Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 68
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, ποιος ο λογος να καθυστερεις το σβησιμο? πρεπει να εχει ετοιμα στο banggood.com

    σου εχω απαντησει εδω τα ειδες? https://www.adslgr.com/forum/threads...F-Mikrotik-ROS

  2. #17
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Λοιπόν... το μηχάνημα ήρθε σήμερα... το δεκάρα... Έχω ίντερνετ... Έχω sms υπό προϋποθέσεις... έκανα vpn με το σπίτι... έβαλα route για να βλέπω το τοπικό δίκτυο του σπιτιού. Μέχρι εδώ όλα οκ.

    Θα ήθελα απ το σπίτι... να μπορώ να έχω πρόσβαση στο τοπικό δίκτυο του client. Βάζω route 192.168.2.0/24 Αλλά δεν...

    Καμία ιδέα?

    - - - Updated - - -

    Σπίτι server

    wan 192.168.0.l
    Lan 192.168.3.1
    Vpn 10.0.0.1


    Αυτοκίνητο client
    Wan dhcp
    Internet vodafone 3g stick
    Lan 192.168.2.1
    Vpn 10.0.0.2
    Εδώ βάζω route 192.168.0.0/24 με gateway και έχω πρόσβαση στο τοπικό του σπιτιού...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  3. #18
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εφοσον εχεις διαφορετικα subnets θες και κανονες ΝΑΤ, εχεις κανει ?
    επισης εκει που λες για το route στην αρχη λες 192.168.2.0/24 και τελος λες οτι βαζεις 192.168.0.0/24 , ειναι σωστα αυτα? γιατι το ενα λεει 2 και το αλλο 0 μετα το 168.

    λες οτι απο το αμαξι βλεπεις το σπιτι κανονικα, απο το σπιτι δεν βλεπεις το αμαξι σωστα?
    στο δικο μου setup για το εξοχικο εγω αυτο το εχω κανει με 2ο openvpn, δλδ στο 1ο σπιτι τρεχει openvpn server που δινει ip απο το subnet Αθηνας στο 951 του εξοχικου, και σε αυτο τρεχει αλλος ενας openvpn server που δινει ips απο εκεινο το subnet στο 109 RB της Αθηνας.
    Μετα παιζεις με routes.
    Oμως αυτο για να γινει θελει ip cloud ή κατι αντιστοιχο στην κινητη πχ noip και προυποθετει αυτο που ειχα πει οτι θελει PUBLIC IP και δινουν σε καρτοκινητες πισω απο ΝΑΤ, δεν ξερω εσυ τι εχεις, εγω ειχα θεμα με την cosmote, δλδ το whats up δεν εκανε, και γιαυτο εκανα παγια συνδεση internet on the go.

    Δε νομιζω οτι υπαρχει διαφορετικος τροπος για να γινει, το ειχα ψαξει παραααααα πολυ, εκτος αν κατι μου εχει διαφυγει.
    αλλα και παλι λογικο ειναι οτι για να δεις ενα εσωτερικο δικτυο πρεπει να γινει μετατροπη απο το ιντερνετ ως προς αυτο.
    Οπως για να βλεπεις απο το αμαξι το σπιτι σου εχεις εκει ενα vpn server με μια DDNS υπηρεσια (ipcloud, noip κτλ) θες το ιδιο και απο την αλλη πλευρα δλδ απο το αλλο ιντερνετ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 03-11-17 στις 22:38.

  4. #19
    Εγγραφή
    14-09-2015
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE H1600 & hAP ac²
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...λογικά θα παίξει... θα ενημερώσω...

    - - - Updated - - -

    έχεις κατά νου κάνα κύκλωμα... για το σβήσιμο.... το οποίο ας πούμε να το καθυστερεί... πχ 5-10 λεπτά?

    https://www.ebay.com/itm/DC-12v-24v-...-/122041556572

    Για κοίτα αυτό Χρήστο.

  5. #20
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφοσον εχεις διαφορετικα subnets θες και κανονες ΝΑΤ, εχεις κανει ?
    επισης εκει που λες για το route στην αρχη λες 192.168.2.0/24 και τελος λες οτι βαζεις 192.168.0.0/24 , ειναι σωστα αυτα? γιατι το ενα λεει 2 και το αλλο 0 μετα το 168.

    λες οτι απο το αμαξι βλεπεις το σπιτι κανονικα, απο το σπιτι δεν βλεπεις το αμαξι σωστα?
    στο δικο μου setup για το εξοχικο εγω αυτο το εχω κανει με 2ο openvpn, δλδ στο 1ο σπιτι τρεχει openvpn server που δινει ip απο το subnet Αθηνας στο 951 του εξοχικου, και σε αυτο τρεχει αλλος ενας openvpn server που δινει ips απο εκεινο το subnet στο 109 RB της Αθηνας.
    Μετα παιζεις με routes.
    Oμως αυτο για να γινει θελει ip cloud ή κατι αντιστοιχο στην κινητη πχ noip και προυποθετει αυτο που ειχα πει οτι θελει PUBLIC IP και δινουν σε καρτοκινητες πισω απο ΝΑΤ, δεν ξερω εσυ τι εχεις, εγω ειχα θεμα με την cosmote, δλδ το whats up δεν εκανε, και γιαυτο εκανα παγια συνδεση internet on the go.

    Δε νομιζω οτι υπαρχει διαφορετικος τροπος για να γινει, το ειχα ψαξει παραααααα πολυ, εκτος αν κατι μου εχει διαφυγει.
    αλλα και παλι λογικο ειναι οτι για να δεις ενα εσωτερικο δικτυο πρεπει να γινει μετατροπη απο το ιντερνετ ως προς αυτο.
    Οπως για να βλεπεις απο το αμαξι το σπιτι σου εχεις εκει ενα vpn server με μια DDNS υπηρεσια (ipcloud, noip κτλ) θες το ιδιο και απο την αλλη πλευρα δλδ απο το αλλο ιντερνετ.


    Μα αφού υπάρχει το τούνελ απ το αμάξι στο σπίτι.... Μέσα από αυτό... Γιατί να μην μπορείς να δεις.... χμμμ στο βοιπ πως έχω αμφίδρομο ήχο...

    Εκτός αν θέλει να κάνω ΝΑΤ στις πόρτες του αυτοκινήτου που θέλω... Όπως έκανα για το βοιπ Δηλαδή.... χμμμμ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotirisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.ebay.com/itm/DC-12v-24v-...-/122041556572

    Για κοίτα αυτό Χρήστο.
    Το ράδιο ανάβει με το που βάζω το κλειδί... οπότε θα ανάβει και το μικροτικ.... οπότε αν με το κλείσιμο του... καθυστερεί πχ 5-10 λεπτά... θα δουλεύει πιο ομαλά...

    - - - Updated - - -

    Με ΝΑΤ πχ στην πορτα 80 του mirotik client... έχω πρόσβαση... με το winbox όμως στην 8291... δεν μου συνδέετε... χμμμμμ

    - - - Updated - - -

    update


    με ΝΑΤ στο mikrotik του σπιτιού... έχω πρόσβαση στο mikrotik του αυτοκινήτου... οπότε αναλόγως το τι θέλω να βλέπω... κάνω port forward τις αντίστοιχες θύρες.

    και εφόσον το mikotik του αυτοκινήτου κάνει αυτόματα σύνδεση στο vpn του σπιτιού... άρα έχω διαθέσιμες τις θύρες... στην περίπτωση μου για τώρα... έκανα την 80 και την 8191 για το winbox ώστε να βλέπω απομακρυσμένα όταν αυτό χρειαστεί.

    ακόμα και dvr να πω να βάλω... με τον ίδιο τρόπο... θα έχω πρόσβαση απ το σπίτι....

    οπότε δεν χρειάζομαι αμφίδρομο vpn... και δεν με απασχολεί και αν η βοντα... με έχει πίσω από ΝΑΤ κτλ...

    - - - Updated - - -

    έτοιμο για τοποθέτηση... και σετάρισμα της οθόνης με μερικές εφαρμογές... της επόμενες μέρες...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20171104_011245.jpg 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  195,3 KB 
ID: 187707

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο δικο μου setup για το εξοχικο εγω αυτο το εχω κανει με 2ο openvpn, δλδ στο 1ο σπιτι τρεχει openvpn server που δινει ip απο το subnet Αθηνας στο 951 του εξοχικου, και σε αυτο τρεχει αλλος ενας openvpn server που δινει ips απο εκεινο το subnet στο 109 RB της Αθηνας.
    Μετα παιζεις με routes.
    Oμως αυτο για να γινει θελει ip cloud ή κατι αντιστοιχο στην κινητη πχ noip και προυποθετει αυτο που ειχα πει οτι θελει PUBLIC IP και δινουν σε καρτοκινητες πισω απο ΝΑΤ, δεν ξερω εσυ τι εχεις, εγω ειχα θεμα με την cosmote, δλδ το whats up δεν εκανε, και γιαυτο εκανα παγια συνδεση internet on the go.

    Δε νομιζω οτι υπαρχει διαφορετικος τροπος για να γινει, το ειχα ψαξει παραααααα πολυ, εκτος αν κατι μου εχει διαφυγει.
    αλλα και παλι λογικο ειναι οτι για να δεις ενα εσωτερικο δικτυο πρεπει να γινει μετατροπη απο το ιντερνετ ως προς αυτο.
    Οπως για να βλεπεις απο το αμαξι το σπιτι σου εχεις εκει ενα vpn server με μια DDNS υπηρεσια (ipcloud, noip κτλ) θες το ιδιο και απο την αλλη πλευρα δλδ απο το αλλο ιντερνετ.

    να το πω αλλιώς... εσύ από Αθήνα στο εξοχικό σου... ποιες συσκευές θες να βλέπεις? τι εννοώ... έχεις τόσο πολύ εξοπλισμό εκεί? για μερικές συσκευές... μπορείς να παίξεις με ΝΑΤ και θύρες απο Αθήνα προς το εξοχικό... και να βλέπεις αυτά που θες... οπότε με μία σύνδεση ίντερνετ εκεί... κάνει το μικροτικ απο εκεί κλήση του vpn στην Αθήνα... και έχεις στην ουσία... αμφίδρομη επικοινωνία... και δεν σε απασχολεί αν ο παροχος κινητής σε έχει πίσω από ΝΑΤ...

    αφού δούλεψε σε μένα έτσι με την βοντα (θα δω με την TAZAmobile... έχει ένα πακέτο με 4,5ε 4gb περίπου και ένα με 8,5 8gb) ... γιατί να μην δουλέψει και σε σένα?

    για μελέτα το λίγο...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, ειναι πολυ μπερδεμα ειχα φαει πολυ χρονο και δεν μπαινω στον κοπο να κανω αλλαγες χωρις μαλιστα να υπαρχει λογος αφου ολα δουλευουν τελεια.
    Τα δικα μου ειναι ολα στο AWMN και ηθελα να περναω και AWMN γιαυτο ειναι ετσι. Τα εχω εξηγησει αναλυτικα στο θεμα με το ιντερνετ κινητης σε Mikrotik.
    Δλδ αν στο εξοχικο που τωρα υπαρχει μονο μια διαδρομη με τους απεξω, πεσει αυτη δεν εχει AWMN, οποτε για να εχει εκει AWMN και να το βλεπω ολο πρεπει υποχρεωτικα να γινει με VPN για να περασω ολο το subnet μου εκει.
    Εμενα δεν δουλευει με τον τροπο που λες.
    Επισης επειδη εχω linksys PAP2 για VOIP εκει περα δεν θελω να βγαζω τον Asterisk στο ιντερνετ απευθειας οποτε παλι υποχρεωτικα πρεπει να παιξει μεσω VPN.
    Μονο το CCTV DVR βγαζω και με ip cloud επειδη θελει και ειδικο προγραμμα και συγκεκριμενη πορτα για να δεις αλλα και αυτο δεν εχει διαχειριση μονο βλεπεις. Του PC την πορτα δεν την βγαζω.

    Δεν βγαζω ΠΟΤΕ mikrotik στο ιντερνετ πορτα 80 γιατι γινεται χαμος απο τους hackers!!!
    επισης αν ειναι το mikrotik στο ιντερνετ θελει ΠΟΛΥ καλοστημενο firewall!!! την εχω πατησει και μου ετρωγαν δεδομενα απο DNS attacks!!
    Μην το αφησεις σουρωτηρι!
    Ολα τα κανω με VPN και μονο ετσι παιζει, μονο οτι ειναι αναγκαιο ανοιγω πορτα.

    Αυτο που λες το καταλαβα το εκανα και με το AWMN, δλδ ειχαν απευθειας συνδεση μεσω AWMN, εστελνα ιντερνετ στο εξοχικο με OVPN και ανοιγα πορτες στην Αθηνα για να βλεπω μηχανηματα στο εξοχικο.
    Εσυ λες δλδ να εχει συνδεση με VPN client στο αλλο ακρο αυτο με της κινητης, και κανεις port fordward απο την Αθηνα για τα μηχανηματα εκει.
    Το θεμα στην περιπτωση μου ηταν οτι δεν δουλευε ουτε VPN ουτε τιποτα γιατι μου εδιναν ips πισω απο ΝΑΤ!!!! βεβαια τωρα οπως ειπαμε δεν εχω θεμα γιατι εχω παγια συνδεση και APN (vpn-internet) και εχω ΠΑΝTA public ip, οποτε δεν χρειαζεται να παιζω με "πατεντες" μπορω και απευθειας να ανοιγω πορτες στο 951 κινητης, αλλα και εχω διαθεσιμο και ενεργο το ip cloud στο Mikrotik του.
    μηπως εσενα δεν σου δινουν ips πισω απο ΝΑΤ και εχεις public?
    τι ips δινει η voda δεν ειναι απο 10?

    Παντως στο θεμα μας, στο αμαξι εχω μια πηγη 7αρα 2DIN με windows CE 6.0 αν και εχει usb otg και παιζει στικακι σε αυτην δεν εχει ποικιλια προγραμματων, εχει εναν opera και αυτο ειναι!
    εχει ομως usb android mirror link κατι σαν teamviewer ή VNC με το κινητο, ετσι εχω cosmote twin sim whats up, εχω δευτερο κινητο με την sim μεσα, ενεργοποιω την sim εκει οποτε δεν παιζει το main κινητο και συνδεω το κινητο στην usb της πηγης, οποτε απο την 7αρα οθονη χειριζομαι το κινητο και ειναι σαν να εχει android πανω της!!!! λογω usb εχει πολυ καλη αποκριση και συνδεση bluetooth για τον ηχο.
    Οποτε με αυτο τον τροπο εχω μια χαρα και ιντερνετ αλλα και android. Αν τωρα θελω και αλλους να συνδεδουν πχ διακοπες και κοσμος μεσα στο αμαξι κανω απλα wifi tethering.
    Eπισης να πω οτι εχω σχεδον απεριοριστα GBs πρακτικα.
    Το προβλημα ειναι οτι η Whats up δινει ips πισω απο ΝΑΤ παντα και δεν μπορεις να δουλεψεις πανω σε Router. Ειχα ρωτησει και την Cosmote και μου ειπαν οτι ειναι για χρηση σε φορητες συσκευες μονο, και να παρω cosmote on the go και με παγια συνδεση και με ενεργοποιηση του APN (vpn-internet) θα εχω παντα Public IPs και θα παιζουν ολα.
    Ειχα σκοπο δλδ στο εξοχικο να επαιρνα αλλη μια καρτα whats up αλλα δεν....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 04-11-17 στις 08:13.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_17.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  46,4 KB 
ID: 187721Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_18.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  47,0 KB 
ID: 187722


    πίσω απο νατ είμαι με την βοντα...


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_19.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  216,8 KB 
ID: 187725
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puntomania : 04-11-17 στις 12:32.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #23
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ημουν σιγουρος δεν μπορει να ειναι τακτικη αυτη μονο της Cosmote! παλι καλα που σου παιζει ετσι το setup που θες τυχερος εισαι!
    γιατι στην περιπτωση μου δυστυχως δεν ειχα αλλη λυση εκτος παγιας συνδεσης δεδομενων. Ενταξει δεν ειναι τραγικα τα πραγματα δεν δινω πολλα παραπανω ομως και εχω περισσοτερα GB αναλογικα με το κοστος.
    Αφου με φτανουν μια χαρα και πανω απο ολα 100% αξιοπιστια αλλα και ρυθμισεις κτλ σαν να εχω μια κανονικη ADSL/VDSL συνδεση, δεν εχω κανεναν περιορισμο στις ρυθμισεις δλδ.

  9. #24
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ημουν σιγουρος δεν μπορει να ειναι τακτικη αυτη μονο της Cosmote! παλι καλα που σου παιζει ετσι το setup που θες τυχερος εισαι!
    γιατι στην περιπτωση μου δυστυχως δεν ειχα αλλη λυση εκτος παγιας συνδεσης δεδομενων. Ενταξει δεν ειναι τραγικα τα πραγματα δεν δινω πολλα παραπανω ομως και εχω περισσοτερα GB αναλογικα με το κοστος.
    Αφου με φτανουν μια χαρα και πανω απο ολα 100% αξιοπιστια αλλα και ρυθμισεις κτλ σαν να εχω μια κανονικη ADSL/VDSL συνδεση, δεν εχω κανεναν περιορισμο στις ρυθμισεις δλδ.
    Έτσι όπως το έστησα... Δεν με πειράζει το νατ της βοντα... Αφού μου δουλεύουν όλα όπως θέλω.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι όπως το έστησα... Δεν με πειράζει το νατ της βοντα... Αφού μου δουλεύουν όλα όπως θέλω.
    καλημερα, αυτο ειπα και εγω για εσενα, απλα εξηγω πως εχουν τα πραγματα στην δικια μου περιπτωση.

    Δεν καταλαβα ακομα γιατι ηθελες κυκλωμα για καθυστερηση στην διακοπη ρευματος.

  11. #26
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβα ακομα γιατι ηθελες κυκλωμα για καθυστερηση στην διακοπη ρευματος.

    όταν σβήνω το αμάξι... να μένει αναμμένο αυτό για λίγο ακόμα... τώρα ισως να το βάλω ένα διακόπτη.... και να δουλευει απο την μία σε auto και απο την άλλη manual... θα το σκεφτώ... πχ όταν είμαι κάπου και θέλω να το λειτουργώ και με σβηστό το αμάξι...

    στην αρχή το σκέφτηκα να βρω τρόπο να ανάβει με το που ξεκλειδώνω τις πόρτες... άλλα το πρόβλημα είναι ότι με το που ξεκινήσω... κλειδώνουν αυτόματα... οπότε δεν γίνετε...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #27
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    γιατι να το αφηνεις για λιγο ανοιχτο? τι κερδιζεις?

  13. #28
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι να το αφηνεις για λιγο ανοιχτο? τι κερδιζεις?
    πχ σε γρήγορο άναψε σβήσε... να μην πάθει τίποτα...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  14. #29
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, δε νομιζω οτι θα κερδισεις κατι με αυτο....
    καλυτερα να βαλεις κατι με μπαταρια δλδ κατι σαν ενα μικρο 12V UPS, εχει και ετοιμα τετοια ή μπορεις να φτιαξεις κατι.

    να κατι τετοιο θα εβαζα : https://www.banggood.com/DC-12V-2A-M...saAicaEALw_wcB

    ενα κυκλωμα χρονοκαθυστερησης απλα σβησιματος δε θεωρω οτι εχει καποιο νοημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-11-17 στις 19:00.

  15. #30
    Εγγραφή
    21-09-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Vodafone - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    SppedTouch
    SNR / Attn
    9(dB) / 11,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, δε νομιζω οτι θα κερδισεις κατι με αυτο....
    καλυτερα να βαλεις κατι με μπαταρια δλδ κατι σαν ενα μικρο 12V UPS, εχει και ετοιμα τετοια ή μπορεις να φτιαξεις κατι.

    να κατι τετοιο θα εβαζα : https://www.banggood.com/DC-12V-2A-M...saAicaEALw_wcB

    ενα κυκλωμα χρονοκαθυστερησης απλα σβησιματος δε θεωρω οτι εχει καποιο νοημα.

    Μπορείς να δοκιμάσεις αυτή την συσκευή έχει μέσα στην συσκευασία connector για 12v.
    MikroTik Routerboard wAP LTE Kit και μπορείς να δείς επίσης και για το MikroTik Routerboard mUPS

    επίσης σύντομα θα ειναι διαθέσιμο και ένα νέο μοντέλο που θα ειναι σε industrial για το CAR της MikroTik επίσης.

    smarag
    MikroTik Certified Trainer
    MikroTik Certified Consultant
    MTCNA,MTCWE,MTCRE,MTCTCE,MTCUME
    SIAE Certified Microwave AlfoPlus Radio Equipment
    3CX Gold Partner of Greece
    3CX VoIP Advanced Certified Engineer

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 229
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-19, 16:46
  2. Πηγή αυτοκινήτου με 3g dongle και SMS
    Από puntomania στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-17, 20:04
  3. Ανακατευθυνση δημοτικου wifi internet
    Από fyb82 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-17, 21:03
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-17, 11:36
  5. Φορτιση laptop στο αυτοκινητο Inverter 12V DC - 230V AC
    Από Iannis στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-16, 23:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας