Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    05-09-2014
    Μηνύματα
    426
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/11
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    EdgeRouter X
    SNR / Attn
    11(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δικό μου τρέχει μήνες δίχως restart. Κανένα θέμα, ούτε με το τηλέφωνο.
    Βασικά restart κάνει μόνο όταν παίρνει καινούρια αναβάθμιση, δεν χρειάστηκε ποτέ να το κάνω restart εγώ από τότε που το έβαλα πάνω στη γραμμή.

  2. #32
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Προχθές ειχα το κουφό οτι ενω εδινε σημα στο τηλεφωνο που ειναι στο PHONE1 ,.... δεν εδινε σήμα
    φωνής στα 2 τηλεφωνα που ειναι συνδεδεμενα στο PHONE2 με τη βελτιστη σύνδεση.
    Μετα απο ενα reboot ολα στρωσανε...
    Χθές δευτερη φορά το ιδιο σκηνικό με τον Speedport Entry 2i οπως λεω παραπάνω..
    reboot για να επανέλθει η κανονικη λειτουργία στα τηλ. του PHONE 2 ....!!!!

    Mπας και ειναι προβληματικός ο ρουτερ και πρεπει να ζητησω αντικατάσταση..?

    Εχει συμβει σε αλλους χρήστες κατι τετοιο...?

  3. #33
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    αν δεν εχεις καποιο λογο να θελεις συνεχες uptime τοτε κανε reboot αφοβα.
    μονο καλο μπορει να κανει. και σιγουρα το uptime μπορει να φερει κολληματα και ο φρεσκος συγχρονισμος καθε τοσο κακο δεν κανει ιδιως σε dsl της κακιας ωρας
    προσωπικα αν και πλεον εχω καλη γραμμη μου εχει μεινει καταλοιπο ανεκαθεν να κλεινω τα παντα (μοντεμ pc κινητα κτλ) τουλαχιστον μια φορα το 10ημερο.
    δεν χρειαζεται οντως συνηθως, αλλα αν οπως ειπα δεν χρειαζεσαι το uptime δεν εχεις και κανενα λογo να μην το κανεις και να εκτεθεις σε πιθανα memory leaks αλλα bugs και degradation.

  4. #34
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν εχεις καποιο λογο να θελεις συνεχες uptime τοτε κανε reboot αφοβα.
    μονο καλο μπορει να κανει. ....

    με συγχωρεις ... μου εξηγεις σε παρακαλω πολύ τι ειναι το uptime..? δεν το ξερω...

  5. #35
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Uptime: το συνολο της ωρας που δουλευει η γραμμη σου χωρις αποσυνδεση.

  6. #36
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    και το συνολο της ωρας που λειτουργει το modem,η και οποιοδηποτε αλλο συστημα, μεχρι να κλεισει.
    μην ανησυχεις, αν ειχες προβληματα οποτε κλεινει το μοντεμ θα το γνωριζες ηδη

  7. #37
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οκ καταλαβα σας ευχαριστω ... δεν εχω προβλημα τετοιο οποτε και δεν εχω προβλημα να κανω επανεκινηση.

    Να σας ρωτησω κατι αλλο.

    Στο εξοχικο εχω και εκει VoIP απο ΟΤΕ οποτε και εκει αναγκαστικα Speedport Entry 2i
    Εκει ομως το καλοκαιρι θελω να παιρνω το λαπτοπ στη βεραντα και αρχιζουν τα προβληματα
    με πτωση σηματος αρκετη. Μεχρι στιγμης εχω λυσει το θεμα με TP-LINK extender σε θεση αναμεσα
    στον ρουτερ και τη θεση του λαπτοπ.

    Το Entry 2i ειναι ρουτερ χωρις κεραιες . Η αγορά ενός ρουτερ αλλης μαρκας για VoIP με κεραιες
    θα ελυνε το προβλημα μεγαλύτερης εμβελειας ωστε να μη χρειαζεται το extender....?

  8. #38
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ας ενημερωσω για ενα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΧΑΖΟ "προβλημα" που κληροδοτησαν οι κατασκευαστές του SPEEDPORT ENTRY 2i
    και μολις το ανακάλυψα.

    Περιληπτικά
    Το σημα ΟΤΕ-ADSL το πήγα στο DSL του Ρουτερ και χρησιμοποιωντας τη βέλτιστη σύνδεση
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  BELTISTH-SYNDESH.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  26,3 KB 
ID: 192313
    συνεδεσα το κυριο τηλ. διπλα στο Ρουτερ στο PΗΟΝΕ1 του entry 2i και 2 αλλα τηλεφωνα συνδεδεμενα
    εν παραλληλω μεταξυ τους στο PHONE2 του entry 2i.
    Oλα μια χαρα χωρίς θορυβους...

    Πριν μερικες μερες δεχομενος τηλ. σηκωσα το κυριο τηλεφωνο του PΗΟΝΕ1
    Χρειαστηκε ομως να μπει στη συνδιαλεξη και η συζυγος οποτε σηκωνει το αλλο τηλ. απο το PHONE2...
    ..... Αντι για Ντουμπλεξ συνομιλια ... παπαλα... μονο το σημα του ΟΤΕ στο αλλο τηλ. απο το PHONE2...
    Θεωρω οτι κατι παει λαθος στο Ρουτερ... κανω reboot... και το ξεχνω

    Σημερα επαναλαμβανεται η διαδικασια οπότε ... παλι καπουτ ... μονο το σημα του ΟΤΕ στο αλλο τηλ. απο το PHONE2...
    Κανω ξανα reboot και δοκιμαζω ενω τηλεφωνω στο 14844 να δω αν ακουγεται και απο τα τηλ του PHONE2... ..ΥΟΚ ....
    Ακομα θεωρω προβληματικο το entry 2i ... Βγαζω την τροφοδοσια του για 4-5 λεπτα ωστε να κανει σκληρο reboot.

    TΤιποτε παλι τα ιδια.... Οπότε αρχιζουν τα "φιδια" των εναλλακτικων σκεψεων να στριφογυριζουν

    Παιρνω τηλ το 13888 οπότε εκπληκτος μαθαινω οτι ΟΤΑΝ κανεις την ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ στο entry 2i
    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ DUPLEX η συνδεση αναμεσα στα PHONE1 & PHONE2
    οπότε αν καλεσεις η σε καλεσουν
    μιλας ΜΟΝΟ απο το τηλ. που καλεσες η σε καλεσαν PHONE1 ... ή ... PHONE2 ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Απίστευτο ..... στη σημερινη εποχη ...2018 εποχη δικτυων Γκατζετ τεχνολογιας και λοιπα κουραφεξαλα

    Aν θελεις ΝΤΟΥΜΠΛΕΞ αναμεσα στα PHONE1 & PHONE2 αναγκαστικα την αλλη συνδεση με splitter
    και επανεισοδο απο το splitter στη γραμμη και μονο στο PHONE1 ... ή ... PHONE2 ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον ΟΤΕ για την απιστευτη αυτη προδιαγραφη του φοβερου του ΡΟΥΤΕΡ VoIP....

    Παιδια αν γνωριζετε ΑΛΛΟ Ρουτερ καλης ποιοτητας που να ειναι VoIP και να μπορει να κανει DUMPLEX
    στα PHONE1 & PHONE2 του σας παρακαλω πολυ να μου το προτεινετε μιας καιθεωρω οτι η βελτιστη
    συνδεση ειναι η καλυτερη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimiSCOOBY : 19-03-18 στις 00:03.

  9. #39
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ενημερωσω για ενα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΧΑΖΟ "προβλημα" που κληροδοτησαν οι κατασκευαστές του SPEEDPORT ENTRY 2i
    και μολις το ανακάλυψα.

    Περιληπτικά
    Το σημα ΟΤΕ-ADSL το πήγα στο DSL του Ρουτερ και χρησιμοποιωντας τη βέλτιστη σύνδεση
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  BELTISTH-SYNDESH.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  26,3 KB 
ID: 192313
    συνεδεσα το κυριο τηλ. διπλα στο Ρουτερ στο PΗΟΝΕ1 του entry 2i και 2 αλλα τηλεφωνα συνδεδεμενα
    εν παραλληλω μεταξυ τους στο PHONE2 του entry 2i.
    Oλα μια χαρα χωρίς θορυβους...

    Πριν μερικες μερες δεχομενος τηλ. σηκωσα το κυριο τηλεφωνο του PΗΟΝΕ1
    Χρειαστηκε ομως να μπει στη συνδιαλεξη και η συζυγος οποτε σηκωνει το αλλο τηλ. απο το PHONE2...
    ..... Αντι για Ντουμπλεξ συνομιλια ... παπαλα... μονο το σημα του ΟΤΕ στο αλλο τηλ. απο το PHONE2...
    Θεωρω οτι κατι παει λαθος στο Ρουτερ... κανω reboot... και το ξεχνω

    Σημερα επαναλαμβανεται η διαδικασια οπότε ... παλι καπουτ ... μονο το σημα του ΟΤΕ στο αλλο τηλ. απο το PHONE2...
    Κανω ξανα reboot και δοκιμαζω ενω τηλεφωνω στο 14844 να δω αν ακουγεται και απο τα τηλ του PHONE2... ..ΥΟΚ ....
    Ακομα θεωρω προβληματικο το entry 2i ... Βγαζω την τροφοδοσια του για 4-5 λεπτα ωστε να κανει σκληρο reboot.

    TΤιποτε παλι τα ιδια.... Οπότε αρχιζουν τα "φιδια" των εναλλακτικων σκεψεων να στριφογυριζουν

    Παιρνω τηλ το 13888 οπότε εκπληκτος μαθαινω οτι ΟΤΑΝ κανεις την ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ στο entry 2i
    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ DUPLEX η συνδεση αναμεσα στα PHONE1 & PHONE2
    οπότε αν καλεσεις η σε καλεσουν
    μιλας ΜΟΝΟ απο το τηλ. που καλεσες η σε καλεσαν PHONE1 ... ή ... PHONE2 ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Απίστευτο ..... στη σημερινη εποχη ...2018 εποχη δικτυων Γκατζετ τεχνολογιας και λοιπα κουραφεξαλα

    Aν θελεις ΝΤΟΥΜΠΛΕΞ αναμεσα στα PHONE1 & PHONE2 αναγκαστικα την αλλη συνδεση με splitter
    και επανεισοδο απο το splitter στη γραμμη και μονο στο PHONE1 ... ή ... PHONE2 ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον ΟΤΕ για την απιστευτη αυτη προδιαγραφη του φοβερου του ΡΟΥΤΕΡ VoIP....

    Παιδια αν γνωριζετε ΑΛΛΟ Ρουτερ καλης ποιοτητας που να ειναι VoIP και να μπορει να κανει DUMPLEX
    στα PHONE1 & PHONE2 του σας παρακαλω πολυ να μου το προτεινετε μιας καιθεωρω οτι η βελτιστη
    συνδεση ειναι η καλυτερη
    καλησπερα εγω , επειδη εχει θεμα η αναμονη κλησεων την εχω απενεργοποιησει , διοτι αμα συνδεσεις στο phone 1 ενα τηλεφωνο και στο phone 2 αλλο ενα και μιλας απο το ενα τηλεφωνο και εχεις και την αναμονη ενεργοποιημενη τοτε κτυπαει το αλλο τηλεφωνο στην θυρα phone 1 και οταν πας μηχανικα να το σηκωσεις πεφτει η γραμμη σε αυτο το ακουστικο ,ειναι λογικο διοτι εχουμε τηλεφωνο pstn και οχι isdn με δευτερη γραμμη ετσι μου ειπανε στο 13888. τελος παντων μου απενεργοποιησανε την θυρα phone1 και τωρα οτι βαλω επανω στο phone1 ειναι νεκρο και εχω μονο την θυρα phone2 . επισης εχω συνδεσει ολα τα τηλεφωνα με ταφ πανω στην θυρα phone 2 και δεν μπλεκω με splitter και φιλτρα για να εχω αποσυνδεσεις. Και στο συνιστω να το κανεις και εσυ αυτο .
    Απλα τυχαινει καποιες φορες να μην κτυπανε ολα τα τηλεφωνα και να θελουνε τα ασυρματα τηλεφωνα επανεκκινηση και μου ειπανε οτι ειναι λογικο διοτι δινει λιγει ταση η phone θυρα και βραχυκλωνει το ασυρματο., λιγο το κακο θα ακουσω το αλλο τηλεφωνο που θα βαραει δεν θα εχω θεμα . Αυτα απο εμενα, ελπιζω να βοηθησα! . Οσο για τους κωδικους για το voip διαβασα οτι τους δινουνε οποτε μπορουμε να παρουμε αλλο modem να τους περασουμε, αλλα πιστευω οτι ειναι ακριβα.

  10. #40
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eυχαριστω πολυ John .... Για να ειμαι ειλικρινης αυτο το σκέφτηκα και εγω να δοκιμασω με ΤΑΥ να ριξω και τα τρια τηλεφωνα πανω στο PHONE1 η PHONE2
    αλλα το αφησα να το δοκιμασω σημερα μιας και επιασα 12 το βραδυ παλευοντας και βαρεθηκα...
    Βεβαια αυτο που λες ειναι ενα προβλημα .... με την παρεχομενη ταση απο ΟΤΕ στο VoIP. 3 Τηλ. εν παραλληλω ειναι πολλά ισως
    δεν ξερω πως θα λειτουργησει αλλα Ιδωμεν.

    Αρκει να σου πω οτι στα 2 τηλ. που ειχα εν παραλλήλω στην PHONE2 μολις μιλουσα στο ενα το αλλο εχανε τα στοιχεια
    ημερομηνιας απο την οθονη του γιατι ηταν μοντελα της OSIO χωρις δικες τους μπατταριες για τα data.
    Δλδ το ρευματακι του VoIP δεν ειναι αρκετο να διατηρησει τα data στα τηλ. Αυτο μου ειπανε και σπο την OSIO οταν τους πηρα
    τηλ. νομιζοντας οτι ειχα αγορασει προβληματικα τηλέφωνα.

  11. #41
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια αν γνωριζετε ΑΛΛΟ Ρουτερ καλης ποιοτητας που να ειναι VoIP και να μπορει να κανει DUMPLEX
    στα PHONE1 & PHONE2 του σας παρακαλω πολυ να μου το προτεινετε μιας καιθεωρω οτι η βελτιστη
    συνδεση ειναι η καλυτερη
    Δεν υπάρχει καμία συσκευή στον πλανήτη που να έχει δυνατότητα duplex από 2 ή παραπάνω διαφορετικές θύρες (ή στην γραμμή σε PSTN). Κάθε θύρα είναι ανεξάρτητη και το μόνο που έχουμε δυνατότητα είναι να την ρυθμίσουμε είτε να λειτουργεί μόνο σε ένα κανάλι είτε και στα 2.
    Λειτουργία duplex έχουμε μόνο αν οι τηλεφωνικές συσκευές είναι συνδεδεμένες παράλληλα (π.χ. με ταφ) στην ίδια αναλογική θύρα. Και γι' αυτό σου λένε ότι δουλεύει με την λύση επιστροφής της τηλεφωνίας (μέσω splitter) αφού γίνεται μόνο από την μία θύρα του Speedport. Αλλά το ίδιο κάνεις και στην βέλτιστη συνδεσμολογία με ένα τηλεφωνικό ταφ.

  12. #42
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.586
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παιδια εχει ο ξαδερφος μου το εν λογω ρουτερ εχει σοβαρο θεμα με το wifi που ειτε χανεται ειτε εχει χαμηλη ταχυτητα ενω εχει full σημα του αλλαξα καναλι εκπομπης τιποτα αλλαξε και ρουτερ παλι τα ιδια εχει κατι καλυτερο μηπως ο ΟΤΕ?

  13. #43
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εχει ο ξαδερφος μου το εν λογω ρουτερ εχει σοβαρο θεμα με το wifi που ειτε χανεται ειτε εχει χαμηλη ταχυτητα ενω εχει full σημα του αλλαξα καναλι εκπομπης τιποτα αλλαξε και ρουτερ παλι τα ιδια εχει κατι καλυτερο μηπως ο ΟΤΕ?
    Modem/router του εμπορίου ή Access Point.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #44
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eυχαριστω πολυ John .... Για να ειμαι ειλικρινης αυτο το σκέφτηκα και εγω να δοκιμασω με ΤΑΥ να ριξω και τα τρια τηλεφωνα πανω στο PHONE1 η PHONE2
    αλλα το αφησα να το δοκιμασω σημερα μιας και επιασα 12 το βραδυ παλευοντας και βαρεθηκα...
    Βεβαια αυτο που λες ειναι ενα προβλημα .... με την παρεχομενη ταση απο ΟΤΕ στο VoIP. 3 Τηλ. εν παραλληλω ειναι πολλά ισως
    δεν ξερω πως θα λειτουργησει αλλα Ιδωμεν.

    Αρκει να σου πω οτι στα 2 τηλ. που ειχα εν παραλλήλω στην PHONE2 μολις μιλουσα στο ενα το αλλο εχανε τα στοιχεια
    ημερομηνιας απο την οθονη του γιατι ηταν μοντελα της OSIO χωρις δικες τους μπατταριες για τα data.
    Δλδ το ρευματακι του VoIP δεν ειναι αρκετο να διατηρησει τα data στα τηλ. Αυτο μου ειπανε και σπο την OSIO οταν τους πηρα
    τηλ. νομιζοντας οτι ειχα αγορασει προβληματικα τηλέφωνα.
    Οι καιροί αλλάζουνε..
    Και τα dect είναι φτηνά
    Και έχουν και τριμερή επικοινωνία και πολλά άλλα

    Και τα πουλάνε και διό-διό να σούρθουν φθηνότερα

    ΥΓ Φίλος συνέδεσε σε ρουτερ (voip)μία παλιά, βαριά, μαύρη συσκευή από βακελίτη, με δίσκο (χωρίς dtmf) και με κουδούνι θηρίο.
    Αποτέλεσμα έκαψε την phone 1 του router
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #45
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......
    Λειτουργία duplex έχουμε μόνο αν οι τηλεφωνικές συσκευές είναι συνδεδεμένες παράλληλα (π.χ. με ταφ) στην ίδια αναλογική θύρα.
    Και γι' αυτό σου λένε ότι δουλεύει με την λύση επιστροφής της τηλεφωνίας (μέσω splitter) αφού γίνεται μόνο από την μία θύρα του Speedport.
    Αλλά το ίδιο κάνεις και στην βέλτιστη συνδεσμολογία με ένα τηλεφωνικό ταφ.
    Oντως αυτο εκανα σημερα σε 2 λεπτα υπόθεση... Τα συνεδεσα με ΤΑΦ και τα τρια τηλεφωνα εν παραλληλω στη μια PHONE στη βελτιστη
    συνδεση και ησυχασα.
    Οποτε και εχω μηδεν θορυβο και ειναι και τριπλεχ και τα 3 ....

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Speedport Entry 2i αναγκαστικά VOIP;
    Από Steapo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 23:49
  2. Speedport Entry 2i και TP-link archer d2
    Από nator στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-17, 14:14
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-17, 21:23
  4. Αλλαγή router zte με speedport entry 2i
    Από SotMpe στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-17, 13:58
  5. [Other] Apache server με Speedport Entry 2i
    Από vatman στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-17, 21:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας