Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Λοιπόν είμασταν με τη Wind για 8 χρόνια με ελάχιστα προβλήματα. Μιας και ο ΟΤΕ έβαλε νέες καμπίνες VDSL, χωρίς να το ψάξω πολύ ζητήσαμε αναβάθμιση σε VDSL από την Wind. Τις 23/10 ήρθε ο ΟΤΕ να βάλει τη νέα γραμμή και έκανε λάθος στην συνδεσμολογία και το router σταμάτησε να συνδέεται στο DSLAM. Πάλι καλά που το τηλέφωνο συνέχισε να λειτουργεί. Τις 26/10 ήρθε ο ΟΤΕ και επιδιώρθωσε την βλάβη και το λαμπάκι του DSL άρχισε να ανάβει (115/50 attainable και κλειδωμένο στα 50/5). Όμως το router της Wind δεν συνδεόταν με τους servers της Wind. Μετά από επίσκεψη την επόμενη μέρα του τεχνικού δηλώθηκε βλάβη στον ΟΤΕ και μέσα σε λίγες ώρες το routeraki άρχισε να συνδέεται με την Wind όμως όταν αυτό ενημερωνόταν από τους servers της Wind (και έπερνε το username και Password μου) αυτό αμέσως αποσυνδεοταν. Οι τεχνικοί τους αρνούνται να έρθουν σε επικοινωνία μαζί μου.

    Πως φεύγω από αυτήν την εταιρία;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Γράφεις ένα κειμενάκι σαν το παραπάνω.
    Αναφέρεις πως βάσει των παραπάνω προβλημάτων ζητάς/απαιτείς να βρούνε λύση αλλιώς προχωράς σε καταγγελία σύμβασης και αποχωρείς.
    Προσθέτεις ονοματεπώνυμο και τηλ. αριθμό. Τυπώνεις το κείμενο, και πας σε ένα κατάστημα WIND και τους το στέλνεις από εκεί.

    Το ίδιο μπορείς να κάνεις και από την φόρμα επικοινωνίας τους site τους.

    Αν δεν σε πάρουν τηλ σε 2-3 μέρες, πάρε τους εσύ. Με τα παραπάνω θέλω να πιστεύω πως θα βρεθεί η λύση.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ευτυχώς το πρόβλημα λυθηκε.

  4. #4
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Καλημέρα tigra23. Ήδη σε δύο posts σου διαβάζω πως τα προβλήματα λύθηκαν, χωρίς περαιτέρω διευκρίνιση. Προσωπικά, επειδή αναμένω από μέρα σε μέρα τη δική μου ενεργοποιήση της vdsl, θα με ενδιέφερε να μάθω με ποιό τρόπο λύθηκαν τελικά!

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Με την wind και το VDSL εχει ξανααναφερθει σε αλλα τοπικ οτι ειχαν θεματα με τα credentials .

    Τα προβληματα λυνονται σε 2-3 εργασιμες . Ειναι ολα θεμα ρυθμισεων.

    Απλα θελει λιγο υπομονη με την συγκεκριμενη εταιρεια.

  6. #6
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Ναι, έχω διαβάσει για περιπτώσεις που έδιναν λάθος password ή username (παρεμπιπτόντως για όποιον διαβάζει, θυμάμαι ότι για password βάζουν πολλές φορές το τηλέφωνο, ενώ στο username ξεχνάνε την κατάληξη @tellas.gr). Άμα είναι μόνο τα credentials, ok θα το αντέξω

  7. #7
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shakm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, έχω διαβάσει για περιπτώσεις που έδιναν λάθος password ή username (παρεμπιπτόντως για όποιον διαβάζει, θυμάμαι ότι για password βάζουν πολλές φορές το τηλέφωνο, ενώ στο username ξεχνάνε την κατάληξη @tellas.gr). Άμα είναι μόνο τα credentials, ok θα το αντέξω
    Από τα logs δεν βλέπω να άλλαξε κάτι από τη δική μου μεριά. Με το ίδιο username/password combo που δεν συνδεοομουν πριν, τώρα συνδέομαι. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι το πρόβλημα καταφέρνουν και το λύνουν. Το κακό είναι ότι ενδέχεται να μείνεις για 1 εβδομάδα χωρίς internet όπως και εγώ αν και οι 4 μέρες οφείλονται σε ανικανότητα του τεχνικού του ΟΤΕ να συνδέσει σωστά τη γραμμή μου στο VDSL DSLAM.

    Και μία κουφή ερώτηση: Όταν κάνω force το router μου να συνδεθεί με ADSL2+ για πιο λόγο δεν συνδέεται στα 24mbps αλλά στα 14mbps. Μου φαίνεται τελειως κουφό. Φταίνε μήπως τα splitters που βάζουν πάνω στο DSLAM που φιλτράρουν κάποιες συχνότητες από την μπάντα του ADSL2+ ?

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-18, 05:40
  2. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-17, 01:36
  3. Μηνύματα: 227
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 16:02
  4. Εξώδικο απο τη Wind
    Από kostas_lar στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-17, 01:21
  5. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-16, 20:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας