Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    04-11-2017
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Χαιρετώ όλους. Παρακαλώ έχω ένα ερώτημα κι αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Αντικατέστησα το ΖΤΕ της Forthnet με΄ένα VR600v2 της TP LINK. Σταθερό, γρήγορη σύνδεση, μεγάλη εμβέλεια στο wifi κ.λπ. Είναι δυνατόν να συγχρονίζει 1 - 1,5 mbps λιγότερο από το ασταθές κι αδύναμο ΖΤΕ 4ετίας;


    - - - Updated - - -

    Ξέχασα να πω ότι είναι γραμμή ADSL.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ναι είναι, το router σου έχει κάποιο chipset για το κομμάτι του Modem, όπως και το dslam του παρόχου στην άλλη άκρη.
    Αν είναι ίδιας μάρκας τότε συνήθως συνεργάζονται καλύτερα

  3. #3
    Εγγραφή
    04-01-2018
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. δεν ξέρω τώρα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει επειδή έχω ένα πρόβλημα κάποιες εφαρμογές στην Σμαρτ τηλ μου της μπλοκάρει; δεν ανοίγουν ο πάροχος forthnet μου να αλλάξουμε ρούτερ το έκανα πάλι τα ίδια παίζει για 10-15 και μετά μπλοκάρει αυτό το αρχείο δεν ανοίγει μου βγάζει αναγκαστικά να πάρω BOX μήπως φταίει ή τηλ πάλι τα ίδια ο πάροχος λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι μου είπαν να πάρω ρούτερ από το εμπόριο και να κάνω κάποιες ρυθμίσεις εγώ στο ρούτερ να μην μπλοκάρει της εφαρμογές ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό; δεν γνωρίζω πολλά σε αυτά τα θύματα είμαι άσχετος να αγοράσω άλλο ρούτερ; και πως γίνονται ή ρυθμίσεις όπως στο κινητό; αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει είμαι καινούργιος εδώ ευχαριστώ πολύ

  4. #4
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Τι εννοείς τις μπλοκάρει? Ποιές εφαρμογές, τι TV έχεις και τι μήνυμα λάθους σου πετάει?

  5. #5
    Εγγραφή
    04-01-2018
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα ευχαριστώ! Έχω την LG Σμαρτ και σε μερικές εφαρμογές μου βγάζει σφάλμα ανοίγματος αρχείου όχι σέ όλες ο τεχνικός από την LG μου είπε είναι πρόβλημα παρόχου ο πάροχος μου είπε ότι δεν είναι πρόβλημα δικό τους αλλά μου άλλαξαν ρούτερ ή εφαρμογή π.χ. smart iptv που την έχει εγκατεστημένη ή τηλ και μερικές άλλες δεν ανοίγουν απλά δείχνει ότι φορτώνει μπορεί και παρέμβειο ο πάροχος όπως μου λένε μερικοί και τά μπλοκάρει; να πάρω ρούτερ από το εμπόριο και είναι εύκολο να κάνω ρυθμίσεις; ευχαριστώ

Παρόμοια Θέματα

  1. ΥΓΕΙΑ: Ένα καλό case study για τα χάλια μας σαν χώρα και κοινωνία;
    Από PopManiac στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 1968
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-24, 11:31
  2. Δεν παίζει το player του desktop ένα blu ray.
    Από Theodore41 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-17, 19:25
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-17, 22:30
  4. Ένα καλό και όχι πολύ ακριβό tablet;
    Από researcher στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 02:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας