Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Θελω να φτιαξω μια απλη εφαρμογη για εναν υπολογιστη και συγκεκριμενα να τρεχει σε desktop application σε C#.

    Ειναι μια απλη φορμα που θα δινεις καποια στοιχεια και θα κανει καποιους υπολογισμους.

    Για τον υπολογιστη που θα την προγραμματισω δεν εχω στοιχεια περα το οτι τρεχει μια παλια εκδοση των Windows ισως windows xp, ισως windows 7.

    Πρεπει να φτιαξω μια WPF και τι εκδοση .ΝET πρεπει να χρησιμοποιησω ωστε χωρις να χρειαστει ο πελατης να κατεβασει επιπελον πακετα να τρεξει?

    Νομιζω για Windows 7 (που μαλλον ειναι το λειτουργικο που τρεχει) υπαρχουν οι βιβλιοθηκες ε?

  2. #2
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω ότι τα Windows XP υποστηρίζουν μέχρι και το .net 4.0, αλλά δεν έρχονται προεγκατεστημένα με αυτό, θα πρέπει να το εγκαταστήσει (αλλά μόνο μια φορά).
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #3
    WPF runtime libraries are included with all versions of Microsoft Windows since Windows Vista and Windows Server 2008. Users of Windows XP SP2/SP3 and Windows Server 2003 can optionally install the necessary libraries.
    Χμ βρηκα αυτη την σελιδα : https://en.wikipedia.org/wiki/Window...ion_Foundation

    Αρα αμα εχει windows 7 και χρησιμοποιησω .ΝΕΤ εκδοση 3 ειμαι καλυμμενος ή κατι δεν εχω καταλαβει σωστα?

    Ευχαριστω για τις απαντησεις

  4. #4
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω να φτιαξω μια απλη εφαρμογη για εναν υπολογιστη και συγκεκριμενα να τρεχει σε desktop application σε C#.

    Ειναι μια απλη φορμα που θα δινεις καποια στοιχεια και θα κανει καποιους υπολογισμους.

    Για τον υπολογιστη που θα την προγραμματισω δεν εχω στοιχεια περα το οτι τρεχει μια παλια εκδοση των Windows ισως windows xp, ισως windows 7.

    Πρεπει να φτιαξω μια WPF και τι εκδοση .ΝET πρεπει να χρησιμοποιησω ωστε χωρις να χρειαστει ο πελατης να κατεβασει επιπελον πακετα να τρεξει?

    Νομιζω για Windows 7 (που μαλλον ειναι το λειτουργικο που τρεχει) υπαρχουν οι βιβλιοθηκες ε?
    Θα του κοπεί η μέση δηλαδή άμα κατεβάσει αυτό;

    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6261784
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω να φτιαξω μια απλη εφαρμογη για εναν υπολογιστη και συγκεκριμενα να τρεχει σε desktop application σε C#.

    Ειναι μια απλη φορμα που θα δινεις καποια στοιχεια και θα κανει καποιους υπολογισμους.

    Για τον υπολογιστη που θα την προγραμματισω δεν εχω στοιχεια περα το οτι τρεχει μια παλια εκδοση των Windows ισως windows xp, ισως windows 7.

    Πρεπει να φτιαξω μια WPF και τι εκδοση .ΝET πρεπει να χρησιμοποιησω ωστε χωρις να χρειαστει ο πελατης να κατεβασει επιπελον πακετα να τρεξει?

    Νομιζω για Windows 7 (που μαλλον ειναι το λειτουργικο που τρεχει) υπαρχουν οι βιβλιοθηκες ε?
    Θα φτιάξεις windows form application.
    Ανάλογα με το vs που έχεις, τα win και το τελευταίο .net που έχεις εγκατεστημένο, θα σου προτείνει να κάνεις compile σε αυτό.
    Φυσικά μπορείς να το αλλάξεις.
    πχ αν ο ΗΥ (τα win) που θα το στήσεις υποστηρίζει έως .net 4, θα φροντίσεις να στήσεις την ανάλογη έκδοση framework σε αυτόν και το compile σου να είναι αντίστοιχο σε αυτή την έκδοση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα φτιάξεις windows form application.
    Ανάλογα με το vs που έχεις, τα win και το τελευταίο .net που έχεις εγκατεστημένο, θα σου προτείνει να κάνεις compile σε αυτό.
    Φυσικά μπορείς να το αλλάξεις.
    πχ αν ο ΗΥ (τα win) που θα το στήσεις υποστηρίζει έως .net 4, θα φροντίσεις να στήσεις την ανάλογη έκδοση framework σε αυτόν και το compile σου να είναι αντίστοιχο σε αυτή την έκδοση.
    Τελικα εφτιαξα αυτο που ειπες windows form application , την προγραμματισα με .net 3 και τρεχει μια χαρα ... ο πελατης τελικα εχει windows vista sp2.

    Τεσπα να δω ποσο θα τον χρεωσω .... δεν ηταν τοσο απλη φορμα μου πηρε γυρω στις 18 ωρες. Βεβαια δεν ειχα εμπειρια καποιος αλλος θα την εφτιαχνε στο μισο χρονο...

  7. #7
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα εφτιαξα αυτο που ειπες windows form application , την προγραμματισα με .net 3 και τρεχει μια χαρα ... ο πελατης τελικα εχει windows vista sp2.

    Τεσπα να δω ποσο θα τον χρεωσω .... δεν ηταν τοσο απλη φορμα μου πηρε γυρω στις 18 ωρες. Βεβαια δεν ειχα εμπειρια καποιος αλλος θα την εφτιαχνε στο μισο χρονο...
    Οι πιο δύσκολες υλοποιήσεις είναι αυτές που αρχικά εκτιμούμε ως πολύ εύκολες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #8
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πιο δύσκολες υλοποιήσεις είναι αυτές που αρχικά εκτιμούμε ως πολύ εύκολες.
    Ναι το χει αυτος ο προγραμματισμος ,εκει που αρχιζεις και κανεις παπαδες βρισκεται μια κυριολεκτικα .... τριχα να σου φρεναρει την πορεια και να ψαχνεις στο stackoverflow για λυσεις και να λες κοιτα να δεις που κολλησα...

    Βασικα ειμαι ικανοποιημενος με τον εαυτο μου που το εφερα εις περας και απεκτησα μια καποια εμπειρια.

    Ετσι κι αλλιως αυτη την περιοδο ανεργος ειμαι ας μαθουμε και κατι της.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ωρίμασε το Linux Desktop, μπαχαλεύτηκαν τα Windows
    Από manosdoc στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-18, 14:30
  2. string C++ και C-string
    Από panosdoken_ στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-17, 12:06
  3. Τηλεφωνικό κέντρο Avaya integral 5 - Integral Service Application ISA
    Από puntomania στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-17, 05:02
  4. mkchaps - Απλό console application για σύνταξη αρχείου chapters
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-16, 14:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας