Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    παιδια μενω ρετιρε και εχω μεγαλο μπαλκονι,100 τ.μ και απο την αλλη μερια ειναι η ταρατσα που βαζουν τις κεραιες.δηλαδη ανεβαινει 6 κ η μια πορτα ειναι για το σπιτι μου και το μπαλκονι και η αλλη οδηγει στο χωρο με τις κεραιες.εκει στο χωρο με τις κεραιες εχουνε κανει μονωση με κατι φυλλα σαν χλοοταπητα αλλα απο πλαστικο υλικο ευφλεκτο.το προβλημα ειναι οτι τωρα αυτη που μενει απο κατω μ θελει ν κανουμε το ιδιο και στη βεραντα επειδη πιανει υγρασια.λοιπον λεει οτι θα βαλουμε το ιδιο και οτι επειδη θα ειναι ευφλεκτο δεν πρεπει ν ψηνω και να μην καπνιζω και της λεω αυτο δεν γινετε και αυτη λεει αυτη ειναι ταρατσα κ εχω κ δικηγορο,αυτη ομως δεν ειναι κοινοχρηστος χωρος απο την αλλη μερια ειναι η ταρατσα ,και το αλλο ειναι το εξης που θελω να ρωτησω ,εγω τωρα εχω δουλειες και επειδη ειναι χειμωνας θελω να της πω να το κανουμε το μαιο ,θα εχω τπτ κυρωσεις νομικες αν μ πει ως τοτε θα παθω υγρασια κ τετοια ?εγω νοικαρης ειμαι δεν ειναι δικο μου το σπιτι.εδω και 8 μηνες μ λεει θα το κανουμε και τωρα μου θελει ν τ κανουμε τωρα ,τι προηγουμενες φορες ημουνα προθυμος αλλα τωρα δεν μπορω ,δεν γινετε οποτε θελει αυτη εχω και τηλεφωνικεσ συνομηλιες με αυτην ,οχι αποθηκευμενες αλλα το λεω οτι σε περιπτωση π μ παει δικαστηρια και γινει αρση απορρητου θα δουν οτι μιλουσαμε και ημουν καταδεκτικος στο ναγινει πριν 6 μηνες αλλα αυτη ολο τ παρετεινε.μπορει καποιος να με κατατοπισει???????????

  2. #2
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gregluffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια μενω ρετιρε και εχω μεγαλο μπαλκονι,100 τ.μ και απο την αλλη μερια ειναι η ταρατσα που βαζουν τις κεραιες.δηλαδη ανεβαινει 6 κ η μια πορτα ειναι για το σπιτι μου και το μπαλκονι και η αλλη οδηγει στο χωρο με τις κεραιες.εκει στο χωρο με τις κεραιες εχουνε κανει μονωση με κατι φυλλα σαν χλοοταπητα αλλα απο πλαστικο υλικο ευφλεκτο.το προβλημα ειναι οτι τωρα αυτη που μενει απο κατω μ θελει ν κανουμε το ιδιο και στη βεραντα επειδη πιανει υγρασια.λοιπον λεει οτι θα βαλουμε το ιδιο και οτι επειδη θα ειναι ευφλεκτο δεν πρεπει ν ψηνω και να μην καπνιζω και της λεω αυτο δεν γινετε και αυτη λεει αυτη ειναι ταρατσα κ εχω κ δικηγορο,αυτη ομως δεν ειναι κοινοχρηστος χωρος απο την αλλη μερια ειναι η ταρατσα ,και το αλλο ειναι το εξης που θελω να ρωτησω ,εγω τωρα εχω δουλειες και επειδη ειναι χειμωνας θελω να της πω να το κανουμε το μαιο ,θα εχω τπτ κυρωσεις νομικες αν μ πει ως τοτε θα παθω υγρασια κ τετοια ?εγω νοικαρης ειμαι δεν ειναι δικο μου το σπιτι.εδω και 8 μηνες μ λεει θα το κανουμε και τωρα μου θελει ν τ κανουμε τωρα ,τι προηγουμενες φορες ημουνα προθυμος αλλα τωρα δεν μπορω ,δεν γινετε οποτε θελει αυτη εχω και τηλεφωνικεσ συνομηλιες με αυτην ,οχι αποθηκευμενες αλλα το λεω οτι σε περιπτωση π μ παει δικαστηρια και γινει αρση απορρητου θα δουν οτι μιλουσαμε και ημουν καταδεκτικος στο ναγινει πριν 6 μηνες αλλα αυτη ολο τ παρετεινε.μπορει καποιος να με κατατοπισει???????????
    Ως νοικάρης το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κανονίσεις τα ραντεβού με τον εργολάβο/μάστορα όπως τα θες εσύ.Το χέρι στην τσέπη δεν θα το βάλεις.!
    Μονώσεις, εξωτερικά βαψίματα κλπ γίνονται αρχές καλοκαιριού,οχι με τα πρωτοβρόχια..
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θυμίζει λίγο Αντιπρόεδρο Εδεσσαϊκού το παραπάνω.

    Καταρχήν η μόνωση που λες είναι ασφαλτόπανο. Αν ο χώρος που ζητάει να γίνει η μόνωση δεν είναι κοινόχρηστος και κοινόκτητος δεν μπορεί να σε υποχρεώσει. Έγκειται στην καλή θέληση του ιδιοκτήτη. Δεν ξέρω πως είναι ο χώρος αλλά σε γενικές γραμμές αυτά τα θέματα τα χειρίζονται οι ιδιοκτήτες. Εφόσον εσύ νοικιάζεις, να μιλήσεις με τον ιδιοκτήτη και η άλλη που μένει από κάτω, αν είναι ιδιοκτήτης και αυτή, με τον δικό σου ιδιοκτήτη. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να μονωθεί μια ταράτσα, όχι μόνο με ασφαλτόπανο αλλά μπορεί να στοιχίζουν και παραπάνω.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το μπαλκονι ανοικει στο διαμερισμα που νοικιαζεις η ειναι κοινοχρηστος χωρος της πολυκατοικιας τον οποιο χρησιμοποιεις?

    αν ανοικει στο διαμερισμα που νοικιαζεις πες της απο κατω οτι το ασφαλτοπανο ειναι υλικο περιορισμενης βατοτητας και σε καμια περιπτωση δε μπορει να αποφασισει αυτη ποσο συχνα θα πατας στο μπαλκονι που νοικιαζεις, να βρει μια λυση που δεν εμποδιζει την προσβαση σου σε χωρο που πληρωνεις. δηλαδη ασφαλτοπανο και απο πανω πλακακια κλπ (το ιδιο λες και στον ιδιοκτητη που τσεπωνει το νοικι). Το ασφαλτοπανο γυμνο το βαζεις σε ταρατσα που θα πας μια φορα το χρονο να κανεις συντηρηση στον ηλιακο, οχι σε μπαλκονι που εχει καθημερινη χρηση.

    αν δεν ανοικει στο διαμερισμα δυστυχως δε μπορεις να κανεις τιποτα, θεμα πλειοψηφιας της πολυκατοικιας ειναι.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας .δικος μου ειναι ο χωρος μονο εγω εχω προσβαση,τελικα θα απλωσουν με ρολο ενα παχυρευστο σαν μπογια μου ειπαν και ο ιδιοκτητης μου ειπε αν δεν ειναι καλο στην αφη να βαλει πλακακια.εσεις ξερετε τι ειδους υλικο ειναι αυτο?

  6. #6
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπαρχουν παρα πολλα επαλειφομενα... ελαστομερη, τσιμεντοειδη, πιθανοτατα και αλλα που δεν γνωριζω. Δυσκολο εως αδυνατο να μαντεψει κανεις τί επελεξε ο ιδιοκτητης.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Αν ο ιδιοκτήτης θέλει να βάλει πλακάκια, πες του να βάλει και τέλος το θέμα, ας βάλει ότι θέλει από κάτω. Μην το αναβάλλεις όμως, χειμώνας έρχεται, η υγρασία δεν είναι παιχνίδι, μέχρι και θέμα στατικότητας του κτιρίου μπορεί να σου κάνει αν είναι μεγάλο το πρόβλημα.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gregluffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας .δικος μου ειναι ο χωρος μονο εγω εχω προσβαση,τελικα θα απλωσουν με ρολο ενα παχυρευστο σαν μπογια μου ειπαν και ο ιδιοκτητης μου ειπε αν δεν ειναι καλο στην αφη να βαλει πλακακια.εσεις ξερετε τι ειδους υλικο ειναι αυτο?
    Λογικά θα βάλουν Isoflex ή κάτι παρεμφερές. Καλό είναι μέχρι να το κάψει ο ήλιος και να θέλει νέο χέρι. 3 χρόνια max του δίνω. Επειδή το χρησιμοποιώ για να μονώνω τακτικά κάποια ανοίγματα στην ταράτσα, κάθε 3 χρόνια το αφαιρώ με ξύστρα και περνάω νέο χέρι. Το αφαιρώ γιατί σηκώνεται στις άκρες και κάνει κενά.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-11-2005
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    45
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Μετα απο 2 χρονια θα εισαι με μια σκουπα στο χερι καθημερινα γιατι θα αρχισει να μαδαει. Πες τους να βαλουν πλακακι απο πανω και μαλιστα αν τρωει βροχη να μην γλυστραει. Οσο για μονωση και υγρασια δεν κανουν και πολλα αυτα επαλειφόμενα

  10. #10
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ο ιδιοκτητης ειναι κ πολυ γυφτος δεν σ βαζω τπτ λεει και αυτο π εχουνε βαλει ειναι λες και εχει χιονισει αυριο θα βαλω και μια φωτο θα το βαψω μονος γκρι

Παρόμοια Θέματα

  1. Παράξενο θέμα με wind
    Από vaggos_fromhell στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-18, 04:25
  2. θέμα με το path length (max characters) σε xp...
    Από johnyb98 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 23:03
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-17, 07:53
  4. Θέμα με Nova και Cosmote
    Από Hierro στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-16, 03:54
  5. Σοβαρό θέμα με τον λογαριασμό
    Από MementoMori στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-16, 13:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας