Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 52
  1. #16
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    για να βρεις την καμπίνα σου θα πρέπει να πας στον κατανεμητή, ή σε κάποιο κουτί έξω από το σπίτι σου που έρχεται το καλώδιο του ΟΤΕ.

    Εκεί θα λέει έναν τριψήφιο αριθμό πχ 112,412 etc. Αυτός είναι ο αριθμός της καμπίνας σου.

    Μετά πας σε αυτές τις δύο τις καμπίνες και βλέπεις πάνω τους τι αριθμό γράφουν. Αν σε σένα γράφει 112 και η καμπίνα το ίδιο σημαίνει ότι από αυτήν έρχεται το καλώδιο σπίτι σου.

    Το αν είσαι από το Α/Κ η από καμπίνα μόνο αυτοί μπορούν να σου το απαντήσουν, απλώς η απόσταση που φαίνεται στο line attenuation σίγουρα είναι μεγάλη.

    επίσης κάτι που παρατήρησα τώρα, έχεις πάρα πολλά σφάλματα στην γραμμή σου...

    Ας έρθει ο τεχνικός του ΟΤΕ να δούμε τι θα σου πει και μετά βλέπουμε και προχωράμε για έλεγχο στην εσωτερική σου καλωδίωση.

  2. #17
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης κάτι που παρατήρησα τώρα, έχεις πάρα πολλά σφάλματα στην γραμμή σου...
    Δε ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά φαίνεται σαν να ήταν υψηλά μόνο στην αρχή (που κατέγραψα και τα παραπάνω στατιστικά). Δεν είμαι δίπλα τώρα για να δώ πόσο είναι, αλλά θυμάμαι στο τελευταίο refresh πριν φύγω πρέπει να ήταν κάτω από 10.000 τα FEC Errors. Επίσης, ενώ άργησε τραγικά βρει την dsl (το λαμπάκι αναβόσβηνε κανά 5λεπτο), από τη στιγμή που έπιασε dsl και internet δεν έχω ούτε μία αποσύνδεση ή γενικά πρόβλημα (πέραν της ταχύτητας) παρόλο που έπαιζαν τουλάχιστον 7 συσκευές πάνω (browsing, netflix, youtube, nba και παράλληλα σχεδόν full upload στο youtube).

  3. #18
    Εγγραφή
    27-09-2012
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
    Router
    Ote speedport plus
    SNR / Attn
    4(dB) / 12,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μετά από πόσες ημέρες σε συνδέσανε? εγώ έχω κάνει αίτηση στη wind 12/10 και περιμένω.

  4. #19
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkapsa Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετά από πόσες ημέρες σε συνδέσανε? εγώ έχω κάνει αίτηση στη wind 12/10 και περιμένω.
    Πολύ είναι αυτό. Κάπου εκεί ήμουν και εγώ, δε θυμάμαι ακριβώς (14-15/10 νομίζω), μου έφεραν router την επόμενη μέρα και με ενεργοποίησαν χθες το πρωι. Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο έχω μια επιφύλαξη για το αν με "συνδέσαν", γιατί αν δεις τα παραπάνω στατιστικά (και διαβάσες και ιστορίες άλλων που "ξαφνικά" έπιασαν ταχύτητες vdsl μετά από μερικές μέρες) δεν είμαι και σίγουρος

  5. #20
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    κάνε υπομονή να έρθει ο τεχνικός και μετά αναλόγως τι θα πει θα δούμε τι φταίει.

  6. #21
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    UPDATE: Άλλο πάλι και αυτό...

    Μόλις ήρθε τεχνικός της WIND (όχι του ΟΤΕ) και μέτρησε στην κολώνα διακυμάνσεις μεταξύ 10,5-35mbps! Το δήλωσε βλάβη και περιμένουμε τώρα λέει να κάνει τις ενέργειές της η Wind με τον ΟΤΕ. Έχει συναντήσει κανείς τέτοια περίπτωση "διακυμάνσεων" στην κολώνα; Τι να καταλάβω εγώ τώρα;

    Τον ρώτησα από περιέργεια άμα μέτρησε και στο καφαο, αλλά αφενός μεν δεν ήξερε σε ποιό είμαι (τον ρώτησα αμα είδε στην κολώνα δύο τριψήφιους αριθμούς που ξέρω ότι αντιστοιχούν στα δύο πλησιέστερα καφάο, αλλά δεν είδε κανέναν αριθμό λέει) και αφετέρου δεν έχει το δικαίωμα λέει γιατί δεν είναι τεχνικός του ΟΤΕ. Μας έστειλαν και SMS για βλάβη και θα μας ενημερώσουν εντός 24 ωρών λένε.

    Φαντάζομαι ότι τώρα θα βάλει η Wind τον ΟΤΕ να μετρήσει και στο καφάο για να δουν αν είναι το πρόβλημα καφάο-κολώνα ή ΑΚ-καφάο;

  7. #22
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Άλλες περιπτώσεις που έχουν αναφερθεί εδώ είναι προβληματικό ζεύγος, η το καλώδιο γενικά. Αυτό φυσικά χρειάζεται ψάξιμο από τον τεχνικό του ΟΤΕ για να δει τι και πως.

    Μπορεί να λυθεί εύκολα, μπορεί και όχι αναλόγως την βλάβη.

  8. #23
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Μικρό update: Μας έστειλε μήνυμα η Wind ότι θα έρθει τεχνικός του ΟΤΕ τη Δευτέρα (πέσαμε και σε ΣΚ γαμώτο..). Αντε να δούμε. Έως τότε θα απολαμβάνω τουλάχιστον 4mbps upload

  9. #24
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    UPDATE: Λοιπόν ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και μου επιβεβαίωσε καταρχήν ότι βρίσκομαι στο μακρινό KV (Έκατσα με google street και μέτρησα ακριβώς 350μ ποδαρόδρομο και γενικά λίγα "διπλώματα" οπότε θα έλεγα σίγουρα <450μ). Βρήκε λέει προβλήματα τόσο στο ΚΑΦΑΟ όσο και έξω από το σπίτι και τα διόρθωσε - μετρώντας πλέον 47mbps. Δυστυχώς σήμα dsl δεν έχω για την ώρα (αναβοσβήνει το αντίστοιχο λαμπάκι ακόμη και μετά από restart), οπότε θα επιληφθώ και θα μετρήσω μόλις γυρίσω σπίτι.

  10. #25
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shakm Εμφάνιση μηνυμάτων
    UPDATE: Λοιπόν ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και μου επιβεβαίωσε καταρχήν ότι βρίσκομαι στο μακρινό KV (Έκατσα με google street και μέτρησα ακριβώς 350μ ποδαρόδρομο και γενικά λίγα "διπλώματα" οπότε θα έλεγα σίγουρα <450μ). Βρήκε λέει προβλήματα τόσο στο ΚΑΦΑΟ όσο και έξω από το σπίτι και τα διόρθωσε - μετρώντας πλέον 47mbps. Δυστυχώς σήμα dsl δεν έχω για την ώρα (αναβοσβήνει το αντίστοιχο λαμπάκι ακόμη και μετά από restart), οπότε θα επιληφθώ και θα μετρήσω μόλις γυρίσω σπίτι.
    Δεν μπορεις να ξερεις την διαδρομη του καλωδιου Δεν μπορεις να την μετρησης ουτε με μέτρο αφου δεν ξερεις την διαδρομη της. Μπορει να κανει το γυρω του τετραγωνου πριν ερθει σε εσενα... Μια ενδειξη (οχι αποδειξη) μπορεις να εχεις απ το ρουτερ

  11. #26
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Παιδιά δεν ξέρω έχω μπερδευτεί τελικά... Μετά από πολλά τηλεφωνήματα με Wind και ενώ δε συγχρονιζόταν σε vdsl η γραμμή μου (συγχρονιζόταν σε adsl2 περιέργως), πριν από καμιά ώρα που το ξαναδοκίμασα σε vdsl2 τελικά συγχρόνισε αλλά με χάλια στατιστικά πάλι:

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 4996/19203 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 13318/24840 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 15.5/9.3 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 7.8/19.2 dB
    Output Power(Up/Down) 9/9.3 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/191
    Interleave Delay(Up/Down) 0/9 ms
    INP(Up/Down) 0/1.1 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/2091
    FEC Errors(Up/Down) 0/24759
    HEC Errors(Up/Down) 0/0
    Showtime Start 0 h 40 min 9 s

    Σύμφωνα με τον τεχνικό του ΟΤΕ στην κολώνα μου έπιανε 47mbps και μάλιστα μία κολώνα πιο πέρα (2-3μ δηλαδή) έπιανε και 49mbps. Φταίει η εσωτερική μου καλωδίωση; Δε θα έπρεπε όμως ακόμη και με κακή εσωτερική καλωδίωση να έχω αρκετά μεγαλύτερο Attainable Rate κοντά σε αυτό που μέτρησε ο τεχνικός στην κολώνα;

  12. #27
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Μάλλον κάτι γινεται μεταξύ της τελευταίας κωλόνας και του modem. Δες αν μπορείς να πάρεις μέτρηση από τον πίνακα εξω από το σπίτι σου (αν έχετε). Αν εκεί πιάνει ~50mbps τότε φταίει η καλωδιωσή σου.

  13. #28
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shakm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δεν ξέρω έχω μπερδευτεί τελικά... Μετά από πολλά τηλεφωνήματα με Wind και ενώ δε συγχρονιζόταν σε vdsl η γραμμή μου (συγχρονιζόταν σε adsl2 περιέργως), πριν από καμιά ώρα που το ξαναδοκίμασα σε vdsl2 τελικά συγχρόνισε αλλά με χάλια στατιστικά πάλι:

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 4996/19203 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 13318/24840 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 15.5/9.3 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 7.8/19.2 dB
    Output Power(Up/Down) 9/9.3 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/191
    Interleave Delay(Up/Down) 0/9 ms
    INP(Up/Down) 0/1.1 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/2091
    FEC Errors(Up/Down) 0/24759
    HEC Errors(Up/Down) 0/0
    Showtime Start 0 h 40 min 9 s

    Σύμφωνα με τον τεχνικό του ΟΤΕ στην κολώνα μου έπιανε 47mbps και μάλιστα μία κολώνα πιο πέρα (2-3μ δηλαδή) έπιανε και 49mbps. Φταίει η εσωτερική μου καλωδίωση; Δε θα έπρεπε όμως ακόμη και με κακή εσωτερική καλωδίωση να έχω αρκετά μεγαλύτερο Attainable Rate κοντά σε αυτό που μέτρησε ο τεχνικός στην κολώνα;
    Το Attenuation σου είναι πολύ μεγάλο δυστυχώς. Τόσο μεγάλο που λέω ότι αν παίρνεις από την καμπίνα που είναι 350 μέτρα μακριά τότε έχουν κάνει μεγάλη μ@@@κία με τα καλώδια που έρχονται σπίτι σου.

    Τώρα θα πρέπει να το ψάξεις από την μεριά σου για να δεις τι γίνεται οπότε διάβασε τα link που σου δίνω

    https://www.adslgr.com/forum/threads...25#post5507825

    Εδώ είναι η βέλτιστη συνδεσμολογία που πρέπει να έχεις στις πρίζες σου
    https://www.adslgr.com/forum/threads...09#post6177009

  14. #29
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Attenuation σου είναι πολύ μεγάλο δυστυχώς. Τόσο μεγάλο που λέω ότι αν παίρνεις από την καμπίνα που είναι 350 μέτρα μακριά τότε έχουν κάνει μεγάλη μ@@@κία με τα καλώδια που έρχονται σπίτι σου.

    Τώρα θα πρέπει να το ψάξεις από την μεριά σου για να δεις τι γίνεται οπότε διάβασε τα link που σου δίνω

    https://www.adslgr.com/forum/threads...25#post5507825

    Εδώ είναι η βέλτιστη συνδεσμολογία που πρέπει να έχεις στις πρίζες σου
    https://www.adslgr.com/forum/threads...09#post6177009
    Ευχαριστώ για τα links! Μερικές απορίες όπως τα διαβάζω:
    • Ανακάλυψα ότι το router δεν είναι τελικά στην πρώτη πρίζα. Βλέπω όμως με διπλή τηλεφωνική πρίζα δεν παίζει (καθόλου; ) ρόλο, οπότε έχει νόημα να πάω σήμερα το router στην πρώτη (μονή) πρίζα και να μετρήσω με πόσα mbps συγχρονίζομαι; (με αποσυνδεδεμένα όλα τα τηλέφωνα και χωρίς splitter πάντα)
    • Βλέπω στο ιδανικό σχήμα της pstn ότι από το splitter φεύγει καλώδιο για τηλέφωνο και από τηλέφωνο στην δεύτερη υποδοχή της διπλής πρίζας. Καταρχήν υπάρχει όντως τηλέφωνο εκεί; Ή απλώς φεύγει το καλώδιο από το phone του splitter κατευθείαν στη δεύτερη υποδοχή; Και με αυτό το σχήμα γενικά χρειάζομαι φίλτρα στα τηλέφωνα ή είναι πλέον περιττά;
    • Φοβάμαι να φωνάξω ηλεκτρολόγο ότι να ναι. Που βρίσκω κάποιον που να γνωρίζει από vdsl και δίκτυα; Να ζητήσω από τη Wind κάποιον συνεργαζόμενο;
    • Κάπου διάβαζα ότι η καλύτερη λύση είναι να φτιάξει ο ηλεκτρολόγος μία δεύτερη γραμμή που να ξεκινάει από το κουτί του σπιτιού (εκεί που πιάνει 47mbps δηλ) και να πηγαίνει κατευθείαν και αποκλειστικά στο router. Γίνεται έτσι απλά αυτό; Και είναι όντως καλή λύση αυτή δεδομένου ότι θα πρέπει να έχω πλέον υπέργειο καλώδιο; (τώρα το υπέργειο καλώδιο του ΟΤΕ φτάνει στο κουτί και μετά μπαίνει στο έδαφος).
    • Επίσης διάβασα στον οδηγό της cyta ότι το καλώδιο από το κουτί μέχρι την πρώτη πρίζα πρέπει να αντικατασταθεί από Cat5e. Επειδή αυτό είναι πολύ κόπος (το καλώδιο είναι υπόγειο), χάνω πολύ αν αφήσω το υφιστάμενο καλώδιο και κάνω όλα τα άλλα;
    • Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ adsl filters στα τηλέφωνα και powerlines. Χρειάζονται ειδικά filters για vdsl ή κάνουν αυτά που έχω; Υπάρχει περίπτωση τα powerlines να ευθύνονται για τις τόσο χαμηλές ταχύτητες συγχρονισμού;


    Ευχαριστώ γενικά για το χρόνο σας παιδια!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shakm : 07-11-17 στις 16:09.

  15. #30
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shakm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τα links! Μερικές απορίες όπως τα διαβάζω:
    • Ανακάλυψα ότι το router δεν είναι τελικά στην πρώτη πρίζα. Βλέπω όμως με διπλή τηλεφωνική πρίζα δεν παίζει (καθόλου; ) ρόλο, οπότε έχει νόημα να πάω σήμερα το router στην πρώτη (μονή) πρίζα και να μετρήσω με πόσα mbps συγχρονίζομαι; (με αποσυνδεδεμένα όλα τα τηλέφωνα και χωρίς splitter πάντα)
    • Βλέπω στο ιδανικό σχήμα της pstn ότι από το splitter φεύγει καλώδιο για τηλέφωνο και από τηλέφωνο στην δεύτερη υποδοχή της διπλής πρίζας. Καταρχήν υπάρχει όντως τηλέφωνο εκεί; Ή απλώς φεύγει το καλώδιο από το phone του splitter κατευθείαν στη δεύτερη υποδοχή; Και με αυτό το σχήμα γενικά χρειάζομαι φίλτρα στα τηλέφωνα ή είναι πλέον περιττά;
    • Φοβάμαι να φωνάξω ηλεκτρολόγο ότι να ναι. Που βρίσκω κάποιον που να γνωρίζει από vdsl και δίκτυα; Να ζητήσω από τη Wind κάποιον συνεργαζόμενο;
    • Κάπου διάβαζα ότι η καλύτερη λύση είναι να φτιάξει ο ηλεκτρολόγος μία δεύτερη γραμμή που να ξεκινάει από το κουτί του σπιτιού (εκεί που πιάνει 47mbps δηλ) και να πηγαίνει κατευθείαν και αποκλειστικά στο router. Γίνεται έτσι απλά αυτό; Και είναι όντως καλή λύση αυτή δεδομένου ότι θα πρέπει να έχω πλέον υπέργειο καλώδιο; (τώρα το υπέργειο καλώδιο του ΟΤΕ φτάνει στο κουτί και μετά μπαίνει στο έδαφος).
    • Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ adsl filters στα τηλέφωνα και powerlines. Χρειάζονται ειδικά filters για vdsl ή κάνουν αυτά που έχω; Υπάρχει περίπτωση τα powerlines να ευθύνονται για τις τόσο χαμηλές ταχύτητες συγχρονισμού;


    Ευχαριστώ γενικά για το χρόνο σας παιδια!
    1ο θα πρέπει πρώτα από όλα να αποσυνδέσεις όλα τα τηλέφωνα που έχεις από τις πρίζες(και τα φίλτρα) και να πας σε μια πρίζα που θεωρητικά πιστεύεις ότι είναι αυτή που έρχεται πρώτα η γραμμή σου. Συνήθως είναι στο χολ
    2ο στο σχήμα τις pstn έρχεται η γραμμή στην κεντρική πρίζα και εκεί διαχωρίζεται το router με την τηλεφωνία. Δεν χρειάζεται έτσι όπως το βλέπεις να έχει τηλέφωνο αλλά το σχήμα είναι αναλυτικό όσο γίνεται. Απλώς πρέπει να είναι ξεχωριστή γραμμή αυτό που έρχεται από τον ΟΤΕ, με αυτή την γραμμή που έχεις στο σπίτι σου για τις υπόλοιπες πρίζες.
    3ο Δεν ξέρω που μπορείς να βρεις στην περιοχή σου κάποιον δυστυχώς. Η wind δεν ξέρω αν θα σου στείλει κάποιον δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο.
    4ο Ναι είναι καλή λύση αλλά αυτό εξαρτάται από το κάθε σπίτι. Αν είναι εύκολο δηλαδή να τραβήξεις καλώδιο απευθείας εξωτερικά. Μπορεί να έχεις θέματα με την πολυκατοικία αν δεν μένεις μόνος κτλ.
    5ο Αυτό μόνο με δοκιμή μπορεί να καταλάβεις αν κάτι όντως σου ρίχνει την ταχύτητα.(είτε φίλτρα, είτε powerlines. Τα powerlines φυσικά δεν έχουν σχέση με τί ταχύτητα θα κλειδώσει το router). Ακολουθείς πρώτα το πρώτο βήμα για αυτό και βλέπεις σιγά σιγά τι φταίει συνδέοντας ένα ένα τις συσκευές και τα φίλτρα.

    τα έγραψα λίγο γρήγορα γιάτι είμαι στην δουλειά για όποια απορία μιλάμε.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. thunderbird γενικές απορίες
    Από puntix στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1397
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-24, 22:27
  2. VDSL ΟΤΕ απορίες...
    Από NikosJC στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 17:54
  3. Γενικές απορίες για τα αυτοκίνητα
    Από cool11 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-17, 00:57
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-17, 11:44
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-17, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας