Σελ. 584 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 564574579582583584585586589594604 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.746-8.760 από 15905
  1. #8746
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/200Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritzbox- 5530
    Υπομονή.. ετοιμάζονται για τα 1000ρια και κάνουν Crash test.

  2. #8747
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rigel72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπομονή.. ετοιμάζονται για τα 1000ρια και κάνουν Crash test.
    Μακάρι να ειναι αυτό και να μην ειναι καμιά Inalan που σκάβει στην περιοχή!
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  3. #8748
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν προλαβαίνω να το δω, ειναι στιγμιαίες, απλά βλέπω οτι δεν εχω ιντερνετ + αλλάζει η IP

    Σήμερα το πρωί είδα στο email, ηταν πεσμένο απο 09:45 ως 10:03
    Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι έγινε στον συγχρονισμό του ΟΝΤ.
    Πιθανότερο είναι να είχε κάποιο θέμα το κέντρο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #8749
    Εγγραφή
    02-05-2012
    Μηνύματα
    530
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Και εγω απο Γαλάτσι βλέπω από τις 16/8 πολλές αλλά ολιγολέπτες διακοπές στην οπτική..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2022-08-23 192728.png 
Εμφανίσεις:  69 
Μέγεθος:  117,9 KB 
ID: 240430
    The best thing about UDP jokes is that I don't care if you get them or not

    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough

  5. #8750
    Εγγραφή
    26-03-2013
    Περιοχή
    Εκαλη
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Nanopi R2S openwrt
    Εδω εκαλη βραχος δεν εχω δει κατι παρομοιο

  6. #8751
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Κι εμάς 2 χρόνια βραχος ήταν, 2 μέρες τώρα μας κάνει νερά
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  7. #8752
    Εγγραφή
    12-07-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZXHN H168N V3.1.0T6_GR5
    SNR / Attn
    (dB) / 10.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexanderK83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γυρίζω σπίτι βλέπω το ont αναμμένο.
    Μπαίνω pfsense βλέπω ip...
    Ωραία λέω.
    Ping 3ms
    Στην παρακουλούθηση της παραγγελίας λέει ότι θα με καλέσουν για ραντεβού ή να τους καλέσω εγώ. Προσπάθησα για 20 λεπτά δεν είχα άλλη υπομονή.
    Τηλεφωνία δεν λειτουργεί.... Το είπε κάποιος εδώ μέσα... Υπομονή λοιπόν.
    Καταχώρηση παραγγελίας 9/7/22
    Πότε έγινε η εγκατάσταση στο χώρο σου;

  8. #8753
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Έχω κάνει αίτηση από τον Απρίλιο με κουπόνι του https://sfbb.gr και ακόμα περιμένω πότε θα με πάρουν τηλέφωνο για να έρθουν να φτιάξουν την γραμμή. Ξέρει κανείς κάποιο τμήμα που να μπορώ να πάρω ένα τηλέφωνο να συνεννοηθώ για να την φτιάξουν επιτέλους; Δεν έχω καταφέρει τίποτα με το 13888, όλο τους παίρνω και όλο μου λένε ότι σημειώσανε να με πάρει τηλ το συνεργείο και κανείς δεν παίρνει.

    Σαν να μην έφτανε αυτό, πριν μία εβδομάδα περίπου, με πήραν από την cosmote και με ρώτησαν ευθαρσώς: "έχετε μία αίτηση σε εκκρεμότητα, θέλετε να προχωρήσει;" και τους έκανα παράπονα πως από τον Απρίλιο την έχω κάνει και τους έχω πάρε πόσες φορές και ακόμα περιμένω. Βεβαίως και θέλω να προχωρήσει.

    Γενικά νομίζω πια ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί. Δεν ξέρω τι να κάνω, μου φαίνεται ότι πρέπει να το πάρω σοβαρά και να αρχίσω τις καταγγελίες στους αρμόδιους φορείς. Έχει κανείς καμία ιδέα πριν προβώ σε κάτι τέτοιο;

  9. #8754
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει αίτηση από τον Απρίλιο με κουπόνι του https://sfbb.gr και ακόμα περιμένω πότε θα με πάρουν τηλέφωνο για να έρθουν να φτιάξουν την γραμμή. Ξέρει κανείς κάποιο τμήμα που να μπορώ να πάρω ένα τηλέφωνο να συνεννοηθώ για να την φτιάξουν επιτέλους; Δεν έχω καταφέρει τίποτα με το 13888, όλο τους παίρνω και όλο μου λένε ότι σημειώσανε να με πάρει τηλ το συνεργείο και κανείς δεν παίρνει.

    Σαν να μην έφτανε αυτό, πριν μία εβδομάδα περίπου, με πήραν από την cosmote και με ρώτησαν ευθαρσώς: "έχετε μία αίτηση σε εκκρεμότητα, θέλετε να προχωρήσει;" και τους έκανα παράπονα πως από τον Απρίλιο την έχω κάνει και τους έχω πάρε πόσες φορές και ακόμα περιμένω. Βεβαίως και θέλω να προχωρήσει.

    Γενικά νομίζω πια ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί. Δεν ξέρω τι να κάνω, μου φαίνεται ότι πρέπει να το πάρω σοβαρά και να αρχίσω τις καταγγελίες στους αρμόδιους φορείς. Έχει κανείς καμία ιδέα πριν προβώ σε κάτι τέτοιο;
    Υπάρχει ενεργή εγκατάσταση
    ή θα την φτιάξουν από την αρχή.
    Τηλ. δεν υπάρχει εκτός αν έχεις κάποιον από μέσα απο το συγκεκριμένο τμήμα.
    Αν εχει περάσει εργολάβος προσπάθησε να τον εντοπίσεις και επικοινώνησε μαζί του.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #8755
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει αίτηση από τον Απρίλιο με κουπόνι του https://sfbb.gr και ακόμα περιμένω πότε θα με πάρουν τηλέφωνο για να έρθουν να φτιάξουν την γραμμή. Ξέρει κανείς κάποιο τμήμα που να μπορώ να πάρω ένα τηλέφωνο να συνεννοηθώ για να την φτιάξουν επιτέλους; Δεν έχω καταφέρει τίποτα με το 13888, όλο τους παίρνω και όλο μου λένε ότι σημειώσανε να με πάρει τηλ το συνεργείο και κανείς δεν παίρνει.

    Σαν να μην έφτανε αυτό, πριν μία εβδομάδα περίπου, με πήραν από την cosmote και με ρώτησαν ευθαρσώς: "έχετε μία αίτηση σε εκκρεμότητα, θέλετε να προχωρήσει;" και τους έκανα παράπονα πως από τον Απρίλιο την έχω κάνει και τους έχω πάρε πόσες φορές και ακόμα περιμένω. Βεβαίως και θέλω να προχωρήσει.

    Γενικά νομίζω πια ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί. Δεν ξέρω τι να κάνω, μου φαίνεται ότι πρέπει να το πάρω σοβαρά και να αρχίσω τις καταγγελίες στους αρμόδιους φορείς. Έχει κανείς καμία ιδέα πριν προβώ σε κάτι τέτοιο;
    Η εμπειρία έχει δείξει ότι μπορεί να παρακινηθούν από καταγγελία σε ΕΕΤΤ. Αρκετό χρόνο τους έδωσες...

  11. #8756
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Ρε παιδιά, διαβάζω για τις περιπέτειες εδώ με τις εγκαταστάσεις και αρχίζω να πιστεύω πως σταθήκαμε πραγματικά τυχεροί στη δική μου οικοδομή. Γύρω στο μήνα και κάτι από την αρχική αίτηση η εσωτερική εγκατάσταση και η πρώτη σύνδεση (cosmote) και 9 εργάσιμες από την πρώτη τηλεφωνική επικοινωνία η δική μου σύνδεση (wind).
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  12. #8757
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εμπειρία έχει δείξει ότι μπορεί να παρακινηθούν από καταγγελία σε ΕΕΤΤ. Αρκετό χρόνο τους έδωσες...
    Αν δεν έχει υπογραφεί σύμβαση δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα καταγγελίας.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #8758
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, διαβάζω για τις περιπέτειες εδώ με τις εγκαταστάσεις και αρχίζω να πιστεύω πως σταθήκαμε πραγματικά τυχεροί στη δική μου οικοδομή. Γύρω στο μήνα και κάτι από την αρχική αίτηση η εσωτερική εγκατάσταση και η πρώτη σύνδεση (cosmote) και 9 εργάσιμες από την πρώτη τηλεφωνική επικοινωνία η δική μου σύνδεση (wind).

    Έχω την αίσθηση ότι για όσους συνδέθηκαν μέχρι τον Απρίλιο, ίσως και τον Μάιο φέτος, τα αιτήματα για τις FTTH συνδέσεις ήταν τόσα σε αριθμό που οι μεγάλοι πάροχοι μπορούσαν να τα ικανοποιήσουν σε εύλογο χρονικό διάστημα, περίπου 2-3 μήνες κατά μέσο όρο.

    Από τον Ιούνιο και μέχρι τώρα, έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι τα αιτήματα είναι πλέον τόσο αυξημένα σε αριθμό, που οι πάροχοι είναι πλέον αδύνατον να τα καλύψουν σε εύλογο χρονικό διάστημα με τα υπάρχοντα συνεργεία που διαθέτουν. Νομίζω ότι έχουμε ξεπεράσει δηλαδή το σημείο-καμπή που η ζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη από την προσφορά, με αποτέλεσμα αυτές τις πολύ μεγάλες καθυστερήσεις που βλέπουμε στις εγκαταστάσεις των Cosmote και Wind/Nova. Την Vodafone δεν την υπολογίζω καν, ουσιαστικά με τη στάση που κρατάει έχει θέσει τον εαυτό της εκτός συναγωνισμού στις FTTH συνδέσεις...

  14. #8759
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ενεργή εγκατάσταση
    ή θα την φτιάξουν από την αρχή.
    Τηλ. δεν υπάρχει εκτός αν έχεις κάποιον από μέσα απο το συγκεκριμένο τμήμα.
    Αν εχει περάσει εργολάβος προσπάθησε να τον εντοπίσεις και επικοινώνησε μαζί του.
    Θα πρέπει να την φτιάξουν από την αρχή. Στην διπλανή πολυκατοικία την έφτιαξαν πριν μήνες, παίζει και να είχαν κάνει πιο μετά την αίτησή τους αυτοί. Γενικά έχω φάει τρελό κλάσιμο από την καλή μας cosmote.

  15. #8760
    Εγγραφή
    26-06-2021
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την αίσθηση ότι για όσους συνδέθηκαν μέχρι τον Απρίλιο, ίσως και τον Μάιο φέτος, τα αιτήματα για τις FTTH συνδέσεις ήταν τόσα σε αριθμό που οι μεγάλοι πάροχοι μπορούσαν να τα ικανοποιήσουν σε εύλογο χρονικό διάστημα, περίπου 2-3 μήνες κατά μέσο όρο.

    Από τον Ιούνιο και μέχρι τώρα, έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι τα αιτήματα είναι πλέον τόσο αυξημένα σε αριθμό, που οι πάροχοι είναι πλέον αδύνατον να τα καλύψουν σε εύλογο χρονικό διάστημα με τα υπάρχοντα συνεργεία που διαθέτουν. Νομίζω ότι έχουμε ξεπεράσει δηλαδή το σημείο-καμπή που η ζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη από την προσφορά, με αποτέλεσμα αυτές τις πολύ μεγάλες καθυστερήσεις που βλέπουμε στις εγκαταστάσεις των Cosmote και Wind/Nova. Την Vodafone δεν την υπολογίζω καν, ουσιαστικά με τη στάση που κρατάει έχει θέσει τον εαυτό της εκτός συναγωνισμού στις FTTH συνδέσεις...
    Οτι λεει ο Zarko.Εγινε μεγαλο ''ντου'' ιδιαιτερα απο την Wind σε πολλες περιοχες ταυτοχρονα.Ειναι πρακτικα αδυνατον να πεσουν μεσα στο χρονοδιαγραμμα που δινουν για την κατασκευη και ολοκληρωση των εργασιων.Βαλε και τον Αυγουστο που ειναι μηνας με αδειες και ολα τα σχετικα....πραγματικα ειναι θεμα τυχης τι θα σου κατσει.Υπαρχουν παραδειγματα για πολυκατοικιες που ειναι διπλα η μια απο την αλλη,εκαναν ταυτοχρονα αιτημα για ftth και τα εργα ξεκινησαν 1 μηνα αργοτερα μεταξυ τους.

Σελ. 584 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 564574579582583584585586589594604 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας