Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2.819
    Downloads
    24
    Uploads
    2
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάλι με απογοήτευσε με την πρώτη προσπάθεια να τραβήξω image. Πολλές προσπάθειες κατέληγαν στο ίδιο αναφερόμενο σφάλμα, με το που ξεκινούσε να δημιουργεί το image.

    Το έχω χρησιμοποιήσει όμως επιτυχώς πολλές φορές αντίστροφα, για να γράψω υπάρχον image μέσω αυτού.
    Δεν μπορω να σου πω με σιγουρια τι εφταιξε και δεν δουλεψε οπως ήθελες, προσωπικα το δουλευω σε εταιρικο περιβάλλον και οταν συναντησα θεμα σημαινε οτι κατι δεν πηγαινε καλα με τον δίσκο που εκανα restore. Στο backup επίσης δεν ειχα θέμα και το compression του ειναι ικανοποιητικο. Η μόνη του αδυναμία είναι οτι σε αργα συστηματα ειναι κι αυτο αργο γιατι ειναι αρκετα cpu bound η λειτουργια του. Υπαρχει επίσης 3rd party frontend που λεγεται DISM GUI ( https://dismgui.codeplex.com )

  2. #17
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Το aomei σε boot iso για να το εχεις σε στικακι. Mπουταρεις απο αυτο και κανεις κλωνους.

    https://www.backup-utility.com/download-iso.html
    Άλλα Ντάλλα....

  3. #18
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    AOMEI χρησιμοποιούσα και γω, αλλά τώρα τελευταία απ' την 4 κ μετά μαλ... αγρίως... Πότε μου δημιουργεί corrupted images (οι δίσκοι δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα), πότε δεν κάνει σωστά το restore ειδικά αν πάρεις κλώνο δίσκο με παραπάνω από 1 λειτουργικά και την προηγούμενη εβδομάδα κατέβασα την τελευταία ΔΩΡΕΑΝ έκδοση σε Win8.1 και για κάποιο λόγο δεν μου τρέχει καν. Το κάνω απεγκατάσταση και μου μάμησε MBR και partition tables... Το googlaρω και είδα οτι το είχαν κ άλλοι το θέμα (κάτι παίζει με κάποια .sys που περνάει) ...

    Οπότε, ψηφίζω μονοκούκι Acronis True Image 2012 (ή 2013) με το Plus Pack, το οποίο χρησιμοποιώ 5 χρόνια και δεν με απογοήτευσε ποτέ.

    Τώρα δοκιμάζω και το αντίστοιχο του EaseUS...

    Αναφορικά μου αρέσει και της Paragon που δημιουργεί (αν θες) ξεχωριστό partition για να κάνεις κάτι σαν one-key recovery...

  4. #19
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djastral232 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε, ψηφίζω μονοκούκι Acronis True Image 2012 (ή 2013) με το Plus Pack, το οποίο χρησιμοποιώ 5 χρόνια και δεν με απογοήτευσε ποτέ.
    Συμφωνώ απόλυτα.
    Χρησιμοποιώ το Acronis True Image 2013 (την free, WD edition), και δεν το αλλάζω με τίποτα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Acronis true image και clone disk
    Από kostis38 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-17, 20:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας