Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    11-11-2016
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 42.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το παρακάτω κείμενο στάλθηκε ηλεκτρονικά στο τμήμα παραπόνων της Cyta στις 06 Νοε 2017.

    Είμαι πελάτης της εταιρείας σας εδώ και 3.5 χρόνια περίπου.

    Ήρθα στην Cyta με την ελπίδα τις αδιάλειπτης, απροβλημάτιστης, γρήγορης και οικονομικής "Value For Money" σύνδεσης στο Internet

    Σας ενημερώνω ότι η εταιρεία σας κατάφερε να δημιουργήσει έναν ακόμη δυσαρεστημένο πελάτη.
    Σε αυτό το σημείο θεωρώ σκόπιμο να αναφέρω που οφείλετε η δυσαρέσκειά μου.

    Η σύνδεσή μου για χρόνια τώρα λειτουργεί με αρκετά προβλήματα όπως διακυμάνσεις στην ταχύτητα του internet, συχνές αποσυνδέσεις και διαστήματα χωρίς τηλέφωνο αλλά κατόπιν επικοινωνίας μαζί σας και με αρκετή υπομονή τα προβλήματα λυνότανε.
    Η υπομονή όμως εξαντλήθηκε όταν στις αρχές Οκτ 2017 ανά τακτά χρονικά διαστήματα άρχισα να έχω πολύ συχνές αποσυνδέσεις και να μένω χωρίς τηλέφωνο και Internet για αρκετές ώρες.

    Επικοινώνησα με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Εταιρείας σας ,δηλώθηκε βλάβη και αναμονή τεχνικού για έλεγχο της γραμμής. Μετά από παρέλευση 10 ημερών λόγω απουσίας μου εκτός Αττικής και με την επιστροφή μου διαπίστωσα ότι από 3,5 με 4 Mbps (απαράδεκτη ) ταχύτητα που είχα πριν τώρα βρισκόμουν στο 1 Mbps.

    Επικοινώνησα ξανά με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών και ενημερώθηκα ότι λόγω προβλήματος στην γραμμή δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο και πως ότι η διαπίστωση έγινε από τεχνικό της CYTA μαζί με τεχνικό του ΟΤΕ χωρίς να είναι αναγκαία η ενημέρωση μου γιατί ο έλεγχος έγινε εκτός της οικίας μου!!!!!!

    Ξανά επικοινωνία με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών παρακαλώντας έστω για κάτι καλύτερο και μετά βίας έχω 2 Mbps (3 Mbps αναφέρεται εσείς).

    Τελευταία επικοινωνία με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών σήμερα 06 Νοε 2017 παίρνοντας ξανά τις ίδιες απαντήσεις όσον αφορά αύξηση της ταχύτητας και σε ερώτηση μου σε περίπτωση υπαναχώρησης από το πρόγραμμα θα πληρώσω ποινή 121 ευρώ.

    Με όλα τα παραπάνω αναρωτιέμαι αν αξίζει να παραμείνω πελάτης σας καθόσον:

    1. Πάντα εξοφλούσα τους λογαριασμούς στην ώρα τους και μάλιστα σχεδόν με την ημέρα έκδοσης του.
    2. Αναφερόμενος στα τεχνικής φύσης προβλήματα που αντιμετωπίζω στην γραμμή μου η Cyta σαν εταιρεία που επιλαμβάνεται αυτών, όφειλε να με ενημερώσει που οφείλονται αυτά ;
    3. Η ταχύτητα 1 με 2 Mbps θεωρείται ικανοποιητική για τα σημερινά δεδομένα από την εταιρία σας αναφέροντας ότι παρόμοια ταχύτητα είχα προ 10ετιας.
    4. Το περιβόητο "έως" 24 Mbps θα έπρεπε να έχει και ένα "από " π.χ. 3 Mbps;

    Πραγματικά λυπάμαι για όλα αυτά αλλά μάλλον τείνω να αποχωρήσω από την εταιρία σας έστω και αν πληρώσω 121 ευρώ λόγο πρόωρης διακοπής καθότι η απώλεια χρημάτων για μένα με το να παραμείνω στην παρούσα σύνδεση με την συγκεκριμένη ταχύτητα θα ήτανε μεγαλύτερη επειδή για λόγους εργασίας χρειάζομαι 6 Mbps τουλάχιστον.

    Επίσης σας ενημερώνω ότι επιφυλάσσομαι το παρόν e-mail να δημοσιευθεί σε forums και blogs τηλεπικοινωνιών.

    Ευχαριστώ.


    Υ.Γ. Ελπίζω να απαντήσετε πιο ανθρώπινα και όχι με τυποποιημένα μηνύματα τύπου κονσέρβας.


    Κωδικός Πελάτη: 684131001

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλησπέρα , σε ευχαριστούμε αρχικά για τον χρόνο σου να παραθέσεις όλο το ιστορικό της γραμμής. Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι το όλο θέμα έχει ανατεθεί στο τμήμα Παραπόνων το οποίο θα εξετάσει όλα τα ενδεχόμενα, καθώς από τεχνικής πλευράς δυστυχώς φαίνεται ότι έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες, με τα αποτελέσματα να είναι μη ικανοποιητικά. Πολύ σύντομα θα επικοινωνήσει το αρμόδιο τμήμα με τον κάτοχο της γραμμής σχετικά.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-17, 10:11
  2. Ντε και καλά πελάτης Cosmote
    Από ata3ias στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-17, 13:11
  3. με το ζόρι πελάτης...
    Από BigRed στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-17, 14:53
  4. Απογοητευμένος Πελάτης
    Από kracken_74 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-17, 11:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας