Σελ. 14 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 15894
  1. #196
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υπόψη ότι η ανάπτυξη δικτύου FTTH από τον ΟΤΕ στην περιοχή σας, είναι ξεχωριστή περίπτωση από τον προγραμματισμό του Vectoring, οπότε ξεχνάς προς το παρόν την ΕΕΤΤ και κοιτάς περιοδικά μόνο στην δράση του sfbb αν τυχόν μπείτε σε αυτήν.

  2. #197
    Εγγραφή
    07-05-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    το περίεργο είναι οτι ένας φίλος που πήγε να ρωτήσει (επίσης στον Χολαργό) για fiber του είπαν χωρίς να κοιτάξουν καν ή να τους πει που μένει οτι πάνε fiber παντού, αρκεί να κάνει την αίτηση και να ξεκινήσει τις διαδικασίες. Και δεν μιλουσαν για VDSL ("κάνε την αίτηση και θα σου φέρουμε κάποια γρήγορη ταχύτητα ανάλογα την κάλυψη"), γιατί του είπαν για το κουπόνι fiber, εγκαταστάσεις κλπ. Θα παω να ρωτησω κ εγω να δω τωρα που ξερω 5 πραγματα παραπανω απο τη διαδικασια. Ευχαριστω
    "Computer games don't affect kids ; I mean if Pac-Man affected us as kids,we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music" Kristian Wilson, Nintendo Inc. 1989

  3. #198
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εσείς λέτε αυτό
    εγώ τι να πω που με πήρε η ίδια η COSMOTE (13888) μια κυρία από το εμπορικό τμήμα να μου πει για την δράση SFBB.gr ότι το ακίνητο που είναι δηλωμένο το σταθερό τηλέφωνο μου και η σύνδεση μου VDSL 50/5 μπορεί να μπει στην δράση και να κάνω εγγραφή ακολουθώντας τις οδηγίες της από το τηλέφωνο (ειλικρινά πιάστηκα "λαλάκας") καθώς εγώ έμπαινα στην δράση αλλά δεν έβαζα πλήρως τον αριθμό μου xXx-yYy αλλά ένα κομμάτι του έτσι έλεγε ότι δεν είναι διαθέσιμη υπηρεσία

    αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μου την λένε όλοι οι φίλοι/γνωστοί/συνάδελφοι (λέγοντας μου εμείς παρακαλάμε να αναβαθμιστούμε τεχνολογικά και εσένα σε παρακαλούσαν να αναβαθμιστείς)

    το καλό είναι ότι έκανα την εγγραφή με την επιμονή της

    εκτύπωσα το σχετικό κουπόνι

    μου έστειλε το σχετικό συμβόλαιο η COSMOTE τα οποία υπέγραψα και ως ιδιοκτήτης (πελάτης) αλλά και ως διαχειριστής (αφού είμαι)

    ήρθαν από την VODAFONE που έχουν αναλάβει την περιοχή και έκαναν την μελέτη για τα "κουτιά" και τα "καλώδια"

    μου έστειλαν και αυτοί τα απαραίτητα χαρτιά για υπογραφή τα οποία υπέγραψα

    το μόνο που έκανα ως ιδιοκτήτης αλλά και ως διαχειριστής (όπως πολύ σωστά είπε ο jkoukos) ήταν να τους ανακοινώσω ότι θα γίνουν εργασίες για πέρασμα οπτικών ινών στους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας
    έβαλα και σχετική ανακοίνωση για όποιον θέλει (καθώς νοικιάζονται διαμερίσματα στο Airbnb και πιθανόν να τους ενδιαφέρει)

    σκεφτείτε ότι ούτε ξέρω τι εξοπλισμό δίνουν φαντάσου...
    το μόνο που μου έδωσαν μέχρι τώρα είναι το miniUPS
    δεν ξέρω καν τι θα γίνει με το Intracom Netmod (ISDN) δύο κανάλια φωνής και με το ZTE ZXDSL 931 VIII (VDSL)

  4. #199
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σε γνωστό μου δεν του είπανε τίποτα, απλά πήγανε και του κάνανε την σύνδεση, τα ανέλαβε όλα ο ΟΤΕ, στο τέλος όμως του δώσανε και κουπόνια για τον Σκλαβενίτη και τους είπε να τα μαζέψουν και να τα γυρίσουν όπως ήταν μέχρι να κάνουν συνεργασία με τον Μασουτη

  5. #200
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    ΔΛδ τωρα που αποκτησαμε και μες οι χαμουτζηδες Μασουτη παιζει να μας δωκουν τετοια κουπονια?

  6. #201
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γνωστό μου δεν του είπανε τίποτα, απλά πήγανε και του κάνανε την σύνδεση, τα ανέλαβε όλα ο ΟΤΕ, στο τέλος όμως του δώσανε και κουπόνια για τον Σκλαβενίτη και τους είπε να τα μαζέψουν και να τα γυρίσουν όπως ήταν μέχρι να κάνουν συνεργασία με τον Μασουτη
    εμένα πάντως δεν με χαλάνε τα κουπόνια "Σκλαβενίτης" ή "ΑΒ" κοντά μου έχω και τα δύο

    "Μασούτης" δεν έχω ακόμα...

  7. #202
    Εγγραφή
    07-05-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κάνω εγγραφή ακολουθώντας τις οδηγίες της από το τηλέφωνο (ειλικρινά πιάστηκα "λαλάκας") καθώς εγώ έμπαινα στην δράση αλλά δεν έβαζα πλήρως τον αριθμό μου xXx-yYy αλλά ένα κομμάτι του έτσι έλεγε ότι δεν είναι διαθέσιμη υπηρεσία
    Που έβαζες τηλέφωνο; Στη σελίδα της δράσης ( https://sfbb.gr/LandingPage.html ) ο έλεγχος διαθεσιμότητας γίνεται μόνο με διεύθυνση. Μήπως ήταν παλιότερα με τηλέφωνο και το άλλαξαν;
    "Computer games don't affect kids ; I mean if Pac-Man affected us as kids,we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music" Kristian Wilson, Nintendo Inc. 1989

  8. #203
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Διεύθυνση έβαζε. Απλά ενώ κανονικά έχει διπλή αρίθμηση (π.χ. 12-14), έβαζε μόνο τον πρώτο αριθμό και δεν του έδινε διαθεσιμότητα.

  9. #204
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα πάντως δεν με χαλάνε τα κουπόνια "Σκλαβενίτης" ή "ΑΒ" κοντά μου έχω και τα δύο

    "Μασούτης" δεν έχω ακόμα...
    Δεν χάνεις απολύτως τίποτα! Από τότε που εξαγοράσθηκε η -χρεοκοπημένη θεωρητικά- "Προμηθευτική" από το Μασούτη τα 2 κοντινά μου μαγαζιά βρίσκονται κυριολεκτικά υπό διάλυση. Κι από τιμές παίζει να συναγωνίζεται στα ίσια τα ΑΒ αν δεν είναι και ακριβότερος. Προφανώς οι Βόρειοι φίλοι μας δεν έχουν αρκετή εμπειρία -ποικιλία επιλογών- στο θέμα σούπερ μάρκετ για αυτό τον εκθείαζαν το Μασούτη τόσα χρόνια...

  10. #205
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Την άλλη εβδομάδα έρχεται η VODAFONE να κάνει τις απαραίτητες εργασίες (σκάψιμο) και τοποθέτηση καλωδίων οπτικών ινών (μέσα σε κανάλια) στην πολυκατοικία και να βάλει τους κατανεμητές (κεντρικό) + (καταστήματα) + ορόφων (κουτιά)
    λογικά μετά είναι σειρά της COSMOTE να μου φέρει εξοπλισμό και να κάνει την τελική εγκατάσταση και ενεργοποίηση.

  11. #206
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    μολις επαιξε τηλεφωνικη προσφορα για 100ρι με απεριοριστα σταθερα κ αρκετα κινητα που δε θυμαμαι για 36 ευρω μηνιαιως μεσω καποιας επιδοτησης μεσω ταξις νετ

    καλη φαση μου ακουγεται,αυτη τη στιγμη εχω με 25 ευρω το 30ρι vdsl
    VAMOS ARIS

  12. #207
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είναι η στάνταρτ προσφορά του ΟΤΕ για σύνδεση με οπτική ίνα και επιδότηση από την δράση sfbb. Αντίστοιχη έχει και η Wind.

  13. #208
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Εμένα από σήμερα ξεκίνησαν τις εργασίες για το πέρασμα των οπτικών ινών.

  14. #209
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ξερει κανεις τι upload δινουν?
    VAMOS ARIS

  15. #210
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερει κανεις τι upload δινουν?
    10% του download
    100/10
    200/20

Σελ. 14 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας