Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ap_resize.php.png 
Εμφανίσεις:  386 
Μέγεθος:  4,3 KB 
ID: 187236Η αναβάθμιση 3.13.3 της εφαρμογής Text-to speech της Google, εκτός των βελτιώσεων στις φωνές, φέρνει την υποστήριξη της Ελληνικής Γλώσσας, με φωνητική αναπαραγωγή στα Ελληνικά.

    What's New
    • Added support for Filipino, Greek.
    • Experimental setting to enable language detection on devices with Android Oreo.
    • Various other improvements to our voices.

    Για την ενεργοποίηση της Ελληνικής γλώσσας, θα πρέπει να γίνει η σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, εκτός αν είναι ρυθμισμένο στα Ελληνικά, οπότε παίρνει αυτόματα το system language.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20171019-123057.png 
Εμφανίσεις:  419 
Μέγεθος:  69,4 KB 
ID: 187237

  2. #2
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17400/1020
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ένα βήμα πιο κοντά στην υποστήριξη της γλώσσας μας σε google assistant, android auto?

  3. #3
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MasterofMuppets Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα βήμα πιο κοντά στην υποστήριξη της γλώσσας μας σε google assistant, android auto?
    Ρε παιδιά ώρες ώρες αναπολώ το Symbian ... ούτε σε Apple ούτε σε Android έχω την απλή φωνητική κλήση που είχα στο Νόκια το 5800 ... πάταγα τότε στο Bluetooth του κράνους μου παρατεταμένα το κεντρικό του κουμπί και έλεγα ένα απλό call τάδε στα αγγλικά.. με ρώταγε ποιο τηλ του (mobile ή Landline αν θυμάμαι καλά ) και τέλος, έκανε το ρημάδι την κλήση και ήμουν μια χαρά....

    Τώρα παπάτζες, πρέπει να βάλω έξτρα προγράμματα.. και πάλι δεν τα καταφέρνω να συνεργαστεί σωστά. Τελευταία παλεύω με Alexa στο android και το Reverb αλλά πάλι κομπλάρει. Δεν παίζει στη μηχανή να κοιτάω οθόνη γενικά :-)

    Υ.Γ. Εννοείται πως από πάντα οι επαφές μου είναι στα αγγλικά οπότε έλεγα το όνομα με greeklish στο ποιον να πάρει και έπαιρνε, το λέω γιατί θα πεταχτεί κανείς να μου πει "καλά μεγάλε το Symbian δεν έπαιζε με ελληνικά". Ακόμα και τώρα όλα στα αγγλικά είναι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #4
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Τέλειο είναι αλλά τα σημεία στίξης φαίνεται να λειτουργούν μόνο στα αγγλικά

  5. #5
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Το δοκίμασα σήμερα. Σε εκφραστικότητα είναι χειρότερο απο Nuance καθώς δεν εκφράζει σωστά τις ερωτήσεις. Η ποιότητα της φωνής είναι κάπως χαμηλή πράγμα αναμενόμενο καθώς είναι μόνο 9MB. Πάντως η προφορά και η σύνδεση των φθόγγων είναι πολύ καλή. Ωραίο θα ήταν να έβγαζαν και μια έκδοση με καλύτερη ποιότητα και ας έπιανε περισσότερο χώρο. Έτσι όπως είναι πάντως αρκεί για τους περισσότερους αν και οι φωνές του Vocalizer EX2 υπερέχουν (εκεί βέβαια η Μελίνα είναι 300ΜΒ και η Άβα 500+).

  6. #6
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Σε ποια έκδοση το vocalizer έχει τόσο μεγάλα αρχεία; Εγώ σε αυτή του play store βρίσκω 50 MB.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-04-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7101/822
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    14(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά ώρες ώρες αναπολώ το Symbian ... ούτε σε Apple ούτε σε Android έχω την απλή φωνητική κλήση που είχα στο Νόκια το 5800 ... πάταγα τότε στο Bluetooth του κράνους μου παρατεταμένα το κεντρικό του κουμπί και έλεγα ένα απλό call τάδε στα αγγλικά.. με ρώταγε ποιο τηλ του (mobile ή Landline αν θυμάμαι καλά ) και τέλος, έκανε το ρημάδι την κλήση και ήμουν μια χαρά....

    Τώρα παπάτζες, πρέπει να βάλω έξτρα προγράμματα.. και πάλι δεν τα καταφέρνω να συνεργαστεί σωστά. Τελευταία παλεύω με Alexa στο android και το Reverb αλλά πάλι κομπλάρει. Δεν παίζει στη μηχανή να κοιτάω οθόνη γενικά :-)

    Υ.Γ. Εννοείται πως από πάντα οι επαφές μου είναι στα αγγλικά οπότε έλεγα το όνομα με greeklish στο ποιον να πάρει και έπαιρνε, το λέω γιατί θα πεταχτεί κανείς να μου πει "καλά μεγάλε το Symbian δεν έπαιζε με ελληνικά". Ακόμα και τώρα όλα στα αγγλικά είναι.
    Στο iOS υποστηρίζει κανονικά τις φωνητικές εντολές που αναφέρεις. Αυτό ακριβώς που θέλεις, είναι αυτό το οποιο με έκανε να μείνω στο iPhone. Χρειάζομαι και γω στην οδήγηση τη φωνητική κλήση. Κράτα παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί (είτε στο κινητό, είτε στο BT· μετά λες, κάλεσε "όνομα επαφής" και σε ρωτάει αν έχεις βάλει πολλά πεδία σε μια επαφή, σε ποιο απ' όλα θέλεις να καλέσεις (κινητό, εργασία, σπίτι). Στη συνέχεια πραγματοποιείται η κλήση. Το χρησιμοποιώ καθημερινά!
    Πρέπει να έχεις ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ τη Siri.
    Δες εδώ ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κανεις.

    Υ.Γ. Δεν ξέρω όμως αν μπορεί να δουλέψει με greeklish επαφές. Με Ελληνικές επαφές δουλεύει 100%. Για αγγλικά βαλε Siri!

  8. #8
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nix_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο iOS υποστηρίζει κανονικά τις φωνητικές εντολές που αναφέρεις. Αυτό ακριβώς που θέλεις, είναι αυτό το οποιο με έκανε να μείνω στο iPhone. Χρειάζομαι και γω στην οδήγηση τη φωνητική κλήση. Κράτα παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί (είτε στο κινητό, είτε στο BT· μετά λες, κάλεσε "όνομα επαφής" και σε ρωτάει αν έχεις βάλει πολλά πεδία σε μια επαφή, σε ποιο απ' όλα θέλεις να καλέσεις (κινητό, εργασία, σπίτι). Στη συνέχεια πραγματοποιείται η κλήση. Το χρησιμοποιώ καθημερινά!
    Πρέπει να έχεις ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ τη Siri.
    Δες εδώ ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κανεις.

    Υ.Γ. Δεν ξέρω όμως αν μπορεί να δουλέψει με greeklish επαφές. Με Ελληνικές επαφές δουλεύει 100%. Για αγγλικά βαλε Siri!
    Ευχαριστώ πολύ, έχω να ακουμπήσω iphone από τοτε που βγήκε το 4s ... το έχω ακόμα ... θα το δοκιμάσω thx.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #9
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια έκδοση το vocalizer έχει τόσο μεγάλα αρχεία; Εγώ σε αυτή του play store βρίσκω 50 MB.
    Οι ίδιες φωνές υπάρχουν σε διάφορες ποιότητες. Αυτή είναι η υψηλότερη. Δε θυμάμαι που τις είχα βρεί, πάντως οχι απο το play store.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά ώρες ώρες αναπολώ το Symbian ... ούτε σε Apple ούτε σε Android έχω την απλή φωνητική κλήση που είχα στο Νόκια το 5800 ... πάταγα τότε στο Bluetooth του κράνους μου παρατεταμένα το κεντρικό του κουμπί και έλεγα ένα απλό call τάδε στα αγγλικά.. με ρώταγε ποιο τηλ του (mobile ή Landline αν θυμάμαι καλά ) και τέλος, έκανε το ρημάδι την κλήση και ήμουν μια χαρά....

    Τώρα παπάτζες, πρέπει να βάλω έξτρα προγράμματα.. και πάλι δεν τα καταφέρνω να συνεργαστεί σωστά. Τελευταία παλεύω με Alexa στο android και το Reverb αλλά πάλι κομπλάρει. Δεν παίζει στη μηχανή να κοιτάω οθόνη γενικά :-)

    Υ.Γ. Εννοείται πως από πάντα οι επαφές μου είναι στα αγγλικά οπότε έλεγα το όνομα με greeklish στο ποιον να πάρει και έπαιρνε, το λέω γιατί θα πεταχτεί κανείς να μου πει "καλά μεγάλε το Symbian δεν έπαιζε με ελληνικά". Ακόμα και τώρα όλα στα αγγλικά είναι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nix_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο iOS υποστηρίζει κανονικά τις φωνητικές εντολές που αναφέρεις. Αυτό ακριβώς που θέλεις, είναι αυτό το οποιο με έκανε να μείνω στο iPhone. Χρειάζομαι και γω στην οδήγηση τη φωνητική κλήση. Κράτα παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί (είτε στο κινητό, είτε στο BT· μετά λες, κάλεσε "όνομα επαφής" και σε ρωτάει αν έχεις βάλει πολλά πεδία σε μια επαφή, σε ποιο απ' όλα θέλεις να καλέσεις (κινητό, εργασία, σπίτι). Στη συνέχεια πραγματοποιείται η κλήση. Το χρησιμοποιώ καθημερινά!
    Πρέπει να έχεις ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ τη Siri.
    Δες εδώ ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κανεις.

    Υ.Γ. Δεν ξέρω όμως αν μπορεί να δουλέψει με greeklish επαφές. Με Ελληνικές επαφές δουλεύει 100%. Για αγγλικά βαλε Siri!
    Πρέπει νάμαι πολύ οπισθοδρομικός
    Κάποτε δεν είχαμε κινητά.
    Τώρα έχουμε.
    Και ο άλλος έχει την απαίτηση να το σηκώσεις όταν σε πάρει.
    Μπάστα, όταν μπορώ και αν γουστάρω

    Δεν απαντάω ποτέ όταν οδηγώ και όταν κολυμπάω
    Αργότερα και ίσως

    ΥΓ Μία ανθρώπινη αντίδραση που πολύ γουστάρω, ξέρει ο άλλος ότι είσαι μόνος στο σπιτι. Καλεί στο σταθερό, μιλάει. Καπάκι καλεί στο κινητό. Ρε μ@αλάκα, μιλάω
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #11
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλή κίνηση απο την Google που θα βοηθήσει πάρα πολλούς !

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-17, 23:43
  2. Υποστήριξη Greeklish στο Gboard για Android
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-17, 21:11
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-17, 10:29
  4. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-17, 08:51
  5. Μηνύματα: 141
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-16, 12:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας