Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Usr 9108,Linksys wag200
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα.εδω και 1 μηνα εχει ξεκινησει η περιπετεια μου.Μιλησα με την cyta και μου ειχαν προτεινει αναβαθμιση της γραμμης.Δεχθηκα και απο τοτε ξεκινησε ο γολγοθας μου.Ενω μου ειπαν οτι ολα εγιναν ενταξει και να συνδεσω το νεο ρουτερ που μου εστειλαν απο τοτε δεν εχω τιποτα.Καθε μερα παιρνω τηλεφωνο στις βλαβες και συνεχεια το κοιτανε.Μια το στελνουν στον Οτε μια στους τεχνικους τους αλλα τιποτα.Τωρα μου ειπαν το εχουν δωσει στην υπηρεσια κορμου αλλα καμια προβλεψη για το μελλον.Ενδιαμεσα εκανα και καταγγελια στην ΕΕΤΤ αλλα τιποτα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μπορω να καταγγειλω την συμβαση και να φυγω για αλλου μπας και γινει τιποτα.Το ρωταω αυτο γιατι με την αναβαθμιση μπηκα σε 24μηνη δεσμευση και εννοειται δεν θα τους πληρωσω για να φυγω ενω αυτοι εχουν το θεμα.Τι μπορει να γινει?Μπορω να κανω τιποτα αλλο?

  2. #2
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες σχετικά. Είχες ADSL και άλλαξες σε VDSL? Είχες 8αρι και έκανες 24αρι? Δεν υπάρχει συγχρονισμός? Υπάρχει συγχρονισμός αλλά όχι υπηρεσίες?

  3. #3
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Usr 9108,Linksys wag200
    Path Level
    Interleaved
    ειχα adsl και μετα απο αιτηση στο τεχνικο τμημα μου απαντησαν οτι μπορω να παρω vdsl.Μου εκαναν την αναβαθμιση και απο τοτε δεν εχω ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ.Ηρθε τεχνικος δικοσ τους και του οτε και του Οτε ειπε οτι ειναι μακρυα για vdsl και ο δικος τους οτι δεν εχει τετοια ενημερωση.Μετα απο καθημερινες τηλ επικοινωνιες με το τεχνικο τμημα μου ειπαν οτι το εχουν δωσει στο δικτυο κορμου να το δουν αλλα εδω και 2 βδομαδες δεν εχω απαντηση ουτε ξερουν ποτε θα γινει γιατι το δικτυο κορμου δεν τους ενημερωνει.Τους ειπα να γυρισω στην προηγουμενη κατασταση αλλα ουτε αυτο μπορουν να το κανουν γιατι θα γινει μεγαλυτερο μπερδεμα οπως λενε.Το modem αφενος φαινεται να συγχρονιζει στα 10mbit αλλα ουτε αυτοι το βλεπουν αλλα ουτε δινει υπηρεσιες.Το καλωδιο που φτανει στο σπιτι μεσα μετα απο ελεχγο ειναι αψογο.Αυτα τα ωραια

  4. #4
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μήπως απλά είναι θέμα σεταρίσματος του router? Εγώ που είχα ρωτήσει για vdsl είδαν οι άνθρωποι και μου είπαν οτι επειδή είναι μακρυά δε μπορεί να μπεί (αν και μένω Τούμπα). Δεν είναι οτι προσπάθησαν να πουλήσουν κάτι που δεν δουλεύει. Από τη στιγμή που συγχρονίζει το router κάτι με τις ρυθμίσεις παίζει λογικά...Το οτι δε δουλεύει ΟΥΤΕ το τηλέφωνο επίσης κάτι τέτοιο υποπτέυομαι.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  5. #5
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    και γιατι δεν ποσταρεις στο Cyta Support μηπως βρεις ακρη?

  6. #6
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Usr 9108,Linksys wag200
    Path Level
    Interleaved
    καλημερα. καταρχην εχει ερθει τεχνικοσ τους και με διαφορες δοκιμες που εκανε με το ρουτερ δεν μπορεσε να βγαλει ακρη και δευτερον τι να κανουν στο support? αφου στην τηλ εξυπηρετηση δεν μπορουν να κανουν κατι. Αυτο που ρωταω ειναι αν ξερει κανεις τι κανει το δικτυο κορμου,αν μπορω να φυγω αζημιως και τι μπορω να κανω με την ΕΕΤΤ.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Κάνε μια καταγγελία στον eete
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  8. #8
    Εγγραφή
    11-07-2017
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4.996
    ISP
    Forthnet-Nova
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 7.3(dB)
    ειχα το ιδιο προβλημα και εγω και τελικα η cyta δεν μπορουσε να μου δωσει απο καμπινα και με αφισε να φιγω αφου ειχα κανει καταγγελεια στην ΕΕΤΕ η αιτια ητανε οτι δεν επιτρεπει ο οτε στην cyta να εχει διαχηρηση στην καμπινα

  9. #9
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Usr 9108,Linksys wag200
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα. επανερχομαι στο θεμα γιατι εχει ως εξης.Πριν απο λιγεσ μερες αποκατασταθηκε επιτελους το προβλημα επειτα απο σχεδον 2 μηνες.Βεβαια δεν εχω σε καμια περιπτωση την ταχυτητα την οποια υποτιθεται θα ειχα (30mbs ενω εχω 8mbs) αλλα τουλαχιστον εχω τηλεφωνο και ιντερνετ. Τοσο καιρο που ειχα μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων μου ειχαν πει οτι το ποσο του λογαριασμου το οποιο πληρωθηκε για το 10/2017 που δεν ειχα καθολου υπηρεσιες θα πιστωθει.ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ηρθε παλι λογαριασμος στον οποιο κανανε την εξης ΑΠΑΤΗ, ΔΕΝ αφαιρεσανε το ποσο που πληρωσα,ΞΑΝΑΒΑΛΑΝΕ παγια για ολον τον 11/2017 που δεν ειχα υπηρεσιες,ενω οι υπηρεσιες επανηλθαν στις 21/11/17 και επισης ΧΡΕΩΣΑΝΕ τις εκτροπες του σταθερου στο κινητο,ΕΝΩ ειχαν δηλωσει σε καταγεγγραμενη κληση οτι λογω της βλαβης θα κανουν εκτροπη ΑΤΕΛΩΣ στα κινητα μιας και δεν ειχαμε καθολου τηλεφωνο. Τα γραφω αυτα για να ξερετε τι σας περιμενει και να εχετε το νου σας

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-18, 23:12
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-17, 17:02
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-17, 17:51
  4. Συνδεση στο ρουτερ χωρις ιντερνετ
    Από teodgeor στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-17, 18:34
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-16, 21:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας