Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 38
  1. #16
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο να πας στο γκισε της τραπεζας να πληρωσεις τις ΔΕΚΟ οπου εκει σου βαζει προμηθεια η τραπεζα και αλλο οταν πας στα υποκαταστήματα των ΔΕΚΟ οπου εκει ειναι δωρεαν... Εδω στο ιδιο το καταστημα της wind πας.

    Πλεον θα μειωθουν και οι υπαλληλοι στα καταστηματα απο τη στιγμη που δεν θα εχει τοση κινηση οσο πριν.
    Ε τοτε να τα καταργησουν εντελως τα καταστηματα, να τα κανουμε ολα μεσω internet.

    Αν και εχω την εντυπωση οτι τα κρατανε για τους >50...

  2. #17
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε τοτε να τα καταργησουν εντελως τα καταστηματα, να τα κανουμε ολα μεσω internet.

    Αν και εχω την εντυπωση οτι τα κρατανε για τους >50...
    Να τα κοψουν εντελως δεν γινεται αλλα οτι στο μελλον θα μειωθουν, αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

  3. #18
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Πάλι αυξήσεις απο την Wind...

  4. #19
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτή την αντίληψη για των άνω των πενήντα ποτε δεν την κατάλαβα. Λες και το διαδίκτυο δημιουργήθηκε πριν από δέκα - είκοσι χρόνια, ή οι σημερινοί νεαροί χρήστες το εκμεταλλεύονται όπως τις άλλες δεξιότητες που παίζουν στα δάχτυλα.
    Εξαιρώ τις απαιτητικές σε γνωσεις εφαρμογές των κοινωνικών δυκτίων. Κανε μου λιγάκι like...

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  5. #20
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    689
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο να πας στο γκισε της τραπεζας να πληρωσεις τις ΔΕΚΟ
    οπου εκει σου βαζει προμηθεια η τραπεζα και αλλο οταν πας στα υποκαταστήματα των
    ΔΕΚΟ οπου εκει ειναι δωρεαν... Εδω στο ιδιο το καταστημα της wind πας.
    Και στις δυο περιπτώσεις το ζητούμενο είναι το ίδιο. Να αποτρέπουν τον
    πελάτη να πηγαίνει στο κατάστημα για τέτοιες υπηρεσίες.

  6. #21
    Εγγραφή
    22-10-2016
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Απλή σκέψη μάνατζερ οικονομικού διεύθυνση θέλουμε να ανέβουμε σε κάποιες δείκτες σκεφτείτε τι μπορεί να κάνουμε αυτά και ΑΛΛΕΣ ενεργείες και είμαστε όραιοι ένα γενικό Black out ήθελε από όλους ένα μήνα να μη πληρώσει όλη η συνδρομητική βάση να δεις μετά

  7. #22
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Ρε πάτε καλά εκεί στην Wind ? Και άλλα πράγματα κόβεται ; Σιγά τα λάχανα δηλαδή, 120 λεπτά προς σταθερά ή προς wind...με 0,30...τώρα όλα από Internet...και αν πείτε για καμιά προσφορά, θα φάτε τρελό ban...

  8. #23
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Ολες οι εταιρείες ακολουθούν την ίδια γραμμή με την καρτοκινητή. Το μόνο που αξίζει πλέον να προτιμήσεις σε καρτοκινητό είναι αυτή που έχει σήμα παντου, γιατί αλλιώς δε θα μπορείς να τηλεφωνείς. Δεν λέω συγκεκριμένη, απλά πληρώνεις που πληρώνεις τα ίδια οπότε τι μένει για να προτιμήσεις κάποια απ' όλες?
    Αρχικά δεν ακολουθούν όλες οι εταιρείες την ίδια γραμμή. Σχετικά με το σήμα, για να μην έχεις θα πρέπει να ζεις σε πολύ απομονωμένη περιοχή ή να έχεις συσκευή του 1980. Δεν ισχύει. Εγώ έχω την συγκεκριμένη εταιρεία για πάνω από 20 χρόνια και δεν το έχω αντιμετωπίσει πουθενά εκτός από απομακρυσμένη θαλάσσια περιοχή. Παρόλες τις αυξήσεις που έχει κάνει η Wind το τελευταίο διάστημα είναι η καλύτερη σε προσφορές. Μπες και σύγκρινε τι σου δίνει το F2G με τις άλλες. Εγώ σαν παλιός συμμετέχων σε bonus, με ανανέωση 10 e παίρνω 300' προς όλους και 1500' προς 3 αριθμούς Wind kai 500mb και η κάρτα ολόκληρη. Και στη συνέχεια τα πακέτα που σου επιτρέπει να αγοράσεις με το υπόλοιπό σου είναι καλά. Ποιός δίνει σε καρτοκινητό 300' προς όλους + 200 προς κινητά δικά του με 6 e; Παρόλα αυτά βέβαια η εταιρεία δεν είναι καλή γιατί δεν μπορεί να προσφέρει σωστή υποστήριξη στους πελάτες της και κατά συνέπεια έχουν δίκιο όλοι όσοι διαμαρτύρονται. Όλοι έχουμε πάρει μια "γεύση". Προσωπικά εκεί που ανανέωνα σε 5-6 καρτοκινητά που έχω σχεδόν κάθε μήνα, για τιμωρία θα ανανεώνω κάθε 3-4 μήνες πια, μπορεί και παραπάνω. Και στο τέλος είναι σίγουρο οτι θα χάσει με αυτά που κάνει...

  9. #24
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την αντίληψη για των άνω των πενήντα ποτε δεν την κατάλαβα. Λες και το διαδίκτυο δημιουργήθηκε πριν από δέκα - είκοσι χρόνια, ή οι σημερινοί νεαροί χρήστες το εκμεταλλεύονται όπως τις άλλες δεξιότητες που παίζουν στα δάχτυλα.
    Εξαιρώ τις απαιτητικές σε γνωσεις εφαρμογές των κοινωνικών δυκτίων. Κανε μου λιγάκι like...
    Φιλτατε εσυ εισαι η εξαιρεση και το ξερεις. Γνωριζω και 70αρηδες που μαθανε το Skype/FB στα γεραματα, αλλα ουτε αυτοι ειναι πλειοψηφια.

    Οπως επισης υπαρχουν και 25αρηδες που αρνουνται (!!!) να μαθουν e-banking και στηνονται στο γκισε μαζι με τα γεροντια... παντου θα βρεις εξαιρεσεις. Δεν λεει κατι αυτο.

    ΥΓ: 70αρης ειναι ο Vint Cerf (google him), αλλα η πλειοψηφια της γενιας του δεν εχει επαφη με αυτο που δημιουργησε. Ποιος ο λογος να διαφωνουμε για τα αυτονοητα? Μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα.

  10. #25
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CDExpert Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά δεν ακολουθούν όλες οι εταιρείες την ίδια γραμμή. Σχετικά με το σήμα, για να μην έχεις θα πρέπει να ζεις σε πολύ απομονωμένη περιοχή ή να έχεις συσκευή του 1980. Δεν ισχύει. Εγώ έχω την συγκεκριμένη εταιρεία για πάνω από 20 χρόνια και δεν το έχω αντιμετωπίσει πουθενά εκτός από απομακρυσμένη θαλάσσια περιοχή. Παρόλες τις αυξήσεις που έχει κάνει η Wind το τελευταίο διάστημα είναι η καλύτερη σε προσφορές. Μπες και σύγκρινε τι σου δίνει το F2G με τις άλλες. Εγώ σαν παλιός συμμετέχων σε bonus, με ανανέωση 10 e παίρνω 300' προς όλους και 1500' προς 3 αριθμούς Wind kai 500mb και η κάρτα ολόκληρη. Και στη συνέχεια τα πακέτα που σου επιτρέπει να αγοράσεις με το υπόλοιπό σου είναι καλά. Ποιός δίνει σε καρτοκινητό 300' προς όλους + 200 προς κινητά δικά του με 6 e; Παρόλα αυτά βέβαια η εταιρεία δεν είναι καλή γιατί δεν μπορεί να προσφέρει σωστή υποστήριξη στους πελάτες της και κατά συνέπεια έχουν δίκιο όλοι όσοι διαμαρτύρονται. Όλοι έχουμε πάρει μια "γεύση". Προσωπικά εκεί που ανανέωνα σε 5-6 καρτοκινητά που έχω σχεδόν κάθε μήνα, για τιμωρία θα ανανεώνω κάθε 3-4 μήνες πια, μπορεί και παραπάνω. Και στο τέλος είναι σίγουρο οτι θα χάσει με αυτά που κάνει...
    δεν ξέρω ρε φίλε αν το έχεις καταλάβει αλλά η "προσφορα" που σου δίνει η wind "300' προς όλους και 1500' προς 3 αριθμούς Wind kai 500mb και η κάρτα ολόκληρη" την πληρώνεις 20€ ετησίως;
    Για το σήμα δε συζητώ,είναι υποκειμενικό που ζει και κινείται ο καθένας.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω ρε φίλε αν το έχεις καταλάβει αλλά η "προσφορα" που σου δίνει η wind "300' προς όλους και 1500' προς 3 αριθμούς Wind kai 500mb και η κάρτα ολόκληρη" την πληρώνεις 20€ ετησίως;
    Για το σήμα δε συζητώ,είναι υποκειμενικό που ζει και κινείται ο καθένας.
    Σωστο σε βρισκω. Ειδικα για το σημα στην περιοχη μου, η μονη που εχει σχεδον παντου "απροβληματιστο" ειναι η WIND. Και μιλαμε για παραθαλασσιο προαστιο της Χαλκιδας... οχι κανενα χωριο "ξεχασμενο απο τον Θεο"...

  12. #27
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CDExpert Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά δεν ακολουθούν όλες οι εταιρείες την ίδια γραμμή. Σχετικά με το σήμα, για να μην έχεις θα πρέπει να ζεις σε πολύ απομονωμένη περιοχή ή να έχεις συσκευή του 1980. Δεν ισχύει. Εγώ έχω την συγκεκριμένη εταιρεία για πάνω από 20 χρόνια και δεν το έχω αντιμετωπίσει πουθενά εκτός από απομακρυσμένη θαλάσσια περιοχή. Παρόλες τις αυξήσεις που έχει κάνει η Wind το τελευταίο διάστημα είναι η καλύτερη σε προσφορές. Μπες και σύγκρινε τι σου δίνει το F2G με τις άλλες. Εγώ σαν παλιός συμμετέχων σε bonus, με ανανέωση 10 e παίρνω 300' προς όλους και 1500' προς 3 αριθμούς Wind kai 500mb και η κάρτα ολόκληρη. Και στη συνέχεια τα πακέτα που σου επιτρέπει να αγοράσεις με το υπόλοιπό σου είναι καλά. Ποιός δίνει σε καρτοκινητό 300' προς όλους + 200 προς κινητά δικά του με 6 e; Παρόλα αυτά βέβαια η εταιρεία δεν είναι καλή γιατί δεν μπορεί να προσφέρει σωστή υποστήριξη στους πελάτες της και κατά συνέπεια έχουν δίκιο όλοι όσοι διαμαρτύρονται. Όλοι έχουμε πάρει μια "γεύση". Προσωπικά εκεί που ανανέωνα σε 5-6 καρτοκινητά που έχω σχεδόν κάθε μήνα, για τιμωρία θα ανανεώνω κάθε 3-4 μήνες πια, μπορεί και παραπάνω. Και στο τέλος είναι σίγουρο οτι θα χάσει με αυτά που κάνει...
    Πάνω κάτω τα λεπτά ομιλίας είναι παρόμοια. Το τρικ της καρτοκινητής είναι η τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση, μιλάμε για σφαγείο.
    Όσο για το σήμα,οι επίσημες έρευνες έδειξαν πρόσφατα πως δυστυχώς η Wind, καθ'όλα καλή εταιρεία, πασχει στο σήμα σημαντικά.
    Ελεύθερος.

  13. #28
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    από online συνομιλία μέσω του f2g.gr:

    "Σωστά πλέον σε ανανέωση σε κατάστημα δεν θα υπάρχει το επιπλέον ποσό των -0,30€."

    Δεν αποδίδουν δώρο, άρα δεν τραβάνε κάποιο χρηματικό ποσό για τις ανανεώσεις.

  14. #29
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικα τωρα που πλεον και στο καταστημα ο χρονος ανανεωσης ξεκιναει απο 10 ευρω (οπως και οι καρτες απο τα περιπτερα), πραγματικα δεν βλεπω για πιο λογο θα παει καποιος εκει για ανανεωση...
    νομιζω δεν ειναι 10 ευρω.
    χθες πηγα να βαλω μια 5ευρη καρτα και μου ειπαν σταματησε η ανανεωση απο 5 ευρω και το μικροτερο ποσό πλεον ειναι 6 ευρω

    - - - Updated - - -

    αυτο που ξερω ειναι πως η q ειχε βγαλει ενα πακετο economy στα 3,5€ το εκανε πλεον 4 €
    αν σου μεινει κανενα υπολοιπο στο καρτοκινητο στο τρωει μετα απο 60 μερεσς( οπως ολες οι εταιρειες)
    η ανανεωση ξεκινα απο τα 5 που ηταν ,πλεον 6 ευρω ,ενω τα περιπτερα εχουν μονο 10ευρες καρτες (οπως ολες οι εταιρειες)
    το mobile ιντερνετ το εχουν ξεφτυλισει ,εχουμε φτασει να το πληρωνουμε χρυσαφι ....
    αυτο το μικρο bonus που δεν τους κοστιζε ουτε 5 cents το σταματανε,
    στα καταστηματα δεν σου δινουν σημασια εκτος και αν τους πεις πως ενδιαφερεσαι να ερθεις στην εταιρεια τους ή οτι θελεις να ανανεωσεις το συμβολαιο σου.
    αν δε , τους πεις πως εχεις καποιο προβλημα με το καρτοκινητο σου...... σου δινουν ενα 5ψηφιο και σου λενε επικοινωνησε για να λυσεις οτι θεμα εχεις......
    επιπλεον ακουσα πως αν εχεις καρτοκινητο και θελεις να κανεις φορητοτητα σου ζητανε 30 ευρω που σου τα επιστρεφουν σε μορφη μοναδων.

    το οτι θα φτασει η επικοινωνια απο το επιπεδο της πολυτελειας στην υπερπολυτελεια δεν το περιμενα

  15. #30
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Κάνουν 'μόνοι τους' κουμάντο, 3 εταιρίες...και δεν βάζει "στοπ" κανένας....αλλά κατά τα άλλα είμαστε Ευρώπη.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 17:02
  2. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-17, 01:05
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-17, 11:02
  4. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-17, 17:30
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-16, 14:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας