αντιληπτή στην περίπτωση ελέγχου, οπότε θα σας επιβληθεί πρόστιμο.
    • Αντικατάσταση λόγω απώλειας, κλοπής, δυσλειτουργίας

      Σε περίπτωση απώλειας, κλοπής, δυσλειτουργίας της προσωποποιημένης κάρτας σας, θα πρέπει να την δηλώσετε το συντομότερο δυνατόν σε ένα από τα Σημεία Έκδοσης Προσωποποιημένης ATH.ENA Card, και να ζητήσετε την αντικατάστασή της.

      Για την επανέκδοση προσωποποιημένης κάρτας θα πρέπει επίσης να προσκομίσετε :

      Το δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή το διαβατήριό σας
      Πρόσφατη φωτογραφία σας. Αν δεν έχετε, θα φωτογραφηθείτε επί τόπου
      Επίσημο έγγραφο με το οποίο να πιστοποιείται ο ΑΜΚΑ σας.
      Τα απαραίτητα παραστατικά, αν είστε δικαιούχος μειωμένης ή δωρεάν μετακίνησης.
      Τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας (pin) που χρησιμοποιήσατε για την αρχική έκδοση της κάρτας σας.

      Δίδοντας στον εκδότη τα παραπάνω στοιχεία, θα ακυρώσει την παλιά κάρτα σας, ώστε κανείς να μην μπορεί πλέον να την χρησιμοποιήσει και εκδίδει την καινούργια.

      Η αντικατάσταση κάρτας, λόγω απώλειας, κλοπής, φθοράς κοστίζει €2.

      Στη νέα κάρτα θα μεταφερθούν τα προϊόντα κομίστρου, ο υπόλοιπος χρόνος ή/και η χρηματική αξία που βρέθηκαν αποθηκευμένα στην παλιά κάρτα την στιγμή δήλωσης της απώλειας ή δυσλειτουργίας της σύμφωνα με συγκεκριμένους κανόνες

      Για να πληροφορηθείτε τους Κανόνες Μεταφοράς κομίστρου και αξίας από απωλεσθείσα ή προβληματική κάρτα σε νέα, πιέστε εδώ.
    • Ήμουν κάτοχος ανώνυμης ATH.ENA Card και την έχασα. Τι να κάνω;
      Στη ανώνυμη ATH.ENA Card δεν αποθηκεύονται τα προσωπικά στοιχεία του κατόχου τους. Ως εκ τούτου, αν την χάσατε, εκλάπη ή καταστράφηκε, δεν αποζημιώνεται, δεν αντικαθίσταται και είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί από τρίτους

      Για τον λόγο αυτό συνιστούμε στους χρήστες των αστικών συγκοινωνιών να προτιμούν την έκδοση της προσωποποιημένης ATH.ENA Card, ώστε να διασφαλίζουν τις αγορές τους οποιασδήποτε αξίας και να είναι.
    • Είχα ένα πολλαπλό εισιτήριο και το έχασα. Τι να κάνω;
      Στο πολλαπλό εισιτήριο δεν αποθηκεύονται προσωπικά στοιχεία. Ως εκ τούτου, αν απολεσθεί, κλαπεί ή καταστραφεί, δεν αποζημιώνεται, δεν αντικαθίσταται και είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί από τρίτους.

      Σκεφθείτε τον αριθμό και την συχνότητα των μετακινήσεων που κάνετε και εξετάστε αν η ATH.ENA Card σας ταιριάζει.
    • Διαφέρει η επικύρωση ηλεκτρονικού και χάρτινου κομίστρου;
      Ναι, διαφέρει σημαντικά. Επειδή διαφέρει η τεχνολογία της επικύρωσης, διαφέρει και η εξωτερική εμφάνιση των επικυρωτικών μηχανημάτων.

      Τα επικυρωτικά των χάρτινων εισιτηρίων είναι ίδια σε όλα τα συγκοινωνιακά μέσα. Όταν επικυρώνουμε χάρτινο εισιτήριο, το εισάγουμε στη σχισμή του επικυρωτικού μηχανήματος, οπότε εκτυπώνεται επ΄αυτού η ημερομηνία και η ώρα επικύρωσης και ξεκινά η περίοδος ισχύος του

      Αντίθετα, τα επικυρωτικά του ηλεκτρονικού κομίστρου (πολλαπλό εισιτήριο, ATH.ENA Card) διαφέρουν ανάλογα με τα συγκοινωνιακά μέσα.

      Στα λεωφορεία, τα τρόλλεϋ και το τραμ είναι μπλε χρώματος με οθόνη και οπτικό αναγνώστη, του οποίου η θέση σηματοδοτείται με 4 καμπύλες γραμμές.

      Στο μετρό ο μηχανισμός επικύρωσης βρίσκεται στις πύλες εισόδου-εξόδου των σταθμών και η επικύρωση του ηλεκτρονικού κομίστρου στον οπτικό αναγνώστη, δίνει εντολή στην πύλη να ανοίξει.

      ΑΝΕΠΑΦΗ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ

      Η επικύρωση του ηλεκτρονικού εισιτηρίου γίνεται ΑΝΕΠΑΦΑ, απλώς περνώντας το σε απόσταση λίγων εκατοστών από τον οπτικό αναγνώστη του έξυπνου επικυρωτικού μηχανήματος, οπότε καταγράφεται σε αυτό η ώρα της πρώτης επικύρωσης, όπως και των υπολοίπων μέχρι την λήξη ισχύος του.

      Επιπλέον, όταν επικυρώνουμε, στην οθόνη του επικυρωτικού εμφανίζεται ο υπολειπόμενος χρόνος μέχρι την λήξη ισχύος του ηλεκτρονικού κομίστρου. Επομένως, το μηχάνημα δεν επικυρώνει μόνο, αλλά και πληροφορεί.
    • Πόσες φορές πρέπει να επικυρώσω το ηλεκτρονικό μου εισιτήριο;
      Εναι γνωστό ότι η επικύρωση του χάρτινου εισιτηρίου γίνεται ΜΙΑ φορά, στο πρώτο μέσο που θα επιβιβαστούμε και το εισιτήριο βρίσκεται σε ισχύ μέχρι το τέλος της χρονικής περιόδου που αναγράφεται σε αυτό.

      Όσον αφορά δε, τις κάρτες με τα χάρτινα μηνιαία κουπόνια, αυτές δεν χρειάζονται επικύρωση, απλώς επιδεικνύονται όταν ζητηθεί κατά τον έλεγχο κομίστρου.

      Ομοίως, και στο νέο σύστημα, η έναρξη ισχύος του ηλεκτρονικού κομίστρου γίνεται με την επικύρωση στο πρώτο μέσο που θα επιβιβαστούμε.

      Αντίθετα, το ηλεκτρονικό κόμιστρο πρέπει, καθ’ όλη την διάρκεια ισχύος του, να το επικυρώνουμε ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που επιβιβαζόμαστε σε όχημα (λεωφορείο, τραμ, τρόλλεϋ) και ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που περνούμε τις πύλες του μετρό, εισερχόμενοι και εξερχόμενοι.

      Αντίθετα, στο νέο σύστημα, η έναρξη ισχύος του ηλεκτρονικού κομίστρου ξεκινά με την επικύρωση στο πρώτο μέσο που θα επιβιβαστούμε αλλά πρέπει, καθ’ όλη την διάρκεια ισχύος του, να το επικυρώνουμε ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που επιβιβαζόμαστε σε όχημα (λεωφορείο, τραμ, τρόλλεϋ) και ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που περνούμε τις πύλες του μετρό, εισερχόμενοι και εξερχόμενοι. )
    • Είμαι κάτοχος προσωποποιημένης κάρτας, την οποία έχω φορτίσει με προϊόν κομίστρου 6μηνης διάρκειας, το οποίο έχω επικυρώσει και ξεκινήσει να χρησιμοποιώ. Θα λείψω από την Αθήνα για 6 μήνες. Όταν θα επιστρέψω θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω τα αποθηκευμένα κόμιστρα και αξία;
      Τυχόν χρηματική αξία και μη ενεργοποιημένο προϊόν κομίστρου που είχατε αποθηκεύσει θα τα βρείτε ως έχουν. Το ίδιο ισχύει και για τα αχρησιμοποίητα εισιτήρια που προέρχονται από πακέτο εισιτηρίων. Εάν όμως υπάρχει ενεργοποιημένο προϊόν μεγάλης διάρκειας, όπως ισχύει στην περίπτωσή σας, αυτό θα έχει λήξει. Αν δεν το είχατε ενεργοποιήσει, τότε θα το βρίσκατε και αυτό ακέραιο προς χρήση.


    Αναλυτικά, περισσότερες πληροφορίες και εγγραφή στο Athena Card

  2. #2
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Ωχ

  3. #3
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως που ρώτησα πριν 2 μέρες , έλεγαν δεν γίνεται ακόμα για μειωμένα ....

  4. #4
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Επιτέλους...το δημόσιο προχωρά..

  5. #5
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τι γλυτώνω με το να κάνω online την αίτηση από το να πάω από κατ' ευθείαν σε σημείο που εκδίδουν την κάρτα μιας είτε έτσι, είτε αλλιώς θα πρέπει να πάω από εκεί...

    Τώρα έχω ανανεώσει ήδη την μηνιαία μου κάρτα, άμα πάω και πάρω την προσωποποιημένη κάρτα και βάλω το ποσό για τον μήνα (μιας και ζητάει το λιγότερο για 10 ημέρες), θα μπορέσω να την βάλω στην άκρη και τον άλλο μήνα απλά να την σκανάρω για να αρχίσει να μετράει ημέρες...??? (Αλήθεια τα μηχανήματα σε λεωφορεία και σταθμούς τρένων είναι ενεργά...???)


    Εδώ θα έχουμε δράματα...
    Τι πρέπει να κάνω όταν λήξει η χρονική ισχύς του εισιτηρίου μου και δεν ολοκλήρωσα την διαδρομή μου;
    Αυτό το ερώτημα είναι σημαντικό. Αν ταξιδεύετε με τις γραμμές 1, 2 και 3 ο οπτικός αναγνώστης στην πύλη εξόδου θα αναγνωρίσει ότι το εισιτήριο έχει λήξει και δεν θα ανοίξει για να εξέλθετε. Θα πρέπει να πατήσετε το κομβίο κλήσης του Υπεύθυνου Σταθμού.

  6. #6
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Kαι στο εξωτερικο αυτο ισχυει? Οταν ληξει το εισιτηριο και εισαι ακομα μεσα στο μετρο, πατας κουμπι να σε απεγκλωβισουν? Μου φαινεται πολυ αστειο-τραγικο.
    No Justice - No Peace

  7. #7
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς να βγάλεις από τώρα την κάρτα. Η λήξη της μετράει από την 1η ακύρωση της.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι στο εξωτερικο αυτο ισχυει? Οταν ληξει το εισιτηριο και εισαι ακομα μεσα στο μετρο, πατας κουμπι να σε απεγκλωβισουν? Μου φαινεται πολυ αστειο.
    Και με το χάρτινο στη θεωρία σου λέει πως πρέπει να επικυρώνεις 2ο εισιτήριο αν ξεπερνάς το 70λεπτο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #8
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με το χάρτινο στη θεωρία σου λέει πως πρέπει να επικυρώνεις 2ο εισιτήριο αν ξεπερνάς το 70λεπτο.
    Σωστο, αλλα το θεμα ειναι τι γινεται οταν εχεις ξεπερασει για λιγο το 70λεπτο, εισαι στον σταθμο που θες και απλα πρεπει να βγεις στον... εξω κοσμο. Εκει πρεπει να πατησεις το κουμπι του υπευθυνου γιατι προφανως δεν προκειται να δωσεις αλλο ενα εισιτηριο απλα για να ανοιξουν οι πορτες.
    No Justice - No Peace

  9. #9
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Μια απάντηση.
    Ειμαι στην Μακρυγιάννη στο Μοσχάτο και πρέπει εκτάκτως να πάρω το 218 λεωφορείο για Πειραιά,που θα βρώ εισητήριο?

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απάντηση.
    Ειμαι στην Μακρυγιάννη στο Μοσχάτο και πρέπει εκτάκτως να πάρω το 218 λεωφορείο για Πειραιά,που θα βρώ εισητήριο?
    Άγνωστο. Στην ουσία σου λέει πάρε μια κάρτα με 10 εισιτήρια να τα έχεις. Μάλιστα πληρώνεις 10 και σου δίνει 11.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #11
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Μπορει να μου πει καποιος τι θα γινει με την εφαρμογη εισητηρίων για κινητά ;
    Δεν μπορω να βρω πουθενα αυτη την πληροφορία. Την εχω βολευτει την εφαρμογή

  12. #12
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    (...)
    Εδώ θα έχουμε δράματα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι στο εξωτερικο αυτο ισχυει? Οταν ληξει το εισιτηριο και εισαι ακομα μεσα στο μετρο, πατας κουμπι να σε απεγκλωβισουν? Μου φαινεται πολυ αστειο-τραγικο.
    Εδώ γράφει το εξής:
    Έχετε φορτίσει το ηλεκτρονικό εισιτήριό σας (πολλαπλό ή κάρτα) ένα πακέτο 5 εισιτηρίων €1,40.

    Στην πρώτη διαδρομή επικυρώνεται το ηλεκτρονικό εισιτήριό σας και ξεκινά ο χρόνος των 90 λεπτών για το πρώτο εισιτήριο. Στην διάρκεια των 90 λεπτών κάθε φορά που αλλάζετε συγκοινωνιακό μέσο θα πρέπει να τηρείτε τους κανόνες επικύρωσης του μέσου

    Αν η τελευταία σας διαδρομή δεν ολοκληρωθεί στα 90 λεπτά, τότε θα πρέπει με δική σας μέριμνα να επικυρώσετε το δεύτερο από τα πέντε εισιτήρια αν βρίσκεστε σε λεωφορείο τρόλλεϋ ή τραμ. Αν βρίσκεστε στο μετρό, το δεύτερο εισιτήριο θα επικυρωθεί αυτόματα κατά την έξοδό σας από τις πύλες.
    Το σενάριο του εγκλωβισμού φαντάζομαι ότι ισχύει εφόσον δεν υπάρχει τουλάχιστον άλλο ένα εισιτήριο στην κάρτα για να ακυρωθεί κατά την έξοδο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να μου πει καποιος τι θα γινει με την εφαρμογη εισητηρίων για κινητά ;
    Δεν μπορω να βρω πουθενα αυτη την πληροφορία. Την εχω βολευτει την εφαρμογή
    Καταργείται και τα εισιτήρια ισχύουν μέχρι το τέλος του μήνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Simpleton : 05-10-17 στις 21:30.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να μου πει καποιος τι θα γινει με την εφαρμογη εισητηρίων για κινητά ;
    Δεν μπορω να βρω πουθενα αυτη την πληροφορία. Την εχω βολευτει την εφαρμογή
    Τελος η εφαρμογη, δυστυχως.
    No Justice - No Peace

  14. #14
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ γράφει το εξής:

    Το σενάριο του εγκλωβισμού φαντάζομαι ότι ισχύει εφόσον δεν υπάρχει τουλάχιστον άλλο ένα εισιτήριο στην κάρτα για να ακυρωθεί κατά την έξοδο.
    Ειναι λιγο αδικο στην περιπτωση που ανεφερα παραπανω αλλα οκ.
    No Justice - No Peace

  15. #15
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μετά από τα τελευταία γεγονότα έχουν προκύψει μερικές ερωτήσεις (δικές μου αλλά και συναδέλφων μου)
    κάθε τέλος του μήνα καταθέτουμε σε τραπεζικό λογαριασμό της ΣΤΑ.ΣΥ Α.Ε. (στην ALPHA BANK) το χρηματικό ποσό που αντιστοιχεί στα κλασικά χάρτινα κουπόνια για τις μηνιαίες κάρτες απεριορίστων διαδρομών τις οποίες αγοράζουμε από τα γραφεία της ΣΤΑ.ΣΥ Α.Ε. καθώς κόβουμε τιμολόγιο στα στοιχεία της εταιρείας

    τώρα με την ηλεκτρονική (προσωποποιημένη) κάρτα τι γίνεται?

    - - - Updated - - -

    επίσης να ενημερώσω τους φίλους/ες ότι όσοι έχετε την "κάρτα κοινωνικής ασφάλισης" αυτή σας έχει αποσταλεί όταν βγάλατε τον ΑΜΚΑ (Αριθμό Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης) ισχύει ως αποδεικτικό.

Σελ. 1 από 76 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 22:21
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-17, 09:16
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 22:07
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 00:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας