Σελ. 772 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 752762767770771772773774777782792 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.566-11.580 από 15905
  1. #11566
    Εγγραφή
    20-04-2022
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδία έχω μία ερώτηση να μου πείτε τι με συμφέρει. Έχω FTTH 100 XL στην Cosmote με κουπόνι όπου λήγει μαζί με τη σύμβαση σε 1.5 μήνα, με 30ευρώ το μήνα περίπου. Δεν θέλω να πάω πολύ παραπάνω σε τιμή ιδανικά (άντε 3-4 ευρώ παραπάνω) αλλά ιδανικά θα ήθελα πχ 200 (πακέτα τα οποίο βλέπω σε άλλες εταιρείες)

    Δυστυχώς για κάποιο λόγο καμία άλλη εταιρεία δεν μου δίνει FTTH εδώ (δεν ξέρω γιατί... η Vodafone μου είπε στην εξυπηρέτηση ότι το σύστημα την παροχή την δείχνει Cosmote και δεν τους δείχνει στο σύστημα ότι μπορούν να μου δώσουν κάτι... το παράδοξο... είμαι Βύρωνα και τα φρεάτια στο δρόμο γράφουν Vodafone...τέσπα).

    Ποιο είναι το καλύτερο λέτε που μπορώ να κάνω με Cosmote; Κάτι διάβασα ότι μπορώ να βάλω πάλι 100 με 32.9 και να ζητήσω να γίνει 200 με την ίδια τιμή... παίζει αυτό; Αξίζει λέτε να περιμένω να λήξει και να το αλλάξω σε άλλο όνομα με νέο συμβόλαιο μήπως μας πιάσει το νέο κουπόνι όταν βγει;...γιατί κατάλαβα ότι άμα έχω πάρει το παλιό δεν θα δικαιούμαι το νέο.

    Ευχαριστώ πολύ.

  2. #11567
    Εγγραφή
    27-09-2013
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδία έχω μία ερώτηση να μου πείτε τι με συμφέρει. Έχω FTTH 100 XL στην Cosmote με κουπόνι όπου λήγει μαζί με τη σύμβαση σε 1.5 μήνα, με 30ευρώ το μήνα περίπου. Δεν θέλω να πάω πολύ παραπάνω σε τιμή ιδανικά (άντε 3-4 ευρώ παραπάνω) αλλά ιδανικά θα ήθελα πχ 200 (πακέτα τα οποίο βλέπω σε άλλες εταιρείες)

    Δυστυχώς για κάποιο λόγο καμία άλλη εταιρεία δεν μου δίνει FTTH εδώ (δεν ξέρω γιατί... η Vodafone μου είπε στην εξυπηρέτηση ότι το σύστημα την παροχή την δείχνει Cosmote και δεν τους δείχνει στο σύστημα ότι μπορούν να μου δώσουν κάτι... το παράδοξο... είμαι Βύρωνα και τα φρεάτια στο δρόμο γράφουν Vodafone...τέσπα).

    Ποιο είναι το καλύτερο λέτε που μπορώ να κάνω με Cosmote; Κάτι διάβασα ότι μπορώ να βάλω πάλι 100 με 32.9 και να ζητήσω να γίνει 200 με την ίδια τιμή... παίζει αυτό; Αξίζει λέτε να περιμένω να λήξει και να το αλλάξω σε άλλο όνομα με νέο συμβόλαιο μήπως μας πιάσει το νέο κουπόνι όταν βγει;...γιατί κατάλαβα ότι άμα έχω πάρει το παλιό δεν θα δικαιούμαι το νέο.

    Ευχαριστώ πολύ.
    Δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση σε 300 και θα ανανεωθεί για 24 μήνες με την τιμή των 300.

    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...od3220028_prod

  3. #11568
    Εγγραφή
    20-04-2022
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkas1973 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση σε 300 και θα ανανεωθεί για 24 μήνες με την τιμή των 300.

    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...od3220028_prod
    Θα προτιμούσα να μην πάω σε 300 με 36.90 (δεν τα χρειάζομαι) ... ιδανικά θα ήθελα τη 200 στα 32.90 που ακούω ότι πήραν πολλοί, αλλά δεν ξέρω που να το βρώ αυτό. Στην εξυπηρέτηση της Cosmote δεν ήξεραν τίποτα.

  4. #11569
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα προτιμούσα να μην πάω σε 300 με 36.90 (δεν τα χρειάζομαι) ... ιδανικά θα ήθελα τη 200 στα 32.90 που ακούω ότι πήραν πολλοί, αλλά δεν ξέρω που να το βρώ αυτό. Στην εξυπηρέτηση της Cosmote δεν ήξεραν τίποτα.
    Παρε τηλεφωνο και ζητα την 200αρα…Πες οτι σε γνωστο σου την εδωσαν στα 32,90€
    Αν ισχυει η προσφορα θα στη δωσουν…Λογικα παιζει ρολο σε ποιον θα πεσεις…Αν σπυ το αρνηθουν,ξεναπαρε αυριο
    Κλαψου και λιγο…πες οτι ρωτησες σε ενα καταστημα Γερμανο και σου ειπαν πτι γινεται κτλ κλτ
    Οταν πεσεις στον σωστο υπαλληλο,θα στο κανει…

  5. #11570
    Εγγραφή
    20-04-2022
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Totti10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε τηλεφωνο και ζητα την 200αρα…Πες οτι σε γνωστο σου την εδωσαν στα 32,90€
    Αν ισχυει η προσφορα θα στη δωσουν…Λογικα παιζει ρολο σε ποιον θα πεσεις…Αν σπυ το αρνηθουν,ξεναπαρε αυριο
    Κλαψου και λιγο…πες οτι ρωτησες σε ενα καταστημα Γερμανο και σου ειπαν πτι γινεται κτλ κλτ
    Οταν πεσεις στον σωστο υπαλληλο,θα στο κανει…
    Το κακό ξέρεις ποιο είναι... ότι επειδή έχει μείνει ακόμα ένας μήνας με το κουπόνι, φοβάμαι ότι θα φάω άκυρο γιατί, έστω και για ένα μήνα, θα πρέπει να με χρεώσουν 20 ευρώ (μετά την έκπτωση) και λογικά δεν το θέλουν αυτο. Αλλά θα το παλέψω μπας και.

  6. #11571
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    μια χαρα θα σου δώσουν ο,τι θελεις ntg.
    Eμενα 3μηνες πριν λήξει το 2ετες συμβόλαιο FTTH200 στα 57euro με πηγαν στην τρεχουσα 300 με 36,90. (ολα αυτα χωρις να αφαιρέσω τα 13euro της επιδοτησης) Κέρδισα δηλαδή ενα 20euro καθε μήνα χωρις να εχει λήξει το συμβόλαιο μου.

  7. #11572
    Εγγραφή
    20-04-2022
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα θα σου δώσουν ο,τι θελεις ntg.
    Eμενα 3μηνες πριν λήξει το 2ετες συμβόλαιο FTTH200 στα 57euro με πηγαν στην τρεχουσα 300 με 36,90. (ολα αυτα χωρις να αφαιρέσω τα 13euro της επιδοτησης) Κέρδισα δηλαδή ενα 20euro καθε μήνα χωρις να εχει λήξει το συμβόλαιο μου.
    Θα το δοκιμάσω. Θα πάω σε έναν Γερμανό αύριο να δω. Έλεγα να περιμένω μέχρι το Giga Voucher... αλλά το βλέπω να αργεί πολύ.

  8. #11573
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το δοκιμάσω. Θα πάω σε έναν Γερμανό αύριο να δω. Έλεγα να περιμένω μέχρι το Giga Voucher... αλλά το βλέπω να αργεί πολύ.
    Μην πας σε Γερμανο…Τηλεφωνικα στο 13888
    Οτι και καλα ρωτησες σε εναν Γερμανο πες τους και σου εδωσαν 200αρα με 32,90

  9. #11574
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntg Εμφάνιση μηνυμάτων
    λεγα να περιμένω μέχρι το Giga Voucher... αλλά το βλέπω να αργεί πολύ
    Και να περιμένεις δεν θα το πάρεις ποτέ, εκτός αν μεταφέρεις (όταν λήξει το παρόν κουπόνι) την σύνδεση σε άλλο ΑΦΜ.
    Προϋπόθεση για το νέο κουπόνι είναι να μην έχεις πάρει από το SFBB και η σύνδεση που θα έχεις μέχρι τότε να μην είναι μεγαλύτερη από τα 100Mbps.

  10. #11575
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σας,

    θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

    Έχουμε κάνει αίτηση για αναβάθμιση από 100mbps (με οπτική ίνα) στα 300mbps
    Έχουμε παραλάβει το καινούργιο router και μας είπαν από την cosmote ότι το μόνο που χρειάζεται είναι να το συνδέσουμε στην θέση του παλαιού router και όλα τα settings θα γίνουν αυτόματα από το κέντρο και ότι δεν θα χρειασθεί να έρθει κάποιος τεχνικός στο σπίτι για να κάνει την αλλαγή.

    Ισχύει κάτι τέτοιο;;

  11. #11576
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

    Έχουμε κάνει αίτηση για αναβάθμιση από 100mbps (με οπτική ίνα) στα 300mbps
    Έχουμε παραλάβει το καινούργιο router και μας είπαν από την cosmote ότι το μόνο που χρειάζεται είναι να το συνδέσουμε στην θέση του παλαιού router και όλα τα settings θα γίνουν αυτόματα από το κέντρο και ότι δεν θα χρειασθεί να έρθει κάποιος τεχνικός στο σπίτι για να κάνει την αλλαγή.

    Ισχύει κάτι τέτοιο;;
    Ναι ισχυει κανονικα.Οταν ερθει συνδεεις ολα οπως ειναι στο παλιο ρουτερ στο καινουργιο και τελος
    Μετα το παλιο το επιστρεφεις σε ενα καταστημα Γερμανος η cosmote για να μην στο χρεωσουν

  12. #11577
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Totti10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ισχυει κανονικα.Οταν ερθει συνδεεις ολα οπως ειναι στο παλιο ρουτερ στο καινουργιο και τελος
    Μετα το παλιο το επιστρεφεις σε ενα καταστημα Γερμανος η cosmote για να μην στο χρεωσουν
    μας είπαν ότι θα μας στείλουν SMS όταν θα έχει γίνει η αναβάθμιση της σύνδεση μας στο Κέντρο που ανήκουμε και μετά θα πρέπει να κάνουμε την αλλαγή του router στο σπίτι
    έτσι είναι;;

  13. #11578
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Επειδη ειστε ηδη σε οπτικη ινα,η αναβαθμιση μπορει να γινει αμεσα,μπορει και τωρα που μιλαμε ηδη να εχει ανεβει η ταχυτητα στα 300…Ειναι συστημικη η αναβαθμιση,γινεται αμεσα…Οταν ερθει το ρουτερ,μπορεις να το αλλαξεις κατευθειαν,λογικα θα εχει αναβαθμισει ηδη η γραμμη μεχρι να ερθει

  14. #11579
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Totti10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ειστε ηδη σε οπτικη ινα,η αναβαθμιση μπορει να γινει αμεσα,μπορει και τωρα που μιλαμε ηδη να εχει ανεβει η ταχυτητα στα 300…Ειναι συστημικη η αναβαθμιση,γινεται αμεσα…Οταν ερθει το ρουτερ,μπορεις να το αλλαξεις κατευθειαν,λογικα θα εχει αναβαθμισει ηδη η γραμμη μεχρι να ερθει
    το ρούτερ έχει έρθει, εδώ είναι
    λέτε να κάνουμε την αλλαγή του ρούτερ τώρα;;

  15. #11580
    Εγγραφή
    17-12-2016
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Δες στην εφαρμογη μεσα στο my cosmote στη διαχειριση της γραμμης τηλεφωνου δειχνει την ταχυτητα της γραμμης…Εχει αλλαξει;;Δειχνει 300;;
    Οπως και να εχει ομως,το ρουτερ μπορεις να το αλλαξεις και τωρα…Λογικα εχεις το speedport plus(ενα λευκο) και λογικα σου εστειλαν το speedport olus 2(ενα σχεδον ιδιο μαυρο ομως)

Σελ. 772 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 752762767770771772773774777782792 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας