Σελ. 578 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 558568573576577578579580583588598 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.656-8.670 από 15890
  1. #8656
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το 300αρι συμπεριλαμβάνεται στο giga voucher, 250 κι άνω είναι η προϋπόθεση.
    Είναι υπό συζήτηση αυτό,κι στη συζήτηση όλα μπορούν να ανατραπούν...

  2. #8657
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υπό συζήτηση αυτό,κι στη συζήτηση όλα μπορούν να ανατραπούν...
    Κατ αυτή την έννοια δεν ισχύει τίποτε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #8658
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Πριν κανενα 4μηνο τελειωσαν ολα τα σκαψιματα στην περιοχη μου απο την Cosmote
    Πριν 2 μηνες εμφανιστηκε η οδος μου στο sfbb οπου και εβγαλα κουπονι,ανενεργο καθως δεν ειχε ακομη προσφορες απο εταιρειες
    Πριν ενα μηνα εξαφανιστηκε η οδος μου και ολες οι οδοι απο το sffb
    Τι γινεται ρε παιδια;Μας δουλευουν;;;Εδω και 3 μηνες εχουν κολλησει και σε ολα τα νεα καφαο και χαρτι να κανουμε αιτηση για FTTH και καλα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Totti10 : 09-08-22 στις 13:02.

  4. #8659
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το έβγαλαν τα 300,500,1000 mbps απο τον έλεγχο διαθεσιμότητας Ftth!!!

  5. #8660
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    2 περίπτωσης υπάρχουν η να τα έβγαλαν αφού έτσι και αλλιώς, δεν είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμα, η να τους έπριξαν ,στα τηλέφωνα με ερωτήσεις και για αυτό τα εβγαλαν

  6. #8661
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 περίπτωσης υπάρχουν η να τα έβγαλαν αφού έτσι και αλλιώς, δεν είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμα, η να τους έπριξαν ,στα τηλέφωνα με ερωτήσεις και για αυτό τα εβγαλαν
    Και εγώ αυτό πιστεύω.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #8662
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.931
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Ακόμα υπάρχουν στη σελίδα, απλώς έχουν ένα
    Κώδικας:
    display: none
    στο style για να μην φαίνονται

  8. #8663
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Totti10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν κανενα 4μηνο τελειωσαν ολα τα σκαψιματα στην περιοχη μου απο την Cosmote
    Πριν 2 μηνες εμφανιστηκε η οδος μου στο sfbb οπου και εβγαλα κουπονι,ανενεργο καθως δεν ειχε ακομη προσφορες απο εταιρειες
    Πριν ενα μηνα εξαφανιστηκε η οδος μου και ολες οι οδοι απο το sffb
    Τι γινεται ρε παιδια;Μας δουλευουν;;;Εδω και 3 μηνες εχουν κολλησει και σε ολα τα νεα καφαο και χαρτι να κανουμε αιτηση για FTTH και καλα

    Στα site των εταιριών έχει διαθεσιμότητα?
    Το εάν έχει στο sfbb δεν έχει να κάνει με το εάν έχει γενικά διαθεσιμότητα.
    Μπορει να δίνουν οι παροχοι προσφορές και παροχή FTTH αλλά να μην έχουν επιλέξει να ανεβάσουν προσφορές μεσω του sfbb.
    Αυτο έτυχε σε γνωστους μου πάντως στα Κάτω Πατήσια.
    Ο ένας έκανες κανονικά αίτημα στον ΟΤΕ μέσω κουπονιού
    Η δεύτερη φίλη έχω έβγαλε κουπόνι έλεγε ότι είναι άνενεργο και όταν πήραμε τον ΟΤΕ δεν μπορούσε να καταχωρηθεί αίτημα γιατί δεν έβλεπε το κουπόνι ενεργό (οτι έλεγε μεσα και στο sfbb δλσ). Το ίδιο μας απάντησε και η Wind που ρωτήσαμε σε κατάστημα της.
    Την διευκρίνηση τελικά μας την έδωσαν όταν καλέσαμε στην τηλεφωνική γραμμή που έχει η δράση και μας είπαν ότι για την συγκεκριμένη διεύθυνση δεν έχουν αποστείλει οι παροχοι προσφορές άρα και το κουπόνι υπάρχει αλλά είναι άνενεργο.
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  9. #8664
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Ε καπως ετσι ειναι και σε μενα τοτε.Στο σαιτ της Cosmote παντα εβγαζε οτι δινει 200mbs χωρις οπτικη,αλλα δεν παει πανω απο 80 με τιποτα…Το αστειο τωρα ειναι οτι μεσα σε ολα αυτα,εδω και 3 μερες μου βγαζει πλεον μονο μεχρι 50 χαχαχαχ
    Οτι ναναι πραγματικα…Αυριο θα καλεσω ξανα στο τηλεφωνο που εχουν πανω τα χαρτια που ειναι κολλημενα στα καφαο μηπως βγαλω ακρη

  10. #8665
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Totti10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε καπως ετσι ειναι και σε μενα τοτε.Στο σαιτ της Cosmote παντα εβγαζε οτι δινει 200mbs χωρις οπτικη,αλλα δεν παει πανω απο 80 με τιποτα…Το αστειο τωρα ειναι οτι μεσα σε ολα αυτα,εδω και 3 μερες μου βγαζει πλεον μονο μεχρι 50 χαχαχαχ
    Οτι ναναι πραγματικα…Αυριο θα καλεσω ξανα στο τηλεφωνο που εχουν πανω τα χαρτια που ειναι κολλημενα στα καφαο μηπως βγαλω ακρη
    Για χωρίς οπτική, είσαι σε λάθος θέμα
    Έχουμε αντίστοιχα θέματα για VDSL, που με χαρά θα συζητήσουμε το πρόβλημά σου. Για αρχή έλεγξε την εσωτερική σου καλωδίωση (από την είσοδο του κτιρίου μέχρι την πρίζα σου) και προφανώς μπορείς να δηλώσεις και βλάβη. Ακόμη κι αν δεν βελτιωθεί σημαντικά, θα σε ρίξουν σε φτηνότερο πρόγραμμα.

  11. #8666
    Εγγραφή
    21-04-2017
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ont - Pfsense
    Την Παρασκευή 5/8 ολοκληρώθηκαν οι εργασίες από τον εργολάβο για την εγκατάσταση της οπτικής. Μου λέει αυτός που έκανε τις κολλήσεις σε 2-3 ημέρες θα σε καλέσουν για ραντεβού για ενεργοποίηση. Τέλεια λέω.
    Εν τω μεταξύ στην εφαρμογή της cosmote στις παραγγελίες φαίνεται ακόμα σήμερα (10/8) εργασίες σε εργολάβο σε εξέλιξη.
    Χθες λέω δεν παίρνω στο 13888 να ζητήσω ραντεβού για ενεργοποίηση; Είχαν περάσει 2 μέρες και Σαββατοκύριακο. Μου λέει μία κοπέλα δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η εγκατάσταση από τον εργολάβο. Της λέω έχουν ολοκληρωθεί όλες οι εργασίες από την Παρασκευή το πρωί. Μου λέει ωραία το σημειώνω και θα σας καλέσουν, αφού επικοινωνήσουν με τον εργολάβο, για ενεργοποίηση.
    Είχα κρατήσει το τηλέφωνο του τύπου που είχε κάνει την αυτοψία.
    Τον καλώ. Γεια σας είμαι ο τάδε από την τάδε διεύθυνση. Έλα φίλε μου τι κάνεις, πως πας... Του λέω ότι μίλησα με τον οτε και δεν έχουν πάρει ακόμα πληροφορίες από εσάς ότι ολοκληρώσατε την εγκατάσταση.
    Χμ....μου λέει θα το κοιτάξω αλλά είναι και λογικό. Του λέω τι εννοείς;
    Είναι από πάνω μας 3 εταιρείες που πρέπει να ενημερωθούν για να φτάσει στον ΟΤΕ.
    Δηλαδή του λέω;
    Πρέπει εμείς να τα στείλουμε σε μία εταιρεία, αυτή να στείλει σε άλλη και αυτή με την σειρά της να ενημερώσει τον ΟΤΕ.
    Έμεινα λίγο... Φανταστείτε τι επικρατεί.....

  12. #8667
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexanderK83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι από πάνω μας 3 εταιρείες που πρέπει να ενημερωθούν για να φτάσει στον ΟΤΕ.
    Δηλαδή του λέω;
    Πρέπει εμείς να τα στείλουμε σε μία εταιρεία, αυτή να στείλει σε άλλη και αυτή με την σειρά της να ενημερώσει τον ΟΤΕ.
    Έμεινα λίγο... Φανταστείτε τι επικρατεί.....

    Έργα αυτού του μεγέθους ΔΕΝ μπορούν να ελεγχθούν από ένα άτομο .
    Υπαρχει η τεχνικη της πυραμιδας για πιο οργανωμενη δουλεια .

    Διαίρει και βασίλευε .
    The gr81 .

  13. #8668
    Εγγραφή
    26-06-2017
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16928/1056
    ISP
    Αττικής
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΣΣΟΣ
    SNR / Attn
    6.3(dB) / (dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexanderK83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Παρασκευή 5/8 ολοκληρώθηκαν οι εργασίες από τον εργολάβο για την εγκατάσταση της οπτικής. Μου λέει αυτός που έκανε τις κολλήσεις σε 2-3 ημέρες θα σε καλέσουν για ραντεβού για ενεργοποίηση. Τέλεια λέω.
    Εν τω μεταξύ στην εφαρμογή της cosmote στις παραγγελίες φαίνεται ακόμα σήμερα (10/8) εργασίες σε εργολάβο σε εξέλιξη.
    Χθες λέω δεν παίρνω στο 13888 να ζητήσω ραντεβού για ενεργοποίηση; Είχαν περάσει 2 μέρες και Σαββατοκύριακο. Μου λέει μία κοπέλα δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η εγκατάσταση από τον εργολάβο. Της λέω έχουν ολοκληρωθεί όλες οι εργασίες από την Παρασκευή το πρωί. Μου λέει ωραία το σημειώνω και θα σας καλέσουν, αφού επικοινωνήσουν με τον εργολάβο, για ενεργοποίηση.
    Είχα κρατήσει το τηλέφωνο του τύπου που είχε κάνει την αυτοψία.
    Τον καλώ. Γεια σας είμαι ο τάδε από την τάδε διεύθυνση. Έλα φίλε μου τι κάνεις, πως πας... Του λέω ότι μίλησα με τον οτε και δεν έχουν πάρει ακόμα πληροφορίες από εσάς ότι ολοκληρώσατε την εγκατάσταση.
    Χμ....μου λέει θα το κοιτάξω αλλά είναι και λογικό. Του λέω τι εννοείς;
    Είναι από πάνω μας 3 εταιρείες που πρέπει να ενημερωθούν για να φτάσει στον ΟΤΕ.
    Δηλαδή του λέω;
    Πρέπει εμείς να τα στείλουμε σε μία εταιρεία, αυτή να στείλει σε άλλη και αυτή με την σειρά της να ενημερώσει τον ΟΤΕ.
    Έμεινα λίγο... Φανταστείτε τι επικρατεί.....
    14/6 αίτηση ,ενεργοποίηση 12/8 με ραντεβού από τεχνικό του οτε ,φαντάσου το τελευταίο στάδιο που τα ένωσαν ήταν 14/7 …έχεις δρόμο ακόμα …και εγώ τους έπαιρνα τηλ.όπως εσυ τους έλεγα έχουν τελειώσει όλα και μένει μόνο η ενεργοποίηση και μου λένε ότι πάνε με βάση τα χρονοδιαγράμματα του σάιτ .10 ημέρες αυτοψία χώρου ….20 ημέρες εργασίες σκαψίματα και τα λοιπά ….και άλλες 10 ημέρες η ένωση προς το σπίτι όλες η ημέρες είναι (εργάσιμες ) άρα κοντά στο 2μηνο ,άσχετα το ποτέ τελείωσαν όλα .Στη δίκη μου περίπτωση όλα τελείωσαν στο μήνα επάνω αλλά με την χαρά έμεινα ! Το μόνο καλό στην υπόθεση είναι όταν με πήραν τηλέφωνο για ραντεβού λέω δεν ανάβω το Nokia ont μήπως και ανάψει και άναψε χαχαχαχα.όποτε πιάνω 200αρα μια εβδομάδα περίπου .Στις 12/8 που είναι το ραντεβού θα τα αλλάξω πάλι τα καλώδια και ας έρθουν να κάνουν την σύνδεση στην ήδη ενεργοποιημένη σύνδεση .Όποτε όσα τηλέφωνα και να πάρεις να ξέρεις είσαι κοντά στο δίμηνο .Πιστεύω να βοήθησα .

  14. #8669
    Εγγραφή
    21-04-2017
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ont - Pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimakos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    14/6 αίτηση ,ενεργοποίηση 12/8 με ραντεβού από τεχνικό του οτε ,φαντάσου το τελευταίο στάδιο που τα ένωσαν ήταν 14/7 …έχεις δρόμο ακόμα …και εγώ τους έπαιρνα τηλ.όπως εσυ τους έλεγα έχουν τελειώσει όλα και μένει μόνο η ενεργοποίηση και μου λένε ότι πάνε με βάση τα χρονοδιαγράμματα του σάιτ .10 ημέρες αυτοψία χώρου ….20 ημέρες εργασίες σκαψίματα και τα λοιπά ….και άλλες 10 ημέρες η ένωση προς το σπίτι όλες η ημέρες είναι (εργάσιμες ) άρα κοντά στο 2μηνο ,άσχετα το ποτέ τελείωσαν όλα .Στη δίκη μου περίπτωση όλα τελείωσαν στο μήνα επάνω αλλά με την χαρά έμεινα ! Το μόνο καλό στην υπόθεση είναι όταν με πήραν τηλέφωνο για ραντεβού λέω δεν ανάβω το Nokia ont μήπως και ανάψει και άναψε χαχαχαχα.όποτε πιάνω 200αρα μια εβδομάδα περίπου .Στις 12/8 που είναι το ραντεβού θα τα αλλάξω πάλι τα καλώδια και ας έρθουν να κάνουν την σύνδεση στην ήδη ενεργοποιημένη σύνδεση .Όποτε όσα τηλέφωνα και να πάρεις να ξέρεις είσαι κοντά στο δίμηνο .Πιστεύω να βοήθησα .
    κατάλαβα....μου έφτιαξες την ημέρα....
    το ont έχει μπει πάνω στην οπτική από την πρώτη μέρα που τελείωσαν. αναβοσβήνει συνέχεια. Νομίζω θα πρέπει να ανάψει συνεχόμενα για να έχω δίκτυο...στην αναμονή λοιπόν....

  15. #8670
    Εγγραφή
    26-06-2017
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16928/1056
    ISP
    Αττικής
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΣΣΟΣ
    SNR / Attn
    6.3(dB) / (dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimakos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    14/6 αίτηση ,ενεργοποίηση 12/8 με ραντεβού από τεχνικό του οτε ,φαντάσου το τελευταίο στάδιο που τα ένωσαν ήταν 14/7 …έχεις δρόμο ακόμα …και εγώ τους έπαιρνα τηλ.όπως εσυ τους έλεγα έχουν τελειώσει όλα και μένει μόνο η ενεργοποίηση και μου λένε ότι πάνε με βάση τα χρονοδιαγράμματα του σάιτ .10 ημέρες αυτοψία χώρου ….20 ημέρες εργασίες σκαψίματα και τα λοιπά ….και άλλες 10 ημέρες η ένωση προς το σπίτι όλες η ημέρες είναι (εργάσιμες ) άρα κοντά στο 2μηνο ,άσχετα το ποτέ τελείωσαν όλα .Στη δίκη μου περίπτωση όλα τελείωσαν στο μήνα επάνω αλλά με την χαρά έμεινα ! Το μόνο καλό στην υπόθεση είναι όταν με πήραν τηλέφωνο για ραντεβού λέω δεν ανάβω το Nokia ont μήπως και ανάψει και άναψε χαχαχαχα.όποτε πιάνω 200αρα μια εβδομάδα περίπου .Στις 12/8 που είναι το ραντεβού θα τα αλλάξω πάλι τα καλώδια και ας έρθουν να κάνουν την σύνδεση στην ήδη ενεργοποιημένη σύνδεση .Όποτε όσα τηλέφωνα και να πάρεις να ξέρεις είσαι κοντά στο δίμηνο .Πιστεύω να βοήθησα .
    Να προσθέσω μόνο ότι δεν έχω τηλέφωνο και ότι όντως πρέπει να έρθει τεχνικός για να γίνει η ενεργοποίηση τηλεφώνου

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexanderK83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατάλαβα....μου έφτιαξες την ημέρα....
    το ont έχει μπει πάνω στην οπτική από την πρώτη μέρα που τελείωσαν. αναβοσβήνει συνέχεια. Νομίζω θα πρέπει να ανάψει συνεχόμενα για να έχω δίκτυο...στην αναμονή λοιπόν....
    Κάνε υπομονή και μόλις σε πάρουν τηλέφωνο για ραντεβού απλά κούμπωσε τα και θα έχεις κανονικά μέχρι να έρθουν και καλά για την ενεργοποίηση

Σελ. 578 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 558568573576577578579580583588598 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας