Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σε όλους, πρόσφατα έκανα αίτηση για αλλαγή της γραμμής μου απο adsl2 σε vdsl2 (20/10/2017) και παρέλαβα τον εξοπλισμό μου 30/10/2017, ακόμα περιμένω να με ενεργοποιήσουν, είναι η 12η εργάσιμη μέρα χωρις την ημέρα της υποβολής της αίτησης μου. Η αλήθεια είναι ότι βρίσκομαι σε "αναμμένα κάρβουνα" γιατί μένω στην Αρτέμιδα (Λούτσα) μια σχετικά αραιοκατοικημένη περιοχή στην οποία εδώ και μήνες έκαναν εργασίες για εγκατάσταση KV και πρίν λίγο καιρό ενεργοποιήθηκαν, φυσικά μόλις έκανα και το τεστ διαθεσιμότητας και είδα ότι είναι διαθέσιμο τότε έκανα την αίτηση. Έχω κάποιους ενδοιασμούς βέβαια, γιατί δεν έχω συνδεθεί ακόμα και έχει περάσει το όριο τον 10 εργάσιμων ημερών (αν και υπάρχουν και χειρότερα απ'ότι διάβασα στο φόρουμ) έκανα 2 τηλεφωνικές επικοινωνίες με την wind και στην μία την προηγούμενη βδομάδα μου είπαν ότι "απο Δευτέρα θα έχουν εικόνα και να αναμένω ενεργοποιήση της γραμμής μου" και εχθές επικοινώνησα ξανά μαζί τους, δίνωντας μου την απάντηση "ότι περιμένουν το ΄πρασινο φως΄ απο τον ΟΤΕ για να μπορέσουν να μου στείλουν τα στοιχεία. (φυσικά και μας έχουν γραμμένους στον ΟΤΕ γιατί δεν είμαστε πελάτες τους οπότε μας ξεροψήνουν), το θέμα μου είναι ότι φοβάμαι μήπως και δεν πιάνω καλή ταχύτητα όταν γίνει η ενεργοποιήση, αν και έχω KV ακριβώς στα 50 μέτρα (η απόσταση είναι μετρημένη βάση του google maps), στην ουσία είναι ακριβώς πίσω απο το σπίτι μου οπότε καλωδιακά λογικά είναι και λιγότερο απο 50 μετρα, αν ούτε και για αυτό μπορεί κανείς να είναι σίγουρος, ενας θεός ξέρει (ΟΤΕ) τι δρομολόγιο κάνουν τα καλώδια. Το KV παρεμπιπτόντως είναι ολοκαίνουργιο απο τον ΟΤΕ και ο φόβος μου είναι μην με συνδέσουν σε κανα αστικό κέντρο και κλαίω. Έχω συνδέσει το μόντεμ/ρούτερ που μου έστειλαν ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η168Ν (έφαγα ήδη την πρώτη ξενέρα αλλά δουλεύει καλά μεχρι στιγμής σε adsl.) αυτά είναι τα στοιχεία της σύνδεσης μου διότι δεν έχω συνδεθεί ακόμα

    Link Status Up
    Modulation Type ADSL_2plus
    Actual Rate(Up/Down) 1020/14276 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 1056/15744 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 9.9/7.9 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 16.1/28 dB
    Output Power(Up/Down) 12.3/0 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 8/64
    Interleave Delay(Up/Down) 7/8 ms
    INP(Up/Down) 1.1/1 symbols
    Profile N/A
    LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
    CRC Errors(Up/Down) 0/6400
    FEC Errors(Up/Down) 0/0
    HEC Errors(Up/Down) 0/44302
    Showtime Start 13 h 11 min 13 s

    Πιστεύεται ότι θα πιάσω πάνω απο 45mbps ταχύτητα? Επίσης θα αλλάξω και την εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού μου η οποία είναι rj11, αν έχετε κάποια πρόταση σχετικά με αυτό θα ήταν ακόμα μια επιπλέον βοήθεια.

    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

  2. #2
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Χαίρομαι πολύ που βρήκα άτομο από τα μέρη μου και μοιραζόμαστε τον ίδιο πόνο

    - Ανυπομωνώ και για την δική μου ενεργοποίηση επιτέλους (13η μέρα σήμερα), ναι το γνωρίζω για αυτό και δε κρατιέμαι απ'ότι καταλαβαίνεις.
    - Ναι δυστυχώς μετά απο κάποια πράγματα που διάβασα εδώ, έχω αρχίσει και απογοητεύομαι λίγο αν και παίρνω ελπίδα από το γεγονός ότι όταν ηλεκτροδοτούσαν τα KV και συγκεκριμένα εκείνο που βρίσκεται στα σχολεία (γυμνάσιο/λύκειο) εμένα στο τέστ διαθεσημότητας έδειχνε ότι δεν ήταν διαθέσιμο για την γραμμή μου το VDSL κάτι που το παίρνω ως θετικό γιατί όταν ηλεκτροδοτήσαν αυτό που βρίσκεται πίσω απο το σπίτι μου τότε έδειξε ότι ήταν διαθέσιμο, δεν ξέρω πόσο ακριβής είναι αυτό οπότε θα δείξει.
    - Απ'ότι διάβασα και αφού ο τεχνικός του ΟΤΕ μέτρησε τόσο έξω απο το σπίτι σου τότε το θέμα βρίσκεται μέσα πολύ πιθανόν είναι η καλωδίωση σου, όχι ότι και το μόντεμ που μας έδωσαν είναι καλό, πιο χάλια πεθαίνει αλλά θα το έβγαζα προς στιγμήν εκτός. Δυστυχώς ζούμε σε μια περιοχή με πολύ υγρασία χειμώνα-καλοκαίρι, οπότε δεν μου φαίνεται απίθανο να είναι η καλωδίωση γιατί εγώ εχω μαρτυρίσει στο συγκεκριμένο θέμα.
    - Α ωραία σε ευχαριστώ πολύ για το τιπ, έτσι και αλλιώς θα πάρω τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη όταν με ενεργοποιήσουν με το καλό και δεν υπάρχει κάποιο θέμα να με αλλάξουν σε fastpath αν δεν το έχουν βάλει οι ίδιοι, γιατί παίζω online παίχνιδια και το ping είναι ένα θέμα.

    Στην περίπτωση μου, ο πατέρας μου θα το φτιάξει αν και εγώ εχω κάτι γνώσεις, εγώ χρειάζομαι ένα καλώδιο rj11 (γιατί τέτοιου τύπου είναι η πρίζα) 15 μέτρων τα οποία είναι πολύ φθηνά, αγόρασα ήδη το πιο ακριβό που βρήκα που κόστιζε μόνο 5 ευρώ

    Θα σε ενημερώσω πάντως για ότι νεότερο

  3. #3
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από d3adau Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρομαι πολύ που βρήκα άτομο από τα μέρη μου και μοιραζόμαστε τον ίδιο πόνο

    - Ανυπομωνώ και για την δική μου ενεργοποίηση επιτέλους (13η μέρα σήμερα), ναι το γνωρίζω για αυτό και δε κρατιέμαι απ'ότι καταλαβαίνεις.
    - Ναι δυστυχώς μετά απο κάποια πράγματα που διάβασα εδώ, έχω αρχίσει και απογοητεύομαι λίγο αν και παίρνω ελπίδα από το γεγονός ότι όταν ηλεκτροδοτούσαν τα KV και συγκεκριμένα εκείνο που βρίσκεται στα σχολεία (γυμνάσιο/λύκειο) εμένα στο τέστ διαθεσημότητας έδειχνε ότι δεν ήταν διαθέσιμο για την γραμμή μου το VDSL κάτι που το παίρνω ως θετικό γιατί όταν ηλεκτροδοτήσαν αυτό που βρίσκεται πίσω απο το σπίτι μου τότε έδειξε ότι ήταν διαθέσιμο, δεν ξέρω πόσο ακριβής είναι αυτό οπότε θα δείξει.
    - Απ'ότι διάβασα και αφού ο τεχνικός του ΟΤΕ μέτρησε τόσο έξω απο το σπίτι σου τότε το θέμα βρίσκεται μέσα πολύ πιθανόν είναι η καλωδίωση σου, όχι ότι και το μόντεμ που μας έδωσαν είναι καλό, πιο χάλια πεθαίνει αλλά θα το έβγαζα προς στιγμήν εκτός. Δυστυχώς ζούμε σε μια περιοχή με πολύ υγρασία χειμώνα-καλοκαίρι, οπότε δεν μου φαίνεται απίθανο να είναι η καλωδίωση γιατί εγώ εχω μαρτυρίσει στο συγκεκριμένο θέμα.
    - Α ωραία σε ευχαριστώ πολύ για το τιπ, έτσι και αλλιώς θα πάρω τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη όταν με ενεργοποιήσουν με το καλό και δεν υπάρχει κάποιο θέμα να με αλλάξουν σε fastpath αν δεν το έχουν βάλει οι ίδιοι, γιατί παίζω online παίχνιδια και το ping είναι ένα θέμα.

    Στην περίπτωση μου, ο πατέρας μου θα το φτιάξει αν και εγώ εχω κάτι γνώσεις, εγώ χρειάζομαι ένα καλώδιο rj11 (γιατί τέτοιου τύπου είναι η πρίζα) 15 μέτρων τα οποία είναι πολύ φθηνά, αγόρασα ήδη το πιο ακριβό που βρήκα που κόστιζε μόνο 5 ευρώ

    Θα σε ενημερώσω πάντως για ότι νεότερο
    Rj11 15 μετρα αν δεν ειναι συνεστραμμενο και ειναι πλακε θα σου δημιουργησει μεγαλο προβλημα στην ταχυτητα συγχρονισμου.

  4. #4
    Το avatar του μέλους shakm
    shakm Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Rj11 15 μετρα αν δεν ειναι συνεστραμμενο και ειναι πλακε θα σου δημιουργησει μεγαλο προβλημα στην ταχυτητα συγχρονισμου.
    Επειδή και εμένα με βλέπω να χρειάζομαι σύντομα, να φανταστώ ότι οποιοδήποτε utp ftp με αντάπτορες rj11 (αρκεί πάντα να έχει προστασία ή να το προστατεύεις με σωλήνα από τα καιρικά φαινόμενα) είναι οκ για καμιά 30αριά μέτρα; (κολώνα-router)

  5. #5
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shakm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή και εμένα με βλέπω να χρειάζομαι σύντομα, να φανταστώ ότι οποιοδήποτε utp ftp με αντάπτορες rj11 (αρκεί πάντα να έχει προστασία ή να το προστατεύεις με σωλήνα από τα καιρικά φαινόμενα) είναι οκ για καμιά 30αριά μέτρα; (κολώνα-router)
    Utp\ftp δεν εχουν προβλημα, απλο τηλεφωνικο πλακε, δεν κανει.

  6. #6
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Λοιπόν αγόρασα τελικά καινούργιο καλώδιο cat5e με rj11 κλιπς στις ακρες και θα το συνδέσω μέσα στο Σ/Κ. Επίσης ακόμα να με ενεργοποιήσουν, έχω βαρεθεί να επικοινωνώ μαζί τους και να μου λένε ότι περιμένουν τον ΟΤΕ. Πέρα από αυτό παρατήρησα μέσα στο μόντεμ ότι στο config για το vdsl έχει ήδη το email και το pass συμπληρωμένα, σκεφτόμουν να διαγράψω του adsl προσωρινά για να αναγκάσω το μόντεμ να συνδεθεί σε vdsl αλλά αν δεν έχει συνδεθεί ακόμα το θεωρώ τέρμα άσκοπο, οπότε η μόνη λύση για μένα είναι ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ

  7. #7
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Άλλαξα την εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού και "εξαφανίστηκαν" τα CRC και HEC Errors.



    Link Status Up
    Modulation Type ADSL_2plus
    Actual Rate(Up/Down) 1020/14547 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 1048/16724 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 9.6/8.7 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 15.9/28 dB
    Output Power(Up/Down) 12.3/0 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 8/64
    Interleave Delay(Up/Down) 7/8 ms
    INP(Up/Down) 1.1/1 symbols
    Profile N/A
    LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
    CRC Errors(Up/Down) 0/5
    FEC Errors(Up/Down) 0/0
    HEC Errors(Up/Down) 0/127
    Showtime Start 0 h 20 min 59 s

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από d3adau Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξα την εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού και "εξαφανίστηκαν" τα CRC και HEC Errors.
    .............................
    CRC Errors(Up/Down) 0/5
    FEC Errors(Up/Down) 0/0
    HEC Errors(Up/Down) 0/127
    Showtime Start 0 h 20 min 59 s
    Παρακολούθα μερικές μέρες τα crc.

    Το βασικό είναι να είναι σταθερή (χωρίς αποσυνδέσεις) η γραμμή σου.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Δέν έχω αποσυνδέσεις, η γραμμή μου είναι σταθερή και τα crc ανεβοκατεβαίνουν αλλά μέχρι 175 το έχω δει να φτάνει. Επίσης ακόμα να με ενεργοποιήσουν και έχω κλείσει μήνα πλέον απο τότε που έκανα την αίτηση, ακόμα δεν γνωρίζουν να μου πουν πότε θα ενεργοποιηθεί και το μόνο που μου είπαν αυτή την φορά είναι ότι υπάρχει τεχνικό θέμα με τον Καφαό που προσπαθούν να με συνδέσουν λογικά και ότι είναι και θέμα προτεραιότητας, κάτι που μου είπαν ότι έχω σε παλαιότερη τηλεφωνική επικοινωνία. Δε ξέρω, τι να πω, έχω ξενερώσει πάρα πολυ μαζί τους αλλα εν μέρη καταλαβαίνω.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-11-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    WIND: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ VDSL
    όλοι εσείς που ενεργοποιήσατε το vdsl σε 15 μέρες είστε πολύ τυχεροί. Έχουμε και λέμε:
    αίτηση 03 Νοεμβρίου, όπου μου είπανε ότι θα ενεργοποιηθεί στις 13/11 (δεν ρώτησα το έτος βέβαια), ενώ το Modem θα το παραλάμβανα σε 3 μέρες. Το μόντεμ το παρέλαβα μετά από 9 μέρες αφού τους πήρα και τους τα έχωσα και η ενεργοποίηση του Vdsl ακόμη και σήμερα Δευτέρα 27/11 ΔΕΝ έγινε. Χθές (26/11) τους πήρα και τους ρώτησα: με τι έρχεται το vdsl με τα πόδια, με γάιδαρο ... με τι. Είμαι πελάτης, δεν με ενδιαφέρουν οι ανούσιες δικαιολογίες της πλάκας όπως φταίνε οι τεχνικοί του ΟΤΕ κτλ αυτά δεν με αφορούν. Είπα στον υπάλληλο να κοιτάξει να βρεί έστω και μισή μέρα καθυστερ. πληρωμής από μένα, ο οποίος είμαι απέναντι στην εταιρεία πλήρως αξιόπιστος, ενώ η ίδια η Wind είναι απέναντί μου πλήρως ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ.... Άσε δε και που να έρθει (καμπίνα υπάρχει στα 100 μέτρα από το σπίτι μου) δεν πιστεύω στις μετρήσεις που μου είπαν οι τεχνικοί που κάλεσα στο 1212. Μήπως γίνεται και λίγο εσκεμμένα για να καλούμε το 13800 και να χρεωνόμαστε τα 0,26 € συνεχώς;

  11. #11
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Σε νιωθω φιλε! Ακομα να με ενεργοποιησουν ειναι 30 εργασιμες και αν βαλω συνολικα... ΑΣΤΟ! Επισης, με χρεωσανε και 14 ευρω στον καινουργιο λογαριασμο για κατι που δεν εχω ακομα, να τους στειλω ή να μην τους στειλω απο εκει που ηρθαν? μπορει ο ΟΤΕ να προκαλει την καθυστερηση αλλα δεν γινεται να κοροιδευουν τον κοσμο και να τον χρεωνουν για κατι που δεν εχει, ουτε στον κοπο δεν μπαινω πλεον να τους παρω τηλεφωνο γιατι καθε φορα δε ξερουν τιποτα και τα ριχνουν στον ΟΤΕ κατι που εχει καταντησει κουραστικο.

  12. #12
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα παιδιά, μετά απο 2 αργούς και βασανιστηκούς μήνες ενεργοποιήθηκα επιτέλους! Δείτε τα στατιστικά μου να κλάψετε μαζί μου και εσείς:

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2(Vectoring)
    Actual Rate(Up/Down) 4996/26203 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 19366/33816 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 20/9.3 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 7.8/14.6 dB
    Output Power(Up/Down) 9.8/9.3 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/134
    Interleave Delay(Up/Down) 0/9 ms
    INP(Up/Down) 0/0.6 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/5
    FEC Errors(Up/Down) 0/63510
    HEC Errors(Up/Down) 0/0
    Showtime Start 0 h 15 min 6 s

    Πήρα την wind και το δήλωσαν βλάβη, τώρα θα περιμένω να επικοινωνήσουν μαζί μου και να δω αν θα έρθει και τεχνικός, το θέμα είναι ότι αν πάρει όσο πήρε να με ενεργοποιήσουν τότε ΚΑΗΚΑΜΕ!

  13. #13
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε μπορω να καταλαβω τι πινουν εκει στη wind....5 στους 10 με την ενεργοποιηση VDSL δηλωνουν βλαβη και οντως υπαρχει.εκτος αν παιζει "σαμποταζ" απο οτε
    Ενας απο αυτους και εγω
    το νταβατζιλικι παει συννεφο....και συνεχιζεται βεβαιως βεβαιως.....

  14. #14
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα παιδιά, τελικά βρήκα το πρόβλημα μου, ήταν η εξωτερική καλωδίωση και επίσης έβγαλα το καλώδιο του 2ου τηλεφώνου τελείως από την κεντρική πρίζα γιατί έριχνε την ταχύτητα κατά 15000 kbps, οπότε αυτά είναι τα νέα μου στατιστικά:

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2(Vectoring)
    Actual Rate(Up/Down) 4996/49999 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 29171/66628 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 29.4/10.2 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 7.5/13.5 dB
    Output Power(Up/Down) 8.8/10.3 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/2172
    Interleave Delay(Up/Down) 0/9 ms
    INP(Up/Down) 0/0 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/220
    FEC Errors(Up/Down) 0/34892
    HEC Errors(Up/Down) 0/0
    Showtime Start 6 h 40 min 48 s

    Υ.Γ. Επίσης αν ξέρει κάποιος τι είναι τα FEC Errors γιατί βλέπω αυξημένα τα νούμερα και αν επιρρεάζει την γραμμή μου, ας μου απαντήσει.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από d3adau Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... αν ξέρει κάποιος τι είναι τα FEC Errors γιατί βλέπω αυξημένα τα νούμερα και αν επιρρεάζει την γραμμή μου, ας μου απαντήσει.
    FEC (Forward Error Correction), είναι η καταμέτρηση των σφαλμάτων που έχουν διορθωθεί.
    Μην ανησυχείς.

    Τα CRC errors να προσέχεις.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ενεργοποίηση Wind VDSL & Fastpath
    Από m4rd4v στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-17, 17:47
  2. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-17, 17:55
  3. Wind vdsl Κ.Τούμπα Θεσσαλονίκη
    Από camp3on στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-17, 22:24
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-17, 00:55
  5. 3 μήνες χωρίς ενεργοποίηση καμπινών VDSL
    Από maravegias στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-16, 12:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας