Σελ. 319 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 299309314317318319320321324329339 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.771-4.785 από 15903
  1. #4771
    Εγγραφή
    15-09-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Έχω βάλει 100αρα FTTH από Cosmote με την επιδότηση εδώ και 10 μήνες, όταν λήξει το συμβόλαιο γίνεται εάν θελήσω να πάω στην Wind με την γραμμή που έχει περαστεί ήδη; Τα κουτιά στην πολυκατοικία είναι του ΟΤΕ από τι ξέρω.

  2. #4772
    Εγγραφή
    15-09-2021
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει αναλυθεί και σε άλλα θέματα στο φόρουμ ότι το σύστημα διαθεσιμότητας, κυρίως όταν βάζεις διεύθυνση βγάζει κάθε μέρα ότι να 'ναι!
    Με αριθμό κάνεις αναζήτηση ή με διεύθυνση?
    Με διεύθυνση ψάχνω, καθώς ο αριθμός μου είναι στη Vodafone. Θα τους καλέσω για να επιβεβαιώσω τηλεφωνικώς αν υπάρχει διαθεσιμότητα. Ευχαριστώ για την απάντηση!

    update: τελικά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για FTTH, οπότε πάω σε 100άρι VDSL
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alex1389 : 15-09-21 στις 18:31.

  3. #4773
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DejaVu__ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Έχω βάλει 100αρα FTTH από Cosmote με την επιδότηση εδώ και 10 μήνες, όταν λήξει το συμβόλαιο γίνεται εάν θελήσω να πάω στην Wind με την γραμμή που έχει περαστεί ήδη; Τα κουτιά στην πολυκατοικία είναι του ΟΤΕ από τι ξέρω.
    Τα κουτιά (κατακόρυφη τοποθέτηση) είναι του ΟΤΕ γιατί ο ΟΤΕ έχει σκάψει τον δρόμο. Η οριζόντια τοποθέτηση (γραμμή μέσα στο σπίτι) είναι αρμοδιότητα του όποιου παρόχου επιλέξει ο πελάτης.
    Μπορείς να πας σε όποιον πάροχο θες, αρκεί ο πάροχος να παρέχει υπηρεσίες.

    Εγώ στο Παλιό Φάληρο μόνο ΟΤΕ γιατί η wind ενδιαφέρεται μόνο για την επιδότηση, η voda δεν παρέχει υπηρεσίες.

    Βιάζεσαι, 1 μήνα πριν την λήξη της επιδότησης ασχολήσου.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #4774
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DejaVu__ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Έχω βάλει 100αρα FTTH από Cosmote με την επιδότηση εδώ και 10 μήνες, όταν λήξει το συμβόλαιο γίνεται εάν θελήσω να πάω στην Wind με την γραμμή που έχει περαστεί ήδη; Τα κουτιά στην πολυκατοικία είναι του ΟΤΕ από τι ξέρω.
    Ναι φυσικά και μπορείς να πας σε όποιον θέλεις φτάνει να έχει επιλέξει να παρέχει χονδρική στην περιοχή, δεν παίζει ρόλο το ποιος έχει βάλει την εγκατάσταση.

  5. #4775
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πως βλέπουμε διαθεσιμότητα σε μια περιοχή που έχει ήδη προχωρήσει η εγκατάσταση αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί.

  6. #4776
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex1389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με διεύθυνση ψάχνω, καθώς ο αριθμός μου είναι στη Vodafone. Θα τους καλέσω για να επιβεβαιώσω τηλεφωνικώς αν υπάρχει διαθεσιμότητα. Ευχαριστώ για την απάντηση!

    update: τελικά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για FTTH, οπότε πάω σε 100άρι VDSL
    Ωραια! 100 vdsl καλά είναι! Υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις αργότερα για 200, αν είναι super vectoring η καμπίνα και είσαι σχετικά κοντά. Αλλά είμαστε εκτός θέματος εδώ.

  7. #4777
    Εγγραφή
    15-09-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Από την στιγμή που υπάρχει εγκατάσταση για ποιο λόγο δεν ενδιαφέρονται; Ξέρω ότι είναι νωρίς απλά σκεφτόμουν ότι από την στιγμή που υπάρχει FTTH άμα η Wind μπορεί να μου κάνει πακέτο ίσως ήταν φθηνότερη. Αλλά από τι βλέπω στο σάιτ το πακέτο χωρίς την επιδότηση βγαίνει πιο ακριβό από τον ΟΤΕ.

  8. #4778
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DejaVu__ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την στιγμή που υπάρχει εγκατάσταση για ποιο λόγο δεν ενδιαφέρονται; Ξέρω ότι είναι νωρίς απλά σκεφτόμουν ότι από την στιγμή που υπάρχει FTTH άμα η Wind μπορεί να μου κάνει πακέτο ίσως ήταν φθηνότερη. Αλλά από τι βλέπω στο σάιτ το πακέτο χωρίς την επιδότηση βγαίνει πιο ακριβό από τον ΟΤΕ.
    Γιατί θα πρέπει να πληρώσουν για να έχουν εγκατάσταση κάπου τοπικά στην περιοχή ώστε να μπορούν να σε έχουν χρήστη, ή θα πρέπει να πληρώσουν παραπάνω για να κάνει την μεταφορά ο πάροχος χονδρικής στο δικό τους σημείο.

    Μπορεί να πούνε πως δεν έχουν αρκετούς χρήστες στην περιοχή για να δικαιολογήσουν την επένδυση

  9. #4779
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί θα πρέπει να πληρώσουν για να έχουν εγκατάσταση κάπου τοπικά στην περιοχή ώστε να μπορούν να σε έχουν χρήστη, ή θα πρέπει να πληρώσουν παραπάνω για να κάνει την μεταφορά ο πάροχος χονδρικής στο δικό τους σημείο.

    Μπορεί να πούνε πως δεν έχουν αρκετούς χρήστες στην περιοχή για να δικαιολογήσουν την επένδυση
    Ακριβώς μπορούν και να είσαι σίγουρος ότι θα το πουν ότι δεν έχουν αρκετούς χρήστες/πελάτες και κανείς δεν μπορεί να τους κατηγορήσει για αυτό.

  10. #4780
    Εγγραφή
    15-09-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί θα πρέπει να πληρώσουν για να έχουν εγκατάσταση κάπου τοπικά στην περιοχή ώστε να μπορούν να σε έχουν χρήστη, ή θα πρέπει να πληρώσουν παραπάνω για να κάνει την μεταφορά ο πάροχος χονδρικής στο δικό τους σημείο.

    Μπορεί να πούνε πως δεν έχουν αρκετούς χρήστες στην περιοχή για να δικαιολογήσουν την επένδυση
    Κατάλαβα... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το καλό είναι ότι έχει πέσει η τιμή της 100αρας από τον ΟΤΕ γιατί πριν βάλω το FTTH ήταν στα ύψη.

  11. #4781
    Εγγραφή
    08-01-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Niktsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους. Από την Δευτέρα συνδέθηκε και η γραμμή μου στο δίκτυο FTTH του ΟΤΕ/COSMOTE. Ένα Speedport Plus router αντικατέστησε αυτο που είχα πριν (Entry κάτι). Αυτό που δεν λειτουργεί έως τώρα είναι η δυνατότητα ελέγχου του από την εφαρμογή. Έχω επικοινωνήσει με την υποστήριξη και μου απάντησαν πως θα το ψάξουν και θα με ενημερώσουν. Επειδή φοβάμαι πως σύνδεσαν κι εμένα στο "δίκτυο" και δεν θα ασχοληθούν, το αντιμετώπισε κάποιος βρίσκοντας και λύση; Είναι θέμα ασυμβατότητας του router με την εφαρμογή μήπως;
    Τελικά και για ενημέρωση όσων έχουν το ίδιο πρόβλημα, μου απάντησαν σήμερα πως κάποια αδυναμία στην υποδομή του δικτύου, δεν επιτρέπει να έχω αυτήν την πρόσβαση. Δεν γνωρίζουν ούτε πότε θα ξεπεραστεί (και αν, απ ότι κατάλαβα).

  12. #4782
    Εγγραφή
    03-05-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    986
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Niktsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που δεν λειτουργεί έως τώρα είναι η δυνατότητα ελέγχου του από την εφαρμογή
    Ποια εφαρμογή εννοείς? Δεν μπορείς να μπεις στο web interface του plus?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Niktsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά και για ενημέρωση όσων έχουν το ίδιο πρόβλημα, μου απάντησαν σήμερα πως κάποια αδυναμία στην υποδομή του δικτύου, δεν επιτρέπει να έχω αυτήν την πρόσβαση. Δεν γνωρίζουν ούτε πότε θα ξεπεραστεί (και αν, απ ότι κατάλαβα).
    Μάλλον σου απάντησαν για ΟΝΤ της Nokia το οποίο είναι κλειδωμένο και πράγματι δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση. Στο Plus μπαίνεις κανονικά.

  13. #4783
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια εφαρμογή εννοείς? Δεν μπορείς να μπεις στο web interface του plus?



    Μάλλον σου απάντησαν για ΟΝΤ της Nokia το οποίο είναι κλειδωμένο και πράγματι δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση. Στο Plus μπαίνεις κανονικά.
    μάλλον λέει για την εφαρμογή της COSMOTE το MYCOSMOTE.

  14. #4784
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    10 μέρες πέρασαν ήδη και δεν έχουν επικοινωνήσει ακόμα για την ενεργοποίηση. Η όλη εγκατάσταση έκανε μια βδομάδα και η απλή η ενεργοποίηση την βλέπω να κάνει ένα μήνα
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  15. #4785
    Εγγραφή
    27-09-2013
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Fritz!box 7530
    Από ότι φαίνεται έχουν πολλές εταιρείες για τις εγκαταστάσεις αλλά οι δικοί τους τεχνικοί είναι λίγοι.

Σελ. 319 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 299309314317318319320321324329339 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας