Σελ. 5 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 330
  1. #61
    Εγγραφή
    05-10-2017
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    ΕΥΟΣΜΟΣ ???

  2. #62
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Γειά σας, Εχω μια απορία.
    Στην περιοχή μου το vectoring έχει ανατεθεί να το κάνει η Vodafone.
    Εγώ τώρα έχω adsl 24 από τον ΟΤΕ.
    Όταν ολοκληρωθεί το έργο , θα πρέπει να αλλάξω πάροχο ,
    δηλαδή να πάω στην Vodafone, για να έχω τις ταχύτητες του vdsl vectoring ???

  3. #63
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    nanoPI r2s - openwrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    lol σωστος



    αν εβαζε ο οτε ολα τα dsl του στην καμπινα ποιος θα μενε σε εναλλακτικο?
    η θα βαζε και τους dsl πελατες των εναλλακτικων τζαμπε στις καμπινες του, οταν οι εναλλακτικοι εκαναν επανασταση?
    κι οι vdsl γιατι να τρωνε το crosstalk των adsl που θα κουμπωσουν στις καμπινες? αυτοι που ειναι τωρα στο max 50-60, ευκολακι να πανε στα 40~
    και εννοειται οτι θελει να σπρωξει τον κοσμο σε vdsl. γιαυτο τα σκαει και οχι για την ψυχη της μανας του
    Δεν εχει μανα ο ΟΤΕ και δεν εχει καμια ψυχη ούτε ο ίδιος. Η καλή επιχείρηση φαίνεται όταν αναβαθμίζει τους πελάτες του στο ιδιο κόστος....βλέπε παλιά καλά χρόνια που τα 364 γιναν 720kbps σε μια νύχτα και μείναμε όλοι σπίτι το βραδυ να κατεβάζουμε....
    Θα μπορούσε κάλλιστα να βάλει τα 24αρια σε vdsl 30 και τον εξοπλισμό δικό μας (κερνάμε)....
    Πόσο γαμάτο θα ήταν αυτό ειδικά για μας που πιάνουμε 5,5 τώρα με 25Ε το μήνα "προσφορά"....
    Κανένα κόστος και κανένα crosstalk με vectroring για την εταιρία. Πελάτες να φάνε κ οι κοτες μετά....
    Καμία ανάγκη για 24μηνη δέσμευση και παπαρίες τέτοιες αφού όλοι θα μέναμε και ο εξοπλισμός δικός μας....

    Πόσο CEO είμαι ρε γκέι μου..

    Α... και οι "εναλλακτικοί" να πάνε σε κανένα εναλλακικό μπαράκι για βρούβες γιατί θα έχουν τις δικές τους καμπίνες τώρα και δεν τίθεται θέμα ανταγονισμού....
    Πληρώσαμε τόσα χρόνια σαν κράτος για να πέσει χαλκός μέχρι το βουνό και ζητάει ο εναλλακτικός να το χρησιμοποιεί τζάμπα....Οι εναλλακτικοί τρώνε τζάμπα και προσφέρουν τίποτα....
    Σκάνε κανόνια σαν την Energa και υποκλέπτουν το σύμπαν...


    Μόνο η inalan κάνει την δουλειά όπως πρέπει...γι αυτό και δεν την πιάνει τίποτα και θα είναι κερδοφόρα μέχρι να σβήσει ο ήλιος....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kolofotias : 14-10-17 στις 19:33.

  4. #64
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας, Εχω μια απορία.
    Στην περιοχή μου το vectoring έχει ανατεθεί να το κάνει η Vodafone.
    Εγώ τώρα έχω adsl 24 από τον ΟΤΕ.
    Όταν ολοκληρωθεί το έργο , θα πρέπει να αλλάξω πάροχο ,
    δηλαδή να πάω στην Vodafone, για να έχω τις ταχύτητες του vdsl vectoring ???
    Όχι, όπως δεν χρειάζεται να αλλάξεις πάροχο τώρα σε καμπίνες/περιοχές του ΟΤΕ...

  5. #65
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    lol σωστος



    αν εβαζε ο οτε ολα τα dsl του στην καμπινα ποιος θα μενε σε εναλλακτικο?
    η θα βαζε και τους dsl πελατες των εναλλακτικων τζαμπε στις καμπινες του, οταν οι εναλλακτικοι εκαναν επανασταση?
    κι οι vdsl γιατι να τρωνε το crosstalk των adsl που θα κουμπωσουν στις καμπινες? αυτοι που ειναι τωρα στο max 50-60, ευκολακι να πανε στα 40~
    και εννοειται οτι θελει να σπρωξει τον κοσμο σε vdsl. γιαυτο τα σκαει και οχι για την ψυχη της μανας του
    Εαν θέλουν να σπρώξουν κόσμο σε vdsl η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να βγάλουν περισσότερα πακέτα πχ μόνο ίντερνετ(one play) η vdsl πακέτο προπληρωμένο για ένα χρόνο.

  6. #66
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kolofotias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει μανα ο ΟΤΕ και δεν εχει καμια ψυχη ούτε ο ίδιος. Η καλή επιχείρηση φαίνεται όταν αναβαθμίζει τους πελάτες του στο ιδιο κόστος....βλέπε παλιά καλά χρόνια που τα 364 γιναν 720kbps σε μια νύχτα και μείναμε όλοι σπίτι το βραδυ να κατεβάζουμε....
    Θα μπορούσε κάλλιστα να βάλει τα 24αρια σε vdsl 30 και τον εξοπλισμό δικό μας (κερνάμε)....
    Πόσο γαμάτο θα ήταν αυτό ειδικά για μας που πιάνουμε 5,5 τώρα με 25Ε το μήνα "προσφορά"....
    Κανένα κόστος και κανένα crosstalk με vectroring για την εταιρία. Πελάτες να φάνε κ οι κοτες μετά....
    Καμία ανάγκη για 24μηνη δέσμευση και παπαρίες τέτοιες αφού όλοι θα μέναμε και ο εξοπλισμός δικός μας....

    Πόσο CEO είμαι ρε γκέι μου..

    Α... και οι "εναλλακτικοί" να πάνε σε κανένα εναλλακικό μπαράκι για βρούβες γιατί θα έχουν τις δικές τους καμπίνες τώρα και δεν τίθεται θέμα ανταγονισμού....
    Πληρώσαμε τόσα χρόνια σαν κράτος για να πέσει χαλκός μέχρι το βουνό και ζητάει ο εναλλακτικός να το χρησιμοποιεί τζάμπα....Οι εναλλακτικοί τρώνε τζάμπα και προσφέρουν τίποτα....
    Σκάνε κανόνια σαν την Energa και υποκλέπτουν το σύμπαν...

    Μόνο η inalan κάνει την δουλειά όπως πρέπει...γι αυτό και δεν την πιάνει τίποτα και θα είναι κερδοφόρα μέχρι να σβήσει ο ήλιος....
    Από που να το πιάσω και πως να το τελειώσω. Κι εγώ θέλω δίπλα στο σπίτι μου αστυνομικό τμήμα, πυροσβεστικό σταθμό, νοσοκομείο, σχολεία, δημόσιες υπηρεσίες και τραπεζικά καταστήματα, ώστε να μην χρειάζεται να τρέχω πέρα-δώθε, αλλά δεν γίνεται για πολλούς και διάφορους λόγους.
    Αα, το σπουδαιότερο ξέχασα. Να φροντίσει ο δήμος θέση παρκαρίσματος σε απόσταση 20 μέτρων το πολύ από την οικοδομή. Τι τον πληρώνουμε τόσα χρόνια;

  7. #67
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που να το πιάσω και πως να το τελειώσω. Κι εγώ θέλω δίπλα στο σπίτι μου αστυνομικό τμήμα, πυροσβεστικό σταθμό, νοσοκομείο, σχολεία, δημόσιες υπηρεσίες και τραπεζικά καταστήματα, ώστε να μην χρειάζεται να τρέχω πέρα-δώθε, αλλά δεν γίνεται για πολλούς και διάφορους λόγους.
    Αα, το σπουδαιότερο ξέχασα. Να φροντίσει ο δήμος θέση παρκαρίσματος σε απόσταση 20 μέτρων το πολύ από την οικοδομή. Τι τον πληρώνουμε τόσα χρόνια;
    κι ολα αυτα χωρις παγιο ΟΤΕ


    @ Κolofotias οπως ειναι τωρα η κατασταση δεν φανταζεσαι τι crosstalk ειχε να πεσει.
    ασε να μπει το vectoring να δουμε τι παιζει και το ξανασυζητηταμε.
    imo καποιος που εχει 5.5 mpbs με καμπινα διπλα του και δεν θελει να πληρωσει ενα ταληρο το μηνα για να 5πλασιασει+ τη συνδεση του, δεν χρειαζεται ιδιαιτερα τη γρηγορη συνδεση. που ειλικρινα ξερω τι φτωχεια παιζει αλλα μην υπερβαλλουμε. θα προτιμουσα να μεινω μια μερα το μηνα νηστικος με ψωμι και νερο, και να το σκασω το ταληρο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 14-10-17 στις 19:59.

  8. #68
    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Καλησπερα παιδια,
    μια ερωτηση εχω.... Απο οσο εχω καταλαβει η αναβαθμιση γινεται σε καμπινες που ειναι >500 μετρα απο το ΑΚ. π.χ καποιος του οποιου η καμπινα ειναι 2 χλμ απο το ΑΚ θα εχει πιο καλες ταχυτητες απο εμενα που θα ειμαι στα 300 μετρα ? αποσταση σπιτι- καμπινα/καφαο ειναι ιδια..
    Case:Corsair Carbide 300R + Window // CPU:Intel Core i5 4670K // Mobo: Asus Z87M-PLUS (C2) // RAM:G.Skill RipjawsX 8GB DDR3-2400MHz (F3-2400C11D-8GXM) // GPU:Asus GeForce GTX1050 Ti 4GB Rog Strix OC // SSD: Samsung EVO 840 120GB // PSU:XFX ProSeries 650W Core Edition Full Wired // Monitor: LG LED 23" 23EA63V-P

  9. #69
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν και αυτός έχει ίδια απόσταση από το DSLAM της καμπίνας (300 μέτρα), θεωρητικά θα έχει μεγαλύτερη ταχύτητα από σένα λόγω του vectoring. Πόσο μεγαλύτερη εξαρτάται από διάφορους παράγοντες και η πρακτική σε άλλες χώρες μιλά για τιμές 10-40%. Μένει να το δούμε και στην χώρα μας.

  10. #70
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συμφωνω οτι κατι πρεπει να γινει με το upload (θεμα ΕΕΤΤ κλασικα). Το 10:1 ειναι τσιγκουνικο ratio. Πρεπει να παει τουλαχιστον 5:1 και να δινει η 100αρα ενα 20αρι upload.

    Εδω λενε θα εφαρμοσουν μεχρι και G.Fast σε καποιες περιοχες και το upload στην καλυτερη δεν θα ξεπερναει τα 30 Mbps με 300 Mbps down...

    Μια VDSL2 100 down 50 up θα ηταν ονειρο.

    Δεν ειναι μονο το cloud upload usage, θα χρειαστουν και δυνατο home backhauling για 5G ευρειας καλυψης στις πολεις. Εκει οι μανατζαρεοι θα παρουν το μηνυμα οτι τελος οι τσιγκουνιες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Forthnet πάλι @@ πήρε;
    @@ λεφτα εχει για επενδυσεις, τι περιμενες?

    Ας οψονται οι πλαστελινες...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ.....ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ 5G ΑΣΥΡΜΑΤΑ ( https://en.wikipedia.org/wiki/5G ) εμείς ακόμα Vdsl καμπίνες θα αλλάζουμε...

    https://twitter.com/Telekom_group/st...95966109245440

    edit. ετσι μου ρχεται να φύγω για Γερμανία μ' αυτά που διαβάζω...
    Μην συγχυζεσαι τσαμπα και παθεις τιποτα. Συγκρινεις πορτοκαλια με μηλα.

    Αλλο ενσυρματο, αλλο ασυρματο.

    Στο ασυρματο ειμαστε απο τους πρωτους στην Ευρωπη, δεδομενου και του αναγλυφου της χωρας... θα ερθει κι εδω το 5G, αλλα δεν ξερω τι θα το κανεις με τα data caps.

    Και φυσικα αυτα που σου ειπαν περι πειρατειας...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν θέλουν να σπρώξουν κόσμο σε vdsl η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να βγάλουν περισσότερα πακέτα πχ μόνο ίντερνετ(one play) η vdsl πακέτο προπληρωμένο για ένα χρόνο.
    Καλη ιδεα. Ειχε καποτε η Forthnet VDSL50 με €300 ο χρονος, αλλα το καταργησαν.

    Συμφωνω και με το naked DSL, αλλα φαινεται θελουν να ρεφαρουν απο την τηλεφωνια. Ελα ομως που υπαρχει κοσμος που ουτε σταθερο δεν συνδεει, γιατι τον καλυπτει το κινητο... τσαμπα πληρωνουν τον αριθμο και POTS πορτα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρακτικά από το 2020.
    Αρα οσοι ειναι σχετικα κοντα στο Α/Κ (KV μεχρι 550m) θα περιμενουν το λιγοτερο 3 χρονια ακομα για να δουν NGA...

  11. #71
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    Perama
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE ZXHNH168N
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 13.4(dB)
    εμείς που είμαστε wind και έχουμε σύνδεση 50/10 από Α/Κ(μηδενική απόσταση από αυτό),τι καλύτερο έχουμε να περιμένουμε;σόρυ που ρωτάω,αλλά είμαι ολίγον τι άσχετος με το θέμα.

  12. #72
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    nanoPI r2s - openwrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που να το πιάσω και πως να το τελειώσω. Κι εγώ θέλω δίπλα στο σπίτι μου αστυνομικό τμήμα, πυροσβεστικό σταθμό, νοσοκομείο, σχολεία, δημόσιες υπηρεσίες και τραπεζικά καταστήματα, ώστε να μην χρειάζεται να τρέχω πέρα-δώθε, αλλά δεν γίνεται για πολλούς και διάφορους λόγους.
    Αα, το σπουδαιότερο ξέχασα. Να φροντίσει ο δήμος θέση παρκαρίσματος σε απόσταση 20 μέτρων το πολύ από την οικοδομή. Τι τον πληρώνουμε τόσα χρόνια;
    Καλά θα κάνεις να τα ζητήσεις όλα αυτά....Εκτός αν είσαι κανένας από τους κυρίους που δεν πληρώνουν φόρους και το παίζουν ιστορία μετά.
    Αν θες να γίνεις πολιτισμένος θα πρέπει να έχεις απαιτήσεις και όχι να συμβιβάζεσαι με τα θέλω της βοντα ή του κράτους που δεν σε προσέχει.
    Από την άλλη μπορείς να μείνεις όπως είσαι και απλά να μηνκατηγορείς όποιον θέλει παραπάνω. Κάτσε χωρις παρκιν νοσοομείο και ακόμη και χωρίς χέστρα αν θες. Εγω τα απαιτώ....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι ολα αυτα χωρις παγιο ΟΤΕ


    @ Κolofotias οπως ειναι τωρα η κατασταση δεν φανταζεσαι τι crosstalk ειχε να πεσει.
    ασε να μπει το vectoring να δουμε τι παιζει και το ξανασυζητηταμε.
    imo καποιος που εχει 5.5 mpbs με καμπινα διπλα του και δεν θελει να πληρωσει ενα ταληρο το μηνα για να 5πλασιασει+ τη συνδεση του, δεν χρειαζεται ιδιαιτερα τη γρηγορη συνδεση. που ειλικρινα ξερω τι φτωχεια παιζει αλλα μην υπερβαλλουμε. θα προτιμουσα να μεινω μια μερα το μηνα νηστικος με ψωμι και νερο, και να το σκασω το ταληρο
    Η δέσμευση είναι το πρόβλημα μου και το penalty αποδέσμευσης γιατί χρειαζομαι λόγω δουλειάς να μετακινούμαι. Αλλά ίσως αυτό λυθεί με dslam παντού όπότε θα μεταφέρεις και την σύνδεση.

    Και επίσης στην περιοχή μου υπάρχει παροχή ιντερνετ μέσω wifi. Υπάρχει isp που σου δίνει με πολύ χαμηλό κόστος καλές συνδέσεις με πιάτο.... http://nowire.gr/ Αυτό λογικά θα κάνω με bonding (multi wan) στο ρουτερ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kolofotias : 14-10-17 στις 22:09.

  13. #73
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    ρε παιδια πατρα με ftth υπαρχει περιπτωση να γινει?

    - - - Updated - - -

    vdsl οι περισσοτερες περιοχες εχουν ηδη

  14. #74
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kolofotias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά θα κάνεις να τα ζητήσεις όλα αυτά....Εκτός αν είσαι κανένας από τους κυρίους που δεν πληρώνουν φόρους και το παίζουν ιστορία μετά.
    Αν θες να γίνεις πολιτισμένος θα πρέπει να έχεις απαιτήσεις και όχι να συμβιβάζεσαι με τα θέλω της βοντα ή του κράτους που δεν σε προσέχει.
    Από την άλλη μπορείς να μείνεις όπως είσαι και απλά να μηνκατηγορείς όποιον θέλει παραπάνω. Κάτσε χωρις παρκιν νοσοομείο και ακόμη και χωρίς χέστρα αν θες. Εγω τα απαιτώ....
    Κι εγω πληρωνω φορους. Να απαιτησω σταθμο μετρο εξω απο την πορτα μου?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kolofotias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δέσμευση είναι το πρόβλημα μου και το penalty αποδέσμευσης γιατί χρειαζομαι λόγω δουλειάς να μετακινούμαι. Αλλά ίσως αυτό λυθεί με dslam παντού όπότε θα μεταφέρεις και την σύνδεση.

    Και επίσης στην περιοχή μου υπάρχει παροχή ιντερνετ μέσω wifi. Υπάρχει isp που σου δίνει με πολύ χαμηλό κόστος καλές συνδέσεις με πιάτο.... http://nowire.gr/ Αυτό λογικά θα κάνω με bonding (multi wan) στο ρουτερ.
    Scam alert. Απορω που εμπιστευεστε WiFi επι πληρωμει για μονιμη/σπιτικη συνδεση.

    "Γιατί το δίκτυο είναι νέας γενιάς με ταχύτητες που αγγίζουν τα 1.6 Gbps"


  15. #75
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    nanoPI r2s - openwrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγω πληρωνω φορους. Να απαιτησω σταθμο μετρο εξω απο την πορτα μου?


    Scam alert. Απορω που εμπιστευεστε WiFi επι πληρωμει για μονιμη/σπιτικη συνδεση.

    "Γιατί το δίκτυο είναι νέας γενιάς με ταχύτητες που αγγίζουν τα 1.6 Gbps"

    Όπως νομίζετε παιδιά...Ότι σας δώσουν χωρίς να ρωτήσουν. Πάρτε και δωρεάν wifi από τον Σαμαρά...

    Είπα ότι είναι για δεύτερη σύνδεση με το adsl να παραμένει... Αλλά ξέχασα, το 4g booster είναι πολύ πιο αξιόπιστο με την ογκοχρέωση του και το σήμα 1 γραμμή...

    Δεν αντέχω να ακούω ειρωνίες επι πληρωμή (με η και ' ) από ανθρώπους που μιλάνε στον αέρα...

    Γιατί ας πούμε ρε τεχνίτη εππαγγελματία κοροιδεύεις το 1.6 gbps για ±1000 συνδέσεις?? Πες την παπαριά ότι δεν φτάνει ούτε για δείγμα και μετά κοίτα πόσο backbone έχουν ο οτε και η forthnet ας πούμε για 1000000 συνδέσεις.

    και υπάρχουν πάνω απο 5-6 εταιρίες στην ελλάδα που δίνουν ασύρματο και κυρίως σε επαγγλεμτικές εγκαταστασεις με failover το adsl. Κοίτα στα νησιά για να μάθεις πως απολαμβάνεις wifi στην πισινα...

Σελ. 5 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας