Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    14-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΕΥΚΑΡΠΙΑ
    Router
    ZTE ZXV10 H201L
    SNR / Attn
    7.2(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και η ταλαιπωρία συνεχίζεται...

    Στις 26/9/2017 έστειλα αίτηση μεταφοράς της γραμμής μου στη νέα μου διεύθυνση λόγω μετακόμισης. Έστειλα την αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και ένα γειτονικό νούμερο ΟΤΕ (που βρήκα από το 11880).

    Στις 28/9/2017 μου στέλνουν μήνυμα με πιθανή ημερομηνία παράδοσης την 16/10. Στις 10/10 παίρνω νέο μήνυμα με νέα ημερομηνία 11/10. Ωραία λέω θα έρθει πιο γρήγορα αλλά τζάμπα χάρηκα. Από εκεί και πέρα αρχίζουν τα παρατράγουδα.

    11/10 η γραμμή δεν κατασκευάζεται από τον ΟΤΕ καθώς ο τεχνικός δηλώνει αδυναμία πρόσβασης στο κουτί. Να σημειώσω ότι το σπίτι στο οποίο μένω τώρα έχει μια μικρή αυλή με μια αποθήκη στην είσοδο (η οποία είναι πάντα ξεκλείδωτη) και στον πρώτο (ανεβαίνοντας 10 σκάλες μένω εγώ). Από πάνω μου μένει η ιδιοκτήτρια. Επίσης υπάρχει θυροτηλέφωνο με τα στοιχεία μου ακριβώς στην είσοδο (δίπλα από το γραμματοκιβώτιο που επίσης έχει τα στοιχεία μου). Φυσικά δεν εξυπηρετεί στο να ανοίγει καμία πόρτα καθώς όπως είπα η πρόσβαση είναι ανεμπόδιστη. Ψηλά στον τοίχο του διπλανού κτιρίου και μέσα στο χώρο της αυλής βρίσκεται το κουτί του ΟΤΕ (απλά θέλει μια ψηλή σκάλα για να το φτάσεις).

    Συνεχίζοντας, παίρνω νέα ημερομηνία παράδοσης της γραμμής στις 13/10 και πάλι δε γίνεται τίποτα με την ίδια αιτιολογία: αδυναμία πρόσβασης στο χώρο (ή κάτι τέτοιο)
    Νέα ημερομηνία 16/10 και ξανά άκυρο από τον ΟΤΕ.

    Να προσθέσω ότι η σύζυγός μου είναι τα πρωινά στο σπίτι και κανείς δεν ήρθε ούτε χτύπησε το θυροτηλέφωνο αυτές τις ημερομηνίες. Η ιδιοκτήτρια (και φίλη) η οποία μένει από πάνω επίσης δεν είδε κάποιον τεχνικό να έρχεται εκτός του τεχνικού της Cyta ο οποίος ήρθε με λανθασμένη πληροφόρηση ότι η γραμμή έχει κατασκευαστεί το πρωί της Πέμπτης 12/10. Φυσικά αυτός για κάποιο λόγο βρήκε πρόσβαση στο χώρο και στο σπίτι ενώ αυτός του ΟΤΕ όχι... Το παιδί έκανε τις απαραίτητες συνδέσεις (δεν μπορούσε να κάνει και κάτι άλλο) και είπε "όταν θα κατασκευαστεί η γραμμή από τον ΟΤΕ θα είναι έτοιμα όλα"

    Όλες αυτές τις μέρες επικοινωνώ είτε με το τεχνικό τμήμα είτε με την εξυπηρέτηση πελατών προσπαθώντας να κατανοήσω που οφείλεται όλη αυτή η καθυστέρηση αλλά το μόνο που ξέρουν να μου πουν είναι ότι για κάποιο λόγο ο τεχνικός δεν είχε πρόσβαση στο χώρο που βρίσκεται στο κουτί. Μάταια προσπαθώ να εξηγήσω ότι τέτοιο θέμα δεν τίθεται κι ότι ακόμα κι αν ήταν έτσι θα έπρεπε τουλάχιστον να χτυπήσει το θυροτηλέφωνο και να επικοινωνήσει με κάποιον.

    Σήμερα λοιπόν με ενημερώνουν από τη Cyta ότι λόγω καθυστέρησης του παρόχου να παραδώσει τη γραμμή έστειλαν εκ νέου αίτηση και περιμένουν για νέα ημερομηνία παράδοσης. Ζήτησα μια υπεύθυνη απάντηση για το λόγο όλης αυτής της καθυστέρησης και το μόνο που εισέπραξα είναι ότι ο ΟΤΕ στην ουσία κάνει ότι και όποτε θέλει όντας ο μοναδικός τηλεπικοινωνιακός πάροχος και η ενημέρωσή που δίνει στη Cyta είναι τυπική.

    Πείτε μου τι μπορώ να κάνω εγώ τώρα; Ο τεχνικός δεν ήρθε ποτέ και απλά δήλωνε ότι του ερχόταν; Πήγε σε λάθος σπίτι; Υπάρχει κάτι άλλο; Ποιος μπορεί να μου απαντήσει υπεύθυνα αν όχι η CYTA? Πως ο τεχνικός της Cyta ήρθε μια και μοναδική φορά και έκανε τη δουλειά του και ο τεχνικός του ΟΤΕ ήρθε 3 φορές και λέει ότι δεν είχε πρόσβαση;

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλησπέρα. Θα μπορούσες να μας στείλεις με inbox κάποιο στοιχείο της γραμμής σου ωστέ να το ελέγχξουμε;

  3. #3
    Εγγραφή
    14-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΕΥΚΑΡΠΙΑ
    Router
    ZTE ZXV10 H201L
    SNR / Attn
    7.2(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Σήμερα έλαβα νέα ημερομηνία παράδοσης γραμμής για αύριο 19/10. Αλλά θα σας στείλω και το νούμερό μου για καλό και για κακό.
    Ευχαριστώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Θα αναμένουμε ενημέρωση σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΕΥΚΑΡΠΙΑ
    Router
    ZTE ZXV10 H201L
    SNR / Attn
    7.2(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιτέλους η παράδοση της γραμμής ολοκληρώθηκε και έχω πλέον υπηρεσίες. Χωρίς βέβαια να ξέρω σε τι οφειλόταν πραγματικά όλη αυτή η καθυστέρηση...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-17, 19:03
  2. Μεταφορα γραμμης απο Cosmote σε Vodafone ?
    Από abc στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-17, 21:27
  3. Απορία για μεταφορά από ΟΤΕ σε nova
    Από bravelover στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-17, 21:05
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-17, 18:33
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-16, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας