Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    26-03-2009
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παιδιά γεία σας,

    Οπως έγραψα και στο γενικό τόπικ του καλωσορίσματος, επέστρεψα στην Ελλάδα μετά από 3 χρόνια στο εξωτερικο.
    Θα μένω στη Πευκη, και θα διαλέξω VDSL γραμμή γιατί θυμάμαι οτι η περιοχή είχε θέμα με το ιντερνετ (κι αν κρίνω απο τα λίγα που έχω δει τωρα που γύρισα συνεχιζεται το θεμα).
    Τα πεθερικα μου πχ ειχαν ΟΤΕ ιντερνετ 24αρι και συνεχεια επεφτε, ασε που στα speedtest εδειχνε 2-3ΜΒ εβαλαν τωρα VDSL και εχει διορθωθει πολυ η συνδεση (εχω δει και 20 και ειναι πολυ πιο σταθερο, συνδεομαι με VPN στην εταιρια μου στο εξωτερικο και το σταθερο ιντερνετ ειναι απαραιτητο)

    Εχω ψιλοχαθει απο τις εταιριες, τις προσφορες κλπ. Βλεπω οτι ο ΟΤΕ ειναι πιο ακριβος απο ολους τους υπολοιπους παροχους, αλλα με το δεδομενο της..."δυσπροσιτης" για το ιντερνετ περιοχης, με φοβιζει να δοκιμασω πχ Nova ή Wind που ειναι και η πιο φθηνη.

    Το θεμα της τηλεορασης σε πρωτη φαση δε με ενδιαφερει (αρα και αν θα παω σε Nova / OTE), αυτο ειναι ενα αλλο τεραστιο διλλημα. Να αληθεια ειναι και τις δυο τηλεορασεις να διαλεξω παλι πιο φθηνα μου ερχεται απο εκει που ημουν αλλα δε το συγκρινω αυτο.

    Στο θεμα μας λοιπον, απο παιδια που βρισκοναι στην ιδια περιοχη, τι θα προτεινατε;
    Μενω Ανω Πευκη συνορα με Κηφισια.

    Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων, με ρωτατε ο,τι θελετε

  2. #2
    Εγγραφή
    16-08-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παραλιγο και θα σε καλυπτε η Inalan (100/100 FTTH). Αφου δεν σε ενδιαφερει το θεμα της τηλεορασης οτι και να βαλεις θα ειναι το ιδιο.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Εγώ δεν φεύγω από τον οτε. Είναι σταθερός χωρίς αποσυνδέσεις και στην περιοχή που μένω οι υπόλοιποι εναλλακτικοί έχουν πρόβλημα. Ωστόσο στο ote tv που έχουμε στο κομμάτι των ταινιών είναι αρκετά υποδεέστερο του nova. Σε ιντερνετ όμως ο οτε είναι νούμερο 1.

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιστροφή στην Ελλάδα για εργασία
    Από No-Name στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 1984
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-23, 17:40
  2. Airbnb στην Ελλάδα - τι ισχύει για τους οικοδεσπότες
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-18, 22:18
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας