Σελ. 19 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 330
  1. #271
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
    Router
    MikroTik CHR
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κ' όμως αυτό που λέει ο tgiannak το έχω παρατηρήσει και στην περιοχή μου, το έχω επισημάνει ξανά κάπου στο φόρουμ.

    Σε οικισμό του δήμου με ~500 κατοίκους που είχε υπηρεσίες μέσω ΑΚ (με χαμηλές ταχύτητες είναι η αλήθεια - ~4 χιλιόμετρα από το ΑΚ) κάπου στα μέσα 2014 φύτρωσε μια καμπίνα του οτε η οποία σήμερα δίνει και 50Mbps. Η συγκεκριμένη καμπίνα είναι και στην πρώτη ανάθεση του οτε για vectoring Q2/2019. Πριν από μερικούς μήνες ακριβώς απέναντι από την καμπίνα του οτε φύτρωσε μια καμπίνα rural.
    ;
    σωστος με καταλαβες! αυτο ακριβως ειναι η περιπτωση μου! η καμπινα αυτη κλειδωνει ανετα 49999 down ! επισης εχει αναθεση για Q2/2019

    διπλα διπλα οι 2 καμπινες:





    ρε παιδια επειδη εχω μπερδευτει, το rural Μολις ενεργοποιηθει τι θα παρεχει;; 50down 30up ? οι αλλες υπηρεσιες ethernet που αναφερει 100 down θα ναι πανακριβες και μονο για επιχειρησεις να υποθεσω;;

  2. #272
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η συγκεκριμένη πιθανότατα είναι ONU. Σε ποια ανάθεση αναφέρεται, διότι τέτοιον αριθμό δεν βρήκα πουθενά.

    Αρχικά το Rural έχει 2 πακέτα. Αν αργότερα διατεθεί και το μεγάλο στις οικιακές συνδέσεις, δεν το γνωρίζουμε.

  3. #273
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
    Router
    MikroTik CHR
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συγκεκριμένη πιθανότατα είναι ONU. Σε ποια ανάθεση αναφέρεται, διότι τέτοιον αριθμό δεν βρήκα πουθενά.

    Αρχικά το Rural έχει 2 πακέτα. Αν αργότερα διατεθεί και το μεγάλο στις οικιακές συνδέσεις, δεν το γνωρίζουμε.
    2 καμπινες εχουμε καλαβρυτα και 1 αστικο κεντρο, αυτη ειναι η μια καμπινα εναμισι χιλιομετρο απο καλαβρυτα που ειναι στην φωτο και ειναι και αλλη μια φευγοντας απο καλαβρυτα δεν υπαρχει αλλη πουθενα! οποτε πρεπει να ναι 109 και 110 καμπινα ...βεβαια σε αυτην γραφει ενα αλλο μεγαλο νουμερο πανω εσυ με αυτο θα εψαξες λογικα.

  4. #274
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    H δικιά σου περίπτωση όπως την γράφεις είναι άλλο πράγμα. Πρόκειται για ONU του ΟΤΕ που δίνει μόνο σε δικούς του πελάτες και μόνο ADSL, εκτός κάποιων λίγων που τις γύρισαν σε VDSL δίνοντας και σε άλλους.
    Δεν γνωρίζω τι είναι το ONU. Στους πελάτες που παίρνουν από αυτή την καμπίνα (μιλάω για την πρώτη περίπτωση) ο οτε δίνει και vdsl έως 50mbps. Γραμμή λίγα μέτρα από την καμπίνα που πριν ήταν κολλημένη στα 2mbps τώρα με 24ρι adsl είναι κλειδωμένη κάπου στα 12 (με βάση τα στατιστικά μπορεί να πάει πολύ παραπάνω), προφανώς είναι κλειδωμένη βάση κανονισμού. Με τους παρόχους στην περιοχή δεν ξέρω τι γίνεται, ίσως συνεχίζουν να δίνουν από το ΑΚ. Αυτό εννοείς όταν λες ONU? Ότι η καμπίνα δίνει μόνο σε πελάτες οτε?

    Όπως και να έχει όμως αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως μπήκε καμπίνα rural σε μια περιοχή που δεν είναι και τόσο απομακρυσμένη. Είχε ίντερνετ από πάντα έστω και με χαμηλές ταχύτητες και μπηκε και καμπίνα οτε. Με την ίδια λογική ας έβαζαν καμπίνες rural σε όλες τις απομακρυσμένες περιοχές του συγκεκριμένου ΑΚ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις περιοχές που ανέλαβε ο ΟΤΕ για Rural, δεν έχω διαβάσει για μικροκυματικές ζεύξεις, σε αντίθεση με αυτές της Intrakat που πολλές θα είναι έτσι και μάλιστα έχει καθυστερήσει πολύ, αφού όπως ισχυρίζεται η ίδια υπάρχουν θέματα με τις αδειοδοτήσεις. Καμπίνες θα μπουν σε κάθε περίπτωση, αφού μέσω αυτών παίρνουμε σύνδεση
    Μικροκυματικές ζεύξεις ο ΟΤΕ χρησιμοποιεί σε κάποιες περιπτώσεις, όπου είναι ασύμφορη η σύνδεση μερικών περιοχών με καλώδιο λόγω δυσπρόσιτων περιοχών και το στέλνει ασύρματα από διπλανά αστικά κέντρα. Έχουμε μια τέτοια περίπτωση σε χωριό ορεινό του πατρικού στην επαρχία.
    Νομίζω πως εδώ είναι intrakat (δυτική Ελλάδα). Αυτό που ήθελα να επισημάνω (και γ' αυτό έκανα την αναφορά) είναι πως στην δεύτερη περίπτωση ήταν κάτα κάποιο τρόπο απομακρυσμένη περιοχή (πριν 5-6 χρόνια). Είχε μόνο τηλεφωνία μέσω ασύρματης ζεύξης και πριν μερικά χρόνια το χωριό απέκτησε οπτική μέσω οτε και άρχισε να δίνει adsl. Αυτό δεν καθιστά την περιοχή μη απομακρυσμένη στα πλαίσια rural? Αφού έχει ήδη adsl από τον οτε. Κ' όμως πλέον έχει και καμπίνα οτε και rural όπως στην πρώτη περίπτωση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις περιοχές που ανέλαβε ο ΟΤΕ για Rural, δεν έχω διαβάσει για μικροκυματικές ζεύξεις, σε αντίθεση με αυτές της Intrakat που πολλές θα είναι έτσι και μάλιστα έχει καθυστερήσει πολύ, αφού όπως ισχυρίζεται η ίδια υπάρχουν θέματα με τις αδειοδοτήσεις. Καμπίνες θα μπουν σε κάθε περίπτωση, αφού μέσω αυτών παίρνουμε σύνδεση
    Αυτό με τις άδειες σίγουρα παίζει στην χώρα που έχουμε την ατυχία να ζούμε. Όμως στις δύο περιπτώσεις που αναφέρω παραπάνω η intrakat πήρε άδειες και πράγματι τοποθέτησε καμπίνες αλλά νομίζω πως δεν πήγε παντού με βάση το πλάνο. Για παράδειγμα σε σημείο που πέρασε η οπτική υπάρχει χωριό στα 3-4 χιλιόμετρα που είναι στο rural κ' όμως δεν πήγαν προς τα εκεί (μάλιστα εκεί δεν έχει όντως adsl.vdsl). Θέμα άδειας; Μιλάμε για τον ίδιο δήμο που έδωσε άδεια στην intrakat για τις υπόλοιπες καμπίνες που πράγματι μπήκαν.

    Δεν ξέρω κατά πόσο γίνομαι κατανοητός αλλά όταν το έργο αφορά απομακρυσμένες περιοχές και φυτρώνουν καμπίνες σε περιοχές που δεν είναι και τόσο απομακρυσμένες καθώς είχαν πρόσβαση σε adsl δίκτυο μόνο προβληματισμό προκαλεί.

  5. #275
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tgiannak Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 καμπινες εχουμε καλαβρυτα και 1 αστικο κεντρο, αυτη ειναι η μια καμπινα εναμισι χιλιομετρο απο καλαβρυτα που ειναι στην φωτο και ειναι και αλλη μια φευγοντας απο καλαβρυτα δεν υπαρχει αλλη πουθενα! οποτε πρεπει να ναι 109 και 110 καμπινα ...βεβαια σε αυτην γραφει ενα αλλο μεγαλο νουμερο πανω εσυ με αυτο θα εψαξες λογικα.
    Άμα λέω εγώ ότι δεν έχει σχέση. Τα Καλάβρυτα έχουν παραπάνω από 2 καμπίνες. Εδώ έχει 4-5 το χωριό μου, από τις οποίες θα αναβαθμισθούν μόνο οι 2 (στον ίδιο προγραμματισμό με τα Καλάβρυτα). Όλα τα σπίτια συνδέονται στο αστικό κέντρο μέσω καμπίνας. Μόνο όσες οικοδομές είναι δίπλα από το αστικό κέντρο, ενδεχομένως (πιθανότητα) να συνδέονται άμεσα με αυτό.
    Ο προγραμματισμός αφορά τις καμπίνες πάνω από τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου. Στα Καλάβρυτα υπάρχουν 3 τέτοιες καμπίνες, από τις οποίες θα αναβαθμισθούν οι 2.
    Η συγκεκριμένη δεν ανήκει στα Καλάβρυτα, άσχετα αν παίρνει σύνδεση από το εκεί αστικό κέντρο.

    - - - Updated - - -

    @matelas, το Rural αφορά όλους τουw πελάτες, όλων των παρόχων (τουλάχιστον όσων θέλουν να το κάνουν).
    Οι ONU που έχει βάλει σε κάποιες περιπτώσεις ο ΟΤΕ και δεν έχουν σχέση (αν και παρόμοιας λειτουργίας) με τις άλλες καμπίνες που έχει σε όλη τη χώρα, αφορούν μόνο πελάτες του ΟΤΕ και μάλιστα δεν έχουν γυρίσει όλες (αν το κάνουν ποτέ) σε VDSL.

    Όμως ναι, είναι παράξενο γιατί υπάρχει σε περιοχή Rural, αν και καταλαβαίνω ότι ίσως αυτές παίζουν εκτός του όποιου προγραμματισμού αφού δεν αφορούν όλους. Αλλά μιλάμε μερικές δεκάδες καμπίνες σε σύνολο δεκάδων χιλιάδων σε όλη τη χώρα.

  6. #276
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Υπάρχει κάποιο link για πακέτα/τιμές ? (rural)
    Η αν ξέρει κάποιος ας ενημερώσει
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #277
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    50/30 και 30/4 για τις απλές συνδέσεις. Οι τιμές ανά πάροχο, με όσους το έχουν βάλει μέχρι τώρα να αναφέρουν ίδιες με ότι ισχύει παντού. Απλά έχουν μεγαλύτερο upload.
    Υπάρχουν και Ethernet συμμετρικές 10, 30, 100, 250, 500 και 1000 για επιχειρήσεις.

  8. #278
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι επαναλαμβάνω δεν υπάρχει περίπτωση να έχετε και Rural και "κανονική" καμπίνα. Μάλλον άλλο πράγμα είναι η τελευταία, διαφορετικά δεν θα έμπαινε της Rural.
    Ποτέ μην λες ποτέ.

  9. #279
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    50/30 και 30/4 για τις απλές συνδέσεις. Οι τιμές ανά πάροχο, με όσους το έχουν βάλει μέχρι τώρα να αναφέρουν ίδιες με ότι ισχύει παντού. Απλά έχουν μεγαλύτερο upload.
    Υπάρχουν και Ethernet συμμετρικές 10, 30, 100, 250, 500 και 1000 για επιχειρήσεις.
    Αυτα με τι τεχνολογια τα παρεχουν? Χαλκο/xDSL? Fiber?

  10. #280
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    e-line με ίνα στα δυο άκρα (οικισμός και RIX).

  11. #281
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    50/30 και 30/4 για τις απλές συνδέσεις. Οι τιμές ανά πάροχο, με όσους το έχουν βάλει μέχρι τώρα να αναφέρουν ίδιες με ότι ισχύει παντού. Απλά έχουν μεγαλύτερο upload.
    Εχω μπερδευτεί, τι πακέτα είναι αυτά?
    Πως μπορεί να τα αποκτήσει κάποιος και πόσο κοστίζουν?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και Ethernet συμμετρικές 10, 30, 100, 250, 500 και 1000 για επιχειρήσεις.
    Αυτά σε ποιά μέρη της Ελλάδας μπορεί να τα έχει μια επιχείρηση και πόσο στοιχίζουν?

    Γενικότερα μπορεί να μου πει κάποιος με 2 λέξεις για το καθένα τι παίζει γιατί έχω μπερδευτεί?

    Ακούω για ψευτο-fiber με 100/10, 200/20 η και gigabit απο wind σε λίγους τυχερούς.
    Υπάρχουν τα 30/3, 50/5 και 50/10 από αστικό κέντρο.
    Τώρα λέτε για τα 50/30, 30/4.
    Υπάρχουν τα συμμετρικά μέχρι 1000...


    Σε ένα χωριό ξεχασμένο που περασε η οπτική πόσο θα δώσουν?

  12. #282
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Ορίστε.

    Πάρε στους εταιρικούς πελάτες ένα τηλ. για τιμές.

  13. #283
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μπερδευτεί, τι πακέτα είναι αυτά?
    Πως μπορεί να τα αποκτήσει κάποιος και πόσο κοστίζουν?




    Αυτά σε ποιά μέρη της Ελλάδας μπορεί να τα έχει μια επιχείρηση και πόσο στοιχίζουν?

    Γενικότερα μπορεί να μου πει κάποιος με 2 λέξεις για το καθένα τι παίζει γιατί έχω μπερδευτεί?

    Ακούω για ψευτο-fiber με 100/10, 200/20 η και gigabit απο wind σε λίγους τυχερούς.
    Υπάρχουν τα 30/3, 50/5 και 50/10 από αστικό κέντρο.
    Τώρα λέτε για τα 50/30, 30/4.
    Υπάρχουν τα συμμετρικά μέχρι 1000...


    Σε ένα χωριό ξεχασμένο που περασε η οπτική πόσο θα δώσουν?
    Για να μην μπερδεύεσαι, μπορείς απλά να ρωτήσεις τον ΟΤΕ (ή αλλους παρόχους) τί έχεις διαθέσιμο. Αμέσως η εικόνα απλοποιείται κατά πολύ.
    Κατά τα άλλα, παρά την ονομασία "fiber" που έβαλαν όλοι στα πακέτα τους, πολλά από αυτά θα παραμείνουν Fiber To The Cabinet (FTTC) και μετά χαλκός μέχρι τον συνδρομητή, δηλαδή VDSL / G.Fast, ανάλογα με την τεχνολογία που θα εγκαταστήσει ο κάθε πάροχος. Εκεί οι ταχύτητες θα είναι εν γένει ασύμετρες, της τάξης των 100/200/300Mbps που βλέπουμε να διαφημίζονται τώρα. Και τα rural μπαίνουν σε αυτή την κατηγορία, αλλά έχουν διαφορετικό κανονιστικό καθεστώς, γι' αυτό οι ταχύτητες των προγραμμάτων αλλάζουν λίγο.
    Κάποιες καμπίνες θα αναβαθμιστούν για να δίνουν Fiber To The Building/Fiber To The Home (FTTB/FTTH). Εκεί δεν υπάρχει περιορισμός συμμετρίας, απλά θα περιορίζεσαι από τα εμπορικά πακέτα που θα είναι διαθέσιμα.

  14. #284
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
    Router
    MikroTik CHR
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα λέω εγώ ότι δεν έχει σχέση. Τα Καλάβρυτα έχουν παραπάνω από 2 καμπίνες. Εδώ έχει 4-5 το χωριό μου, από τις οποίες θα αναβαθμισθούν μόνο οι 2 (στον ίδιο προγραμματισμό με τα Καλάβρυτα). Όλα τα σπίτια συνδέονται στο αστικό κέντρο μέσω καμπίνας. Μόνο όσες οικοδομές είναι δίπλα από το αστικό κέντρο, ενδεχομένως (πιθανότητα) να συνδέονται άμεσα με αυτό.
    Ο προγραμματισμός αφορά τις καμπίνες πάνω από τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου. Στα Καλάβρυτα υπάρχουν 3 τέτοιες καμπίνες, από τις οποίες θα αναβαθμισθούν οι 2.
    Η συγκεκριμένη δεν ανήκει στα Καλάβρυτα, άσχετα αν παίρνει σύνδεση από το εκεί αστικό κέντρο.
    τωρα καπως μπαινουν τα πραγματα σε ταξη..οποτε αυτη η καμπινα ONU που εχουμε εκει ειμαστε και τυχεροι που παρεχει VDSL.
    τωρα για τις καμπινες που λες δεν εχω δει πουθενα αλλες! εδω ειμαστε μικρο μερος δεν υπαρχει περιπτωση ναναι κρυμμενες...εννοειται βεβαια οτι δεν σε αμφισβητώ, απλα αναρωτιεμαι, για ποσο μακρια απο το ΑΚ μιλαμε περιπου οτι μπορει να υπαρχουν αυτες οι καμπινες;;;

  15. #285
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Χοντρικά. Από το αστικό κέντρο φεύγει π.χ. ένα μεγάλο καλώδιο, υπόγεια ή εναέρια και καταλήγει σε μια καμπίνα. Από αυτήν παίρνουν σύνδεση οι οικοδομές μιας συγκεκριμένης περιοχής, με καλώδια μικρότερης χωρητικότητας. Πόσες θα είναι αυτές οι οικοδομές εξαρτάται από την απόσταση και πόσο πυκνοκατοικημένη ή αραιοκατοικημένη είναι η περιοχή. Αλλού μπορεί να καλύπτει μεγάλη έκταση και αλλού 1-2 οικοδομικά τετράγωνα.

    Μέχρι τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου, αν και υπάρχουν καμπίνες εν τούτοις ο κανονισμός που ισχύει σήμερα, απαγορεύει την αναβάθμιση τους και θα παραμείνουν ως έχουν.
    Από τις υπόλοιπες (πάνω από τα 550 μέτρα) κάθε πάροχος αρχικά αιτήθηκε και στη συνέχεια του εγκρίθηκε, ποσοστό προς αναβάθμιση. Στα Καλάβρυτα λοιπόν ο ΟΤΕ, ζήτησε και προγραμμάτισε να αναβαθμίσει 2 από τις συνολικές 3 καμπίνες που είναι πάνω από αυτή την απόσταση. Λογικά κάποια στιγμή αργότερα η ορφανή καμπίνα θα αναβαθμισθεί, αλλά όσες είναι κάτω από το όριο, δεν θα αναβαθμισθούν ποτέ εκτός κι αν αλλάξει ο κανονισμός στο μέλλον.
    Κάθε καμπίνα έχει συγκεκριμένο αριθμό και ο προγραμματισμός ισχύει αποκλειστικά γι' αυτόν και όχι άλλον άσχετο με την συγκεκριμένη καμπίνα.

Σελ. 19 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας