Σελ. 789 από 1059 ΠρώτηΠρώτη ... 769779784787788789790791794799809 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.821-11.835 από 15878
  1. #11821
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slekkas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το fornite δεν το έχω βάλει ακόμα αλλά η ip ξεκινάει από 85 και είναι ίδια με του fritzbox. Στέλνω και το speed test του ps5

    - - - Updated - - -




    Και το δεύτερο τεστ

    Φίλε που το βλεπω αυτο το ping στπ ps5; του Fortnite εννοω

    - - - Updated - - -

    Και το Fortnite
    Εγώ βλέπω την σύνδεση σου πάει μπομπα !

    Για το latency στο forthnite ακριβώς ίδιο (άρα ούτε σε CG-NAT είσαι και το exposed host πάει το ίδιο με το DMZ που έχει το Smart)

    Για το Speedtest πάει το ίδιο όπως πάει στο Smart, μην αγχώνεσαι για το Upload καμία φορά και μένα δίνει 1 χαμηλό αλλά πάντα στο 90++ είναι με ταβάνι το 95 και αν το γυρίσω σε NAT1 πάει 103 max

    Στα του παιχνιδιού τώρα με έχεις κολλήσει, αυτό που σκέφτομαι είναι αφού παίζει στο εξωτερικό ΟΚ

    ΜΗΠΩΣ λέω ΜΗΠΩΣ τα φιλαράκια σου έχουν τίποτα ρυθμίσεις στο Privacy να μην δέχονται πρόσκληση από άλλους παίχτες (αυτό είναι στο προφίλ του κάθε PSN id ) ή μήπως είναι κάποια ρύθμιση μέσα στο παιχνίδι και δεν την έχουν σωστά.

  2. #11822
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Marousi
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βλέπω την σύνδεση σου πάει μπομπα !

    Για το latency στο forthnite ακριβώς ίδιο (άρα ούτε σε CG-NAT είσαι και το exposed host πάει το ίδιο με το DMZ που έχει το Smart)

    Για το Speedtest πάει το ίδιο όπως πάει στο Smart, μην αγχώνεσαι για το Upload καμία φορά και μένα δίνει 1 χαμηλό αλλά πάντα στο 90++ είναι με ταβάνι το 95 και αν το γυρίσω σε NAT1 πάει 103 max

    Στα του παιχνιδιού τώρα με έχεις κολλήσει, αυτό που σκέφτομαι είναι αφού παίζει στο εξωτερικό ΟΚ

    ΜΗΠΩΣ λέω ΜΗΠΩΣ τα φιλαράκια σου έχουν τίποτα ρυθμίσεις στο Privacy να μην δέχονται πρόσκληση από άλλους παίχτες (αυτό είναι στο προφίλ του κάθε PSN id ) ή μήπως είναι κάποια ρύθμιση μέσα στο παιχνίδι και δεν την έχουν σωστά.

    Καταρχήν ευχαριστώ,

    Δεύτερον οι φίλοι παίζουν με όλους τους άλλους

  3. #11823
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slekkas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν ευχαριστώ,

    Δεύτερον οι φίλοι παίζουν με όλους τους άλλους
    Όπως λες πας σε φίλους και καταλαβαίνω ότι βάζεις το δικό σου psn id και παίζεις ΟΚ, όποτε δεν είναι κάτι στο Privacy μέσα στο ps5.

    Με COSMOTE σε COSMOTE παίζει με wind και Inalan όχι… και όταν ήσουν σε VDSL 200 δεν είχες θέμα πάλι με FritzBox

    Όταν πας σε φίλο και βάζεις το δικό σου login, τι σύνδεση έχει ;
    το FritzBox που είχες στην VDSL 200 ποιο ήταν ;

  4. #11824
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Marousi
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως λες πας σε φίλους και καταλαβαίνω ότι βάζεις το δικό σου psn id και παίζεις ΟΚ, όποτε δεν είναι κάτι στο Privacy μέσα στο ps5.

    Με COSMOTE σε COSMOTE παίζει με wind και Inalan όχι… και όταν ήσουν σε VDSL 200 δεν είχες θέμα πάλι με FritzBox

    Όταν πας σε φίλο και βάζεις το δικό σου login, τι σύνδεση έχει ;
    το FritzBox που είχες στην VDSL 200 ποιο ήταν ;
    Ακριβώς, το 7590 είχα.

    Ο φίλος μου έχει 200αρα Cosmote. Στο playstation 5 του έχω βάλει τον δικό μου λογαριασμό. Είναι τρελό, εν τω μεταξύ με το ένα παιδί που δεν συνδεόταν μετά από 20 προσπάθειες μια φορά συνδέθηκε, μετά πάλι τίποτα.

    Ίσως αν μπορούσα να πω στο router, για το παιχνίδι αυτό να μην ανοίγει της TCP πόρτες.

  5. #11825
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    30 Ιανουαρίου 2023 ζήτησα αναβάθμιση από 200 σε 1000, μιας και το συμβόλαιο έληγε στις 29/3/23 και αφού πλήρωνα 43.50€ με την προσφορά στα 49.90€ η διαφορά ειναι αμελητέα στο κόστος.

    Όλα ΟΚ στο Τηλεφωνικο κέντρο — email το συμβόλαιο και αποδοχή — ενημέρωση ότι θα στείλουν εξοπλισμό (FritzBox 5530 + AX1200)

    Η γραμμή σε 15 λεπτά άρχισε να δουλεύει στα 1000 στις 30-1-23.

    Τηλεφώνησα στις 5-2-23 και τους είπα ότι δεν χρειάζεται να στείλουν εξοπλισμό δουλεύει με το Smart + NOKIA μια χαρά και να μην στείλουν τεχνικό.

    Μου είπαν αδύνατον και με συνέδεσαν με το τεχνικό τμήμα, και μετά από μια σύντομη συζήτηση του 1 λεπτού… δουλεύει ΟΚ … μα αδύνατον…, μου είπαν για κάνε μερικά Speedtest και πες μας τι δίνει

    Απαντάω 920-940 και 101-103

    μου λένε ΟΚ, μιλήστε με το εμπορικό τμήμα και πείτε ότι δεν θέλετε τον νέο εξοπλισμό.

    Όντως μιλάω μαζί με το εμπορικό και κλείνει εκεί η συζήτηση, ότι δεν θα παραλάβω νέο εξοπλισμό και δεν θα έρθει Τεχνικος.

    Την επόμενη μέρα η σύνδεση πάλι στα 200…. τους παίρνω πάλι τηλέφωνο και λένε το ξανά στέλνουμε και θα πάρετε εξοπλισμό αλλά δεν θα τον ενεργοποιήσετε.

    Ήρθε το courier — παρέδωσε και μετά από 1 μέρα μου ήρθε μήνυμα ότι θα έρθει Τεχνικος στην οικία σας για ενεργοποίηση του εξοπλισμού.

    Τους ξανά παίρνω τηλέφωνο αλλά είπαμε και αλλά λέτε… και απαντάνε λόγο του 1Gbp’s είναι ο μόνος συμβατός εξοπλισμός.

    Το αφήνω εκεί και στέλνω 1 email 20-3-23 ρωτώντας γιατί στο Business πακέτο 1Gbp’s δίνεται Smart + ONT και να μου αιτιολογήσουν την αναγκαιότητα.

    Χθες με πήρε ένας από το εμπορικό τμήμα λέγοντας μου κανονικά δεν γίνεται αλλά θα δούμε και βρούμε μια λύση, στο δια ταύτα μου είπε αφού θες Smart + ONT κόστος 135€ και σου κόβουμε -50€ και σου βγαίνει στα 85€.

    Λέω ΟΚ, και μου απαντάει θα κρατήσεις και το FritzBox + AX και στο μήνυμα «επιστροφή του παλιού εξοπλισμού σε κατάστημα COSMOTE ή Γερμανός» θα το αγνοήσεις και στο λογαριασμό θα έρθει το κόστος -50€ (έκπτωση στον εξοπλισμο)

    Αυτή την στιγμή στο app φαίνεται ότι το συμβόλαιο έχει λήξη και το συμβόλαιο της 1000 ότι είναι σε αναμονή.

    Ξέρει να μου πει κάποιος τι ισχύει και ποτέ πρέπει συστημικά να με έχει δηλωμένο 1000 ?

    Ευχαριστώ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0260.jpeg  

    IMG_0259.jpeg  

    IMG_0261.jpeg  


  6. #11826
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    30 Ιανουαρίου 2023 ζήτησα αναβάθμιση από 200 σε 1000, μιας και το συμβόλαιο έληγε στις 29/3/23 και αφού πλήρωνα 43.50€ με την προσφορά στα 49.90€ η διαφορά ειναι αμελητέα στο κόστος.

    Όλα ΟΚ στο Τηλεφωνικο κέντρο — email το συμβόλαιο και αποδοχή — ενημέρωση ότι θα στείλουν εξοπλισμό (FritzBox 5530 + AX1200)

    Η γραμμή σε 15 λεπτά άρχισε να δουλεύει στα 1000 στις 30-1-23.

    Τηλεφώνησα στις 5-2-23 και τους είπα ότι δεν χρειάζεται να στείλουν εξοπλισμό δουλεύει με το Smart + NOKIA μια χαρά και να μην στείλουν τεχνικό.

    Μου είπαν αδύνατον και με συνέδεσαν με το τεχνικό τμήμα, και μετά από μια σύντομη συζήτηση του 1 λεπτού… δουλεύει ΟΚ … μα αδύνατον…, μου είπαν για κάνε μερικά Speedtest και πες μας τι δίνει

    Απαντάω 920-940 και 101-103

    μου λένε ΟΚ, μιλήστε με το εμπορικό τμήμα και πείτε ότι δεν θέλετε τον νέο εξοπλισμό.

    Όντως μιλάω μαζί με το εμπορικό και κλείνει εκεί η συζήτηση, ότι δεν θα παραλάβω νέο εξοπλισμό και δεν θα έρθει Τεχνικος.

    Την επόμενη μέρα η σύνδεση πάλι στα 200…. τους παίρνω πάλι τηλέφωνο και λένε το ξανά στέλνουμε και θα πάρετε εξοπλισμό αλλά δεν θα τον ενεργοποιήσετε.

    Ήρθε το courier — παρέδωσε και μετά από 1 μέρα μου ήρθε μήνυμα ότι θα έρθει Τεχνικος στην οικία σας για ενεργοποίηση του εξοπλισμού.

    Τους ξανά παίρνω τηλέφωνο αλλά είπαμε και αλλά λέτε… και απαντάνε λόγο του 1Gbp’s είναι ο μόνος συμβατός εξοπλισμός.

    Το αφήνω εκεί και στέλνω 1 email 20-3-23 ρωτώντας γιατί στο Business πακέτο 1Gbp’s δίνεται Smart + ONT και να μου αιτιολογήσουν την αναγκαιότητα.

    Χθες με πήρε ένας από το εμπορικό τμήμα λέγοντας μου κανονικά δεν γίνεται αλλά θα δούμε και βρούμε μια λύση, στο δια ταύτα μου είπε αφού θες Smart + ONT κόστος 135€ και σου κόβουμε -50€ και σου βγαίνει στα 85€.

    Λέω ΟΚ, και μου απαντάει θα κρατήσεις και το FritzBox + AX και στο μήνυμα «επιστροφή του παλιού εξοπλισμού σε κατάστημα COSMOTE ή Γερμανός» θα το αγνοήσεις και στο λογαριασμό θα έρθει το κόστος -50€ (έκπτωση στον εξοπλισμο)

    Αυτή την στιγμή στο app φαίνεται ότι το συμβόλαιο έχει λήξη και το συμβόλαιο της 1000 ότι είναι σε αναμονή.

    Ξέρει να μου πει κάποιος τι ισχύει και ποτέ πρέπει συστημικά να με έχει δηλωμένο 1000 ?

    Ευχαριστώ
    Φιλε μου είσαι σοβαρός!! Να μην θες το Fritz;;; Ανέκδοτο μου φαίνεται!! Τούμπανο ρουτερ με WiFi 6
    Με 2.5Gbit Ethernet!! Θα έχεις 100mbps ταχύτητα παραπάνω θα τερματίζει στα 1044!! Επειδή έιχα για 2 χρόνια το smart!! Η διαφορά με το Fritz είναι τεράστια!!

  7. #11827
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου είσαι σοβαρός!! Να μην θες το Fritz;;; Ανέκδοτο μου φαίνεται!! Τούμπανο ρουτερ με WiFi 6
    Με 2.5Gbit Ethernet!! Θα έχεις 100mbps ταχύτητα παραπάνω θα τερματίζει στα 1044!! Επειδή έιχα για 2 χρόνια το smart!! Η διαφορά με το Fritz είναι τεράστια!!
    Δεν εχω συσκευές με 2.5αρα θύρα, 1 PlayStation 5 τρέχει μόνο (το οποίο έχει 1Gb θύρα) και η TV στο WiFi. Το οποίο το ανέφερα και στην συνομιλία μαζί τους.

    Για το WiFi δεν με ενδιαφέρει αν θα βγάζει την ταχύτητα του, δεν το χρησιμοποιούμε στα κινητά μας.
    Πιάνει 600+ όλη την ώρα και πάλι υπερβολή είναι, απλά το δοκίμασα να δω τι κάνει.

    Για πες μου τα οφέλη του Fritz σε σχέση με το Smart (σε φιλικό επίπεδο).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0281.png  


  8. #11828
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω συσκευές με 2.5αρα θύρα, 1 PlayStation 5 τρέχει μόνο (το οποίο έχει 1Gb θύρα) και η TV στο WiFi. Το οποίο το ανέφερα και στην συνομιλία μαζί τους.

    Για το WiFi δεν με ενδιαφέρει αν θα βγάζει την ταχύτητα του, δεν το χρησιμοποιούμε στα κινητά μας.
    Πιάνει 600+ όλη την ώρα και πάλι υπερβολή είναι, απλά το δοκίμασα να δω τι κάνει.

    Για πες μου τα οφέλη του Fritz σε σχέση με το Smart (σε φιλικό επίπεδο).
    Περισσότερες δυνατότητες, αν μπούνε 12-13 συσκευές στο wifi ταυτόχρονα δεν θα κολλήσει το σύμπαν, καλύτερο QoS, features που το Smart ούτε να ονειρευτεί μπορεί, δεν σέρνεται το webGUI του, δεν χρειάζεται restart κάθε 20-30 μέρες γιατί σκαλώνει το webGUI, κ.λ.π.

    Μόνος λόγος που είμαι "μαζί" σου, είναι αν θες να έχεις ΟΝΤ χωριστά για να μπορείς να κοτσάρεις οποιαδήποτε στιγμή θες, οποιοδήποτε router δίχως την ανάγκη να έχεις το router του OTE (AVM) μπροστά.

  9. #11829
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.786
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου είσαι σοβαρός!! Να μην θες το Fritz;;; Ανέκδοτο μου φαίνεται!! Τούμπανο ρουτερ με WiFi 6
    Με 2.5Gbit Ethernet!! Θα έχεις 100mbps ταχύτητα παραπάνω θα τερματίζει στα 1044!! Επειδή έιχα για 2 χρόνια το smart!! Η διαφορά με το Fritz είναι τεράστια!!
    Μακρια και αγαπημενοι. Κανει τα πραγματα με το δικο του τροπο. Αν σαρεσει, εχει καλως. Αν ομως οχι, ουτε ζωγραφιστο.
    Οσο γιατα τα 100Mbits παραπανω, αστειο πραγμα.. Μονο στο speedtest.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    30 Ιανουαρίου 2023 ζήτησα αναβάθμιση από 200 σε 1000, μιας και το συμβόλαιο έληγε στις 29/3/23 και αφού πλήρωνα 43.50€ με την προσφορά στα 49.90€ η διαφορά ειναι αμελητέα στο κόστος.


    Αυτή την στιγμή στο app φαίνεται ότι το συμβόλαιο έχει λήξη και το συμβόλαιο της 1000 ότι είναι σε αναμονή.

    Ξέρει να μου πει κάποιος τι ισχύει και ποτέ πρέπει συστημικά να με έχει δηλωμένο 1000 ?

    Ευχαριστώ
    Εκει στον οτε εχουν κανει την παπαρια επιστημη. Ο καθενας σκαρφιζεται ενα τροπο, χωρις να ξερει αν γινεται, και μετα αντε να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα.
    Το βασικο επιχειρημα ειναι οτι βασει κανονισμου ειστε υποχρεωμενοι να δινεται χωριστα το ont απο 1 οκτωβριου. Κοντα ειναι, οποτε βρειτε σωστο τροπο.

    Οσο για το app, η επιτομη της αναξιοπιστιας. Διχνει οτι θελει, όποτε θελει.. Σε κανα μηνα μπορεις να το κοιταξεις και ΙΣΩΣ να λεει τι ισχυει.
    Μονο τηλεφωνικα στο 13888 να σου πουν, και ακομα καλυτερα να σου στειλουν το συμβολαιο με mail. Ολα τα αλλα ειναι παπαριες καμαρωτες.

  10. #11830
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακρια και αγαπημενοι. Κανει τα πραγματα με το δικο του τροπο. Αν σαρεσει, εχει καλως. Αν ομως οχι, ουτε ζωγραφιστο.
    Οσο γιατα τα 100Mbits παραπανω, αστειο πραγμα.. Μονο στο speedtest.

    - - - Updated - - -



    Εκει στον οτε εχουν κανει την παπαρια επιστημη. Ο καθενας σκαρφιζεται ενα τροπο, χωρις να ξερει αν γινεται, και μετα αντε να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα.
    Το βασικο επιχειρημα ειναι οτι βασει κανονισμου ειστε υποχρεωμενοι να δινεται χωριστα το ont απο 1 οκτωβριου. Κοντα ειναι, οποτε βρειτε σωστο τροπο.

    Οσο για το app, η επιτομη της αναξιοπιστιας. Διχνει οτι θελει, όποτε θελει.. Σε κανα μηνα μπορεις να το κοιταξεις και ΙΣΩΣ να λεει τι ισχυει.
    Μονο τηλεφωνικα στο 13888 να σου πουν, και ακομα καλυτερα να σου στειλουν το συμβολαιο με mail. Ολα τα αλλα ειναι παπαριες καμαρωτες.
    Kακοξύπνησες ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #11831
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακρια και αγαπημενοι. Κανει τα πραγματα με το δικο του τροπο. Αν σαρεσει, εχει καλως. Αν ομως οχι, ουτε ζωγραφιστο.
    Οσο γιατα τα 100Mbits παραπανω, αστειο πραγμα.. Μονο στο speedtest.

    - - - Updated - - -



    Εκει στον οτε εχουν κανει την παπαρια επιστημη. Ο καθενας σκαρφιζεται ενα τροπο, χωρις να ξερει αν γινεται, και μετα αντε να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα.
    Το βασικο επιχειρημα ειναι οτι βασει κανονισμου ειστε υποχρεωμενοι να δινεται χωριστα το ont απο 1 οκτωβριου. Κοντα ειναι, οποτε βρειτε σωστο τροπο.

    Οσο για το app, η επιτομη της αναξιοπιστιας. Διχνει οτι θελει, όποτε θελει.. Σε κανα μηνα μπορεις να το κοιταξεις και ΙΣΩΣ να λεει τι ισχυει.
    Μονο τηλεφωνικα στο 13888 να σου πουν, και ακομα καλυτερα να σου στειλουν το συμβολαιο με mail. Ολα τα αλλα ειναι παπαριες καμαρωτες.
    Το συμβόλαιο το έστειλαν κατευθείαν σε email , αλλά μου είπαν
    Η καινούργια χρέωση θα ισχύει από την στιγμή που θα ενεργοποιηθεί η καινούργια υπηρεσία.

    Και λέω εγώ τώρα … 43.50€ με το κουπόνι, τώρα δηλαδή που έληξε το κουπόνι θα με χρεώνει τιμή όσο θέλει ;

    Για το FritzBox διαφορά στο Performance δεν θα έχει σε σχέση με το Smart, πλην αν κάποιος έχει motherboard με 2.5Gb (αυτά που κάνουν 500€+) ή αν πάρει PCIE και του βάλει, έτσι για να γουστάρει στα benchmark.
    Tώρα αν κατεβάζει 1000 / 125Mb’s ή 1040 / 130Mb’s και εγώ κατεβάζω 920 / 115Mb’s δεν έγινε και κάτι

    Ο φίλος που παίζει τους αγώνες στο PlayStation 5 ίδιο ping με μένα βγάζει και ίδιο Speedtest
    Εμένα πάντως να κάνει κουλά… με τον ποιον θα συνδεθώ το Smart σε σχέση με το FritzBox.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ancogsxr : 01-04-23 στις 11:45.

  12. #11832
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.884
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Αν το αφήσεις αορίστου θα σε χρεώνει κούκος αηδόνι, αν υπογράψεις νέο 24μηνο θα είναι 49.99.

  13. #11833
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το αφήσεις αορίστου θα σε χρεώνει κούκος αηδόνι, αν υπογράψεις νέο 24μηνο θα είναι 49.99.
    Το έχω σε email

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περισσότερες δυνατότητες, αν μπούνε 12-13 συσκευές στο wifi ταυτόχρονα δεν θα κολλήσει το σύμπαν, καλύτερο QoS, features που το Smart ούτε να ονειρευτεί μπορεί, δεν σέρνεται το webGUI του, δεν χρειάζεται restart κάθε 20-30 μέρες γιατί σκαλώνει το webGUI, κ.λ.π.

    Μόνος λόγος που είμαι "μαζί" σου, είναι αν θες να έχεις ΟΝΤ χωριστά για να μπορείς να κοτσάρεις οποιαδήποτε στιγμή θες, οποιοδήποτε router δίχως την ανάγκη να έχεις το router του OTE (AVM) μπροστά.
    Όχι δεν έχω βλέψεις να βάλω κάποιο router πάνω μέχρι στιγμής.
    Αν θα έβαζα θα ήταν το NetGear Nighthawk που είναι 4core και αυτό μόνο για αποκλειστική χρήση LAN και 1 συσκευή PlayStation 5, και την TV WiFi ή LAN (αν τραβήξω 2ο καλώδιο)

  14. #11834
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακρια και αγαπημενοι. Κανει τα πραγματα με το δικο του τροπο. Αν σαρεσει, εχει καλως. Αν ομως οχι, ουτε ζωγραφιστο.
    Οσο γιατα τα 100Mbits παραπανω, αστειο πραγμα.. Μονο στο speedtest.

    - - - Updated - - -



    Εκει στον οτε εχουν κανει την παπαρια επιστημη. Ο καθενας σκαρφιζεται ενα τροπο, χωρις να ξερει αν γινεται, και μετα αντε να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα.
    Το βασικο επιχειρημα ειναι οτι βασει κανονισμου ειστε υποχρεωμενοι να δινεται χωριστα το ont απο 1 οκτωβριου. Κοντα ειναι, οποτε βρειτε σωστο τροπο.

    Οσο για το app, η επιτομη της αναξιοπιστιας. Διχνει οτι θελει, όποτε θελει.. Σε κανα μηνα μπορεις να το κοιταξεις και ΙΣΩΣ να λεει τι ισχυει.
    Μονο τηλεφωνικα στο 13888 να σου πουν, και ακομα καλυτερα να σου στειλουν το συμβολαιο με mail. Ολα τα αλλα ειναι παπαριες καμαρωτες.
    Τα εχεις δουλέψει τα 2 ρουτερ;;; Το smart και το Fritz;; Έχω έχω άποψη γιατί είχα 2 χρόνια το smart που πρωτοβγήκε σε 200ρα FTTH!! Και πριν ένα 2μηνο πήγα σε 1000ρα με το Fritz!! Τα έχεις δοκιμάσει;;

  15. #11835
    Εγγραφή
    12-12-2014
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Ubiquiti Dream Machine SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμβόλαιο το έστειλαν κατευθείαν σε email , αλλά μου είπαν
    Η καινούργια χρέωση θα ισχύει από την στιγμή που θα ενεργοποιηθεί η καινούργια υπηρεσία.

    Και λέω εγώ τώρα … 43.50€ με το κουπόνι, τώρα δηλαδή που έληξε το κουπόνι θα με χρεώνει τιμή όσο θέλει ;

    Για το FritzBox διαφορά στο Performance δεν θα έχει σε σχέση με το Smart, πλην αν κάποιος έχει motherboard με 2.5Gb (αυτά που κάνουν 500€+) ή αν πάρει PCIE και του βάλει, έτσι για να γουστάρει στα benchmark.
    Tώρα αν κατεβάζει 1000 / 125Mb’s ή 1040 / 130Mb’s και εγώ κατεβάζω 920 / 115Mb’s δεν έγινε και κάτι

    Ο φίλος που παίζει τους αγώνες στο PlayStation 5 ίδιο ping με μένα βγάζει και ίδιο Speedtest
    Εμένα πάντως να κάνει κουλά… με τον ποιον θα συνδεθώ το Smart σε σχέση με το FritzBox.
    Υπάρχουν motherboard των 150 ευρώ με 2.5G LAN (MSI MAG B550 Tomahawk π.χ). Δεν είναι όσο premium νομίζεις το 2.5G LAN, πλέον πάει να το σπρώξει η Intel σαν standard.

    Όσο για τα 100 mbps+, δεν είναι απλά download speed. Είναι bandwidth. Αν τερματίζεις τα 940 που παίρνεις με το Speedport, με το Fritz θα έχεις άλλα 100 περιθώριο.

Σελ. 789 από 1059 ΠρώτηΠρώτη ... 769779784787788789790791794799809 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας