Σελ. 9 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 1132
  1. #121
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Στην απόδειξη της συναλλαγής που έκανα μέσω του athenacard site, έγραφε τις εξής οδηγίες:

    Οδηγίες

    Για την φόρτωση του προιόντος σας στην κάρτα σας απο ένα Αυτόματο Μηχάνημα Έκδοσης :

    1) Επιλέξτε το μενού Online Κράτηση στο μηχάνημα
    2) Τοποθετήστε την ATH.ENA Card κάρτα σας στην υποδοχή
    3) Αναμείνατε
    4) Παραλάβετε την απόδειξη σας

  2. #122
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΕΡΜΑΤΙΚΑ

    σήμερα το πρωί έκανα αγορά 5 κλασσικών εισιτηρίων μέσω ίντερνετ και φτάνοντας στον σταθμό αττική πήγα να τα "περάσω" στην κάρτα μου. κάποιος μα.... είχε ρίξει κέρματα στην υποδοχή/αναγνώστη ηλεκτρονικής κάρτας, δεν τα πρόσεξα, ξεκινάω την εξαργύρωση και στο καπάκι πετάει ένα ωραιότατο σφάλμα και μου τρώει τα 5 ευρώ που χάλασα για την αγορά των εισιτηρίων.

    τώρα πρέπει να τυπώσω την ηλεκτρονική απόδειξη από το σάιτ, να το πάω στο εκδοτήριο, να τους εξηγήσω τι συνέβη και να μου τα περάσουν αυτοί.

    να ελέγχετε τα μηχανήματα μην έχουν τίποτα κέρματα ή τσίχλες πριν κάνετε αγορές και εξαργυρώσεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pluss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ χθες είχα βάλει μέσω του athenacard site αποθηκευμένη αξία 10€ στην προσωποποιημένη ATH.ENA Card μου και όταν σήμερα πήγα στον αυτόματο πωλητή για την εξαργύρωση, μου εμφάνισε και εμένα σφάλμα (η θήκη ανάγνωσης ήταν όπως έπρεπε στη δική μου περίπτωση), αλλά αμέσως εκτυπώθηκε από τον αυτόματο πωλητή απόδειξη επιστροφής χρημάτων αναγράφοντας δύο κωδικούς και το εξής μήνυμα: ''Μπορείτε να παραλάβετε τα χρήματά σας από κάποιο άλλο μηχάνημα σε λίγα λεπτά'', όπως και τελικά έγινε.
    Βασικά, όταν έλεγε ο ΟΑΣΑ για φόρτιση μέσω του athenacard site, νόμιζα ότι θα έμπαινε κατευθείαν το επιλεγμένο κόμιστρο στην κάρτα και ότι δεν θα χρειαζόταν η επίσκεψη σε κάποιο αυτόματο πωλητή, αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι.
    Σας παρακαλώ πείτε μου ότι κατάλαβα λάθος

    Εννοείτε ότι όταν φορτίζεις την προσωποποιημένη σου κάρτα online , πρέπει μετά να περάσεις και από αυτόματο μηχάνημα ;


  3. #123
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας παρακαλώ πείτε μου ότι κατάλαβα λάθος

    Εννοείτε ότι όταν φορτίζεις την προσωποποιημένη σου κάρτα online , πρέπει μετά να περάσεις και από αυτόματο μηχάνημα ;
    ναι. πρέπει να περάσεις.

  4. #124
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Διαφορετικά θα έπρεπε να κρατάνε σε online βάση δεδομένων όλη την πληροφορία κάθε κάρτας. Τώρα πρέπει κάπως να ενημερωθεί το τσιπάκι της κάρτας.
    Ίσως είναι εφικτό με εφαρμογή μέσω nfc κινητού αργότερα...

  5. #125
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφορετικά θα έπρεπε να κρατάνε σε online βάση δεδομένων όλη την πληροφορία κάθε κάρτας. Τώρα πρέπει κάπως να ενημερωθεί το τσιπάκι της κάρτας.
    Ίσως είναι εφικτό με εφαρμογή μέσω nfc κινητού αργότερα...
    Άρα αν εξαιρεθεί κάποιος πιθανός μαζοχισμός , η έκδοση και χρήση προσωποποιημένης αλλά και ανώνυμης κάρτας από κάποιον συχνό αλλά όχι και καθημερινό χρήστη είναι άσκοπη έως ανόητη .

    Οι χρήστες αυτής της κατηγορίας , στην οποία ανήκω και εγώ , οπισθοδρομούν καμιά δεκαετία πίσω , στο εισιτηριακι κάθε φορά που πρέπει να χρησιμοποιήσουν ΜΜΜ.

    Μωρέ τελικά δίκιο έχουν , είναι πανέξυπνο το εισιτήριο , γιατί ήμουν χαζός εγώ που τόσα χρόνια δεν διανοήθηκα ούτε μισή φορά να κινηθώ λαθραία


  6. #126
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα αν εξαιρεθεί κάποιος πιθανός μαζοχισμός , η έκδοση και χρήση προσωποποιημένης αλλά και ανώνυμης κάρτας από κάποιον συχνό αλλά όχι και καθημερινό χρήστη είναι άσκοπη έως ανόητη .

    Οι χρήστες αυτής της κατηγορίας , στην οποία ανήκω και εγώ , οπισθοδρομούν καμιά δεκαετία πίσω , στο εισιτηριακι κάθε φορά που πρέπει να χρησιμοποιήσουν ΜΜΜ.

    Μωρέ τελικά δίκιο έχουν , είναι πανέξυπνο το εισιτήριο , γιατί ήμουν χαζός εγώ που τόσα χρόνια δεν διανοήθηκα ούτε μισή φορά να κινηθώ λαθραία
    εσύ που είσαι περιστασιακός μπορείς να έχεις μια απρόσωπη κάρτα (αν δεν θες να βγάλεις προσωποποιημένη), να τις ρίξεις 10-20 ευρώ και κάθε φορά που θα παίρνεις το λεωφορείο θα αφαιρεί αυτόματα ένα εισιτήριο απο αυτά τα αποθηκευμένα χρήματα.

  7. #127
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα αν εξαιρεθεί κάποιος πιθανός μαζοχισμός , η έκδοση και χρήση προσωποποιημένης αλλά και ανώνυμης κάρτας από κάποιον συχνό αλλά όχι και καθημερινό χρήστη είναι άσκοπη έως ανόητη .

    Οι χρήστες αυτής της κατηγορίας , στην οποία ανήκω και εγώ , οπισθοδρομούν καμιά δεκαετία πίσω , στο εισιτηριακι κάθε φορά που πρέπει να χρησιμοποιήσουν ΜΜΜ.

    Μωρέ τελικά δίκιο έχουν , είναι πανέξυπνο το εισιτήριο , γιατί ήμουν χαζός εγώ που τόσα χρόνια δεν διανοήθηκα ούτε μισή φορά να κινηθώ λαθραία
    Ας μην αναθεματίζουμε τα πάντα. Το συστημα του ΟΑΣΑ , με τις όποιες πραγματικές παιδικές ασθένειες, φαίνεται εξαιρετικό, με κάποιες ατέλειες φυσικά. Τα έχω περιγράψει εδώ . Η ίδια διαδικασία, δηλαδή το να πρέπει να περάσεις από μηχανημα (ή από το ταμείο) για ενημερωση της καρτας σου με το νέο υπόλοιπο κάθε φορά που προσθετεις funds (ακόμη και online από το σπίτι σου), γίνεται και στην Ολλανδία που εχει αυτό το συστημα εδώ και 10+ χρόνια. Με αυτόν τον τρόπο ενημερώνεται το NFC chip της κάρτας σου. Για να το έχουν οι Ολλανδοί, κάποιος λόγος θα υπάρχει. Πάντως αυτά τα μηχανακια για την ενημέρωση υπάρχουν παντού, ακόμη και στην εξωτερική πλευρά κάθε λεωφορείου , ώστε να μπορείς να κάνεις update τα funds σου πριν να μπεις στο λεωφορείο, να κάνεις check-in (σε εντελώς διαφορετικό μηχανημα) μέσα στο λεωφορειο αφού μπεις και να κάνεις check-out μεσα στο λεωφορείο αμέσως πριν να βγεις. Εννοείται ότι οι σταθμοί τραίνων/μετρό ειναι γεμάτοι με ιδια μηχανακια για το update σε funds.

    - - - Updated - - -

    Επίσης, υπάρχουν αντίστοιχα μηχανάκια και σε σουπερ-μαρκετ, καπνοπωλεία, ταχυδρομεία κοκ και μάλιστα βρήκα φωτογραφία τους.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  8. #128
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    κάτι που δεν έχω προσέξει να έχει ερωτηθεί, αν είχα αποθηκεύσει στην κάρτα μου 10 ευρά (για χρήση ως απλά εισιτήρια, τα οποία δεν τα χάλασα όλα), και μετά βάλω και μια μηνιαία απεριορίστων.
    κάνοντας check-in την κάρτα απο το μηχάνημα, τι θα αφαιρέσει πρώτο; απο τα 10 ευρώ ή την απεριορίστων;

  9. #129
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάτι που δεν έχω προσέξει να έχει ερωτηθεί, αν είχα αποθηκεύσει στην κάρτα μου 10 ευρά (για χρήση ως απλά εισιτήρια, τα οποία δεν τα χάλασα όλα), και μετά βάλω και μια μηνιαία απεριορίστων.
    κάνοντας check-in την κάρτα απο το μηχάνημα, τι θα αφαιρέσει πρώτο; απο τα 10 ευρώ ή την απεριορίστων;
    Από την "απεριορίστων". Το σύστημα θα αφαιρέσει από την αποθηκευμένη αξία της κάρτας σου μόνο εάν χρησιμοποιήσεις μέσο μεταφοράς για το οποίο απαιτείται ειδικό κόμιστρο (δηλαδή άνω του 1,40€), όπως, για παράδειγμα, τη λεωφορειακή γραμμή Χ80 (4,5€), τα λεωφορεία του αεροδρομίου (6€) και εάν κάνεις check in/check out στις πύλες του σταθμού μετρό του αεροδρομίου (10€). Όταν όμως λήξει η "απεριορίστων" και εφόσον δεν προβείς στην ανανέωσή της, τότε θα σου αφαιρεί από την αποθηκευμένη αξία ακόμα και για τις απλές διαδρομές όπου απαιτείται απλό κόμιστρο (1,40€).
    Εάν έχεις την "απεριορίστων", η οποία περιλαμβάνει και τα δρομολόγια του αεροδρομίου, τότε το σύστημα θα σου αφαιρέσει από την αποθηκευμένη αξία της κάρτας σου μόνο εάν χρησιμοποιήσεις τη λεωφορειακή γραμμή Χ80.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 21-10-17 στις 15:07. Αιτία: Προσθήκη πληροφοριών.

  10. #130
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μην αναθεματίζουμε τα πάντα. Το συστημα του ΟΑΣΑ , με τις όποιες πραγματικές παιδικές ασθένειες, φαίνεται εξαιρετικό, με κάποιες ατέλειες φυσικά. Τα έχω περιγράψει εδώ . Η ίδια διαδικασία, δηλαδή το να πρέπει να περάσεις από μηχανημα (ή από το ταμείο) για ενημερωση της καρτας σου με το νέο υπόλοιπο κάθε φορά που προσθετεις funds (ακόμη και online από το σπίτι σου), γίνεται και στην Ολλανδία που εχει αυτό το συστημα εδώ και 10+ χρόνια. Με αυτόν τον τρόπο ενημερώνεται το NFC chip της κάρτας σου. Για να το έχουν οι Ολλανδοί, κάποιος λόγος θα υπάρχει. Πάντως αυτά τα μηχανακια για την ενημέρωση υπάρχουν παντού, ακόμη και στην εξωτερική πλευρά κάθε λεωφορείου , ώστε να μπορείς να κάνεις update τα funds σου πριν να μπεις στο λεωφορείο, να κάνεις check-in (σε εντελώς διαφορετικό μηχανημα) μέσα στο λεωφορειο αφού μπεις και να κάνεις check-out μεσα στο λεωφορείο αμέσως πριν να βγεις. Εννοείται ότι οι σταθμοί τραίνων/μετρό ειναι γεμάτοι με ιδια μηχανακια για το update σε funds.

    - - - Updated - - -

    Επίσης, υπάρχουν αντίστοιχα μηχανάκια και σε σουπερ-μαρκετ, καπνοπωλεία, ταχυδρομεία κοκ και μάλιστα βρήκα φωτογραφία τους.
    Απλά παραθέτω την ανάρτηση του @shocked

    "ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΕΡΜΑΤΙΚΑ

    σήμερα το πρωί έκανα αγορά 5 κλασσικών εισιτηρίων μέσω ίντερνετ και φτάνοντας στον σταθμό αττική πήγα να τα "περάσω" στην κάρτα μου. κάποιος μα.... είχε ρίξει κέρματα στην υποδοχή/αναγνώστη ηλεκτρονικής κάρτας, δεν τα πρόσεξα, ξεκινάω την εξαργύρωση και στο καπάκι πετάει ένα ωραιότατο σφάλμα και μου τρώει τα 5 ευρώ που χάλασα για την αγορά των εισιτηρίων.

    τώρα πρέπει να τυπώσω την ηλεκτρονική απόδειξη από το σάιτ, να το πάω στο εκδοτήριο, να τους εξηγήσω τι συνέβη και να μου τα περάσουν αυτοί.

    να ελέγχετε τα μηχανήματα μην έχουν τίποτα κέρματα ή τσίχλες πριν κάνετε αγορές και εξαργυρώσεις."

    δλδ ο άνθρωπος ξεκίνησε από το σπίτι του στον υπολογιστή ,έκανε την απαραίτητη προεργασία , πήγε σε ένα εκδοτήριο , περίμενε στην ουρά και έβγαλε μια προσωποποιημένη κάρτα .Γύρισε σπίτι του και αφού ψιλοπαιδεύτηκε για να εγγραφεί στο site την φόρτισε ηλεκτρονικά , μετά πήγε στο σταθμό προσπάθησε να ενεργοποιήσει το κόμιστρο-ποσό που είχε αγοράσει online , το μηχάνημα του έφαγε τα λεφτά , γύρισε σπίτι του , τύπωσε την ηλεκτρονική απόδειξη από το σάιτ ,ξαναγύρισε στον σταθμό , περίμενε στο εκδοτήριο στην ουρά , του επέστρεψαν τα λεφτά , ξαναέβαλε νέο κόμιστρο και ίσως κατάφερε να μετακινηθεί .

    Μα δεν πήγαινε περπατώντας καλύτερα


  11. #131
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μα δεν πήγαινε περπατώντας καλύτερα
    χαχαχα έλα ντε

  12. #132
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά παραθέτω την ανάρτηση του @shocked




    δλδ ο άνθρωπος ξεκίνησε από το σπίτι του στον υπολογιστή ,έκανε την απαραίτητη προεργασία , πήγε σε ένα εκδοτήριο , περίμενε στην ουρά και έβγαλε μια προσωποποιημένη κάρτα .Γύρισε σπίτι του και αφού ψιλοπαιδεύτηκε για να εγγραφεί στο site την φόρτισε ηλεκτρονικά , μετά πήγε στο σταθμό προσπάθησε να ενεργοποιήσει το κόμιστρο-ποσό που είχε αγοράσει online , το μηχάνημα του έφαγε τα λεφτά , γύρισε σπίτι του , τύπωσε την ηλεκτρονική απόδειξη από το σάιτ ,ξαναγύρισε στον σταθμό , περίμενε στο εκδοτήριο στην ουρά , του επέστρεψαν τα λεφτά , ξαναέβαλε νέο κόμιστρο και ίσως κατάφερε να μετακινηθεί .

    Μα δεν πήγαινε περπατώντας καλύτερα
    Εντάξει, επειδή κάποιος ειχε ρίξει κέρματα (ελπίζω κατα λάθος, αλλιώς μιλάμε για αούγκανο) στο λάθος slot και δεν το είπε στον σταθμάρχη για να επιλυθεί το ζητημα, δε φταίει ο ΟΑΣΑ. Αυτό το περιστατικό είναι η εξαίρεση. Τωρα, αν καποιοι εσκεμμενα βαζουν τσίχλες στα slots των μηχανηματων επειδή είναι καθυστερημενοι, νομιζω ότι και πάλι δεν ευθυνεται ο ΟΑΣΑ. Μια καλή ιδεα είναι να υπάρχουν extra και dedicated μηχανηματα μόνο για το update των funds με NFC. Ετσι και θα αποφευγεις τις ουρες των κετρικων μηχανηματων φόρτισης , αλλά και δε θα σε επηρεάζει ο κάθε μογγολος που θέλει να κάνει "πλάκες" με τσίχλες. Αυτή ειναι μία σωστή παρατηρηση (και μάλιστα είναι επιπλέον αντιγραφη του υπερ-επιτυχημενου και υπερ-βολικού ολλανδικού συστηματος) και σε καμία περιπτωση ισοπέδωση του θαυμασιου συστηματος που στηνει ο ΟΑΣΑ (κάθε αρχη και δύσκολη) .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  13. #133
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, επειδή κάποιος ειχε ρίξει κέρματα (ελπίζω κατα λάθος, αλλιώς μιλάμε για αούγκανο) ....
    σε πληροφορώ στην Καλλιθέα στο παρα 5 σταμάτησε ένας ελεγκτής (που βρισκόταν κοντά) κάποιον πριν τα ρίξει στον αναγνώστη, οπότε μιλάμε για αούγκανο/υς. μα δεν διαβάζουν και πάνε ντουγρού σαν τα γαϊδούρια.
    και για το ίνφο της ημέρας, πήγα σε ένα ταμείο, εξήγησα στην υπάλληλο τι έπαθα, μίλησε με τα κεντρικά και μετά από κάνα τέταρτο μου είπε να δοκιμάσω ξανά.
    επίσης μου είπε να περιμένω λίγο, να μην την βγάζω γρήγορα απο το μηχάνημα. (το οποίο το ήξερα και δεν την έβγαζα γρήγορα)

    αυτό που κατάλαβα είναι το εξής, αν δοκιμάζεις πολλές φορές χωρίς επιτυχία, πρέπει να ρίχνει προσωρινό μπαν για λόγους ασφαλείας.

  14. #134
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Η κορη μου ανεργη απο αρχες Σεπτεμβριου μαζεψε τα δικαιολογητικα για την Προσωποποιημενη καρτα, πηγε στο γκισε, δεν τα δεχτηκαν και της ειπαν
    "Για ανεργους δεν υπαρχει κατι νεωτερο, περιμενουμε να μας ενημερωσουν"!!!
    Απο χρονο σε χρονο κι απο μηνα σε μηνα, θα φτασουμε στο 2020 να με θυμηθειτε...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #135
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    προσωπικά το βλέπω δύσκολο για τους ανέργους να τους βγάλουν δωρεάν προσωποποιημένες κάρτες (για ευνόητους λόγους) περισσότερο βλέπω να τους βγάζουν εισιτήρια
    επίσης εκτός από τους ανέργους είναι τα ΑΜΕΑ , είναι αυτοί που υπηρετούν στα σώματα ασφαλείας και ενόπλων δυνάμεων , είναι οι εργαζόμενοι στις συγκοινωνίες
    επίσης έχουμε τις εξάμηνες/ετήσιες κάρτες υπουργεία - οργανισμοί - φορείς του δημοσίου
    γενικά έχει πολύ δουλεία ακόμα το ηλεκτρονικό εισιτήριο/κάρτα μέχρι να έρθει σε φυσιολογική ροή
    βάλε και τα συστήματα με τις πόρτες
    αν και προσωπικά θα προτιμούσα να υπάρχει έλεγχος όπως στο εξωτερικό και στα λεωφορεία/τρόλλευ/τραμ.

Σελ. 9 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 22:21
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-17, 09:16
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 22:07
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 00:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας