Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Question
    Καλησπέρα παιδιά,
    ένας φίλος μου αντιμετωπίζει πρόβλημα με τη nova και θα ήθελα τα φώτα σας.

    Νέος συνδρομητής, ήταν στη Cyta και συνδέθηκε την προηγούμενη Πέμπτη μου είπε ( 26/10 )
    Δευτέρα απόγευμα είχε τεχνικό πρόβλημα, δεν ειχε ίντερνετ και τηλεφωνική συσκευή δε διαθέτει
    οπότε δε ξέρει αν το σταθερό του δούλευε. Παράλληλα, την ίδια μέρα του ήρθε και ένας διπλός λογαριασμός !
    Αντί να ρθει ο μηνιαίος + η μεταφορα 35ε που είχαν κανονίσει τηλεφωνικά, του ζητούν 2 μήνες + 35ε ~ 85ε...

    Με τα πολλά, με τα λίγα, του βρηκα απο τη σελίδα της nova τα νούμερα ώστε να καλέσει από κινητό.
    Το πενταφήφιο δε βγαίνει από κντ, ούτε το 800, ενω το σταθερό που του έδωσα έβγαζε μήνυμα οτι δεν υπάρχει.

    Του συμπλήρωσα τη φόρμα ( ακόμα τον παίρνουν τηλέφωνο απ ότι ξέρω ), ενω παράλληλα ενημέρωσα την εταιρία και μέσω fb,
    οπου οι χειριστές εκεί αφού τους έχω γράψει τι συμβαίνει και πως ο κάτοχος δεν μπορεί να επικοινωνήσει μαζί τους
    μου ζητουσαν αφμ η αριθμο σταθερού για να τον πάρουν !
    ( τόσο δύσκολο είναι να πάρουν τηλέφωνο και να μιλήσουν μαζί του ? Εξυπηρέτηση έκανα στην τελική, που να τα ξέρω ? )
    Τους έγραψα σταθερό την επόμενη μερα, δε ξέρω αν μίλησαν τελικά μαζί του.

    Στο ενδιάμεσο, αναγκάστηκε να τηλεφωνήσει απο καρτοτηλέφωνο αλλά κάποιον υπεύθυνο δε μπορούσε να βρεί ούτε για τη βλάβη, ούτε για το θέμα του λογαριασμού.
    Όπως καταλαβαίνετε αγανάκτησε και ψάχνει τρόπο να επιστρέψει στον προηγούμενο πάροχο.

    Τι μπορεί να κάνει σε αυτή την περίπτωση ?
    Πρέπει να πληρώσει ρήτρα ? ( 2ετες συμβόλαιο υπέγραψε, δε του στειλαν ρούτερ για να το επιστρέψει )
    Αν ναι και δε το κάνει, μπορεί να αλλάξει η δε θα δίνει η nova το βρόχο αν δε πληρώσει ?
    Είχα διαβάσει οτί μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση εντός 14ων ημερών, ισχύει ?
    ( Δε τις έχει συμπληρώσει με ενεργοποιημένες υπηρεσίες, το συμβόλαιο όμως το υπέγραψε περισσότερες μέρες πριν )

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  2. #2
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρότεινα να κάνει υπομονή δε υπάρχει περίπτωση να γίνεται σκόπιμα για να τον ταλαιπωρήσουν.
    Σίγουρα θα βρεθεί λύση, δεν εργάζομαι σε κάποιο πάροχο για να γνωρίζω τι ακριβώς έχει συμβεί αλλά πχ για το πρόβλημα με το λογαριασμό ίσως βγαίνουν αυτοματοποιημένα και μαζικά και μπορεί να λυθεί σε ένα κατάστημα.

    Υπαναχώρηση νομίζω μπορεί να κάνει μέσα σε δέκα εργάσιμες μέρες, αν όμως υπάρξει πρόβλημα και από την πλευρά της cyta είδα τώρα ένα θέμα που είναι κάποιος ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ θα είναι μεγαλύτερη η ταλαιπωρία.

    Μήπως είναι να παραλάβει ρουτερ της Nova το οποίο είναι και συμβατό ;
    Στο ρούτερ έχει δυο λαμπάκια το ένα είναι ο συγχρονισμός της γραμμής και το άλλο είναι η σύνδεση με το ίντερνετ, έχει συγχρονισμό ;

  3. #3
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Έχει λυθεί πλέον η βλάβη αλλά λύση στο θέμα του λογαριασμού δε βρήκε ακόμα.

    Έχει πάει και σε κατάστημα και του είπαν απλά ότι δεν είναι αυτοί υπεύθυνοι και πρέπει να μιλήσει με τα κεντρικά ( με τα οποία δε βγάζει άκρη )

    Ρούτερ του είπαν να χρησιμοποιήσει το παλιό, δε περιμένει κάτι. Ο κούριερ του πήγε μόνο τα συμβόλαια.

    Όσο για την υπομονή που αναφέρεις, καλώς ή κακώς δεν είναι τέτοιος άνθρωπος. Έχει ήδη ζητήσει προσφορά από cyta. Δε ξέρω αν πήγε κι όλας να υπογράψει σήμερα παρ όλο που του είπα να μη το κάνει ακόμα γιατί θα χει θέματα και θα τρέχει, τον καταλαβαίνω όμως. Και εγώ στη θέση του το ίδιο θα αντιδρούσα
    :: Be Ware The Power Of Light ::

Παρόμοια Θέματα

  1. Υπαναχωρηση απο συμβολαιο Cosmote
    Από wertyu5555 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-18, 20:06
  2. Υπαναχωρηση wind Internet
    Από naxiand στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-17, 11:44
  3. Νέος Συνδρομητής για vdsl αξίζει;
    Από Bokie στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 19:29
  4. Νέος συνδρομητής -νέο ρούτερ
    Από webriv στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-17, 17:24
  5. ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗ, ΑΚΥΡΩΣΗ Ή ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ....ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ
    Από akis883 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-16, 02:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας