Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Cool
    Εδώ και τουλάχιστον 3-4 χρόνια παρατηρώ καταστάσεις αποσύνθεσης και χάους στο Design team UI/UX της Microsoft.
    Πολλοί από τα παλιά που έγραφα πιο συχνά σαν φοιτητής θα με θυμάστε σαν υπέρμαχο του Desktop usability της Microsoft.
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως μία εταιρία που προσέφερε για μένα το τελευταίο visionary OS τα Windows Vista πάει από το κακό στο χειρότερο.
    Μια εταιρία που στον βωμό του mobile first τα έχει κάνει μαντάρα στους χρήστες Desktop.
    Ανεκδιήγητο Metro Design/Modern/Fluid και άλλες μπούρδες για Desktop. Εγκατάλειψη του win32 για τάχα ακόμη πιο managed code για τρέντυ Apps πλέον και όχι Software.
    Εγκατάλειψη απλού πίνακα ελέγχου και αντικατάσταση από Settings που κάνουν τα μισά και συχνά με UI φοιτητή προτοετού σε UI/UX.
    Εφαρμογές που κόβονται, δυνατότητες που κόβονται, μεγάλα κουμπιά...

    Κάποτε η Microsoft αντιπροσώπευε το Desktop που ζηλεύανε. Κάποτε την αφορούσε το Software και η ελεύθερη παραμετροποίηση.
    Θα μπορούσα να γράφω σεντόνια απογοητεύσεις. Αλλά θα μου πεις... γιατί γράφεις εδώ.

    Γράφω γιατί ίσως έστω και αργά -ή και νωρίς- δοκίμασα εδώ και καιρό πλέον Linux/Gnome. Ξέρετε. Αυτό που κάποτε χλεύαζα.
    Και ξέρετε κάτι; Είμαι πολύ πιο ευτυχισμένος όταν το χειρίζομαι και το δουλεύω πλέον. Είμαι πιο χαρούμενος που ακόμη και οι πιο στριφνοί Devs του Gnome κρατούν την αρχική στάση για απεμπλοκή του χρήστη από αποσπάσεις με διαφορα μπλιμπλίκια.
    Είναι που το Linux Desktop πλέον έγινε ώριμο στον τεμπέλη κλικ-κλικ χρήστη σαν εμένα; Είναι που διανομές σαν το Fedora και το Ubuntu έγιναν υπερβολικά καλές για τον αρχάριο; Είναι που βελτιώθηκαν όλα, από τον Kernel μέχρι το Gnome/wayland;

    Πλέον δουλεύω και συχνά εφημερεύω και ο χρόνος λίγος, αλλά το να εγκαταστήσω εκ του μηδενός ένα τέτοιο σύστημα δεν πίστευα ποτέ ότι θα είναι τόσο απλό και γρήγορο αλλά συνάμα trouble free.

    Τι να πω.. απλά το καταθέτω. Σας γράφω από Chromium με Fedora και Ubuntu στους 2 σκληρούς μου.
    Λατρεύω το Gnome.


    υ.γ. Δεν είναι flame το θέμα, ούτε το Linux είχε κάτι να ζηλέψει. Για το Desktop αναφέρομαι.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.220
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και τουλάχιστον 3-4 χρόνια παρατηρώ καταστάσεις αποσύνθεσης και χάους στο Design team UI/UX της Microsoft.
    Πολλοί από τα παλιά που έγραφα πιο συχνά σαν φοιτητής θα με θυμάστε σαν υπέρμαχο του Desktop usability της Microsoft.

    Γράφω γιατί ίσως έστω και αργά -ή και νωρίς- δοκίμασα εδώ και καιρό πλέον Linux/Gnome. Ξέρετε. Αυτό που κάποτε χλεύαζα.
    Και ξέρετε κάτι; Είμαι πολύ πιο ευτυχισμένος όταν το χειρίζομαι και το δουλεύω πλέον. Είμαι πιο χαρούμενος που ακόμη και οι πιο στριφνοί Devs του Gnome κρατούν την αρχική στάση για απεμπλοκή του χρήστη από αποσπάσεις με διαφορα μπλιμπλίκια.

    Πλέον δουλεύω και συχνά εφημερεύω και ο χρόνος λίγος, αλλά το να εγκαταστήσω εκ του μηδενός ένα τέτοιο σύστημα δεν πίστευα ποτέ ότι θα είναι τόσο απλό και γρήγορο αλλά συνάμα trouble free.

    Λατρεύω το Gnome.
    Αν το πεις πουθενά, θα αρνηθούμε τα πάντα φυσικά αλλά να ξέρεις ότι πριν χρόνια στείλαμε linuxάδες developers να παρεισφρήσουν στην Microsoft και να χαλάσουν τα Windows ώστε να ενισχυθεί το Linux. Το εγχείρημα είχε τεράστια επιτυχία με διαμάντια όπως τα UCS-2 strings, File Dialog, Windows Me, Vista, 8, κτλ. Δυστυχώς η Microsoft το πήρε πρέφα και έστειλε δικούς της dev οι οποίοι παρεισέφρησαν και έτσι φορτωθήκαμε pulseaudio, systemd, κτλ.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως με άλλα λόγια ο οξύθυμος Linus έχει πει
    "I’m sorry, you may want to close your ears now, I want a distribution to be easy to install, so that I can just get on with my life, which is mostly kernel."

    Και με άλλα λόγια ο λιγομίλητος Satya Nadella έγραψε βιβλίο το Hit Refresh!

    The Quest to Rediscover Microsoft's Soul and Imagine a Better Future for Everyone

    Τα είπε όλα ο άνθρωπος... τι άλλο...
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-01-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    2.185
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Άντε με το καλό να έρθει η ώρα να βάλεις και Arch

    Από το 2010-11 τουλάχιστον, το desktop στο Linux έχει φτάσει, και σήμερα πλέον ξεπεράσει σε λειτουργικότητα τα Windows. Το KDE Plasma είναι πιο όμορφο, σταθερό και παραμετροποιήσιμο από ποτέ, και το Gnome Shell είναι στιβαρό και (επιτέλους) λειτουργικότατο. Είμαι ευτυχής χρήστης του KDE από το 2010 και πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για τους developers που έφτιαξαν ένα τέτοιο desktop αφιλοκερδώς ή στην καλύτερη με ένα χαρτζηλίκι. Είναι πολύ κρίμα που δεν έχει αυξηθεί το μερίδιο του Linux στο desktop εν μέσω εκτρωμάτων όπως Windows 8 και 10.

    Προσωπικά αν δεν υπήρχε η LTSB έκδοση των Windows 10, δε θα άντεχα να έχω εγκατάσταση Windows ούτε ως δεύτερο λειτουργικό (για παιχνίδια). Οι Metro αηδίες είναι κυριολεκτικά απάλευτες. Όσο για τα Windows 7, δυστυχώς είναι αρχαία πλέον. Με την LTSB (που δεν έχει Metro apps) και κάνα third-party Start Menu τα Win10 παλεύονται, αλλά και πάλι υπολείπονται σε usability σε σχέση με οποιαδήποτε διανομή Linux.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Έχω ξαναδοκιμάσει Desktop Linux, αν μη τι άλλο όχι τέρμα αρχάριος, αλλά υπερβολικά τεμπέλης.
    Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω Arch, όταν και αν βρω τον χρόνο να διαβάσω documentation για το στήσιμο.

    Δεν έχω τίποτε να χωρίσω από διανομές, έχω μια rolling την rawhide-ninja-fedora και μια τα-κάνω-όλα-με-κλικ-ubuntu και μου φαίνονται εξαιρετικά όμοιες.
    Εμένα μου έλειψε στα Windows η εποχή του ωραίου και δομημένου Desktop. Κάθε καινούριο release για τα Windows 10 από to 2015 και μετά είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα.
    Μόνο χάος, και όσο πάει περισσότερο χάος. Αφαιρέθηκαν themes δυνατότητες με fonts κλπ. Και η ερώτηση είναι γιατί;; Γιατί σου λέει στο mobility όλα είναι ένα UI.
    Όχι.... κύριε Satya, hit refresh..

    Και άσε το άλλο. Ακόμη και η εγκατάσταση του Ubuntu/Fedora που δοκίμασα είναι πιο dump-straighforward από των Windows σε ίσους όρους, και στον μισό χρόνο.
    Που είναι οι εποχές που το μόνο που σου έλεγε η εγκατάσταση των Windows 98 ήταν Sit back and relax και estimated time for completion....

    Είπαμε είμαι λίγο τεμπέλης, αλλά όχι-to the core. Θέλω να υπάρχει η επιλογή και της τεμπελιάς Ubuntu/Fedora και της μανιβέλας Gentoo/BSD/Arch
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  6. #6
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Όταν και αν κάτι πάει στραβά, τα dependencies και οι διαδικασίες εγκατάστασης είναι που ξενερώνουν τους laymen αλλά ακόμα και κάπως τεχνικά καταρτισμένους χρήστες λίνουξ και φεύγουν τρέχοντας.

    Τουλάχιστον όλοι όσοι μου έχουν παραπονεθεί για κάτι τέτοιο είναι. Αν στρώσει και γίνει standardized η διαδικασία εγκατάστασης εφαρμογών στο λινουξ (ξέρω ότι υπάρχουν package managers αλλά χρειάζεται κοινό στάνταρ για το μέσο χρήστη) θα πάρει μεγάλο ποσοστό αγοράς.

    Βέβαια όσο η Microsoft προχωρά το directx και το gaming, τα windows πάντα θα έχουν ένα πλεονέκτημα που δύσκολο να αντισταθμιστεί μέσω wine κλπ, αλλά για απλή casual χρήση νομίζω το Linux μπορεί να αποσπάσει σημαντικά μεγαλύτερο ποσοστό από το τωρινό του...

  7. #7
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Σκέφτομαι να περάσω σε έναν θείο μου που θέλει τον "Χρώμα", "ελληνικά" και το "γιουτιουμπ", Linux, γιατί δεν έχω χρόνο για εγκατάσταση Windows,drivers,κλπ και να του πω placebo ότι είναι τα καινούρια Windows και θα τον ρωτήσω μετά από λίγο καιρό πως τα πάει και πως του φαίνονται.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  8. #8
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    πάρε Mac και δε θα ξανασχοληθείς ποτέ με b-class λειτουργικά, θα συνεργάζεται κι άψογα με το iphone σου
    και με τo πρεστίζ του gay friendly δαγκωμένου μήλου
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  9. #9
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Έχω Nexus 6 και δική μου rom build aosp. Τρέχω συχνά πυκνά macOS στο λάπτοπ μου native, αλλά απογοητεύομαι και το σβήνω.
    Πάντως νομίζω ξεφύγατε. Δεν ξεκίνησε το ποστ για τα λειτουργικά γενικά και ποιο είναι a-class ή πιο είναι ΤΟ καλύτερο. Αναφέρθηκα στο κομμάτι του Desktop.
    Και εκεί στο Desktop ας μην αναφέρω ότι το macOS ακόμη πριν λίγο καιρό δεν είχε σωστό maximize button..
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.220
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να περάσω σε έναν θείο μου που θέλει τον "Χρώμα", "ελληνικά" και το "γιουτιουμπ", Linux, γιατί δεν έχω χρόνο για εγκατάσταση Windows,drivers,κλπ και να του πω placebo ότι είναι τα καινούρια Windows και θα τον ρωτήσω μετά από λίγο καιρό πως τα πάει και πως του φαίνονται.
    Η μάνα μου (κάτι λιγότερο από 70) τρέχει Plasma5 χωρίς κανένα πρόβλημα. Από το 2013 μέχρι πριν λίγους μήνες ήταν σε Slackware και τώρα για ευκολία της έβαλα OpenSUSE και κάνει μόνη της και τα updates και όλα. Όπως φαντάζεσαι η χρήση της είναι απλή (Internet, Libreoffice και DVD burning) αλλά τα καταφέρνει μια χαρά. Γιατί να μην τα καταφέρει και ο θείος ?
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  11. #11
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξεκίνησε το ποστ για τα λειτουργικά γενικά και ποιο είναι a-class ή πιο είναι ΤΟ καλύτερο. Αναφέρθηκα στο κομμάτι του Desktop.
    Συμφωνώ. Στο σπίτι δουλεύω αποκλειστικά Linux με KDE plasma, στα 10άρια θα μπω για κανά Dirt 4 και τίποτα άλλο. Κάνω πλέον τη δουλειά μου στο Linux desktop τόσο άνετα, που στη δουλειά που είμαι με τα 7άρια ζηλεύω το desktop και γενικά την ευκολία εργασίας από το μηχάνημα στο σπίτι. Και από τις εφαρμογές που δουλεύω, δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από τα Windows.

    Αυτά.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  12. #12
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ. Στο σπίτι δουλεύω αποκλειστικά Linux με KDE plasma, στα 10άρια θα μπω για κανά Dirt 4 και τίποτα άλλο. Κάνω πλέον τη δουλειά μου στο Linux desktop τόσο άνετα, που στη δουλειά που είμαι με τα 7άρια ζηλεύω το desktop και γενικά την ευκολία εργασίας από το μηχάνημα στο σπίτι. Και από τις εφαρμογές που δουλεύω, δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από τα Windows.

    Αυτά.
    Εκείνο που δεν χώνεψα και είπα αι σιχτίρ πραγματικά ήταν η metro εφαρμογή Settings. Έμπαινα να ψάξω αυτό που ήθελα (που δεν ήταν απλό). Τελικά γινόταν με το Control panel. 3 χρόνια τώρα περιμέναμε Unification.
    Ε τρώω ένα σκάλωμα και λέω αι σιχτίρ. Όταν ξαναβρείτε ΤΙ θέλετε να κάνετε στο Desktop εκεί στο Redmont φωνάξτε με. Τέλος πάντων, νομίζω καλά μου έκατσε, λιγότερο άγχος, περισσότερη απόλαυση. Gnome/KDE/MATE/Budgie/XFCE μπορεί να είναι διαφορετικά γούστα αλλά έχουν μία κατεύθυνση το καθένα τον σκοπό του.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μάνα μου (κάτι λιγότερο από 70) τρέχει Plasma5 χωρίς κανένα πρόβλημα. Από το 2013 μέχρι πριν λίγους μήνες ήταν σε Slackware και τώρα για ευκολία της έβαλα OpenSUSE και κάνει μόνη της και τα updates και όλα. Όπως φαντάζεσαι η χρήση της είναι απλή (Internet, Libreoffice και DVD burning) αλλά τα καταφέρνει μια χαρά. Γιατί να μην τα καταφέρει και ο θείος ?
    Αλήθεια, μόλις βρω λίγο χρόνο από την δουλειά θα το κάνω, και αν με τον καιρό όλα πάνε καλά θα αναφέρω την εμπειρία μου.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και άσε το άλλο. Ακόμη και η εγκατάσταση του Ubuntu/Fedora που δοκίμασα είναι πιο dump-straighforward από των Windows σε ίσους όρους, και στον μισό χρόνο.
    Που είναι οι εποχές που το μόνο που σου έλεγε η εγκατάσταση των Windows 98 ήταν Sit back and relax και estimated time for completion....
    For the record, αυτό που λες έγινε από τα vista/7 (δεν θυμάμαι καλά) και μετά. Τα 98 σου έκαναν άφθονες ερωτήσεις.

  14. #14
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    For the record, αυτό που λες έγινε από τα vista/7 (δεν θυμάμαι καλά) και μετά. Τα 98 σου έκαναν άφθονες ερωτήσεις.
    https://www.wikihow.com/Install-Windows-98
    Τα τελείως βασικά.
    Και φυσικά σήμερα έχουμε εισάγει Live account, Onedrive, ενεργοποίηση με SMS, install metro Apps κλπ μπούρδες.
    Μέχρι και τα Windows 7 η διαδικασία εγκατάστασης ήταν σχεδόν ίδια με τα Windows 98, πιο μοντέρνα, αλλά με τα ίδια βασικά, σωστά βήματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manosdoc : 08-10-17 στις 21:35.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  15. #15
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.wikihow.com/Install-Windows-98
    Τα τελείως βασικά.
    Και φυσικά σήμερα έχουμε εισάγει Live account, Onedrive, ενεργοποίηση με SMS, install metro Apps κλπ μπούρδες.
    Μέχρι και τα Windows 7 η διαδικασία εγκατάστασης ήταν σχεδόν ίδια με τα Windows 98, πιο μοντέρνα, αλλά με τα ίδια βασικά, σωστά βήματα.
    Τα τελείως βασικά, σύμφωνοι, αλλά όχι sit back and relax. Αυτό το έκαναν τα 7.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Unix - Linux] Desktop Screenshot
    Από hayzel στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 10963
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-22, 19:49
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-17, 12:46
  3. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-17, 19:31
  4. Πώς να διαγράψω τα windows vista;
    Από titan1 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 23:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας