Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 68
  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ...με κάποιο RB που έχει usb θύρα... να δίνουμε wifi στο αυτοκίνητο, απο ένα 3-4g gsm dongle... απ το οποίο όμως να έχουμε sms αποστολή και λήψη... πχ για ενεργοποίηση του ιντερνετ κτλ στο δίκτυο μας. κάπου κάποιος πρέπει να το έχει αναφέρει εδώ... ότι γίνετε...

    για ρίξτε καμιά ιδέα.

    πχ με το MikroTik RouterBOARD RB951Ui 2nD hAP που δεχετε τα 12-14βολτ του αυτοκινήτου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puntomania : 31-10-17 στις 00:48.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, τι θες να κανεις wifi access point μεσα στο αυτοκινητο? ή να δινεις σε αλλο μηχανημα πχ σε μια πηγη με android? δεν καταλαβα...
    οπως και να εχει ομως εχω θεμα για κινητη σε mikrotik rbs το κανω στο εξοχικο απο 15 Ιουνιου και εχει 100% αξιοπιστια. https://www.adslgr.com/forum/threads...erboard/page13
    Στο αμαξι το μονο που αλλαζει ειναι το ρευμα, που σιγουρα αφου μπορει να παιξει με 12V κανει μια χαρα το ρευμα!
    και SMS φυσικα εχω https://www.adslgr.com/forum/threads...F-Mikrotik-ROS
    οποτε μπορουσες να συνεχισεις σε εκεινα τα θεματα.
    Εγω μια πηγη 7" 2DIN που εχω στο αμαξι εχει usb otg και το ιδιο στικακι που τωρα εχω μονιμα σε ενα 951 RB της καλης σειρας (οχι hap) ειχα κανονικα ιντερνετ σε Windows CE 6.0.
    Αν ηθελα wifi AP απλα το κανω απο το κινητο μου βαζοντας το σε tethering wifi mode, δεν βλεπω τον λογο γιατι να εχω ενα Mikrotik RB μεσα στο αμαξι.
    Ασε που ολο θα ανοιγοκλεινει φυσικα αναλογα αν εχει ρευμα ή οχι, ή θες να εχει μονιμο ρευμα?

    Για εξηγησε τα μας λιγο καλυτερα να καταλαβουμε τι ακριβως θες να κανεις.
    Και στικακι κατι σαν το δικο μου δες στο θεμα εκει που ειπα, που παιρνει και εξωτερικη κεραια και ειναι και 4G.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 31-10-17 στις 07:43.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, τι θες να κανεις wifi access point μεσα στο αυτοκινητο? ή να δινεις σε αλλο μηχανημα πχ σε μια πηγη με android? δεν καταλαβα...
    οπως και να εχει ομως εχω θεμα για κινητη σε mikrotik rbs το κανω στο εξοχικο απο 15 Ιουνιου και εχει 100% αξιοπιστια. https://www.adslgr.com/forum/threads...erboard/page13
    Στο αμαξι το μονο που αλλαζει ειναι το ρευμα, που σιγουρα αφου μπορει να παιξει με 12V κανει μια χαρα το ρευμα!
    και SMS φυσικα εχω https://www.adslgr.com/forum/threads...F-Mikrotik-ROS
    οποτε μπορουσες να συνεχισεις σε εκεινα τα θεματα.
    Εγω μια πηγη 7" 2DIN που εχω στο αμαξι εχει usb otg και το ιδιο στικακι που τωρα εχω μονιμα σε ενα 951 RB της καλης σειρας (οχι hap) ειχα κανονικα ιντερνετ σε Windows CE 6.0.
    Αν ηθελα wifi AP απλα το κανω απο το κινητο μου βαζοντας το σε tethering wifi mode, δεν βλεπω τον λογο γιατι να εχω ενα Mikrotik RB μεσα στο αμαξι.
    Ασε που ολο θα ανοιγοκλεινει φυσικα αναλογα αν εχει ρευμα ή οχι, ή θες να εχει μονιμο ρευμα?

    Για εξηγησε τα μας λιγο καλυτερα να καταλαβουμε τι ακριβως θες να κανεις.
    Και στικακι κατι σαν το δικο μου δες στο θεμα εκει που ειπα, που παιρνει και εξωτερικη κεραια και ειναι και 4G.
    καλημέρα, έχω μια 2din οθόνη στο αμάξι που τρέχει android 7.1 και αν της βάλω στο 3g dongle έχει ιντερνετ κανονικά... το πρόβλημα μου είναι οτι δεν έχω τα sms που χρειάζομαι... όσες εφαρμογές και αν δοκίμασα... δεν το κατάφερα!!!

    έχω μια κάρτα από voda international που έχω τα γνωστά 8gb με περίπου 9ε για ένα μήνα. ( υπάρχει και η tazamobile που δίνει 4gb με τα μισά λεφτά ) θέλω να έχω στο αμάξι ιντερνετ... όταν αυτό δουλεύει πχ να ανάβει το μικροτικ απ την πηγή.... ( μπλε καλώδιο που είναι για την κεραία / ενισχυτή ) οπότε δεν θα χρειάζεται να κάνω το οτιδήποτε... και θα έχουμε όλοι μας ιντερνετ αυτόματα και ή οθόνη (έχει wifi) το στικάκι που έχω τώρα είναι ένα huawei e3131 ( το είχα πάρει για το raspbx αλλά δεν δούλεψε ποτέ εκεί ) το οποίο έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία.

    οπότε τα sms τα χρειάζομαι μόνο για να στέλνω μια φορά το μήνα ή όταν χρειάζεται το μήνυμα για να παίρνω το ίντερνετ. γιαυτό ψάχνω λύση στο κομμάτι αυτό. χωρίς να χρειάζεται να το βγάζω κτλ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puntomania : 31-10-17 στις 10:47.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, δεν πολυκαταλαβα βασικα, αν θες τα SMS μονο για να ενεργοποιεις καποια υπηρεσια μηπως απλα γινεται με καποιο android app?
    πχ εγω στο εξοχικο εχω βαλει Cosmote internet on the go 2,5GB+2,5GB βραδυ, στην αρχη νομιζα οτι πρεπει να στελνω μυνηματα ελεγχου, για το υπολοιπο και για ενεργοποιησεις εξτρα πακετων, αν θελω κατι παραπανω ή αν μου τελειωσουν.
    Τελικα ολα αυτα γινεται με το my cosmote app απο το κινητο μου ή ταμπλετ ΧΩΡΙΣ να χρειαζεται η καρτα να ειναι σε εκεινη την συσκευη!!!
    ετσι δεν την βγαζω ΠΟΤΕ και δεν χρειαζεται να στελνω καν μυνηματα!!!
    Το ιδιο ισχυει και με το Whats up app, καθως πριν κανω παγια συνδεση, εχω και twin sim cosmote whats up και το εκανα δοκιμες. Βεβαια σε αυτη την περιπτωση λογω twin sim ηταν λιγο μπερδεμα, αλλα και παλι το my cosmote app βλεπει και εκεινο το νουμερο και το προβλημα λυνεται!!!
    φανταζομαι και η vodafone θα εχει αντιστοιχες εφαρμογες, τις εχεις δοκιμασει?

    αν καιι παλι δεν σε καλυπτουν, στο αμαξι μαλλον δεν παιζουν oι SMS εφαρμογες επειδη το βλεπει μονο σαν δεδομενα και οχι για κατι αλλο.
    Αλλα στο mikrotik δεν ξερω αν θα καλυφθεις καθως για να γραφεις μυνηματα θες winbox μονο νομιζω, ισως να γινεται μεσω webfig δεν εχω δοκιμασει.
    Να διαβαζεις γινεται και απο τις περισσοτερες android apps.

  5. #5
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, δεν πολυκαταλαβα βασικα, αν θες τα SMS μονο για να ενεργοποιεις καποια υπηρεσια μηπως απλα γινεται με καποιο android app?
    πχ εγω στο εξοχικο εχω βαλει Cosmote internet on the go 2,5GB+2,5GB βραδυ, στην αρχη νομιζα οτι πρεπει να στελνω μυνηματα ελεγχου, για το υπολοιπο και για ενεργοποιησεις εξτρα πακετων, αν θελω κατι παραπανω ή αν μου τελειωσουν.
    Τελικα ολα αυτα γινεται με το my cosmote app απο το κινητο μου ή ταμπλετ ΧΩΡΙΣ να χρειαζεται η καρτα να ειναι σε εκεινη την συσκευη!!!
    ετσι δεν την βγαζω ΠΟΤΕ και δεν χρειαζεται να στελνω καν μυνηματα!!!
    Το ιδιο ισχυει και με το Whats up app, καθως πριν κανω παγια συνδεση, εχω και twin sim cosmote whats up και το εκανα δοκιμες. Βεβαια σε αυτη την περιπτωση λογω twin sim ηταν λιγο μπερδεμα, αλλα και παλι το my cosmote app βλεπει και εκεινο το νουμερο και το προβλημα λυνεται!!!
    φανταζομαι και η vodafone θα εχει αντιστοιχες εφαρμογες, τις εχεις δοκιμασει?

    αν καιι παλι δεν σε καλυπτουν, στο αμαξι μαλλον δεν παιζουν oι SMS εφαρμογες επειδη το βλεπει μονο σαν δεδομενα και οχι για κατι αλλο.
    Αλλα στο mikrotik δεν ξερω αν θα καλυφθεις καθως για να γραφεις μυνηματα θες winbox μονο νομιζω, ισως να γινεται μεσω webfig δεν εχω δοκιμασει.
    Να διαβαζεις γινεται και απο τις περισσοτερες android apps.
    η οθόνη μου.. βλέπει το στικακι κανονικά και παίρνει από αυτό ίντερνετ... app για τα sms δεν βρήκα που να δουλεύει ( τουλάχιστον με το στικάκι που έχω)

    η λύση με το mikrotik μου φαίνεται πιο ωραία... σε άλλη ανάρτηση ποσταρες ένα app που βλέπεις από εκεί τα sms στο μικροτικ...

    όσο για την voda... στο app της έχει όλα τα πακέτα.. εκτός απο αυτό με τα 8gb, ενώ βλέπω το υπόλοιπο της κάρτας και τα MB.... άλλωστε το πακέτο ίντερνετ είναι μόνο στο international... για 'μας' τίποτα!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #6
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα καλο μηνα!, δεν παιζει στο android που λες για τα sms, επειδη το στικ το βλεπει μονο για δεδομενα, το εχω δει αυτο και σε αλλες συσκευες.
    Μπορεις απο διαφορες εφαρμογες να δεις τα SMS για το mikrotik αλλα και δεν υποστηριζονται Ελληνικοι χαρακτηρες αλλα δεν εχω βρει καποιο app να μπορεις να στειλεις ή να διαγραψεις.
    Εκτος βεβαια μεσα απο κονσολα πχ με εφαρμογες telnet/SSH.

    Καποτε ειχα ενσωματωσει στο αμαξι σε βαση 2DIN ταμπλετοτηλεφωνο 7αρι και εκει παιζανε ολα! γιατι ηταν και τηλεφωνο!
    ομως λογω αρκετων προβληματων-μειονεκτηματων καθως και οτι ηταν αργο πολυ το εβγαλα, μαλιστα το χαρισα κιολας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 01-11-17 στις 17:50.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα καλο μηνα!, δεν παιζει στο android που λες για τα sms, επειδη το στικ το βλεπει μονο για δεδομενα, το εχω δει αυτο και σε αλλες συσκευες.
    Μπορεις απο διαφορες εφαρμογες να δεις τα SMS για το mikrotik αλλα και δεν υποστηριζονται Ελληνικοι χαρακτηρες αλλα δεν εχω βρει καποιο app να μπορεις να στειλεις ή να διαγραψεις.
    Εκτος βεβαια μεσα απο κονσολα πχ με εφαρμογες telnet/SSH.

    Καποτε ειχα ενσωματωσει στο αμαξι σε βαση 2DIN ταμπλετοτηλεφωνο 7αρι και εκει παιζανε ολα! γιατι ηταν και τηλεφωνο!
    ομως λογω αρκετων προβληματων-μειονεκτηματων καθως και οτι ηταν αργο πολυ το εβγαλα, μαλιστα το χαρισα κιολας.


    απο εδώ... δεν στέλνει δηλαδή?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_5.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  28,8 KB 
ID: 187629
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #8
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    μιλαμε για android apps να στελνεις! αυτο που δειχνεις ειναι το winbox.
    Tα εχω γραψει αναλυτικα στο θεμα για τα SMS σε Mikrotik.
    Mεχρι στιγμης δεν εχω βρει καμια android app που να μπορει να στειλει SMS, μονο διαβαζουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλαμε για android apps να στελνεις! αυτο που δειχνεις ειναι το winbox.
    Tα εχω γραψει αναλυτικα στο θεμα για τα SMS σε Mikrotik.
    Mεχρι στιγμης δεν εχω βρει καμια android app που να μπορει να στειλει SMS, μονο διαβαζουν.
    Η ιδέα με το μικροτικ... μου άρεσε πιο πολύ.....
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  10. #10
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ιδέα με το μικροτικ... μου άρεσε πιο πολύ.....
    και παλι πως θα μπαινεις στο winbox?
    αλλα γινεται και απο webfig δεν ξερω ποσο θα σε βολευει αυτο ομως.

  11. #11
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ...έχω κολλήσει εδώ....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_6.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  23,4 KB 
ID: 187638

    δεν θέλει να συνδεθεί....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_7.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  98,0 KB 
ID: 187639Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_8.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  54,2 KB 
ID: 187640Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_9.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  52,4 KB 
ID: 187641

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_10.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  103,6 KB 
ID: 187642Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_11.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  25,4 KB 
ID: 187643

    - - - Updated - - -

    τελικά το πρόβλημα ήταν στο apn.... οκ συνδέθηκα... βεβαία... για sms... θα πρέπει να αποσυνδέομαι... για να στείλω...

    συνδέθηκα και μέσω pptp στο δίκτυο του σπιτιού... αλλά δεν έχω πρόσβαση σε αυτό... παίζει κάνας οδηγός...να το μελετήσω?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #12
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, πες απο την αρχη ρε συ να καταλαβω τι κανεις, το εχεις βαλει ηδη στο αμαξι ή το δοκιμαζεις στο σπιτι?
    υποψην αν δεν εχεις συνδεση δεν παιζει public ip και δεν δουλευει τιποτα, γιαυτο εγω εκανα με παγιο, μετα ζητησα να ενεργοποιησουν το APN vpn-internet αντι το σκετο ιντερνετ για να εχω public ip. Αλλιως ειναι πισω απο ΝΑΤ και δεν παιζει τπτ σωστα γιατι απλα δεν μπορεις να κανεις ΝΑΤ εσυ!!!
    και φυσικα δεν παιζει και ip cloud.
    Διαβασε το θεμα με την κινητη τα εχω γραψει ολα αυτα να μην γραφω παλι τα ιδια, γιατι ειναι πολλα!
    Δεν αποσυνδεεσαι για να στειλεις SMS!!! εχεις κατι κανει λαθος στα καναλια! δες στα θεματα μου.
    Εδω θα πουμε αποκλειστικα οτι εχει να κανει με το αμαξι, μην λεμε και τα γενικα γιατι τα εχω αναλυσει ηδη στα 2 αλλα θεματα.

  13. #13
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, πες απο την αρχη ρε συ να καταλαβω τι κανεις, το εχεις βαλει ηδη στο αμαξι ή το δοκιμαζεις στο σπιτι?
    υποψην αν δεν εχεις συνδεση δεν παιζει public ip και δεν δουλευει τιποτα, γιαυτο εγω εκανα με παγιο, μετα ζητησα να ενεργοποιησουν το APN vpn-internet αντι το σκετο ιντερνετ για να εχω public ip. Αλλιως ειναι πισω απο ΝΑΤ και δεν παιζει τπτ σωστα γιατι απλα δεν μπορεις να κανεις ΝΑΤ εσυ!!!
    και φυσικα δεν παιζει και ip cloud.
    Διαβασε το θεμα με την κινητη τα εχω γραψει ολα αυτα να μην γραφω παλι τα ιδια, γιατι ειναι πολλα!
    Δεν αποσυνδεεσαι για να στειλεις SMS!!! εχεις κατι κανει λαθος στα καναλια! δες στα θεματα μου.
    Εδω θα πουμε αποκλειστικα οτι εχει να κανει με το αμαξι, μην λεμε και τα γενικα γιατι τα εχω αναλυσει ηδη στα 2 αλλα θεματα.
    οχι στο σπιτι κάνω δοκιμές ακόμα... περιμένω το 951... τώρα έβαλα το στικάκι σε ένα 3011... για κάνω τις δοκιμές μου...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  14. #14
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι στο σπιτι κάνω δοκιμές ακόμα... περιμένω το 951... τώρα έβαλα το στικάκι σε ένα 3011... για κάνω τις δοκιμές μου...
    α οκ, αμα το δοκιμασεις στο αμαξι πες μας για το ρευμα αν παιζει σωστα.

  15. #15
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    α οκ, αμα το δοκιμασεις στο αμαξι πες μας για το ρευμα αν παιζει σωστα.
    ...λογικά θα παίξει... θα ενημερώσω...

    - - - Updated - - -

    έχεις κατά νου κάνα κύκλωμα... για το σβήσιμο.... το οποίο ας πούμε να το καθυστερεί... πχ 5-10 λεπτά?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 229
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-19, 16:46
  2. Πηγή αυτοκινήτου με 3g dongle και SMS
    Από puntomania στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-17, 20:04
  3. Ανακατευθυνση δημοτικου wifi internet
    Από fyb82 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-17, 21:03
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-17, 11:36
  5. Φορτιση laptop στο αυτοκινητο Inverter 12V DC - 230V AC
    Από Iannis στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-16, 23:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας