Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    To Attenuation της γραμμής μου είναι γύρω στο 16. Αλλά από την Πέμπτη η ταχύτητα έχει πέσει κοντά στα 11-13 ανάλογα με ποιο ρούτερ συνδέω (έχω βάλει και τα screenshot). Δεν θα έπρεπε να έχω μεγαλύτερη ταχύτητα; (Συνήθως είμαι ήμουν γύρω στα 15-16 που και πάλι θεωρώ ότι χαμηλή για 16db) Δήλωσα το πρόβλημα, έστειλαν τεχνικό έκανε έλεγχο και δε βρήκαν κάτι με την συνδεσμολογία. Όταν τους κάλεσα και του είπα ότι θέλω να δηλώσετε βλάβη, ο υπάλληλος αρνήθηκε λέγοντας ότι η ταχύτητα που έχω είναι ικανοποιητική...

    Η καταγγελία στην ΕΕΤΤ έχει γίνει (σαν άρνηση εξυπηρέτησης και άρνηση δήλωσης βλάβης), Με ποιον τρόπο μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο και να αλλάξω πάροχο και χτες αν γινόταν (εννοείται χωρίς να τους πληρώσω το πέναλτι) γιατί πλέον η Forthnet "πέθανε" για μένα και δεν έχω καμιά διάθεση να παραμείνω ένα ακόμα χρόνο...

    Ευχαριστώ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Χωρίς τίτλο.jpg  

    Χωρίς τίτλο2.jpg  


  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις, απο την αρχή αυτό που αγόρασες ήταν εως, μόνο αν κάνουν κάποια αλλαγή στις τιμές.

  3. #3
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις, απο την αρχή αυτό που αγόρασες ήταν εως, μόνο αν κάνουν κάποια αλλαγή στις τιμές.
    Ναι, αλλά εδώ ΔΕΝ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ούτε δηλώνουν βλαβη,

    Εγώ πάντως τη Δευτέρα κάνω αλλάγη παρόχου και το πέναλτι ΔΕΝ το πληρώνω... Ιδιωτική εταιρία είναι στο κάτω κάτω της γραφής, ας μου κάνουν μήνυση για 70 ευρώ (τους ρώτησα για το κόστος) να τα πάρουν του αγίου τέτοιου αήμερα... Στα δικαστήρια πιο πολλά θα πληρώσουν...

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο χαμένος τα πληρώνει.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά εδώ ΔΕΝ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ούτε δηλώνουν βλαβη,

    Εγώ πάντως τη Δευτέρα κάνω αλλάγη παρόχου και το πέναλτι ΔΕΝ το πληρώνω... Ιδιωτική εταιρία είναι στο κάτω κάτω της γραφής, ας μου κάνουν μήνυση για 70 ευρώ (τους ρώτησα για το κόστος) να τα πάρουν του αγίου τέτοιου αήμερα... Στα δικαστήρια πιο πολλά θα πληρώσουν...
    γιατι νομιζω ότι θα τα πληρωσεις στον πρωτο λογαριασμο του νεου παροχου η ο νεος παροχος δεν θα δεχθεί τη μεταφορα αν δεν τα πληρωσεις? μηπως γιατι ειχα-ειχαμε εγω και καποιοι φιλοι μου αναλογη εμπειρια στο παρελθον?

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι νομιζω ότι θα τα πληρωσεις στον πρωτο λογαριασμο του νεου παροχου η ο νεος παροχος δεν θα δεχθεί τη μεταφορα αν δεν τα πληρωσεις? μηπως γιατι ειχα-ειχαμε εγω και καποιοι φιλοι μου αναλογη εμπειρια στο παρελθον?

    Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, ούτε μπορεί να σταματήσει κάποιος πάροχος (σταθερής) φορητότητα για λόγο χρέους.
    Να σου στείλανε λογαριασμό μέσω άλλου παρόχου στο παρελθόν δεν υπάρχει, ξαναρώτα τους φίλους


    Ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί ο Τηλεγνους για τους παρόχους σταθερής

  7. #7
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, ούτε μπορεί να σταματήσει κάποιος πάροχος (σταθερής) φορητότητα για λόγο χρέους.
    Να σου στείλανε λογαριασμό μέσω άλλου παρόχου στο παρελθόν δεν υπάρχει, ξαναρώτα τους φίλους


    Ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί ο Τηλεγνους για τους παρόχους σταθερής
    τοτε μαλλον οι φιλοι μου θα ηταν φοβιτσιαρηδες

  8. #8
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημερα τα φωτα σας παρακαλω . Δηλωση βλαβη στη Forthnet πριν 3 βδομαδες - σημερα ειδα τον οτετζη να σκαλιζει και ρωτησα τι γινεται ..
    Περιπου αυτα που εβγαλα ειναι :
    προβλημα δε φτιαχνει εχει χτυπησει το μποξακι απο υγρασια θα το δουνε - ενημερωνουνε τη forthnet πισω και στα
    @ρχιδια τους ...
    3 φορα να δηλωσω βλαβη το ιδιο ειναι στα ορια της γελοιοτητας . Τι ενεργειες να κανω ;
    απο νοβα μου εγραφαν
    έχουν δρομολογηθεί ενέργειες επίλυσης ,αναμένουμε τις απαραίτητες ενέργειες απο οτε για την επίλυση του ζητήματος
    σημερα μου λεει ο οτες δε φτιαχνει ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 11-12-17 στις 14:35.

Παρόμοια Θέματα

  1. Από τα 4 στα 24 και... πτώση ταχύτητας
    Από stsalkit στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-17, 11:46
  2. Πτώση ταχύτητας
    Από Gogosbmx στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-17, 20:07
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-17, 00:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας