Σελ. 506 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 486496501504505506507508511516526 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.576-7.590 από 15905
  1. #7576
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ανάγκες του κάθε ενός είναι διαφορετικές, άλλος προτιμάει να δίνει 20-25 ευρώ το μηνα ,και να έχει adsl γιατί είναι ευχαριστημένος, δεν θέλει κάτι παραπάνω. και άλλος σου λεει θα δίνω 5 ευρώ τον μηνα επιπλεον και θα εχω παραπάνω ταχύτητα
    Είναι και το θέμα της εγκατάστασης.
    Για εμάς που γράφουμε εδώ μπορεί ο κύριος λόγος να είναι η ποιότητα της γραμμής και η ταχύτητα.
    Ξέρω όμως πολλές περιπτώσεις που με χάλια γραμμή και ενεργή εγκατάσταση στην οικοδομή τους, δεν προχωράνε γιατί σκέφτονται το αισθητικό κομμάτι πχ κανάλια, μεταφορά του ρούτερ σε άλλο σημείο, ont, καλωδίωση τηλεφωνίας κλπ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #7577
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Αφού έτσι τους αρέσει περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, εδώ μπορεί να υπάρχει κόσμος , που να εχει dial up σύνδεση αν υπάρχουν,δηλαδή άκομα τέτοιες συνδέσεις

  3. #7578
    Εγγραφή
    08-09-2007
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ ΚΟΛΩΝΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Router
    HUAWEI HG8145 V5
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβγαλαν και διαφήμιση

    https://www.youtube.com/watch?v=BqFK...hannel=COSMOTE
    Η καλύτερη διαφήμιση είναι βάλε οπτική να βλέπεις και να ακούς καλύτερα τη Michelle Joy. https://www.youtube.com/watch?v=LZ2k...OXzWIJ&index=5

    - - - Updated - - -

    Το video είναι 4Κ για αυτό το λέω.

  4. #7579
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να σας πω και εγώ λοιπόν τη μικρή μου οδύσσεια . 14/2 κάνω αίτηση για νέα σύνδεση,σε περίπου 15 μέρες έρχεται ο άνθρωπος για να κάνει την αυτοψία,υπογράφω και το χαρτί και μου λέει οτι λίαν συντόμως θα έρθουν για την εγκατάσταση.Ε όσο τους είδατε εσείς τόσο τους είδα και εγώ...Άρχισα λοιπόν τη μ.εβδομάδα τα τηλέφωνα στον οτε,η απάντηση ήταν οτι υπάρχει συστημικο πρόβλημα(1 φορα) ,οτι επιλύεται(2 φορα),οτι έγινε επείγον αίτημα και εντός 24 ωρών θα έχω απάντηση (3 φορα) ,οτι προωθείται ως επείγον στον προϊστάμενο(4 φορα) και σήμερα που κάλεσα εκ νέου μια από τα ίδια.Θα περιμένω μέχρι τη δευτέρα και αν δεν με πάρει κανείς τότε θα κάνω ακύρωση της αίτησης και θα πάω στο παροχο που είμαι τώρα με νέα σύνδεση σε οπτική...

  5. #7580
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Αν δεν κάνουν ασύμφορη την χρήση υπηρεσίας ADSL/VDSL δεν θα αλλάξει τίποτα

    Απλά θα τελειώσει η επιδότηση / της επιδότησης το κάγκελο που λέω εγώ

    Κάποια στιγμή θα καταργήσουν τον χαλκό (καλή ώρα όπως έγινε με τα αναλογικά τηλεοπτικά κανάλια που έπρεπε να πας στα ψηφιακά της DIGEA και πολλοί αγόρασαν και τηλεοράσεις) και δεν θα τους ενδιαφέρει το πως και το γιατί κόψε το λαιμό σου να πας στην νέα υπηρεσία αλλιώς θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο και πρόσβαση στο διαδίκτυο.

    Αυτές είναι οι επιλογές καλώς ή κακώς

  6. #7581
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχουμε πει αυτά πολλές φορές.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έγραψα. Υπογραφεις εσύ.
    Επειδή τα έχουμε πει πολλές φορές λοιπόν, εδώ δεν είχα διαβάσει για περιπτώσεις που δεν υπέγραφε ο διαχειριστής και η εταιρεία υπερβολικά τυπική επέμενε στο να υπογράψει μόνο αυτός ώστε να προχωρήσουν;

    Με συγχωρείτε αλλά τέτοια αναζήτηση δεν ξέρω να κάνω στο thread και στο φόρουμ.

    Α, βοήθησε το Google: εδώ παράδειγμα.

  7. #7582
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κάνουν ασύμφορη την χρήση υπηρεσίας ADSL/VDSL δεν θα αλλάξει τίποτα

    Απλά θα τελειώσει η επιδότηση / της επιδότησης το κάγκελο που λέω εγώ

    Κάποια στιγμή θα καταργήσουν τον χαλκό (καλή ώρα όπως έγινε με τα αναλογικά τηλεοπτικά κανάλια που έπρεπε να πας στα ψηφιακά της DIGEA και πολλοί αγόρασαν και τηλεοράσεις) και δεν θα τους ενδιαφέρει το πως και το γιατί κόψε το λαιμό σου να πας στην νέα υπηρεσία αλλιώς θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο και πρόσβαση στο διαδίκτυο.

    Αυτές είναι οι επιλογές καλώς ή κακώς
    Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
    Πόσο ασύμφορη να γίνει η DSL, όταν η κάλυψη FTTH είναι μηδαμινή;
    Δώσε πρόσβαση σε FTTH και για λίγα έρθω διαφορά θα την προτιμήσει ο άλλος.., εδώ πληρώνουμε 32€ στον ΟΤΕ για την έως 50, επειδή είμαστε από Α/Κ (ο μοναδικός που δίνει) και ίνα θα δούμε σε 2-3 χρόνια ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ
    Μετά λέτε να έχει υψηλότερες τιμές το DSL???
    Ας δώσουν κίνητρα να πάνε για αρχή από ADSL σε VDSL με όλα τα καλά του (G.INP, Vectoring SRA κλπ κλπ)

    Επίσης για την ψηφιακή μετάβαση, ναι έπρεπε να γίνει, όμως έπρεπε να μπουν επιπλέον αναμεταδότες, είναι πολλές οι "λευκές" περιοχές που άρχισαν τα προβλήματα και ο κόσμος ενώ έχει δώσει ένα σωρό λεφτά για κεραίες ενισχυτές κλπ πάλι δεν πιάνει ..

  8. #7583
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
    Πόσο ασύμφορη να γίνει η DSL, όταν η κάλυψη FTTH είναι μηδαμινή;
    Δώσε πρόσβαση σε FTTH και για λίγα έρθω διαφορά θα την προτιμήσει ο άλλος.., εδώ πληρώνουμε 32€ στον ΟΤΕ για την έως 50, επειδή είμαστε από Α/Κ (ο μοναδικός που δίνει) και ίνα θα δούμε σε 2-3 χρόνια ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ
    Μετά λέτε να έχει υψηλότερες τιμές το DSL???
    Ας δώσουν κίνητρα να πάνε για αρχή από ADSL σε VDSL με όλα τα καλά του (G.INP, Vectoring SRA κλπ κλπ)
    Αυτό λέω ως κίνητρο

    Χαμηλές τιμές στο FTTH ταχύτητες 100 , 200 και ότι άλλο

    Ακριβαίνουν τις υπηρεσίες ADSL/VDSL

    έτσι θα αναγκάσουν τον κόσμο να οδηγηθεί στο FTTH

    καθώς μην ξεχνάς ότι ο χαλκός οδεύει προς την κατάργηση του άρα ένα όμορφο πρωινό θα γίνει ότι έγινε με την τηλεόραση θα σου πουν τέλος

    πλήρωσε για να έχεις τηλέφωνο/πρόσβαση στο διαδίκτυο αλλιώς θα κάθεσαι και θα κοιτάς

    όπως ακριβώς έγινε με την αναλογική/ψηφιακή τηλεόραση

  9. #7584
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπως ακριβώς έγινε με την αναλογική/ψηφιακή τηλεόραση
    Digea βλέπει κανένας; Ή έχουν βάλει όλοι συνδρομητικό triple play cosmote tv;
    Τουλάχιστον να καταργήσουν το τέλος ερτ που παραμένει ενσωματωμένο στο ρεύμα.

    Αυτή η χρέωση μπήκε παλιά όταν υπήρχε μόνο κρατική τηλεόραση.
    Γιατί την διατηρούν ακόμα και σήμερα όταν ο πολύς ο κόσμος πληρώνει συνδρομητική;

    Και μας λένε και τσαμπατσήδες από πάνω...

  10. #7585
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aimilios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή τα έχουμε πει πολλές φορές λοιπόν, εδώ δεν είχα διαβάσει για περιπτώσεις που δεν υπέγραφε ο διαχειριστής και η εταιρεία υπερβολικά τυπική επέμενε στο να υπογράψει μόνο αυτός ώστε να προχωρήσουν;

    Με συγχωρείτε αλλά τέτοια αναζήτηση δεν ξέρω να κάνω στο thread και στο φόρουμ.

    Α, βοήθησε το Google: εδώ παράδειγμα.
    Αν θυμάμαι καλά το χαρτί που υπογράφεις λέει: διαχειριστής/εκπρόσωπος πολυκατοικίας.
    Μπορεί ο διαχειριστής, καλοπροαίρετα, να μην θέλει να υπογράψει πχ άγνοια του θέματος, υποχρεώσεις κλπ
    και να ορίσει κάποιον άλλο ως υπεύθυνο για να το αναλάβει.
    Ο ορισμός δεν χρειάζεται να γίνει από τον διαχειριστεί.
    Αρκεί να πας σε έναν ακόμα ιδιοκτήτη και να συμφωνήσει να το αναλάβεις εσύ.
    Και έτσι προχωράς.

    Αυτά τα έχουμε πει πολλές φορές και υπάρχει και ξεχωριστό θέμα.
    Είτε υπάρχει διαχειριστής και αρνείται να υπογράψει είτε δεν υπάρχει διαχειριστής,
    μπορείς με τον παραπάνω τρόπο να αναλάβεις εσύ ή κάποιος άλλος.
    Αυτό δεν είναι παράνομο ούτε είναι κάποιο "κόλπο".
    Το προτείνει/δέχεται ο ίδιος ο ΟΤΕ και ο εργολάβος.
    Προσωπικά σε εμένα μου το είχαν πει.
    Από εκεί και πέρα, αν εσύ έπεσε σε στόκους ή εγώ ήμουν τυχερός είναι άλλο θέμα.

    Και για να σου πω και το άλλο.
    Είχα ρωτήσει τον εργολάβο αν πχ κάποιος ιδιοκτήτης ή ένοικος ή ο ίδιος διαχειριστής προχωρήσει σε οποιαδήποτε ενέργεια και μπλοκάρει το έργο τι γίνεται.
    Μου είχαν πει:
    Μας έτυχε μόνο μια τέτοια περίπτωση όπου διαχειριστής φώναξε την αστυνομία.
    Είμαστε αναγκασμένοι να φύγουμε σε αυτή την περίπτωση.
    Επιστρέψαμε δεύτερη φορά και πάλι η ίδια ιστορία.
    Την τρίτη φορά και πάλι ήρθε η αστυνομία αλλά εξήγησε στον διαχειριστή ότι δεν μπορεί να αρνηθεί.

    Δεν ξέρω ποιο νόμο επικαλέστηκε η αστυνομία τις δύο πρώτες φορές και ποιον την τρίτη.
    Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει αν υπάρχει κάτι για την παραπάνω διαδικασία.
    Από εκεί και ύστερα... αν είναι να σου δημιουργεί πρόβλημα κάποιος θα σου το κάνει συνέχεια.
    Ξέρω περιπτώσεις που ανοίγουν κανάλια και σπάνε ή κόβουν την οπτική.
    Αλλά αυτές είναι εξαιρέσεις. Δεν είναι ο κανόνας.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #7586
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    19830/1001
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    Draytek 2820
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
    Πόσο ασύμφορη να γίνει η DSL, όταν η κάλυψη FTTH είναι μηδαμινή;
    Δώσε πρόσβαση σε FTTH και για λίγα έρθω διαφορά θα την προτιμήσει ο άλλος.., εδώ πληρώνουμε 32€ στον ΟΤΕ για την έως 50, επειδή είμαστε από Α/Κ (ο μοναδικός που δίνει) και ίνα θα δούμε σε 2-3 χρόνια ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ
    Μετά λέτε να έχει υψηλότερες τιμές το DSL???
    Ας δώσουν κίνητρα να πάνε για αρχή από ADSL σε VDSL με όλα τα καλά του (G.INP, Vectoring SRA κλπ κλπ)

    Επίσης για την ψηφιακή μετάβαση, ναι έπρεπε να γίνει, όμως έπρεπε να μπουν επιπλέον αναμεταδότες, είναι πολλές οι "λευκές" περιοχές που άρχισαν τα προβλήματα και ο κόσμος ενώ έχει δώσει ένα σωρό λεφτά για κεραίες ενισχυτές κλπ πάλι δεν πιάνει ..
    Συμφωνώ 100%

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λέω ως κίνητρο

    Χαμηλές τιμές στο FTTH ταχύτητες 100 , 200 και ότι άλλο

    Ακριβαίνουν τις υπηρεσίες ADSL/VDSL

    έτσι θα αναγκάσουν τον κόσμο να οδηγηθεί στο FTTH

    καθώς μην ξεχνάς ότι ο χαλκός οδεύει προς την κατάργηση του άρα ένα όμορφο πρωινό θα γίνει ότι έγινε με την τηλεόραση θα σου πουν τέλος

    πλήρωσε για να έχεις τηλέφωνο/πρόσβαση στο διαδίκτυο αλλιώς θα κάθεσαι και θα κοιτάς

    όπως ακριβώς έγινε με την αναλογική/ψηφιακή τηλεόραση
    Ο φίλος @Κοζανίτης έχει δίκιο. Από την στιγμή που η κάλυψη FTTH είναι μηδαμινή το αντίθετο έπρεπε να γίνεται. Με το κουπόνι η ftth θα έπρεπε να είναι ίδια τιμή με vdsl ή και ακριβότερη. Δεν φτάνει που έχεις κάλυψη ftth και πας δωρεάν σε ftth (νέα τεχνολογία χωρίς προβλήματα) έχεις και έκπτωση 13 ευρώ στο πάγιο για 2 χρόνια. Οι υπόλοιποι που θα έχουμε κάλυψη το 2027 ή 2030 ή ποτέ, τι να πούμε ? Προσωπικά αν δεν έχω τις παροχές που υπάρχουν και τώρα για ftth αν και όταν υπάρξει κάλυψη ας μου καταργήσουν το χαλκό. Έως τότε θα έχουν αναπτυχθεί πολύ περισσότερο 5G, δορυφορικό κ.τ.λ όσο για το τηλέφωνο υπάρχουν για φορητοτητα σταθερού voip να επιλέξεις.

  12. #7587
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Digea βλέπει κανένας; Ή έχουν βάλει όλοι συνδρομητικό triple play cosmote tv;
    Τουλάχιστον να καταργήσουν το τέλος ερτ που παραμένει ενσωματωμένο στο ρεύμα.

    Αυτή η χρέωση μπήκε παλιά όταν υπήρχε μόνο κρατική τηλεόραση.
    Γιατί την διατηρούν ακόμα και σήμερα όταν ο πολύς ο κόσμος πληρώνει συνδρομητική;

    Και μας λένε και τσαμπατσήδες από πάνω...
    είτε βλέπεις είτε όχι δεν έχει καμία σημασία

    σε ανάγκασαν από την παλιά αναλογική τηλεόραση να πας στην ψηφιακή

    αγοράζοντας κεραία (γιατί πολλοί δεν είχαν)

    αγοράζοντας εξωτερικό δέκτη για την υπάρχουσα τηλεόραση σου

    αγοράζοντας τηλεόραση καινούργιας τεχνολογίας

    όποτε μετά μπήκες και στο τρυπάκι να ασχοληθείς με την συνδρομητική τηλεόραση τύπου COSMOTE TV κτλ.

    για αυτά που λέτε για το FTTH κτλ εννοείται ότι συμφωνώ

    αλλά σας επαναλαμβάνω τώρα τρέχουν οι διάφορες δράσεις με επιδοτήσεις κτλ

    σκεφτείτε το τι θα γίνει όταν πρέπει η ελλάδα να εφαρμόσει την οδηγία για την ψηφιακή μετάβαση και θα πρέπει να καταργηθεί ο χαλκός (γιατί θα γίνει αυτό)

    τότε θα τρέχουν όλοι να βάλουν FTTH και τότε θα είναι αργά γιατί θα υπάρχει κόστος εγκατάστασης/σύνδεσης κτλ...

  13. #7588
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Ας γράψω κι εγώ την εμπειρία μου με την αίτηση για FTTH πρόγραμμα COSMOTE Double Play Fiberspeed 100 XL
    100% FIBER 28,90 ευρώ / μήνα σε πολυκατοικία στο Βύρωνα όπου ήδη γίνει εγκατάσταση κεντρικού box και floor boxes από Vodafone και έχουν γίνει και τρείς ενεργοποιήσεις συνδρομητών

    • Μ. Παρασκευή 22/04 απόγευμα αίτηση στο cosmote eshop

    • Τετάρτη 27/04 μεσημέρι τηλεφωνο από 13888 για επιβεβαίωση παραγγελίας και αποστολή email με τις αιτήσεις-εξουσιοδοτήσεις. Σε ερώτησή μου προς τον υπάλληλο πότε περίπου να περιμένω ενεργοποίηση μου είπε περίπου ένα μήνα μιας και η κεντρική εγκατάσταση υπάρχει. Εξοπλισμός σύμφωνα με την αίτηση θα είναι το Nokia για ONT και το ZTE1600 για ρούτερ

    • Παρασκευή 29/04 έστειλα πίσω υπογεγραμμένα τα δικαιολογητικά και το κουπόνι από sfbb.

    Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...
    to be continued...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vaggelakis : 29-04-22 στις 15:53.

  14. #7589
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ότι και να σας λένε... να έχετε πάντα υπόψιν τον μέγιστο χρόνο υλοποίησης που σας δίνουν.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #7590
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.971
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggelakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας γράψω κι εγώ την εμπειρία μου με την αίτηση για FTTH πρόγραμμα COSMOTE Double Play Fiberspeed 100 XL
    100% FIBER 28,90 ευρώ / μήνα σε πολυκατοικία στο Βύρωνα όπου ήδη γίνει εγκατάσταση κεντρικού box και floor boxes από Vodafone και έχουν γίνει και τρείς ενεργοποιήσεις συνδρομητών

    • Μ. Παρασκευή 22/04 απόγευμα αίτηση στο cosmote eshop


    • Τετάρτη 27/04 μεσημέρι τηλεφωνο από 13888 για επιβεβαίωση παραγγελίας και αποστολή email με τις αιτήσεις-εξουσιοδοτήσεις. Σε ερώτησή μου προς τον υπάλληλο πότε περίπου να περιμένω ενεργοποίηση μου είπε περίπου ένα μήνα μιας και η κεντρική εγκατάσταση υπάρχει. Εξοπλισμός σύμφωνα με την αίτηση θα είναι το Nokia για ONT και το ZTE1600 για ρούτερ


    • Παρασκευή 29/04 έστειλα πίσω υπογεγραμμένα τα δικαιολογητικά και το κουπόνι από sfbb.

    Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...
    to be continued...
    και για πιο λόγο καθυστερούνε τόσο πολύ την ενεργοποίηση τους ρώτησες?? Δεν έχει τεχνικούς ο Οτε για να στείλει?

Σελ. 506 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 486496501504505506507508511516526 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας