Σελ. 10 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 1132
  1. #136
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικά το βλέπω δύσκολο για τους ανέργους να τους βγάλουν δωρεάν προσωποποιημένες κάρτες (για ευνόητους λόγους) περισσότερο βλέπω να τους βγάζουν εισιτήρια
    επίσης εκτός από τους ανέργους είναι τα ΑΜΕΑ , είναι αυτοί που υπηρετούν στα σώματα ασφαλείας και ενόπλων δυνάμεων , είναι οι εργαζόμενοι στις συγκοινωνίες
    επίσης έχουμε τις εξάμηνες/ετήσιες κάρτες υπουργεία - οργανισμοί - φορείς του δημοσίου
    γενικά έχει πολύ δουλεία ακόμα το ηλεκτρονικό εισιτήριο/κάρτα μέχρι να έρθει σε φυσιολογική ροή
    βάλε και τα συστήματα με τις πόρτες
    αν και προσωπικά θα προτιμούσα να υπάρχει έλεγχος όπως στο εξωτερικό και στα λεωφορεία/τρόλλευ/τραμ.

    Χωρις ελεγχο στα λεωφορεια ειναι μιση δουλεια.
    Σχεδον κανεις δεν ακυρωνει. Και σιγουρα δεν εχουν ολοι καρτες.
    mac rulez

  2. #137
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις ελεγχο στα λεωφορεια ειναι μιση δουλεια.
    Σχεδον κανεις δεν ακυρωνει. Και σιγουρα δεν εχουν ολοι καρτες.
    εγώ το ξέρω μιας και κινούμαι χρόνια τώρα με τα ΜΜΜ αλλά για να γίνει έλεγχος κατά την επιβίβαση (από την μπροστινή πόρτα) απαιτείται και "παιδεία" στους επιβάτες και στους εργαζόμενους στα ΜΜΜ
    σου θυμίζω δεν είμαστε σοβαρή ευρωπαική χώρα του εξωτερικού που κάθονται με υπομονή και επιβιβάζονται στα οχήματα είμαστε ελλάδα με ότι σημαίνει αυτό.
    εδώ αν π.χ σκάσει λεωφορείο/τρόλλευ σε πολυσύχναστη στάση αυτοί που θέλουν να μπουν δεν αφήνουν αυτούς που θέλουν να βγουν

  3. #138
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Σήμερα πήγα στο Μαρούσι, με τα δικαιολογιτικά έτοιμα, και αντί να τα πάρει ο υπάλληλος ,όπως λέει στο site, και να τα στείλουν με ελτα, έβγαλε επιτόπου την κάρτα!Βέβαια είχε μόνο 4 άτομα, ίσως γιαυτό!Καλύτερα...έβαλα και τα 30 ευρώ..τώρα θα την χρησιμοποιήσω, μόλις λήξει η παλιά, δηλαδή 1.11;;Σωστά;;

  4. #139
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήγα στο Μαρούσι, με τα δικαιολογιτικά έτοιμα, και αντί να τα πάρει ο υπάλληλος ,όπως λέει στο site, και να τα στείλουν με ελτα, έβγαλε επιτόπου την κάρτα!Βέβαια είχε μόνο 4 άτομα, ίσως γιαυτό!Καλύτερα...έβαλα και τα 30 ευρώ..τώρα θα την χρησιμοποιήσω, μόλις λήξει η παλιά, δηλαδή 1.11;;Σωστά;;
    σωστα.

  5. #140
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τελικα εγω που χρησιμοποιω ΜΜΜ, συνηθως με μετεπιβαση και όποτε μου προκυψει, τι πιστευετε πως θα με εξυπηρετησει καλυτερα: Η ανωνυμη καρτα ή το πολλαπλο εισιτηριο, ξεκινωντας παντα με το 10 + 1 πακετο;
    Τεινω προς την καρτα που παιρνει επιπλεον ποσο και εχει απεριοριστη διαρκεια...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #141
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Αν καποιος δεν εχει θεμα να δωσει τα στοιχεια του, προσωπικα, δεν καταλαβαινω την λογικη του "αφου εισαι περιστασιακος, παρε χαρτινο η το πολυ ανωνυμη".

    Τι θα παθεις αν παρεις προσωποποιημενη που παιρνει ολων των ειδων τα κομιστρα, συν χρηματικη αξια, συν καρτες απεριοριστων? Επισης φορτιζεται και μεσω internet, παρολο που θα πρεπει να πας παλι σε αυτοματο μηχανημα.

    Δεν μπορω να το καταλαβω. Εκτος και αν μου εχει διαφυγει κατι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 21-10-17 στις 19:41.
    No Justice - No Peace

  7. #142
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καποιος δεν εχει θεμα να δωσει τα στοιχεια του, προσωπικα, δεν καταλαβαινω την λογικη του "αφου εισαι περιστασιακος, παρε χαρτινο η το πολυ ανωνυμη".

    Τι θα παθεις αν παρεις προσωποποιημενη που παιρνει ολων των ειδων τα κομιστρα συν καρτες απεριοριστων? Συν οτι φορτιζεται και απο το internet παρολο που θα πρεπει να πας παλι σε αυτοματο μηχανημα.

    Δεν μπορω να το καταλαβω. Εκτος και αν μου εχει διαφυγει κατι.
    Και εγώ αυτό είχα κατά νου , αλλά λαμβάνοντας υπόψιν τις ουρές στα εκδοτήρια προς το παρόν τουλάχιστον (σήμερα στην Αγ.Μαρίνα* περίμεναν γύρω στα 30 άτομα στην ουρά να εξυπηρετηθούν από έναν (1) υπάλληλο οπότε έκανα αμέσως στροφή και πήγα στο αυτόματο μηχάνημα) , το χάρτινο εισιτήριο είναι η καλύτερη λύση .

    *εκεί διαπίστωσα ότι σε ολόκληρο σταθμό υπήρχε ένα μόνο αυτόματο εκδοτήριο χάρτινου ηλεκτρονικού εισιτηρίου ...


  8. #143
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα εγω που χρησιμοποιω ΜΜΜ, συνηθως με μετεπιβαση και όποτε μου προκυψει, τι πιστευετε πως θα με εξυπηρετησει καλυτερα: Η ανωνυμη καρτα ή το πολλαπλο εισιτηριο, ξεκινωντας παντα με το 10 + 1 πακετο;
    Τεινω προς την καρτα που παιρνει επιπλεον ποσο και εχει απεριοριστη διαρκεια...

    πάρε την προσωποποιημένη, της βάζεις μέχρι 50€ και θα τα χρησιμοποιείς όποτε μπαίνεις στα ΜΜΜ. σου λέω αυτή γιατι άμα τη χάσεις, στην αντικατάσταση θα σου περάσουν και τα υπολειπόμενα χρήματα που είχες. πάλι κερδισμένος βγαίνεις.

    και αν δεν βιάζεστε να πάτε στις δουλειές σας, ταλαιπωρία μιας φοράς θα είναι, την βγάζετε και τελειώνετε.

  9. #144
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καμία ανακοίνωση για τους φοιτητές έχει βγει; γνωρίζει κάποιος;
    δεν έχω βρει χρόνο να στηθώ τόσες ώρες για να περιμένω να ρωτήσω και ο καιρός περνάει δυστυχώς.
    Rig: Corsair Carbide 250D / Intel Core I7 4790K @ 4.4 + Hydro H100i V2 / Asus Z87i-PRO / Corsair Vengeance Pro 16GB 1600MHz / ASUS GTX 760 2GB DCUII OC / XFX Pro 550W / Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1003FZEX / Windows 10 Pro X64 GR / LG 22MP68VQ-P / SideWinder X6+Roccat Savu / Logitech G231 Prodigy / Logitech F510

    Dell Q15R N5110-8173 + Intel 330 180GB// Mi A2 Lite 4/64

  10. #145
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RSX Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμία ανακοίνωση για τους φοιτητές έχει βγει; γνωρίζει κάποιος;
    δεν έχω βρει χρόνο να στηθώ τόσες ώρες για να περιμένω να ρωτήσω και ο καιρός περνάει δυστυχώς.
    Ρώτησα χθες, όχι δεν έχει βγει κάτι ακόμα. Γίνεται ένα μπ***λο μου είπαν και καλό είναι να κάνουμε υπομονή.
    Ακόμα και αν μπουν μπάρες θα υπάρχει μου είπαν ένα σημείο που θα έχει ελεγκτή ή σεκιουριτά και θα δείχνεις το πάσο πχ ή τη βεβαίωση ανεργίας και θα περνάς.

  11. #146
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτησα χθες, όχι δεν έχει βγει κάτι ακόμα. Γίνεται ένα μπ***λο μου είπαν και καλό είναι να κάνουμε υπομονή.
    Ακόμα και αν μπουν μπάρες θα υπάρχει μου είπαν ένα σημείο που θα έχει ελεγκτή ή σεκιουριτά και θα δείχνεις το πάσο πχ ή τη βεβαίωση ανεργίας και θα περνάς.
    πήγε η μάνα μου την παρασκευή να βγάλει την δική της, ρώτησε την κοπέλα εκει πέρα που τις έβγαζε με τη μια δίνοντας τα χαρτιά και της είπε οτι χρειάζονται τα ίδια χαρτιά που ζητανε τώρα συν το πάσο.
    Το απόγευμα της ίδιας μέρας,σε επικοινωνία μου με άλλο συγγενικό πρόσωπο που ρώτησε για φοιτητές κλπ της απάντησαν οτι δεν γνωρίζουν.
    Αντε βγάλε άκρη.
    ευχαριστώ πάντως.
    Βλέπω τελευταία μέρα θα έχει ουρες απο πειραιά μέχρι καλλιθέα όπως πάνε.
    Rig: Corsair Carbide 250D / Intel Core I7 4790K @ 4.4 + Hydro H100i V2 / Asus Z87i-PRO / Corsair Vengeance Pro 16GB 1600MHz / ASUS GTX 760 2GB DCUII OC / XFX Pro 550W / Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1003FZEX / Windows 10 Pro X64 GR / LG 22MP68VQ-P / SideWinder X6+Roccat Savu / Logitech G231 Prodigy / Logitech F510

    Dell Q15R N5110-8173 + Intel 330 180GB// Mi A2 Lite 4/64

  12. #147
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ζητημα να χρησιμοποιω τα ΜΜΜ πανω απο 20 μερες ολο το χρονο, περπαταω αρκετα, χρησιμοποιω την (μεχρι τωρα δωρεαν) δημοτικη συγκοινωνια και σε πολυ εκτακτες καταστασεις, κουβαληματα ή πανω απο μια μετ-επιβιβαση taxi...
    Ασε που τωρα επικρατει ΤΟ χαος, τιποτε δεν ειναι οριστικο και ουτε οι "αρμοδιοι" ξερουν τι τους γινεται!

    ΥΓ
    ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ζουμε στη χωρα των... παρατασεων με πολιτες της τελευταιας ωρας.
    ΥΓ 2
    Ειχα αγορασει μια δεσμιδα των 10 το Φλεβαρη κι ακομη εχω 4 εισιτηρια, αυτα τι θα γινουν αραγε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 22-10-17 στις 11:00.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  13. #148
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    είναι σε ισχύ μέχρι να αφαιρέσουν τα παλιά ακυρωτικά. καλό είναι να τα χρησιμοποιήσεις γιατι αν δεν προλάβεις πάνε τσάμπα τα λεφτά που έδωσες για να τα πάρεις.

  14. #149
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΕΡΜΑΤΙΚΑ

    σήμερα το πρωί έκανα αγορά 5 κλασσικών εισιτηρίων μέσω ίντερνετ και φτάνοντας στον σταθμό αττική πήγα να τα "περάσω" στην κάρτα μου. κάποιος μα.... είχε ρίξει κέρματα στην υποδοχή/αναγνώστη ηλεκτρονικής κάρτας, δεν τα πρόσεξα, ξεκινάω την εξαργύρωση και στο καπάκι πετάει ένα ωραιότατο σφάλμα και μου τρώει τα 5 ευρώ που χάλασα για την αγορά των εισιτηρίων.

    τώρα πρέπει να τυπώσω την ηλεκτρονική απόδειξη από το σάιτ, να το πάω στο εκδοτήριο, να τους εξηγήσω τι συνέβη και να μου τα περάσουν αυτοί.

    να ελέγχετε τα μηχανήματα μην έχουν τίποτα κέρματα ή τσίχλες πριν κάνετε αγορές και εξαργυρώσεις.
    Αντιγραφή από αλλο forum : " Νεότερα: τα αυτόματα μηχανήματα έκδοσης εισιτηρίων ΔΕΝ είναι online. Σε βάζουν δηλαδή να ανανεώσεις την κάρτα σου ηλεκτρονικά απο το site αλλά όταν πας στο μηχάνημα για να σου μεταφερθεί το πακέτο που αγόρασες εμφανίζεται ...ΖΟΝΓΚ!

    Απο ότι μου είπε ένας υπάλληλος θα πρέπει να πάω σε κάποιο ταμείο με την απόδειξη της συναλλαγής για να μου περάσουν αυτοί το νέο μηνιαίο πακέτο (το προηγούμενο λήγει σήμερα).

    Προφανώς δεν υπάρχει περίπτωση να στηθώ σε κάποια από τις τεράστιες ουρές... Θα περιμένω με χαρά να με σταματήσει κάποιος για έλεγχο... :devil:"
    Μήπως τελικά δεν ήταν κέρματα που προκάλεσαν το πρόβλημα και ισχύει αυτό που περιγράφει ο άνθρωπος στο άλλο forum ;

    Τους έχω ικανούς .....


  15. #150
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως τελικά δεν ήταν κέρματα που προκάλεσαν το πρόβλημα και ισχύει αυτό που περιγράφει ο άνθρωπος στο άλλο forum ;

    Τους έχω ικανούς .....
    ίσως το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα όντως να ήταν offline τα μηχανήματα. γιατι όταν πρωτοέβγαλα την κάρτα (αρχές του μήνα περίπου), έβαλα μεσα απο το σάιτ 1.4€ και το φόρτωσα στην κάρτα κανονικά απο το τερματικό.
    μπορεί και τα κέρματα να επηρέασαν το αποτέλεσμα, λόγω μαγνητικού πεδίου και μετάλλου;

Σελ. 10 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 22:21
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-17, 09:16
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 22:07
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 00:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας