Σελ. 20 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122253040 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 1132
  1. #286
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι υπάλληλοι είναι υποχρεωμένοι απο τον οασα να στα μετατρέψουν και να τα μεταφέρουν στο ηλεκτρονικό εισιτήριο/κάρτα.
    https://www.athenstransport.com/2017...lia-eisitiria/
    Σε ευχαριστώ πολύ αλλη μια φορά.
    Εχω χάσει τη μπάλα αυτές τις μέρες λόγω συγγραφής πτυχιακής εργασίας και δεν το έχω ψάξει.


    edit:
    εγώ όμως που θέλω να μετακινηθώ θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω ενα απο τα παλιά μου εισητήρια για λεωφορείο τουλάχιστον;
    για να πάω ομόνοια για την αντικατάσταση θα χρειαστώ ηλεκτρικό όπου και φαντάζομαι οι μπάρες θα έχουν κλείσει.
    Rig: Corsair Carbide 250D / Intel Core I7 4790K @ 4.4 + Hydro H100i V2 / Asus Z87i-PRO / Corsair Vengeance Pro 16GB 1600MHz / ASUS GTX 760 2GB DCUII OC / XFX Pro 550W / Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1003FZEX / Windows 10 Pro X64 GR / LG 22MP68VQ-P / SideWinder X6+Roccat Savu / Logitech G231 Prodigy / Logitech F510

    Dell Q15R N5110-8173 + Intel 330 180GB// Mi A2 Lite 4/64

  2. #287
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RSX Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τα παλιά εισητήρια ξέρουμε τι θα γίνει;
    εχω μερικά ακόμα που δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει.
    Πιθανότατα να χρειαστεί να μετακινηθώ την επόμενη εβδομάδα με λεωφορείο.
    αν έχεις δέκα (10) παλιά θα απευθυνθείς στον σταθμό ομόνοια ΣΤΑΣΥ ή στα γραφεία της ΟΣΥ στον Αγ. Ιωάννη Ρέντη
    αν έχεις είκοσι (20) και άνω παλιά θα απευθυνθείς στα γραφεία του ΟΑΣΑ (Μετσόβου 15)

  3. #288
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    για να κανεις μια μετακίνηση μπορεις να βγάλεις ένα ηλεκτρονικό χάρινο και να βάλεις 1 εισιτήριο μέσα για να πας οπου ειναι να πας.

    - - - Updated - - -

    έχουν βγάλει τα παλιά ακυρωτικά, δεν θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις

  4. #289
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RSX Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τα παλιά εισητήρια ξέρουμε τι θα γίνει;
    εχω μερικά ακόμα που δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει.
    Πιθανότατα να χρειαστεί να μετακινηθώ την επόμενη εβδομάδα με λεωφορείο.
    Σύμφωνα με τον ΟΑΣΑ, ισχύει το εξής:
    10. Οι κάτοχοι χάρτινων εισιτηρίων μπορούν:

    α. Εάν έχουν έως 10 εισιτήρια να προσέρχονται στα εκδοτήρια της ΣΤΑΣΥ ΑΕ στον σταθμό της Ομόνοια ή στα Κεντρικά Γραφεία της ΟΣΥ ΑΕ (Παρνασσού 6, Άγιος Ιωάννης Ρέντης) για να τα ανταλλάξουν με ισοδύναμα προϊόντα ηλεκτρονικού εισιτηρίου.

    β. Οι κάτοχοι περισσότερων των 10 εισιτηρίων θα προσέρχονται από 20/11/2017 στα Κεντρικά Γραφεία του ΟΑΣΑ (Μετσόβου 15, Αθήνα) προκειμένου να τα ανταλλάξουν με ισοδύναμα προϊόντα ηλεκτρονικού εισιτηρίου.

  5. #290
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ΟΑΣΑ: Πώς θα βγάλετε μειωμένο ηλεκτρονικό εισιτήριο

    http://news247.gr/eidiseis/koinonia/...o.4943913.html

  6. #291
    Εγγραφή
    20-11-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλή σας ημέρα!
    Γνωρίζετε τι πρέπει να κάνω σε περίπτωση που έχω ξεχάσει τον κωδικό της προσωποποιημένης κάρτας μου;

    Ευχαριστώ πολύ.
    Δέσποινα

  7. #292
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις διαγραφή της κάρτας και να εκδόσεις νέα κάρτα με κωδικό που γνωρίζεις.

  8. #293
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deppycham Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή σας ημέρα!
    Γνωρίζετε τι πρέπει να κάνω σε περίπτωση που έχω ξεχάσει τον κωδικό της προσωποποιημένης κάρτας μου;

    Ευχαριστώ πολύ.
    Δέσποινα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις διαγραφή της κάρτας και να εκδόσεις νέα κάρτα με κωδικό που γνωρίζεις.
    Το έγραψα και παραπάνω, λογικά δε γίνεται διαγραφή γιατί το σύστημα για κάθε κάρτα κρατάει μόνο το hash-συνδυασμό ΑΜΚΑ+pin.
    Χωρίς το pin δεν υπάρχει τρόπος να δουν για ποιον ΑΜΚΑ εκδόθηκε η κάρτα, άρα δε θα πρέπει να μπορούν να κάνουν διαγραφή (αλλιώς θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε να διαγράψει οποιαδήποτε κάρτα).
    Παράλληλα αν έχει βγει με έκπτωση, και δε μπορεί να γίνει διαγραφή, δε θα γίνεται να εκδοθεί και νέα.
    Δέσποινα αν πας γράψε και τι έγινε (μπορεί να το σκέφτομαι λάθος και να υπάρχει απλή λύση) Άκυρο, προφανώς έχεις την κάρτα οπότε θα μπορούν να την ακυρώσουν, εγώ σκεφτόμουν την περίπτωση να χάσεις και την κάρτα και το pin.

  9. #294
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pluss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τον ΟΑΣΑ, ισχύει το εξής:
    δηλαδη αμα εχω 20 δεν μπορω να παω στα στα εκδοτήρια της ΣΤΑΣΥ ΑΕ στον σταθμό της Ομόνοια ή στα Κεντρικά Γραφεία της ΟΣΥ ΑΕ (Παρνασσού 6, Άγιος Ιωάννης Ρέντης
    αν παω ομως 2 φορες (μετα απο 5 λεπτα) και δινω απο 10 θα τα παρει .... οργανωση ...

  10. #295
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    http://www.lifo.gr/articles/greece_articles/169559

    Πέστα χρυσόστομη!!!

    Χαρακτηριστικό συμπέρασμα από το άρθρο :
    "Στην επιστροφή –επίσης χωρίς εισιτήριο- είχα υιοθετήσει την έκφραση ολύμπιας μακαριότητας της γιαγιάς δίπλα μου. Χωρίς παρεξήγηση και καμία απειλητική διάθεση, θα το ξαναπώ: πιάστε με. Αν δεν έχει ουρά μέχρι την Κόρινθο, θα βγάζω εισιτήριο. Και θα περιμένω τη μέρα που για να βγάλεις κάρτα, δεν θα χρειαστεί να εξευτελιστείς με ένα δίωρο στην ουρά. Αν συνεχιστεί αυτό το πράγμα, θα καβαλάω πορτάκια (στην περίπτωση που πριν εξομαλυνθεί όλη αυτή η κατάσταση, τα κλείσουν ωραία και νομότυπα, αλλά καθ' όλα ανήθικα)."

    Επίσης δείτε και εδώ : https://www.athenstransport.com/2017...iko-eisitirio/

    Χαρακτηριστικο απόσπασμα :"Ο παροδικός συνωστισμός πίσω από τις κλειστές πύλες δεν είναι πάντως τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο οι ουρές στα εκδοτήρια και -κυρίως- στα εκδοτικά μηχανήματα, ειδικά στους σταθμούς που δεν υπάρχουν ανοικτά εκδοτήρια. Καθώς ο ανάδοχος του ηλεκτρονικού εισιτηρίου και ο ΟΑΣΑ δεν είχαν προνοήσει να υπάρχει επαρκής αριθμός μηχανημάτων σε λειτουργία πριν καταργηθεί το χάρτινο εισιτήριο, υπάρχουν σταθμοί του Μετρό με μόλις ένα εκδοτικό μηχάνημα ηλεκτρονικού εισιτηρίου. Το νέο σενάριο που ακούγεται είναι πως το λογισμικό των παλιών εκδοτικών μηχανημάτων αναμένεται να αναβαθμιστεί προκειμένου να μπορούν να εκδίδουν ηλεκτρονικά εισιτήρια. Το πότε ακριβώς θα γίνει αυτό είναι άγνωστο."


  11. #296
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    φόρτιση της κάρτας μου με μειωμένο κόμιστρο μπορεί να κάνει ο καθένας;
    χρειάζεται να μετακινηθώ αυτές τις μέρες και δεν μπορώ να βρω απο κάπου ηλεκτρονικό εισητήριο.
    Τι να κάνω να μπω έτσι να παω πειραιά και να βγάλω;
    Rig: Corsair Carbide 250D / Intel Core I7 4790K @ 4.4 + Hydro H100i V2 / Asus Z87i-PRO / Corsair Vengeance Pro 16GB 1600MHz / ASUS GTX 760 2GB DCUII OC / XFX Pro 550W / Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1003FZEX / Windows 10 Pro X64 GR / LG 22MP68VQ-P / SideWinder X6+Roccat Savu / Logitech G231 Prodigy / Logitech F510

    Dell Q15R N5110-8173 + Intel 330 180GB// Mi A2 Lite 4/64

  12. #297
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Σύφμωνα με ρεπορτάζ του ΣΚΑΙ, τα έσοδα του ΟΑΣΑ είναι ήδη 30% πάνω.

  13. #298
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πληροφορίες για την ανταλλαγή παλιών εισιτηρίων του ΟΑΣΑ ανακοίνωσε σήμερα ο οργανισμός. Η διαδικασία θα πραγματοποιείται ως τα τέλη του 2017.

    Οι κάτοχοι παλιών χάρτινων εισιτηρίων όλων των ειδών μπορούν να τα ανταλλάσσουν ως εξής:

    Οι κάτοχοι εισιτηρίων έως 10 τεμάχια (όλων των ειδών) τα ανταλλάσσουν στα εκδοτήρια του Μετρό στο σταθμό της Ομόνοιας όλες τις ημέρες της εβδομάδας κατά τις ώρες από 07.00 π.μ. έως τις 21.30 μ.μ. ή στα Κεντρικά Γραφεία της ΟΣΥ ΑΕ (Παρνασσού 6, Άγιος Ιωάννης Ρέντης) τις εργάσιμες ημέρες από τις 08.00 π.μ. μέχρι τις 14:00 μ.μ.
    Οι κάτοχοι 11 εισιτηρίων και άνω τα ανταλλάσσουν στα Κεντρικά Γραφεία του ΟΑΣΑ (Μετσόβου 15, Αθήνα) τις εργάσιμες ημέρες, από τις 08.00 μέχρι τις 14:00.

    Η διαδικασία ανταλλαγής των χάρτινων εισιτηρίων πραγματοποιείται σύμφωνα με τα κάτωθι:

    Συμπληρώνεται σχετικό έντυπο με τα είδη και των αριθμό των επιστρεφομένων χάρτινων εισιτηρίων.
    Η αξία των επιστρεφομένων χάρτινων εισιτηρίων ανταλλάσσεται με αποθηκευμένη αξία προσωποποιημένης κάρτας (ATH.ENA Card).
    ή
    Η αξία των επιστρεφομένων χάρτινων εισιτηρίων ανταλλάσσεται με αποθηκευμένη αξία απρόσωπης κάρτας (ATH.ENA Card).
    ή
    Η αξία των επιστρεφομένων μονών χάρτινων εισιτηρίων αντιστοιχίζεται αθροιστικά με πολλαπλό ηλεκτρονικό εισιτήριο (ATH.ENA Τicket) 5 διαδρομών ή 10+1 διαδρομών ή 2πλό.

    Επισημάνσεις:

    Οι δικαιούχοι μετακίνησης με μειωμένο κόμιστρο, φέρουν τα αντίστοιχα δικαιολογητικά (π.χ. οι κάτω των 18 και οι άνω των 65, Δελτίο Ταυτότητος ή έγγραφο με την ημερομηνία γέννησης)
    Οι ανταλλαγές με πολλαπλά ηλεκτρονικά εισιτήρια, θα πραγματοποιούνται μόνο με συνδυασμούς των 5 διαδρομών, 10+1 διαδρομών, 2πλό και 1 μεμονωμένο.
    Τα εισιτήρια ελέγχονται με ηλεκτρονικό εξοπλισμό ως προς τη γνησιότητά τους. Εισιτήρια μη γνήσια δεν αντικαθίστανται.
    Η ανταλλαγή χάρτινων εισιτηρίων με αντίστοιχα ηλεκτρονικά θα πραγματοποιείται έως το τέλος του έτους 2017.
    https://www.athenstransport.com/2017...gi-eisitirion/
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #299
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    Εχω μια σημαντικη απορια σχετικα με την φορτιση της προσωποποιημενης καρτας απο το site και την Οnline κρατηση :
    Εχω ηδη κομιστρο 30 ημερων που ληγει τελος Νοεμβρη και εστω την φορτιζω σημερα για αλλες 30 μερες,αν παω σε μηχανημα και πατησω την Online κρατηση αυριο τοτε θα ενεργοποιηθει ο νεος μηνας νωριτερα ή θα πρεπει να γινει η Online κρατηση μονο απο τις 1 Δεκεμβρη και μετα ?
    Στην περιπτωση που ενεργοποιηθει ο νεος μηνας αυριο στο μηχανημα,θα χαθει το υπολοιπο των ημερων του Νοεμβρη ή οχι οποτε θα ενεργοποιηθει απο 1 Δεκεμβρη ?
    Γενικα παντως ειναι προβλημα αυτη η διαδικασια με την αναγκαιοτητα της Online κρατησης απο μηχανημα.Αυτοματως καταργειται η διαδικασια της φορτισης απο το site αφου πρεπει να πας και σε μηχανημα!Μπαινεις σε νεα διαδικασια και χανεις χρονο σε ουρες και μηχανηματα. ιδιως αν βιαζεσαι!!
    Και γινεται η ζωη πιο δυσκολη οσων δεν χρησιμοποιουν Μετρο ή ειναι μακρια απο αυτο ωστε να πανε να ενεργοποιησουν την online κρατηση στο μηχανημα.Υποτιθεται οτι θα καναμε τη ζωη μας πιο ευκολη με το νεο συστημα και τελικα παραμενη δυσκολη ή γινεται ακομα πιο δυσκολη.

    Τα εχω ηδη πει και ρωτησει στην εξυπηρετηση τους τηλεφωνικα και κατι μου ειπαν οτι θα βαλουν μηχανηματα σε διαφορα κεντρικα σημεια σε πολλες περιοχες αλλα τι γινεται μεχρι τοτε ? θα τρεχουμε στο Μετρο για ενεργοποιηση της online κρατησης ??

  15. #300
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.443
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    99% μπορείς να "παραλάβεις" το νέο κόμιστρο και σήμερα ακόμα, και αυτό θα ενεργοποιηθεί μετά τη λήξη του υπάρχοντος.

    Δε λέω 100% γιατί είμαι ακόμα με χάρτινη ετήσια και ότι ξέρω είναι από 2ο χέρι.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

Σελ. 20 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122253040 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 22:21
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-17, 09:16
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 22:07
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 00:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας